Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

ankalv1
3. feb 2011

@sny jasné môže mať zlý deň,ale ohroziť pri tom život bábätka??na doktorku teda riadne neprofesionálne,ale vravím,100 ľudí 100 názorov 🙂 🙂
@elsanka no v levickej pôrodnici som mala nadštandartnú izbu,bolo tam dobre WC a kúpelka len pre mňa, ale hlavne že návštevy za mnou mohli prísť na izbu.K Ďurovskej som začala chodiť aj ja,a presne ako píšeš nemám s ňou negatívne skúsenosti ale ani tie pozitívne.Ale kamarátka k nej chodí,volala si ju aj k pôrodom a je veľmi spokojná.Potom mi dosť ľudí odporúčalo Mančíka,prešla som k nemu.v tej dobe nebol ešte riaditeľ nemocnice takže mal dosť času,teraz-nezdá sa mi zlý vždy je milý,počas tehot. mi spravil ultrazvuk navyše keď som povedala,ale jasné ,má toho teraz viac.Dosť ľudí mi hovorí že je neosobný neviem mne sa nezdá.A sestrička s tou som maxim. spokojná.

elsanka
3. feb 2011

@ankalv1 dakujem za odpoved. Neviem ja to s nou este skusim, uvidime ako sa veci budu vyvijat. Toto je uz moj druhy porod, hoci prvy bol mimo SR a cely naprogramovany, teraz sa mi veci nezdaju az take komplikovane a mam pocit, ze by som sa vedela "obranit". Opat spolieham len na seba a svoju sebakontrolu. Samozrejme je, ze musis mat za sebou aj dobreho profesionala pre pripady "keby nieco". Prave preto som sa pytala na Durovsku. No a Mancika, neviem ci sa da dohodnut aj ked nie je moj osetujuci lekar.....mam pocit, ze tak mozes urobit len s vlastnym. Chcel by som mat manzela pri sebe, na co mi tiez odpovedali kladne, tak dufam, ze to uz nejako spolocne dotiahneme do vytuzeneho konca.

ankalv1
3. feb 2011

@elsanka áno manžela pri pôrode som mala aj ja,vtedy sa za to platilo 500sk,takže teraz tipujem 20eur.Ja som mala Mančíka k pôrodu dohodnutého lenže malý sa narodil o týždeň skôr a keďže bol august bol niekde mimo SR na dovolenke.takže som rodila pri Poliakovi ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ tak to teda NIKDY VIAC!!! keby som ešte raz naňho natrafila zaplatím si radšej keď aj upratovačku 🙂 potom sa moja mama stretla s mamou MuDr.Kopku-tiež veľmi zlatý doktor-mama sa pozná s jeho mamou tak sa o mne bavili a ona povedala že keď mi prischol Poliak mala som povedať sestričkám nech ohlásia Kopku(on je väčšinou vždy na oddelení) takže sa asi dá vybaviť aj iného ako tvojho ošetrujúceho. držím palce 😉

moonixi
4. feb 2011

@ankalv1 Anka, velmi ma prekvapilo to co si pisala... neviem si to vysvetlit...Dr. Zuzcakova sa mi zda velka profesionalka, vzdy mila a vela x mi s radostou aj 10 min ukazuje na ultrazvuku nasho drobca... Preto sa mi zda neuveritelne, ze sa tak mohla spravat. Doteraz som bola presvedcena ze si ju zaplatim k porodu... nuz teraz som uz napochybach...

Baby, mate niekto este nejake skusenosti s Dr. Zuzcakovou??

ankalv1
4. feb 2011

@moonixi práveže ja som teba ani nikoho iného nechcela od nej odhovárať,ak si s ňou spokojná zavolaj si ju k pôrodu,aj ja som spokojná s Mančíkom a poznám veľa žien čo naňho nadáva.ja som len chcela napísať moje skúsenosti.možno mala zlý deň-tak ako napísala sny-ale nemusela si to vybiť na mne,to je môj názor.nechcela som ťa rozladiť,počula som aj mne sa zdalo že uprednostňuje svoje pacientky 🙂 🙂

moonixi
4. feb 2011

@ankalv1 Jaaaaaj nie, nerozladila si ma :D... doterajsia skusenost snou ma presviedca ze je v pohode... samozrejme ked clovek pocuje aj iny nazor, tak trochu zapochybuje... ved nerodime kazdy den 🙂...

mirip
4. feb 2011

každý gynekolog si dáva pozor predovšetkým na svoje pacientky a potom sú ostatné..........a aj oni sú ludia tak zrejme mala zlý deň vtedy Zuzčáková

deborah77
5. feb 2011

@zuzulienka51 Ahoj, ak budeš mať zoznam vecí do porodnice, pošleš mi ho? Ja mám termín 2.6. Zajednáš si aj epidurálku?

mirip
5. feb 2011

Doneste si do porodnice:

pre seba: tehotenskú knižku
občiansky preukaz
preukaz poistenca
sobášny list /nemusí byť originál stačí originál kopia/
hygienické potreby
detské mydlo
papuče
osobnú bielizeň
2 uteráky
vložky

pre novorodenca: malú lyžičku
čiapočku
detský sprchovací gél
kefku na vlásky
plienky pampersky - balík
detské telové mlieko zvláčňujúce
deku / v chladnom období/
2 látkové plienky
detské vlhčené obrúsky

Výbavičku pre dieťatko vám stačí priniesť pri odchode z porodnice:
čiapočka, košieľka, kabátik, 2 látkové plienky, zavinovačka, deka alebo prechodný fusak na jeseň a zimný fusak cez zimu

ankalv1
6. feb 2011

na tento zoznam sa teda pamätám 😉 😉 ešte z vlastnej skúsenosti poradím nepremokavé podložky-dostať kúpiť v lekárni -pod seba.

deborah77
6. feb 2011

@mirip Ďakujem!!!!!!!

mirip
6. feb 2011

@deborah77 nie je zač

elsanka
18. feb 2011

@ankalv1 prave vcera som sa dozvedela z vnutornych radov nemocnice, ze poradie odporucanych lekarov k porodom je nasledovny: Mancik, Braun, Kopka....potom nejaky dvaja mladsi a aj MUDr. Batovsky. Cim chceli naznacit, ze jednoznacne su najlepsi ti, ktori sluzia pravidelne v nemocnici, externisti su predsa len v obcasnom kontakte s nemocnicnym personalom a vztahy su ine. Tak ak sa dohodnut na asistenciu pri porode, jednoznacne s jednym z nich. Neviem, ake nazory koluju na fore, ale bolo by fajn tuto info potvrdit alebo vyvratit...... pekny den.....

ankalv1
18. feb 2011

@elsanka áno,ako som ti už predtým napísala ja som mala dohodnutého Mančíka,lenže malý sa narodil skôr a on bol akurát na dovolenke-bol august.Ale inak všetci sú dobrí,aj Brauna chvália,Kopku by som si volala keby som nepoznala Mančíka.

dena555
21. feb 2011

Ahojte, ako vidím, stále tu riešite výber pôrodníka. Tiež súhlasím s tým, že lepsie je asi vybrať si lekára, ktorý tam je stále, ako ambulanta - predsa len majú viac skúseností. Len neviem, či je táto stránka objektívna, lebo minule som tu čítala okrem samých pozitív aj nejaké negatíva na Dr. Brauna, ale teraz to tam už nie je, a pritom to bola čerstvá informácia. Asi to tu niekto reguluje tak, ako mu to vyhovuje. Ja s ním tiež nemám dobrú skúsenosť.. Bola som jeho pacientka a keď ma poslal do nemocnice, nebol ochotný ani ma prijať. Inú "svoju" pacientku si prijal a keď sa setrička pýtala, či môže zavolať aj mňa, povedal jej, že ja som si ho nevybrala k pôrodu, hoci som mala tú možnosť, tak nech si ma prijme kto chce. Nevedel, že som ho počula, lebo inak v ambulancii bol vždy milý a príjemný. Ale keďže som mu nezaplatila, musela som tam potom čakať na iného lekára 1,5 hod., kým on dooperuje a ten ma musel prijať, aj keď som si ho tiež nezaplatila. po tejto skúsenosti som zmenila na neho názor. Verím všetkým, ktoré ho tu chválite, že je super, keď ste "jeho" pacientka, ale verím aj tým ostatným, ktoré vyjadrujete opačný názor, lebo naozaj vie byť aj nepríjemný a nevrelý.

mirip
21. feb 2011
veva71
24. feb 2011

Ahojte mám velmi podobnú skúsenost, s Dr.Braunom,i ked som chodila do jeho ambulancie,ale k pôrodu som si ho nevolala.No práve ked som rodila bol na pôrodnej sále,ale ani si ma nevšimol nakoľko som sa s ním nedohodla k porodu.Počula som a to nie od jednej pacientky ,že sa zaujíma len o tie ktoré mu zaplatia. Ja som si nevyberala lekára bolo mi to v podstate jedno,a za druhé nadám kopec penazí za to že tam príde možno raz ma vyšetriť a potom len k porodu. Ja som mala Dr.Hoesovú bola som max. spokojná. Bola by som radšej keby sa dala vybrať pôrodná asistentka lebo tá je pri pacientke celý čas a pomohla mi oveľa viac ako lekár. Bohužiaľ neviem meno tej ktorá bola pri mne no bola užasná.

mirip
24. feb 2011

@veva71 ja som to už kdesi písala pokial nemáš Dr zajednaného k úporodu musí ťa prijať a odrodiť ten čo má službu a nie ten ku ktorému chodíš, teda ak máš Brauna zajednaného tak ťa príjmš na príjme a odrodí on a ak ho nemáš musí ťa prijať len ten čo má službu práve v ten čas

moonixi
25. feb 2011

Ahojte tehulky, ma niektora z Vas termin v July? 🙂

babi1
27. feb 2011

mamičky, možno by vás to zaujímalo:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...
ak nesúhlasíte s očkovaním, prvé kroky sa začínajú v pôrodnici...

spevacka
27. feb 2011

@elsanka pýtaš sa naMUDr.Ďurovskú, ja som pri nej rodila, ona má v nemocnici len stredy, boli sme dohodnuté, že ak by do termínu sa nič nedialo, príjmu ma na oddelenie a budeme čakať. Tak sme čakali až do stredy a keďže malinká sa nemala na svet ani po termíne, dala mi ráno tabletku, aby sa vyvolal pôrod. Čo sa prístupu týka, bola milá, profesionálna, komplikácie sme nemali žiadne, len šitie sa mi zle hojilo a dlhšie ako pri prvom. Myslím, že mi čosi dala na urýchlenie a malá šla von ako delová guľa 🙂 a som sa dosť dotrhala 😒 . Ale ja si myslím, že veľmi dôležité je aj aké sú sestričky a tie boli perfektné. Ja som bola na sále už od rána až do večera, takže sa pri mne vystriedali dve smeny, dopoludnia som tie sestričky úplne obdivovala, rodila tam jedna "opálená" mladá mamina, asi prvorodička.No čo tam tá robila za cirkusy a oni s ňou len pekne ako s maľovaným vajcom 🙂 . Aj ja som mala výbornú sestričku, celý čas ma priebežne informovala, ako asi dlho ešte to bude, koľko kontrakcií, kedy pôjdem už tlačiť a to mi veľmi pomohlo, vedela som, ako šetriť sily. Ja mám celkovo pozitívne hodnotenie na levickú pôrodnicu. Nemôžem nič zlé povedať na nikoho, len detská lekárka, čo chodila vyšetrovať bábätká, bola ako psí čumák 😠

moonixi
28. feb 2011

@spevacka je super citat pozitivne hodnotenia na Levicku porodnicu, myslim ze mnohe Levicke tehulky to velmi upokoji... Mna tvoj komentar upokojil velmi, vdaka 😉

barborka007
28. feb 2011

Ahojte, ja som tiež rodila v Levickej nemocnici, pripadala som si tam ako doma, vzhľadom k tomu, že som tam dlhšie ležala na rizikovom a bola som veľmi spokojná.Pôrodné sestričky sú úžasné, veľmi pomáhajú počas pôrodu. Ja som si volala k pôrodu svoju dok.Zuzčákovú a osobne s ňou mám veľmi dobré skúsenosti, ale ako čítam, sto ľudí - sto názorov.Momentálne čakáme druhé bábatko -termín 10.9 🙂

spevacka
28. feb 2011

moonixi, vďačne....len vieš, ľudia sú rôzni, čo niekomu vyhovuje, druhému nemusí, sme rôzne a rôzne prežívame záťažové situácie, niektoré sú citlivejšie, niektoré až precitlivelé, takže tak. btw, kamarátka rodila prvé dve dietky v BA a tretie v LV a bola veľmi spokojná tiež s LV.

elsanka
1. mar 2011

@spevacka ďakujem Ti za zaujímavé postrehy. Osobne nemám zlý pocit z levickej pôrodnice, hoci mamka ma stále nahovára na iné možnosti, predsa len si myslím, že keď príde deň D, bude najrozumnejšie merať najkratšiu cestu. Bola som sa na pôrodnici pozrieť, vyzeralo to tam ako začarované miesto, nikde nikoho. Človek si povie, že asi lepšie, pokiaľ "nemáme v pláne vyvádzať" na pôrodnej sále. Asi by som pre taký pokoj neprotestovala. Ohľadom lekárky, stále neviem, mám pocit, že to asi poriešim s MUDr. Braunom, ale čas ukáže.Nie preto , že by som jej neverila, napokon bola som presvedčená pacientka gynekologičiek - žien, ale mám pocit, že je málo akčná a to v prípade možných komplikácií, nie je veľmi pozitívne. Takže levická pôrodnica stále vyhráva...... verím, že to tak aj dopadne.

spevacka
1. mar 2011

elsanka, ja som bola prvé dieťa rodiť vo vychýrenej Štiavnici a môj názor je ten, že Levice nie sú vôbec horšie, azda jediný rozdiel som pociťovala v tom, že v Štiavnici boli návštevné hodiny kedykoľvek a v LV iba ak sa ti podarilo chytiť nadštandardnú izbu, ten Braun bude určite dobrá voľba, veľmi ho chvália

kika216
4. mar 2011

ahojte kočky je tu niekto kt bude rodiť v aprili?

moonixi
8. mar 2011

Ahojte tehulky, chodite niekto na predporodnu pripravu v LV?

elsanka
9. mar 2011

@moonixi ahoj.... chodila som na predporodnu pripravu a prave minuly tyzden som ju ukoncila. Pani Fabryova je velmi mila zienka. Rada a ochotne zodpovie nase otazky.Aj ked to cvicenie nie je bohvieco, lebo sme sa stretavali raz za tyzden alebo za dva tyzdne. Nejaka pravidelnost tam nebola.Ale ona je porodna asistentka tak vie toho vela, myslim si, ze uz len kvoli otazkam na nu sa oplati zaplatit si 3,32 eura na hodinu. Mas informacie z prvej ruky, potom sa netreba vypytovat inych a zit len v domnienke, zvlast ak si prvorodicka a skusenosti chybaju..... vyuzi to ak mozes a chce sa Ti..... Pomoze Ti aj prva navsteva v porodnici, ja som z nej mala celkom dobry dojem. NIc nove ani zmodernizovane, ale take male utle oddelenie (vtedy v klude), aj sestricka co vybehla bola fajn...... Ja som tam nikdy predtym nebola, tak teraz mam aspon aku- taku predstavu o tom, kam idem.... tiez zdielam nazor "spevacky", ze to bude asi fajn....koniec-koncov, vsetko zavisi od ludi a hlavne od nas, co sme ochotne urobit pre to, aby tam panovala kludna a pokial mozno prijemna nalada. V odbornosti sa podvolit, no a v ludskosti sa snazit viest to co by sa nam pacilo, aby s nami zaobchadzali, nedat si len tak na seba nakricat bezdovodne.....

elsanka
9. mar 2011

@mirip dnes je Tvoj den... teda ak sa nic nezmenilo....dufam, ze vsetko ide ako po masle, ak budes moct a citit sa na to daj vediet Tvoje dojmy a skusenosti.....drzim palce, nech ste obaja, dieta aj Ty, v absolutnom poriadku , zdravi a stastni....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre