Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

rosannar
19. okt 2011

@zora256 to myslíš vážne že končí? 😕 podla mna eeee

li_la
19. okt 2011

Ja si akosi nepamätám, kto ma odrodil... :D Bola to sympatická mladá baba, s dlhšími vlasmi, veľmi milá, príjemná, dôsledná... Neviete náhodou jej meno?

flo24
19. okt 2011

to neviem ale idem dnes na novorodenecké vrátit podložku na snimanie dýchania čo sme mali zapozicanu tak sa opytam na to.

ktore
19. okt 2011

@li_la neviem aku myslis.ja som mala taku plavovlasu a volala sa zuscakova

li_la
19. okt 2011

@ktore Táto tuším mala také tmavohnedé vlasy dlhé. Pôvodne som si myslela, že tam len tak asistuje (na základe otázok, čo kládla), ale nakoniec to bola lekárka... :D

ktore
19. okt 2011

@zora256 to snad neni mozne.to si zistim u mojej dokt.potom kde pojdem do zamkov?!ved tam uz som nelezela desat rokov.ani ich nepoznam uz.

ktore
19. okt 2011

@li_la tak to bola pravdepodobne hoesova veronika,jej mamina tiez robi dokt.a je tiez vyborna....to bude iste ona 😀 mala som ju aj ja po operacii.je velmi dobra velmi velmi

pulpetik
19. okt 2011

@moonixi ahoj, neviem ci si uz po porode v lv alebo nie...lebo pisem par mesiacov po tom ako si sa pytala..ale v lv uz tbc neockuju..musis ist sama k dr..ale viem ze ak odmietnes tak ti to skor neprejde u detstkej dr. takze zalezi koho mas...viem ze v lv je len jedna ktora podporuje neockovanie...prosim napis ako si to vyriesila..dakujem.

mirip
19. okt 2011

@zora256 neboj sa, síce dali kolektívne výpoved ale určite sa kompromis nájde nezavrú predsa jedinú porodnicu v najvačšom okrese v SR

alex2107
19. okt 2011

ahojte zienky🙂dakujem vam velmi pekne za rady,pomohli ste mi🙂 viem,ze niektori doktori momentalne maju volno,napr. dr.Braun do 24.okt. a dr.Mato do konca oktobra,ale dufam,ze porodnicu nezrusia,lebo je to nemyslitelne,nemozu nas predsa nechat len tak....
prosim vas,poradte mi aj nejakeho detskeho doktora-doktorku...dakujem🙂

ktore
19. okt 2011

@alex2107 ja chodim pani dokt do pereckej polikliniky k dokt kotrusovej.nemam zle skusenosti.a tie som uz doktorkou mala to vam poviem.chudatko moje.

niki_lv
19. okt 2011

ahojte o chvilu ma caka porod v LV tak by som prijala nejake info, ako je to s partnerom pri porode, moze byt so mnou hned po vysetreniach v prvej dobe? staci len prist a nahlasit ze ho tam chcem mat a hned sa za to plati alebo az po? a ak chcem nadstandart poviem to hned na prijme a platim az po odchode? a este co sa deje po porode ci mi daju maleho hned prisat a kedy mi ho daju na izbu? .. vela otazok ale hadam mi niekto odpovie 🙂

a co sa tyka lekarov nechodim ani k jednemu z nich takze si zazmluvnovat nebudem, ale osobne by som bola najradsej keby mal sluzbu dr. Kopka 😉

ktore
19. okt 2011

@niki_lv toto by som rada vedela aj ja

moonixi
19. okt 2011

@pulpetik Ahoj, uz som po porode 3 mesiace skoro 🙂...mam zdraveho krasneho synceka a bez ockovania s TBC... Ockuju v porodnici, ale ked odmietnes tak stym nemaju problem...primarka je tam velmi mila a povedala mi ze aj tak to uz od buduceho roku nebude povinne.... a pediatricka..Kovacova stym tiez problem nemala 🙂...

niki_lv
19. okt 2011

@moonixi tiez chcem odmietnut ockovanie a vybrala som si Dr. Kovacovu, tak si ma teraz potesila ze s nou mas pozitivnu skusenost, cakala som ze s tym bude nejaky problem 🙂

mirip
19. okt 2011

@niki_lv partner áno hned od začiatku vpohode može byť aj kde zo začiatku je to zbytočné ak si tak niekolko hodín ale može byť celý čas s tebou, platí bud počas ako je tam s tebou kým čakáš na dostatočné ovtorenie a samotný porod alebo až po, nadštandard s tým je problé je dobré si povedať o to skor ak chodíš k niektorému lekárovi na gyndu inak na príjme ak je volná nie je problém ak nie je hold smola a platí sa až pri odchode z nadštandardky teda ked ideš domov a rada............vybrať si hotelovú teda tú nadštandardku kde si sama, máš všetko ale wecko a sprchu nie......................na tie kde je sprcha sa kamošky čo tam boli sťažovali a táto je aj na dobrom mieste oproti sú sestričky a vedla detské sestričky

niki_lv
20. okt 2011

@mirip dakujem pekne za odpoved...a vies aj kvoli comu sa stazovali na tu izbu so sprchou? ja som chcela prave tu ak by bola volna, tak teraz neviem 😒

anndrea
20. okt 2011

@niki_lv ahoj, ja som bola na nadštandarde na izbe kde som bola sama aj so sprchou a WC, nie je to bohvieaký luxus, ale hlavne po pôrode sa potrebuješ často sprchovať, na WC si nevieš poriadne sadnúť, no a ked máš bábatko pri sebe tak nemusíš nikam odbiehať, proste sa umývaš kedy chceš a koľko chceš, napr. pred každou vizitou musíš byť osprchovaná. Pre mňa to bolo rozhodne podstatné, aby som mala izbu s vlastným sociálnym zariadením. Jedna mamina bola na izbe bez WC a sprchy a vravela že je to otras chodiť na verejné sprchy a záchody, tak neviem...tá druhá izba je síce väčšia, ale ja som za nadštandard považovala práve ten záchod a sprchu, inak nič 🙂

mirip
20. okt 2011

@niki_lv jedna je nie na šestonedelí ale na gynde tak tam si odtrhnutá od sveta, leb tam sú rizikovky a zo šestonedeliek len ty a nikto iný a na šestonedelí je tá izba hned vedla vchodu kde chodia návšetvy a baba čo tam bola mi hovorila že pri prvom bola na tej čo som spomínala že je dobrá a bolo ok ale teraz ked má túto tak stále počuje ked niekto ide čo trieskajú dvere a vždy ked má niekto návšetvu tak aj ked spíš alebo dieťa spí tak na kecanie sa zobudí a dvere od takej predsienky do izby sa nedali zavrieť a ťahalo jej riadne popod ne. Ale to je názor len jednej dvoch osob čo tam boli na jednej aj druhej izbe...........iné baby čo tam boli možno majú iný názor, tak rozhodnutie bude aj tak len na tebe, teda ak budeš mať štastie a bude volné 😉

marcella5
20. okt 2011

Ahojte, ja som bola na izbe, kde nebola sprcha ani wc, ina nebola volna, bola to ta oproti sestrickam. Ziadny luxus, ale super vyhodu to malo, ze mohla prist za mnou kedykolvek, a byt tam aj cely den. A to bolo skvele. Partner tam bol so mnou az do vecera, kym sme neisli spat. Na gynde je izba-hotelovka, a tam moze byt s tebou partner aj v noci, je tam manzelska postel, je tam sprcha, ale nie je wc. A tie wcka su fakt hrozne!!! Aj sprchy! Bez prezuvok tam urcite nechodtte. Ja som prisla po 2tyzdnoch na gynde a 1tyzdni na sestonedeli vyhadzana az po kolena! Takze taka trochu negativna skusenost.

zora256
20. okt 2011

@rosannar
@ktore Ahojte!
Ja som to tu čítala,tak neviem naisto,tak sa opítajte u vašich gyndošou a dajte nám sem vedieť. 😉 Aj mne by bplo ľúto,keby nebola,lebo plánujem ďalšie dieťatko o pár rokov. 😎

zora256
20. okt 2011

@mirip Ahoj!
Tak dúfam,že dosiahnú čo chceli a ostanú,myslím že im ide o zvýšenie platu,ale tak sú všetci veľmi dobrý 😵 .

zora256
20. okt 2011

@niki_lv
@ktore Ahojte!
O platbách a o partneroch neviem,ale o bábätku áno,po pôrode hneď ako malého zabalia,donesú prisať a potom uložia do postieľky k vám,kým vás budú šiť,na sále sa po pôrode leží dve hodiny,bábo potom vezmú na novorodenecké na vyšetrenia,a keď vás prevezú na izbu,tak tam ležíte 4 hodiny a potom sa pôjdete osprchovať so sestrou a donesú potom bábo na izbu a ak chcete na prvú noc vám vezmú k sebe na novorodeneckú aby ste sa vyspali,ale ak vnoci rodíte tak donesú len ráno po vyzite.

lowike
20. okt 2011

@zora256 to máš fajn, že o pár rokov ....ja čakám bábo v decembri a neviem, kde budem rodiť, keď podávali lekári výpovede :(

mirip
20. okt 2011

@zora256 mne prisalť nedali, len položili zabalené vedla mna kým som bola na porodnej a potom nás naraz brali dolu.....asi to závisí aj od detskej čo tam je

mirip
20. okt 2011

@zora256 v každej porodnici sa na sále po porode leží dve hodiny a potom 2-3 na izbe a ak to nie je v noci čo bol u mna prvý prípad vtedy nechajú spať ale ak nie je noc tak po tých cca 3hodinách hned ťahajú do sprchy, pri druhom som sa už neevedela dočkať lebo strašne pálilo šitie, pri prvom som spala do rána ako nikto aj ked som nejskor nevedela zaspať 😀

mirip
20. okt 2011

@lowike klud ešte nje je 1.12. dovtedy majú výpovednú lehotu a myslím že dovtedy sa dohodnú 😉

ktore
21. okt 2011

to by bola velka blbost to vam poviem tak si predstavte ze cely okres kam pojde rodit.ja som uz z okresu NZ a rodila som tam a planujem aj druhe ak sa podari...to je blbost podla mna.to sa nesmie stat.neviem ake platy maju lekari ale oni to vedia najlepsieposudit a len tak nestrajkuju urcite....mali by im pekne zvysit...ide o buducnost...predsa nebudu zeny zase rodievat doma same...ak nie su peniaze tak ani nemozes k sebe zavolat a zaplatit porodnu asistentku atd...sak je to velky okres.tehotnych je dost sak nas ani nepustia do zamkov rodit ved to tam bude preplnene a co ty lekari???

gabuci
21. okt 2011

@mirip Ja som rodila ráno o piatej,7:20 som sa už osprchovala,po pol ôsmej som už ležala v posteli a čakala som pekne na vizitu.O desiatej som mala návštevu,nikto nič,aj do tej sprchy ma pustili,vlastne každú,ktorá sa cítila na to,len sestrička tam bola v sprche tiež,aby sa nič nestalo.Druhýkrát som mala pôrod večer o19:10 .o 21:30 som bola osprchovaná,pekne som ležkala v posteli,spať sa mi nechcelo,len som sa dívala na moju princezničku.Potom priniesli spolubývajucu a klebetili,bavili sme sa až do druhej.Ja neviem prečo vlastne ale ani jednej z nás sa nežiadalo spať.A ráno normálne sme fungovali.

mirip
21. okt 2011

@gabuci ved práve ako hovorím inak je to ked rodší cez deň alebo v noci,ale ja som dorila večer o 11tej a poto na izbu som šla o 1nej v noci tak ma nechali spať a ráno o 4,30 budíček a sprcha a pred vizitou druhá 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre