Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

lebeda77
28. aug 2011

@sny v taške bola vzorka Silanu, Persilu a nejaké brožúry. To je všetko.

sny
28. aug 2011

@lebeda77 A to bol ten kufrík Klinik Box alebo tá taška cez plece?

gabuci
28. aug 2011

@lebeda77 ja si myslím,že v každej pôrodnici sa stanú aj otrasné veci ale robia aj lekári na jedničku.Ja som rodila už dávno v NZ,bola som spokojná,niektorých lekárov si pamätám aj do dneska ktorí tam boli aj sú ešte.píšeš o tej placente.Moja dcérka má spolužiačku,ktorej mama rodila pred rokom v apríli.U svojho doktora,meno sme nenapíšem,ked chce nech to napíše ona hocikde,len mi rozprávala,že po odchode z nemocnice,už 2 dni bola doma a čuduj sa svet...išla sa osprchovať a v tom momente niečo veľké z nej vypadlo.Sa naplašila zavolala lekárovi,ten že vraj to nemôže byť placenta,ale nech si to donesie zo sebou.No bola to placenta.Pred 11-im rokom ten istý lekár robil pôrody v Želiezovciach.Dalšia žena od nás tam rodila unho.Z domu ju mali zobrať tiež na čistenie,kusok z placenty tam zostala.Ja neviem,či sa nepozrú,či čo.Ja som taký problém nemala,bez problémov mi vyšla celá placenta pri pôrodoch.Takže nielen LV,aj inde...

kristinka19911
28. aug 2011

baby neviete ze ako to je budem rodit v lv a chcem tam odist sa popytat neake veci a tak a ci tam treba zavolat pred tym alebo staci odist ?

mirip
28. aug 2011

@kristinka19911 nechápem otázku, nejak blbo si to poísla, chceš tam rodiť a chceš sa ísť popýtať rozumiem správne? No ak chceš aj popozerať ako je to v porodnici tak to sa objednáva telefonicky, tak isto aj na predporodnú prípravu, ak si chceš niekoho zajednať tak to isté ale ak len vedieť čo do porodnice a ako to tam chodí tak to ti aj baby na koníku povedia

mirip
28. aug 2011

@sny ahoj dostával sa aj klinik box aj tá taška, aspon ja som dostala ale zázraky nečakaj, ja som rodila dievčatko a aj tak mi dali modrú, boli tam nejaké vzorky plienka pampers 1ks, 1ks plieka z hypernovy tá happy, potom pampers malé balenie 7ks vl. utierky a tak isto pár kusov malinké balenia happy utierok, johnson utierok, cumej jeden čo doma u mna šiel do koša hned z príchdu a avent ale kelímok na uskladnenie mlieka alebo príkrmu pre dieťa, flaša eee, pri prvej ked som bola v porodnici bola aj avent flaša tá malikná od O. mesiacov ale asi nechceli propaogovať krmenie z flaše ked sú všetci taký boooooooooooom za dojčenie, a ked nedojčíš lebo hold smola mlieko sa neráčilo dostaviť tak pozerajú všetci na teba akoby si bola tomu nachybe ty alebo flaše nedávajú lebo kelímky sú lacnejši 😀 😀 😀

sny
29. aug 2011

@mirip Aha,no super,veď ja zázraky nečakám,pri malej som tam aj tak dostala len klinik box,takže už aj tá taška je pokrok vpred 😀 Ďakujem

mirip
29. aug 2011

@sny a k tomu hromada reklamných letákov, zbytočných časopisov 😀

kristinka19911
29. aug 2011

@mirip dakujem za odpoved takto som ju myslela tu otazku diky 🙂

sny
10. sep 2011

Ahojte,mám na vás otázku.tie čo ste rodili s EPI u Dr.Nichtu,v ktorom tt ste si boli zajednať epidurálku?Aké vyšetrenia sa tam robia?A treba sa vopred objednať?Kde sa platia tie peniaze?A kde by som ho našla?Boli ste s epi spokojné?Ďakujem za odpoveď 😉
A tie čo ste rodili v zime-nov./dec.,bolo v nemocnici teplo?Brali ste niečo teplejšie aj pre bábätko?Nemuseli ste mať neakú teplú pyžamu z domu?Ďakujem 😉

monci8888
10. sep 2011

ja som rodila v leviciach v maji a bola som nadmieru spokojna... samotny porod bol uplne super, sestricky boli perfektne, s doktorom som sa vela nasmiala, manzel mal z porodu tiez pekny zazitok a celkovo tie 4 dni potom ubehli ako voda.. 🙂 specialne chcem pochvalit samotne sestry, ktore sa o nas vzorne starali, na izbe som ich mala kazdu chvilu, ci nieco nepotrebujem, ci je vsetko v poriadku, v noci som mohla ist kedykolvek za nimi a vzdy boli velmi mile a ochotne poradit , pomoct, ... samozrejme, ze kazdy ma inu skusenost, ale ja ju mam naozaj super 😉 vdaka personalu som mala naozaj skvely porod, velmi im dakujem...

k EPI, aj ked som ju nedostala (nebolo casu, bo musi sa pichnut vcas a mne nestihol dr, prist, ale nakoniec som rada, ze nestihol - aj bez nej to neboli nejake extra bolesti, zubar je horsi 😉 ) -zajednavat som si ju bola v 36tt, ziadne specialne vysetrenia, u neho v ordinacii prebieha poucenie, odpovie na vsetky otazky, plati sa po podani epiduralky, resp. po odstraneni katetra ci co to tam zavedu, t. j. na druhy den. ordinaciu ma v budove anesteziologie na prizemi,... v kancelarii mal 100 stupnov a skoro som tam zaspala (cisty monotonny hlas, myslim ze sa na anesteziologa hodi 😝 )

monci78
13. sep 2011

@sny mas cas ist za nim az posledne tyzdne, on ti spraví poucenie a da ti to podpisat, potom pri porode povedz ze mas zajednane epi, oni ti vtedy zoberu krv na zrazanlivost a zavolaju doktora, ak mas stastie a bude mat cas pride a pichne. Ja som to stastie mala a bolo to super, som velmi spokojna po porode dve hodiny som uz behala nic mi nebolo, a sitie proste super. Nezlakni sa dr. Nichtu je fakt divny na tom pouceni ale na sale je uplne perfektny!!! Rodila som o pol druhej poobede a kateter mi vytiahol uz vten vecer, vobec to necitis. ani ked to zavadza. Som s EPI nadmieru spokojna a mozem ju len odporucit. Manzel to vyplatil v pokladni na anesteziologii na druhy den po porode. 😉

sny
14. sep 2011

@monci78 Ahoj,Ďakujem ti pekne za informácie,tak nad tým teda určite pouvažujem a uvidím ako sa bude uberať pôrod a či to bude treba 🙂

monci78
14. sep 2011

@sny nie je začo dakovat, držim palce... 😉

elenaakiko
17. sep 2011

ahojte 🙂 chystám sa rodiť v levickej pôrodnici a chcem sa spýtať, či náhodou neviete koľko stojí zajednanie si gynekológa k pôrodu. či to je u každého inak? ďakujem 😵

monci78
17. sep 2011

myslim a uz som si nie ista ale okolo 150 az 170 Eur. ale viac to asi nie je... 😒

mirip
18. sep 2011

@elenaakiko BOLO 5tisíc a teraz je toi detto len v eurách a vyjde to 165,97€

viktoria78
20. sep 2011

Ahojte Levicanky,
poradte mi dobru detsku doktorku v Leviciach. Aky je postup ked sa uz pre nejaku rozhodnes?Ja som pocula, ze Mudr. Kovacova je dobra odbornicka, ale uz ma tolko pacientov, ze novych uz neprima. Som v 35. tyzdni takze sa mi ten cas na rozhodnutie krati...diky.

mirip
21. sep 2011
sny
4. okt 2011

@monci78 Ahoj,ja by som sa chcela u teba informovať,že kde má ordináciu dr nichta a že či sa treba dopredu objednať ku nemu na to poučenie o EPI,lebo na nete som nič nenašla,ani kontakt.Mám síce ešte čas,ale nie som z LV a včera mi doky povedal,že naša malá je o dva týždne väčšia a ja sa už pomaly otváram,tak by som chcela mať to poučenie čím skôr za sebou,aby sa náhodou nestalo,že porodím skôr a epi mi nepichnú.....Na budúci týždeň mám cestu do LV tak by som tam chcela zájsť.Ďakujem za odpoveď 🙂

sny
4. okt 2011

Maminky ktoré ste rodili v LV pôrodnici neak na prelome november/december:Čo ste si brali so sebou?Nebola tam zima?Brali ste si oblečko aj pre bábätko?A mohli ste mať svoju pyžamu,povedzme s dlhými nohavicami kvôli zime?A čo sprchy?Kúrilo sa tam?Ja som rodila tam v lete,takže teraz neviem,ako to v zime funguje....Ďakujem za každú odpoveď 🙂

monci78
5. okt 2011

@sny ahoj, ordinaciu ma ako je velka budova polikliniky tak hned z boku ta mala budova, ked tam pojdes autom tak musis okolo polikliniky a cez tie zavory hore a pojdete dolu po kopci a sanitky tam zvyknu stat, tam vojdes a hladas anesteziologiu a tam ti uz povedia, ja som to nasla hned, vyzbroj sa je tam strasny smrad a vela sme cakali. Kontakt ti neda na seba ani mne nechcel, povedal ze na porodnici maju jeho mob.c. ze oni mu zavolaju a tak aj bolo, oni mu pekne zavolali. No dufam, ze si pochopila tu moju hatlaninu, neviem ti inac vysvetlit tu cestu. Najlepsie je ist autom cez tie horne zavory a dolu je ta mala budova kde je lozkove, tam to je. Ale ked sa spytate vratnika urcite poradia...drzim palce... 😉

mirip
5. okt 2011

@sny Doneste si do porodnice:

pre seba: tehotenskú knižku
občiansky preukaz
preukaz poistenca
sobášny list /nemusí byť originál stačí originál kopia/
hygienické potreby
detské mydlo
papuče
osobnú bielizeň
2 uteráky
vložky

pre novorodenca: malú lyžičku
čiapočku
detský sprchovací gél
kefku na vlásky
plienky pampersky - balík
detské telové mlieko zvláčňujúce
deku / v chladnom období/
2 látkové plienky
detské vlhčené obrúsky

Výbavičku pre dieťatko vám stačí priniesť pri odchode z porodnice:
čiapočka, košieľka, kabátik, 2 látkové plienky, zavinovačka, deka alebo prechodný fusak na jeseň a zimný fusak cez zimu

v porodnici máš oblečko pre bábo to ich a do vlatného obliekaš len ked ideš domov, ale takto v zime si všezmi čiqpočku pre baby a aj deku

lowike
5. okt 2011

@mirip nikde nevidím nočnú košeľu ...tzn. netreba a dajú nám erárne?

mirip
5. okt 2011

@lowike nosiť možeš aj svoju ked chceš ale rodiť a na porodnej musíš byť v erárnej tej čo ti daju

lowike
5. okt 2011

@mirip a na šestonedeli? netreba tie špeci veci, ktoré písali baby pre iné pôrodnice (vložky, jednorazové nohavičky, nočné košele, podložky ....) - všetko nám dajú?

mirip
5. okt 2011

@lowike podložky, vložky hej vložky sú aj na zozname, nohavičky hej ale jednorazevo sú naprd tam lebo i bez nohavičiek teda sapon pred a počas vizity ale po už mať môžeš

sny
6. okt 2011

@monci78 ďakujem veľmi pekne za odpoveď,neak to už len nájdem,len ma trápi,že tam treba tak dlho čakať...Budem tam mať aj dcérku,tak to asi teraz ešte nepochodím,máme toho naraz veľa,ale v blízkej dobe si to musím zajednať.Ešte raz vrelá vďaka 🙂

sny
6. okt 2011

@mirip Ďakujem pekne,na tie doklady by som určite aj zabudla,tak si ich musím dopísať na zoznam vecí 😉

lowike
6. okt 2011

@sny práve dnes som počula v rádiu, že všetci lekári Levickej nemocnice z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia dali výpovede. Tzn. ak sa nedohodnú, tak od 1.12. tam oficiálne nikto nebude 😕 som zvedavá, kde budeme rodiť :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre