Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

zuzuk22
8. nov 2013

@vladkaluckalukas oki sedí vec :- D inak to som aj ja zvedava 😀

janine6623
21. nov 2013

Mamicky, pocula som ze v Leviciach ked sa prve babo narodi sekciou tak aj druhe zvyknu odrodit sekciou? Mate skusenost? Planuju potom druhu sekciu? Neviete ako to funguje?

simi22
22. nov 2013

Ahoj , určite budeš aj druhé rodiť sekciou, funguje to tak vo všetkých nemocniciach. Nikto si nezoberie na svedomie, aby sa ti niečo stalo. Pri kontrakciách by sa ti mohla "roztrhnúť" maternica v jazve a mohla by si vykrvácať.

majka2508
24. nov 2013

Nefunguje to vo všetkých v nemocniciach, že druhý je automaticky cisarák. Závisí to od primára. V LV sa určite robia pásovo cisaráky.
@janine6623

94
24. nov 2013

@majka2508 ja i zas nemyslím že robia pasovo sekcie' pred pár dňami som tu rodila a aj ked to vyzeralo na sekciu tak dali šancu prirodzenemu pôrodu, porodila som 4,5 kg chlapceka! Inde uz nad 4 kg plánujú sekciu.

majka2508
24. nov 2013

@94 to závisí,ako chceš rodiť. bolo to myslené hlavne, čo sa týkalo tých ďalších cisárakov

zienka101
24. nov 2013

Caute babky, jedna moja známa chce prejsť k Braunovi, ale ambulanciu má v tlmacoch, kde jej to nevyhovuje.A v nemocnici má vraj len ambulanciu pre sterilné ženy, co nie je jej prípad. Neviete, ako to tam funguje? Hoci ani chodiť do nemocnice sa jej veľmi nepáči, radšej by chodila niekde do "normálnej" ambulancii. Poradíte jej? Ozaj, a prečo vlastne nemá svoju ambulanciu niekde na normálnom mieste aj v Leviciach?

isabellaa
25. nov 2013

@zienka101 moja kamoska chodi k nemu do nemocnice a nie je zamerany len na sterilitu zien....chodi k nemu vela zdravych zien

isabellaa
25. nov 2013

Baby co ste uz rodili, je v Leviciach nejake cvicenie pre tehotne? Dajte tipy

veronika_april
25. nov 2013

@isabellaa Ahoj, cvicenie pre tehotne spolu s "kurzom" sa robi aj v nemocnici. Robi to porodna asistentka, pani Fabriova. Treba jej zavolat a dohodnut sa, zaradi ta do skupiny podla tyzdna tehotenstva. Ak chces na nu cislo, tak mi napis IP. Nechcem to sem len tak verejne davat 🙂

isabellaa
26. nov 2013

@veronika_april o tom viem - volalal som s nou, ale to je skor priprava na porod ako samotne cvicenie, napr. na chrbticu, joga atd...

simi22
27. nov 2013

Ahoj Žienka,k Braunovi nechodˇ, ten je už za zenitom. Na oddelení vobec nič nerobí, uplne vyšiel z cviku, on je len čistý ambulant

zora256
30. nov 2013

Ahojte žienky!
je tu taká žienka ktorá bude rodiť v druhej polovici apríla alebo koncom apríla max. 1.mája? A také čo rodili vtomto období,čo ste brali pre bábo vtomto ročnom období?A posledné skúsenosti z terajšieeho pôrodu max.mesiac dozadu?
@zuzuk22
@janine6623 Vidím vy onedlho rodíte,tak vás poprosím o info po pôrode ako tot am teraz vyzerá a rpebieha v Lv rodial som v roku 2011 v lete,a to už do môjho pôrodu bude takmer 3roky.A moc vám prajem veľa síl a čo najmenej bolestivý a rýchly pôrod a zdravé bábätká 🙂.

18miska160
1. dec 2013

@vladkaluckalukas mojím gynekológom je doktor Mančík, je úžastný som s ním veľmi spokojná, síce mi nebol pri pôrode ale ak ti môžem niekoho odtiaľ odporučiť tak jednoznačne Mančík alebo Bátovský. Ja som rodila pri Bátovskom a ani neviem ako som porodila. Je veľmi dobrý lekár

ivvaa
1. dec 2013

@zienka101 Odporúčam radšej Bendeho!

lowike
1. dec 2013

@simi22 no ja neviem o tom, že by bol Braun čistý ambulant - veď veľa žien si u neho zajednáva pôrody a aj cisárske rodí väčšinou on s primárom alebo s niekým ďalším, pokiaľ viem (ale teda to mám info z pred dvoch rokov, keď som rodila...)

zuzik83
2. dec 2013

Nie Braun nie je urcite len ambulant.ja som rodila v maji a on tam bol kazdy den mojho pobytu.vela robi cudarskr rezy a je tiez zastupcom primara.takze v nemocnici je vela

simi22
3. dec 2013

@zuzik83 Máš pravdu, v nemocnici je veľa, ale to neznamená, že aj veľa operuje. On sa veľa venuje iba svojim ambulantným pacientkam a na iné mu asi nezostáva veľa času,

erika3011
3. dec 2013

@simi22 no neviem, ja som si ho zajednávať ani nemusela, gynekologa mam iného a predsa mi bol pri pôrode 🙂

dankaleuschner
3. dec 2013

@ivvaa Bende ale ku porodom nechodi. Ako gynekolog je pre mna cislo 1!

katkagh
3. dec 2013

Ahojte, nema niektora termin porodu okolo 27.12.2013? Ja by som mala ist 27.12. na prijem, idem totiz na treti csarsky. Dakujem.

dulkagabulka
4. dec 2013

pripomínam: Uz coskoro zverejnime ebook o nastrihoch v nasich porodniciach. Najnovsie oficialne data! Ebook bude zadarmo a tym, ktore su nahlasene na odber newslettra ho posleme, hned ako ho dokoncime. (tak sup sup, ktora este nie ste prihlasena klik sem www.zenskekruhy.sk). Mala chutovecka: "Aká je šanca, že v slovenskej pôrodnici porodí žena bez chirurgického zákroku? Myslíte si, že všade podobná? Pozrite si naše porovnanie pôrodníc za celé Slovensko alebo po krajoch, aby ste sa presvedčili o opaku. Rozdiely sú v desiatkach precent! Pripravili sme pre vás prehľadné grafy, ktoré ukazujú a porovnávajú mieru cisárskych rezov a nástrihov hrádze v jednotlivých slovenských pôrodniciach, aby ste sa aj s ich pomocou jednoduchšie rozhodli, kam ísť rodiť. Myslíte si, že rutinný nástrih hrádze je prospešný zákrok a nemáte dôvod kvôli nemu meniť pôrodnicu? Prečítajte si dôvody, prečo to nie je pravda a aké neželané dôsledky môže nástrih hrádze mať. To všetko v našom ebooku, ktorý je zadarmo!"

matkovskamarika
5. dec 2013

Ahojte 🙂 Potrebovala by som pomoc. Dnes ma lekár poslal na UZV a IPP vyšetrenia do levíc na gynekologické oddelenie - Sonografia. A nviem že kde to je. Tam kde je porodnica alepo na poliklinike. Vedeli by ste mi poradiť? Dopredu ďakujem za odpoveďe 🙂

katkagh
5. dec 2013

@matkovskamarika, pokial viem, tak na poliklinike je UZV, neviem, co je IPP. Na porodnickom urcite nie.

janadureckova
5. dec 2013

@matkovskamarika choď tam kde je pôrodnica, kde je vlastne príjem do pôrodnice, tam ti urobia UZV

mici11
5. dec 2013

@janine6623 kamoska rodila prve sekciou ( maly bol nozickami dole) a druhe po 5 rokoch prirodzene, takze urcite nie automaticky, myslim, ze zavisi od situacie, respektive zdravotneho stavu...

mne pri prvom hrozil cisarsky, ale nakoniec sa podarilo prirodzene, aj dr. mi vravel, ze pockame kym mozme a skusime porodit prirodzene a podarilo sa 🙂

matkovskamarika
6. dec 2013

@katkagh Dakujem 🙂 IPP je prietoky tam mi kontroluju cez UZV pupočnu šnuru a kontroluju mi placentu...ale aj ja si myslím ze to robia na poliklinike na prvom poschodí a nie tam kde je porodnica....no uidíme pojdem tam a spitam sa 🙂

katkagh
7. dec 2013

@matkovskamarika , no nakoniec pozeram a myslim, ze janadureckova ma asi predsa len pravdu. Ak som to dobre nasla, tak UZV aj prietoky by mali robit priamo na gynekologicko porodnickom oddeleni. Takze asi skor chod tam, lebo na poliklinike robia sono a ja som si to asi s tym pomylila. Nasla som tam aj cislo, tak by ti mohlo byt jednoduchsie tam zavolat a spytat sa a aj ti povedia kde to presne je 036/ 6379. Toto je cislo na gyn.-porodnickom oddeleni na UZV. Daj vediet potom 🙂

matkovskamarika
10. dec 2013

@katkagh Dakujem pekne 🙂 ano robili to na gynekologickom tam kde je porodnica len na druhej strane 🙂 Vcera sme trošku pobehali ale našla som to 🙂

katkagh
11. dec 2013

@matkovskamarika tak super, hadam aj vsetko bolo v poriadku. V kolkom si tyzdni?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre