Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

moonixi
17. jan 2011

Ahojte dievcata, viete mi prosim poradit ci Dr. Zuzcakova chodi aj k porodom? Dakujem 😉

sny
17. jan 2011

@moonixi Ahoj,no ja som jej pacientka,myslím,že len občas chodí.Ja som pri nej rodila v 08/2008,tak neviem,ako teraz,ale bola fakt super.Vtedy práve niekoho zastupovala.Vrelo ti ju odporúčam,ak by sa ti podarilo k nej dostať.Si jej pacientka?

moonixi
17. jan 2011

@sny Dakujem za odpoved. Ano som jej pacientka a som snou velmi spokojna, zato by som bola velmi rada keby ju mam aj pri porode,, by som bola ochotna si ju aj zazmluvnit ako porodnika... Som sa este nedostala k tomu sa jej nato spytat... Ak sa mozem spytat, ty si mala ake pocity z Levickej porodnice?

zuzulienka51
17. jan 2011

No baby, tak to zacinam mat normalne strach, ako to tam zvaldneme. Ja budem tiez prvorodicka a nemam ani sajn co vlastne treba okolo drobca robit a co nie, takze som sa spoliehala jedine na sestricky. A teraz co citam, sa fakt zacinam obavat. 😒

sny
17. jan 2011

@moonixi No bolo to ok,až na hygienu a niektoré sestričky.Keď mi priniesli malú na prvé kojenie,tak mi ju len šupla a odišla,nevedela som,čo robiť a ako,tak som plakala,sestra prišla,vraj dať mimi na cecok,ona čas vraj nemá,majú vizitu 😝 Z dvoch sprch išla len jedna,z druhej hadice tieklo.Upratovačka mala dovolenku a tá čo ju zastúpila sa nestarala,všade samá krv na vecku,fuj.Postel mi celý čas nemenili,ležala si v zakrvavenej plachte,košelu si si musela pýtať od neochotných sestier,veľká ochota tam nebola,česť novorodeneckej sestry,tá bola super.Dúfam,že sa to tam zmenilo,bo aj druhý raz by som musela ísť rodiť tam.No a 2dni pred odchodom nám doniesli cigánku,čo mala sars,navyše analfabetka,tak som sa tam bezpečne necítila,chápeš? 😖 Ak máš ešte neaké otázky kludne sa pítaj,pa

moonixi
17. jan 2011

@zuzulienka51 Ahoj Zuzi, ja som najprv citala same pozitiva... a teraz tiez uz to nevidim extra ruzovo... A to som uz bola na 95% rozhodnuta ze LV... Ak sa smiem spytat, uz mas vybrateho porodnika alebo to nechavas na nahodu??

zuzulienka51
17. jan 2011

@moonixi Ved prave to aj ja som bola rozhudnuta radsej LV ako NR. Porodnika zatial nemam vybraneho ale prave o tom uvazujem. No sama neviem co robit. Jedny tvrdia treba si ho vybrat, ińe zas nie. Jdny treba si zarezervovat nadstandardniu izbu, ine nie. Mam v tom chaoss. A co ty? Ako si na tom,

zuzulienka51
17. jan 2011

Babenky, aj ja by som vas chcela poziadat o zoznam do porodnice. Sice som u svojho dokyho dostala listok, ale chcela by som to mat potvrdene, co je naozaj vsetko potrebne si doniest.
Dakujem

mirip
17. jan 2011

@moonixi levická porodnica ok, šestonedelie ok všetko super aj starostlivosť akurát novorodenecké sestry niektoré otras, česť výnimkám ktoré sa aj tam našli, vela závisí od toho koho chytíš k porodu ak svojho Dr tak je to ok, ja som mala zajednaného svojho a nemenila by som ani za svet a sme dohodnutí aj k druhému, teda ak mu dúfam do toho nič nepríde osobné zatial sme tak že bude tam, na každej porodnici sa nájdu plusy aj mínusy s tým treba rátať, mne sa malá naordila ked boli v porodnici zima ked sa VUC s pývalým majitelom tahali a doplatili sme na to my že sa nekúrilo ale sestričky radšej chodili vo vetrovkách a sedeli u eba vo vetrovkách a všetky ohrievače čo tam mali dali nám na izby k deťom ale aj tak si nesťažujem, Zuzčáková k porodom chodí ak sa s nou dohodneš a zaplatíš si ju k porodu tak aj ked službu nemá príde tak ako každý zajednaný Dr

mirip
17. jan 2011

@zuzulienka51 zoznam posielam

zuzulienka51
17. jan 2011

@mirip velmi pekne dakujem 🙂

moonixi
17. jan 2011

@mirip Dakujem za odpoved 🙂. Nahodou nevies cca kolko stoji zaplatenie porodnika?

eliana
17. jan 2011

ja som rodila sice uz davnejsie, prve v LV a druhe v stiavnici,ale viem ze v LV by som uz nerodila ani keby sa inde nedalo 🙄 citila som sa tu ako zle dieta v tabore, ako vo vazeni, ako za trest a potom pri druhom porode v BS som sa citila ako na dovolenke a to sme si nic nepriplacali,ani lekara ani extra izbu, sestricky boli uzasne, citila som sa ako VIP klient, kazdy bola mila, ochotna...samostatna izba nebola volna, no manzelovi dovolili byt so mnou,prvy den aj na izbe kym som bola sama, ale aj potom sme boli spolu, bola tam solocenska miestnost s velkou sedackou, tam nosil nasho syna na rukach lebo vela plakal kym sa som si oddychla. sestricky mi pomahali s kojenim,co som ocenila, ze nerobili vedu z toho ze maly malicko pil, nedoniesli mu ziadnu nahradu nic,

mirip
17. jan 2011

@eliana ako som povedala všetko je podla toho na aké setry natrafíš na šestonedení su sestry aj Dr ok akurát detské len máloktrorá pomože aj ked na to sú tam................mne kamarátka rodila v BS a tam zase zanedbaali ju a skoro prišla aj o dieťa aj ona umrela.............ozaj je to všetko o tom čo ťa čaká to ta neminie a všade sa nájdu na porodnici aj také čo sú spokojné aj také čo vychytili to zlé

zuzulienka51
17. jan 2011

asi je to tazke, vseobecne hodnotit, presne ako pises mirip. Kazda je individualna a ten isty pripad, nemusi skoncit rovnako. asi źostava sa len zhlboka nadychnut a verit ze uz budeme doma aj s drobcom 🙂

eliana
17. jan 2011

@mirip iste mas pravdu, kazdy mame ine skusenosti a je tak tazke si vybrat,mne zas v LV skoro umrelo dieta, tyzden som lezala v nemocnici pred porodom, bol cas zistit mi infekciu,ktoru som nakoniec mala zistenuz uz skor pocas tehotenstva a oni nic nespravili,dietatko malo sepsua je zazrak ze zije. pri druhom porode som mala tu istu infekciu aale v porodnici v BS to riesili a nenechali moje dieta nakazit sa

mirip
17. jan 2011

@eliana presne tak každý má iné skúsenosti a našťastie chvalabohu máme tú možnosť výberu, že kde chcem ísť a nie je to ako za komunizmu 😀

eliana
17. jan 2011

@mirip a hrozne na tom je ze nech si vyberies akokolvek ides do rizika 😀 ty poznas cloveka s skusenostou velmi tazkou z BS ja mam skusenost ked slo o zivot z LV, ine zeny zas niekde inde..... 😖 proste ten zivot je taky roznorody 😅

mirip
17. jan 2011

@eliana ved práve už sa budeme báť celý život, najskor či otehotniem potom počas tehotenstva či sa nič nestane poto porod a potom do konca života o dieťa 😀takže strachu sa už nezbavíme

babi1
17. jan 2011

@mirip máš pravdu, o svoje dieťa sa bojí každá matka až do smrti, a viem, že ti v levickej pôrodnici pomohli a chápem, že ich obhajuješ. V každej pôrodnici sa môže prihodiť aj nešťastie, žiaľ, všetci sme len ľudia... Keď v levickej pôrodnici zomrel pred vyše rokom náš vnúčik spôsobili celej našej rodine hroznú traumu, a hoci pochybili, dodnes sa nikto neospravedlnil a pôrodník nám povedal, že on má svedomie čisté / tak to vidieť ako to má na saláme a čo znamená slovo svedomie asi nechápe/ , len kto to zažije na vlastnej koži pochopí tú hroznú beznádej, bezmocnosť a samozrejme aj sklamanie z ľudí, ktorým sme slepo dôverovali...V Leviciach sa maximálne bránia cisárskym rezom, pozerala som štatistiku v rámci kraja. Ale čo je najhoršie - ak má bábatko po pôrode problémy, nemocnica nie je vybavená a musia ho previezť do NR alebo NZ, samozrejme bez mamičky, lebo v NR, NZ ani nemusí byť voľné miesto

mirip
17. jan 2011

@babi1 aj ja ťa chápem a tiež viem čo sa vám stalo, teda ak si dobre pamatám vášmu vnúčikovi.............mne v porodnici nepomohli teda sestry na šestonedelí boli ok ale sestričky na novrodeneckom mi ako prvorodičke nepomohli vobec, všetko čo som sa podozvedala to len z netu doma a čo sa týka Dr na gynde a v porodnici.........nepoznám teda osobne som nemala žiadnu skúsenosť len s jedným a tomu vdačím aj za to prvé dievčatko.............inak Dr nepoznám teda nemala som možnosť sa stretnúť zoči voči ako pacient.......takže moj názor na porodnicu je taký neutrálny všetko to tam kazí detská neonatologička a niektoré sestričky na novorodeneckom a samozrejme ak sa stane niečo také ako vám tak hovoí za všetko......keby mám ja zlú skúsenosť tak ako vy / dúfam že nebudem mať problémy pri druhej babe/ tak by som tiež nešla tam kde mi nepomohli ale by som šla inam Nr alebo inde dalej.........

babi1
18. jan 2011

@mirip, gratulujem Ti a držím Ti palce nech všetko dobre dopadne, nech má Bianca zdravú krásnu sestričku 🙂

mirip
18. jan 2011

@babi1 dakujem vel mi pekne, dúfam že aj vy budete mať skoro príležitosť na radosť a bude vnúča 😵

babi1
22. jan 2011

@mirip, mám dve dcérky, viem, že tú mladšiu poznáš, tak uvidíme ako sa ktorej pošťastí 😉

adka83
28. jan 2011

Ahojte kocky... a viete mi poradit nejakeho dobreho pediatra v LV?

samain_night
28. jan 2011

ahojte, a mne zas viete poradiť gyn dr v LV (a napísať, či má na ambulancii aj ultrazvuk) ? dík

sny
29. jan 2011

@samain_night Ahoj,ak ti môžem poradiť,tak ja chodím k dr.Zuzčáková Klaudia,fakt milá osôbka,chodí aj ku pôrodom,ja som pri nej rodila a chodím ku nej už 9rokov,nemenila by som ju za nič.Má aj sono priamo v ambulancii,ktorá je hneď vedľa Družby,vedla hotela Eagle.A objedná ťa za 2eura na čas,nemusíš tam pol dňa čakať,navyše aj ceny za sono a ostatné služby sú priatelné v porovnaní s inými dr.Dúfam,že som ti pomohla 🙂

ankalv1
1. feb 2011

No baby ja mám so Zuzčákovou veľmi zlé skúsenosti,v 9.mesiaci som prestala cítiť pohyby tak som išla na pohotovosť hneď na mňa vyskočila prečo tam chodím v noci(bolo asi pol desiatej) potom ma vyšetrila tak že som myslela že vyletím z tej kozy,začala na mňa že nech držím ten zadok na koze,či nechodím do poradne veď aj tam ma vyšetrujú...a ešte ktomu ma pozerala nástrojmi,keď som to povedala Mančíkovi ten bol zhrozený že v 9.mesiaci sa už môže vyšetrovať len rukou,aj Bátovská-pôrodná asistentka u ktorej som potom rodila mi povedala že môžem byť rada že nepoškodila tými nástrojmi malému hlavičku.Prišla som na pohotovosť vtedy v normálnych tehotenských nohaviciach a tehotenskom tričku a ona sa ma spýtala či som prišla v pyžame tak to som mala dosť teda keby som aj v monterkách tam išla moja vec idem tam že ma niečo bolí a mám problém a nie na módnu prehliadku!Ale tým nechcem povedať že Vám beriem váš názor na ňu,mne tiež veľa žien hovorilo že keď k nej chodia do poradne je veľmi milá ale keď k nej nechodia a natrafia na ňu na pohotovosti čistá hrôza.

sny
3. feb 2011

@ankalv1 Ahoj,no teraz čítam tvoj príspevok,je to fakt smutné,že sa doktorka takto zachovala.Možno mala len zlý deň,aj ona je predsa človek,má na to právo,aj keď nie na úkor pacienta.Ja ju nebránim,chodím k nej už 9rokov,som pri nej rodila,vždy bola super a žiadnu chorobu mi nezanedbala.Tak je hlavné,že malé je ok a ty už k nej viacej nemusíš.No možno viac uprednostňuje len svoje pacientky,neviem.Držím palce,aby si už takúto zlú skúsenosť nemusela zažiť 😉

elsanka
3. feb 2011

Ahojte....citam prispevky z kazdeho rozku trosku. Kolko ludi tolko nazorov. Ja som sa do Levic pristahovala a tak nepoznam zdravotnicke pomery v tomto meste. Ani som nevedela k akemu gyn. sa prihlasit. Dala som na vlastny usudok a chodim k MUDr. Durovskej. Uz mi tu dievcata hovorili, ze to nie je bohvieco, zatial vsak zlu skusenost nemam, je pravda, ze som u nej ani nic nadstandardne nezazila, vraj...... vsetko je ok, vsetko je ok a to je normalne. Uvidime, ak by doslo k nejakym komplikaciam.Taktiez som nevedela, aku nemocnicu si vybrat pre porod. Minuly tyzden som bola na prehliadke v lv. nemocnici aj s por. asist. Fabryovou, bol tam absolutny pokoj a ticho. Neviem ci dobre alebo zle znamenie, ale oddelenie sa mi nezdalo v najhorsom stave. Je jasne, ze sa clovek snazi "sprijemnit" si a zjednodusit si porod co najviac, no a vsetko na co som sa pytala mi bolo potvrdene v kladnom smere: nadstandartka, vyber porodnika, epiduralka..... Neviem aka bude skutorcnost, ale nateraz som odtial neodchadzala so zlym dojmom. Nakoniec sme ludia a mame usta, v pripade problemu netreba mlcat ale dozadovat sa svojich prav. Bola by som rada, ak by ste mi vedeli povedat svoj zdravy nazor a taktiez na MUDr. Durovsku a moznost si ju zavolat k porodu alebo nie.Mam termin v maji, tak este mi ostava cas na rozhodnutie. Dakujem vam......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre