Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

ktore
15. sep 2012

@julianaka888 vies co nechapen ?!ze preco nepichnu daco proti bolesti ked zasivaju.sak aj obycajne sitie bolia nie este ked si dotrhana....juj mam na to nervi...

zora256
15. sep 2012

@butterfly24 Ahoj!
Ale to sa nie len hovorí,že keď bude vonku tak prejde bolesť ale naozaj pominie,len akože od radosti z drobca,ale naozaj prejde úplne 😉 .Jedine miesto nástrihu bolí,nič viiac🙂

zora256
15. sep 2012

@julianaka888 Ahoj!
Tak proste si nemala šťastný deň:-/ to mi je ľúto,a čo sa týka stravy,100 ľudí 100 chutí,mne napríklad chutilo všetko v nemocke,keďže ja nesolievam moc,nemám rada slané jedlá,takže to je iné,ak máš rada výrazné chute,proste racionálne varia,dietne,aby neuškodili nikomu,ak by mal niekto cukrovku,alebo cholesterol,či ťažkosti z trávením,alergie at´d,proste aby každý mohol zjesť aby nikomu neuškodili.Vieš nemocnica,nie reštika.a čo sa týka návšetev,mne to úplne vyhovovalo,cez to okienko,keďže mne napríklad len raz prišli naši naraz pozrieť všetci a potom už len pre nás.Dá sa to vydržať veď nemocnica je nemocnica a nie hotel,tých pár dní každý vydrží,sú aj horšie verte tomu.
Prajem Ti skoré zotavenie a radosť z drobca🙂

veronica30
16. sep 2012

@julianaka888 ahoj a kto ta odrodil?

julianaka888
16. sep 2012

@veronica30 Neubauer

julianaka888
16. sep 2012

@ktore Mne pichli,lenže ja som to úplne všetko cítila 😲 a do vnutra že sa mu nedalo pichnuť,tak si to vieš predstaviť ☹

veronica30
16. sep 2012

@julianaka888 a akoto ze si bola dotrhana?a ako ta zasil?a ako to cele prebiehalo?aj ja chodim k nemu a termin mam v novembri.

ktore
16. sep 2012

@julianaka888 joj fakt a kto ta odrodil?

ktore
17. sep 2012

@julianaka888 ved ten doktor je vraj veeelmi dobry.mala si ho zamluvneneho?

simi22
17. sep 2012

baby, co bláznite, každej pichnú pri sití nieco na umrtvenie, ale niektorá je citlivejšia a horšie to potom znáša. Treba len trochu vydržať, za toho drobca to stojí. Ale ako som počula na oddelení, najlepšie a najkrajšie vraj šije dr. Batovský. Ale trochu cítiť to budete určite vždy, celkom znecitlivieť sa to nedá.

balajka
17. sep 2012

a co vsetko ste si brali do nemocnice? minuly rok rodili moje dve svargriny a kazda mi radi nieco ine...pyzama ste mali svoje, ci nie? co zobrat pre babatko a co pre mna?

zora256
17. sep 2012

@balajka Ahoj!
Ja som si brala dve nočné košele pre seba a ani jednu som si nedala,len na príjme kým som čakala,kým pôjdem rodiť,ináč na šestonedielke Ti dajú aj k pôrodu zakaždým keď sa Ti zašpiní,ináč každé ráno pred vizitou sa sprchuje a vymieňa na čisté.A zober si hygienické potreby,vložky,podložky do postele,popôrodnícke nohavičky,Ti moc nebudú treba lebo sa treba vetrať,takže aj z vložkou sa dá chodiť perfektne bez nohavičiek😀,mydlo detské na umývanie seba pre teba,a pre maličké len utierky,plienky a veci na donesenie bábätka domov,tam Ti dajú aj zavinovačku aj plienku látkovú,aj oblečenie aj krém rybací na riťku,aj napupček na ošetrenie alkohol,aj z tačinkou,proste všetko ja som rodila v júli 2011,od vtedy ak sa nezmenilo,tak toto,a osušky si zober sebe🙂Prajem krásny zážitok z narodenia bábätka,a vezmi si malú lyžičku a hrnček na puding,vtom čase dávali každý deň na olovrant s piškótami,alebo z BeBe keksom,ale nemali naň poháre ani lyžičky.

ktore
17. sep 2012

@zora256
@balajka ja som rodila pred 10 rokmi a ani vtedy som nepotrebovala nic na seba.mala som zo sebou ale dali mi vsetko ich.furt som menila.a myslim ze ten alokhol uz nedavaju vraj nech to iba same zaschne.tak som pocla.ale neberem ho lebo ak bude treba tak mi ho donesu.aj pre babo daju vsetko.berem akurat dudlik a odsavacku ak by bolo treba.pre seba berem pre istotu nocnu koselu,ponozky,uteraky,nohavicky poporodne k navsteve,podlozku pod seba,detske mydlo pre seba,zubnu kefku atd.aj zupan ale ten som mala ich.mozno to berem zbytocne.

zora256
17. sep 2012

@ktore Ahoj!
Tak neviem,ale neverím,že by v "LV nechávali len zaschnúť pupočník,aj ja som to tej metóde počula tento rok.A župan ja som mala svoj so sebou,ale nebolo,treba,nuž teraz možno sa Ti aj zíde,keďže bdue už chladnejšie ako mne bolo v júli.

ktore
17. sep 2012

@zora256 ano som ho zabalila,pre istotu.neviem ako to je v lv z pupocnikom to sa musim opytat bab co teraz tam rodili.

chariquet
18. sep 2012

@balajka Pisem presny zoznam, co mi dali v nemocnici - uz to tu raz niekto pisal, no aby si dlho nehladla v starych zaznamoch 😉 :
Pre mamicku:
- tehotenska knizka
- obciansky preukaz
- preukaz poistenca
-sobasny list (moze byt aj kopia)
- hygienicke potreby (kefka, pasta, sprchac, sampon, hreben, krem, WC papier, pap. vreckovky, ziletka...)
- detske mydlo (na umyvanie rany po siti)
- papuce ( do sprchy a na vnutor. pouzitie)
- osobnu bielizen (ja som dala aj tehoten. podprdu a tie tampony do nej =aby muzik v pripade potreby nestresoval a nehladal, bavlnene nohavicky a 2 ks jednorazovych sietkovych nohaviciek, ponozky, 2 nocne kosele = kym si na spominanom prijme chcu, aby si mala vlastnu koselu, potom ti oni daju, zupan)
- 2 uteraky
- vlozky (ja osobne som kupila 2 baliky)
- 2 ks nepremokave podlozky (dala som cely balik)
+este pribalujem hrncek a lyzicku pre mna 🙂
Pre novorodenca:
-mala lyzicka (malicke prikrmuju niecim hned po narodeni)
- ciapocka
- ponozky
- kefka na vlasky
- 1 balenie jednorazovych plienok
- detske telove zvlacnujuce mlieko
- 2 latkove plienky
- deka (v chladnom pocasi)
Pre dieta pri odchode z nemocnice:
kosielka, kabatik, ciapocka, 2 latkove plienky, zavinovacka, deka (v zime fusak)

balajka
18. sep 2012

dakujem vam za odpovede, tak zbezne by som mala mat uz vsetko, len tie nocne kosele, neviem co s nimi, ja som naucena spat v pyzame tak neviem, ci mam nejake kupit, svagrina mi vravela, ze jej nedovolili mat svoju, ani zupan iba tym babam, co boli na vip izbach.

balajka
18. sep 2012

@ktore ten alkohol, ze este pouzivaju, ale maju ho tam oni, teda aspom minuly rok mali
🙂

ktore
18. sep 2012

@balajka ja som dakedy mala iba ich ale to bolo este inak organizovane.teraz ides na prijem a musis sa obliect do svojho.ked prejdes na porodnu salu uz ti daju ich a do konca mozes mat ich.pyzamo ti nedovolia.potrebujes vetrat šušulku,takze zobrat si zober nejake aj ked predlzene tricko na prijem.

ktore
18. sep 2012

@chariquet telove mlieko pre babo sa uz vraj nedava.ale neviem na isto.zatial nemam.ak bude treba tak donesiu.tu malu lyzicku som mala kvoli vitaminu.to treba nkvapkat a dat pred papanim na lyzicke.ostatne vsetko mam chvalabohu.jaj a tie vlozky do podprdy nemam a este som chcela aj krem na bradavky.ja som si dala aj odsavacku.mozno ju nebudem ani potrebovat.

ktore
18. sep 2012

baby dnesna poradna rovnaka ako minule.este je hlavicka hore.v pondelok idem na poradnu ale uz aj nemusim,mozno sa to rozbehne .sak uvidime.

balajka
18. sep 2012

@ktore diky za odpoved, vo stvrtok ideme na poradnu tak musim kupit nejaku tu kosielku 😉

balajka
18. sep 2012

@ktore a to ked ma este stale hlavicku hore, ta neobjednali na sekciu?

balajka
18. sep 2012

a zupan musim mat tiez?

ktore
18. sep 2012

@balajka hlavicku nemyslim hore ale myslim tak ze este hlavicka netlci na krcok ze je este vyssie.
ja som si zupan zabalila keby nahodou.neviem ci ho budem potrebovat ale nahodou ke bude zaspineny tak pojdem k navsteve radsej vo svojom.a taska znesie.ale nemusis si ho brat.mozu ti ho potom doniest ale ktovie ci ho nebudes potrebovat ked ta budu prijimat.vies co radsej si si ho aj ty zabal.

ktore
18. sep 2012

@balajka ale hovri sa ze chlapci sa rodia skvooooooooorrrrrrr.hmmmm.takze sa chystaj....

ktore
18. sep 2012

zienky som prave volala z kamoskou.je doma z porodnice a ani jej nevraveli ze sa nema babo umyvat mydlom,a netreba ani natierat.a ked povedala sestricke ze mala papala iba 5 minut tak jej sestricka povedala -no ked bude takto plakat tak zomrie od hladu.a kamoska bola z toho hotova.velmi sa trapila.nic jej nevysvetlili.ani ako ma dokrmovat keby nahodu mala malo mliecka,kazali jej povinne krmit kazde dve hodiny.boooze sak to co?ved to uz davno tak nie je.potom jej obvodna dokina povedala ze vobec nech ju nebudi kazde dve hodiny nech pocka kym sama vstane.ona chuda budila malu a mala potom aj grcala co bola plna.

julianaka888
18. sep 2012

@ktore Ano mala.......ale bolelo to nenormááááálne....nikdy v živote som tak nerevala !!! ☹

julianaka888
18. sep 2012

@veronica30 No vyprdla som ho na tretí krát....to nebolelo,ale to šitie!!! ☹ no bola som uzka odvnutra,tak ma dotrhal aj na priek tomu,že je malinký ☹

julianaka888
18. sep 2012

@ktore Veruuuuu....taký je tam personál.Nám ani len neukázali ako bábo kupať,tak doma som sa sama trápila.A v nemocnici som si nahmatala hrčku na prsníku,tak mi ju sestrička len postláčila a povedala že to je mlieko.Lenže mna to bolelo,nič mi nepovedala,ani že to treba odsať,lebo z toho vzniká zápal!!! No tak super sestričky sú tam....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre