Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

katariana
6. dec 2008

Ked si ju rezervujes,tak za to neplatis pokial viem, lebo na tej izbe moze byt ina zena, ake ked ty porodis ju presunu na inu izbu. A ked porodis mimo tej rezervacie,nic sa nedeje,aj u mna to tak bolo,daju ta na normalnu izbu.Aj my sme ju chceli,aby sme boli spolu,bolo by to lepsie,lebo som rodila celu noc a maleho mi rano o 10tej doniesli od vtedy bol stale so mnou a nakolko nechcel v noci spat bola som velmi vycerpana...

vierach
17. dec 2008

Ahojte, rozhodujem sa medzi pôrodom v Nitre a v Leviciach. Som od Zlatých Moraviec. Chcela by som sa opýtať či aj Levická pôrodnica býva taká plná ako v Nitre, alebo či je to tam kľudnejšie. Svoju prvú dcérku som rodila v Banskej Štiavnici, kde som bola spokojná, len teraz si neviem predstaviť, ako by sme tam chodili aj s dcérkou, takže hľadám niečo bližšie. Poradíte?

etnicka
18. dec 2008

vierach, ja by som asi radsej sla do Banskej Stiavnice, aby si nebola sklamana...

hela611
22. dec 2008

Ahoj Vierach,podla mna tiez nerozmyslaj o levickej nemocnici...Ako som uz pisala, ja som bola max.sklamana. Porodnica bola uplne plna a to romkami, takze aj mna supli s jednou ,kultivovanou, na izbu...

katariana
22. dec 2008

Ahoj Vierach!Ja ako som uz pisala,som rodila v Lv a bola som velmi spokojna jak s personalom,tak s prostredim,ale ked chces mat sukromie,tak by som zvolila inu porodnicu.Viem,ze teraz je ta v Lv uplne narvata,zeny posielaju domov po 3dnoch,kvoli miestu.No do Nr by som nesla,moja kolegyna,si zistovala podrobnosti o tejto porodnici a bola zhrozena,nakoniec sa rozhodla pre To a bola spokojna.Nad To si nerozmyslala???

mojsejovka
5. jan 2009

ahoj, levičanky.. 🙂 dá sa v levickej pôrodnici rodiť aj inak ako poležiačky? 😕 prvú dcérku som rodila tak a bolo mi to strašne nepohodlné.. 🙄 prijala by som, keby som mohla byť v podrepe, je to určite prirodzenejšie.. no ale snáď sa za 8 rokov niečo v LV zmenilo a možno záleží aj na pôrodníkovi..

etnicka
5. jan 2009

ahoj mojsi, ja teda neviem nic konkretne, ale na internete o sebe porodnica pise, ze su u nich mozne aj "alternativne" porody, takze na Tvojom mieste by som si spisala nejaky porodny plan (staci uplne strucne predstavy - co ano a co urcite nie) a na poradni by som to s nimi prebrala. Pokial vidia, ze vies, co chces, mali by Ti vyjst v ustrety, ved Tvoje poziadavky su uplne normalne 😉

katariana
5. jan 2009

ahoj mojsejovka,neviem,ci sa da rodit v uplnom sede,ale myslim,ze sa s nimi da dohodnut ak sa dohodnes dopredu.ja som rodila v takom polosede a bolo mi to velmi prirodzene a pohodlne.myslim,ze s primarom sa budes vedie dohodnut.drzim palce a prajem vela stastia🙂))

mojsejovka
6. jan 2009

no čítala som to aj ja, že sa dá aj alternatívne, dokonca bzucinka z našej levickej témy hovorila, že sám doktor jej navrhol inú polohu, ja som mala možno pri svojom prvom pôrode dosť smolu aj na sestričky, bola som prvorodička a boli dosť nepríjemné, aj keď som robila, čo mi povedali.. 😠 mala som dosť silné bolesti do krížov a nedovolili mi ani vzoprieť sa na lakte, vraj prisadnem bábätku hlavičku.. 😒 a od prvej pôrodnej doby som musela v kuse ležať!!! a to trvalo 8 hodín, kým som sa otvorila natoľko, aby som mohla tlačiť.. 😔 a to už malej slabli ozvy, tak mi spravili taký brutálny nástrih, že ma doktor zašíval viac ako hodinu.. 😝
dúfam, že teraz budem mať na personál väčšie šťastie a bude pri mne môj drahý, ten vie byť dosť ostrý, keď sa ma treba zastať.. 😉

etnicka
7. jan 2009

joj, chudatko... to boli teda pekne kravy tie sestricky 😖 snad sa to tam odvtedy zlepsilo

segricka
7. jan 2009

ahoj vierach. ja som na tom podobne - prve som rodila v BS a vsetko super. teraz cakame druhe a tiez by som isla najradsej znova do BS, ale dochadzat tam s malou kazdy tyzden - to asi tazko... ale stale zvazujem.
mamicky, poradte, ako je to v LV po csarskom, co sa tyka babatka - su ochotni hned po porode ho prilozit, nosia babatka na kojenie podla potreby, dokrmuju z flase, aj ked ma mamina mllieko,...?
porodu sa neobavam, obavam sa viac, ako sa mi podari po cisarskom kojit. hlavne aby mi babo nepokazili dokrmovanim z flase.

katariana
7. jan 2009

ahoj segricka,so mnou bola na izbe zena po cisarskom a malu jej nosili pravidelne na kojenie,na treti den po porode,bola mala uz stale s nou 🙂
mojsejovka,takeho porodu sa uz teraz v Lv naozaj nemusis bat,sestricky aj doktor ti vyjdu v ustrety aspon u mna to bolo tak,mozes sa pri porode prechadzat,skakat na fitlopte,co je genialna vec 😉 neboj sa dopadne to dobre,je ta vymladeny kolektiv 😉

tinkaaa
8. jan 2009

teraz som nazrela do tejto témy,keď ste tam už baby po pôrode,neviete ako je to z cisárskym,ja ho budem pravdepodobne absolvovať,ale chcela som pri pôrode manžela,neviete či sa to aj v takomto prípade dá?

katariana
8. jan 2009

ahoj tinka!!!aj ked rodis cisarskym,mozes mat pri sebe manzela,bude ti stat pri hlave,ale bude pri tebe 🙂 a mochodom 11.marca sa rodia genialne deti 😉 ,aj nas maly sa vtedy narodil 🙂

luckai
9. jan 2009

Ahojte, ja som tu nová, s termínom pôrodu 23.3. a chodím v Leviciach na predpôrodnú prípravu. Som veľmi spokojná, ale stále mám dilemu či uvažovať so zaplatením si doktora ku pôrodu. Viac-menej uvažujem že nie, keďže môj gynekológ nechodí ku pôrodom a iného nepoznám. Chcela by som ale počuť nejaké skúsenosti - možno v čom môže byť rozdiel ak si niekoho zaplatím a ak nie. Ďakujem!

ejusa
9. jan 2009

Ahoj luckai,ja budem rodit o par dni,teraz som bola tyzden v nemocnici,aj som videla,pocula porod a co aj baby rozpravali,nie je tam extra rozdiel ci mas zaplateneho alebo nie,vsetci su tam dobri,vela chval je hlavne na Brauna,ale vsetci su tam mily.Ja si tiez nikoho nebudem volat,necham to na nahodu,aj ked potajomky dufam,ze vyjde sluzba akurat na primara,ale inak mi je to jedno..a ku komu chodis naporadnu,ked on nechodi k porodom?ja k bendemu,ani on nechodi.

luckai
9. jan 2009

Ahoj ejusa, ja chodím tiež k Bandemu a som s ním veľmi spokojná. Takže ťa to už čaká o pár dní? Mám tiež podobný názor, že mi je to jedno, mám len trošku obavy že ma zastihne Poliak. Veľmi ho nepoznám, ale má už dosť rokov a to ma trošku desí. Na druhej strane som tu už čítala veľmi pozivívnu skúsenosť pri pôrode aj s ním, čo ma zase potešilo.

ejusa
9. jan 2009

Tak mame spolocneho doktora 🙂 Ja sa ani na Poliaka nemozem stazovat,prepustal ma domov,je mily,kazdy apeluje na jeho vek,ale ved praveze ma skusenosti,ved donedavna bol primar,fakt mne je to jedno,len jedno by som chcela,aby som vystihla doktora,nie doktorku,citila by som sa istejsie pri doktorovi.Tak mozno sme sa aj na poradni stretavali?Podla fotky ma nepoznas?Ja idem na buduci tyzden k Bendemu,ak este budem cela 🙂

luckai
9. jan 2009

No ja som bola včera na poradni, neviem, ak Ťa aj poznám, tak len z videnia z Levíc... niekedy si pridám fotku aj ja a potom mi povieš Ty 😉
Som rada že to o Poliakovi počujem, nechám to teda tak ako som plánovala - čiže nič neplánovať 🙂 len epidurálku.

katariana
10. jan 2009

ahoj ejusa!!!este si cela? 😎 preco si bola v nemocnici???inak drzim palce pri porode 😀 ,aj ja som chcela chytit primara,ale je dobre,tak ak to dopadlo.rezervovala si si tu hotelovu???

ejusa
11. jan 2009

Este som cela 🙂 Chcela som si rezervovat,ale to je vzdy obsadene,kazdy den som sa pytala a aj ked bola prazdna,nemohla som do nej ist,lebo bola rezervovana,tam sa asi nedostanem,chceli sme po porode,aj vtedy,ked som bola v nemocnici,dali ma tam pre vysoky tlak a preto,ze som bola otvorena na 4cm,po tyzdni ma pustili,ze o par dni sa iste vratim aj sama a ja uz som odvtedy tyzde doma,ale uz by som nedbala,uz nic nevladzem.

katariana
11. jan 2009

Mozno budes mat stastie a ked porodis bude prazdna 😉 Neboj ochvilu to budes mat za sebou,aj ja som bola tyzden pred porodom na 3cm,dopomohli sme sexom a na druhy den som rodila 😀 skus,mozno to pomoze 😅 drzim palce,aby si to uz mala za sebou,potom daj vediet,ci sa to dalo vydrzat,ale ked si uz na 4cm otvorena malo by to ist rychlo 🙂

luckai
15. jan 2009

Ahojte baby,
bola som si pozrieť pôrodnicu a tie nadštandardné izby sa fakt nedajú zarezervovať. Neviete náhodou či sa to dá spraviť tak, že keby som aj porodila a izba nie je voľná, tak akonáhle sa uvoľní tak by ma na ňu presunuli? Neviem si predstaviť že budeme na izbe 3 po pôrode s 3 detičkami, ockovia a návštevy môžu len na chodbu ku vchodu (aspoň keby tam bola nejaká návštevná miestnosť kde nebude prievan a bude sa dať sadnúť...)

mojsejovka
15. jan 2009

luckai.. zarezervovať sa dajú, ak je voľná na tvoj termín, ale keď budeš rodiť mimo termínu, tak tvoja rezervácia neplatí.. ak porodíš a uvoľní sa, tak sa to myslím dá, ale šanca je malá..
tento týždeň mi hovorila známa, že tam majú strašný frmol v pôrodnici, dokonca v jeden deň mali 18 pôrodov a keď nie sú komplikácie, tak posielajú maminky domov na tretí deň kvôli nedostatku miesta, kapacita šestonedelia je iba 15 lôžok..

luckai
15. jan 2009

mojsejovka: veď ja som tam bola v utorok, a hovorili že je všetko plné, ale pýtala som sa aj na rezerváciu a hovorili že sa to nedá (len také čo sú objednané na cisársky a pod.)

katariana
15. jan 2009

Ahoj lucka,keď som ja rodlia dala sa izba rezervovat,ale teraz je tam fakt všetko plné,ale keď porodíš a povieš,že chceš ísť na tú izbu,tak ťa dajú na poradovník a šupnú ťa tam,ale myslím,že tých pár dní sa to dá vydržať aj na normálnej izbe.ja som mala hotelovku rezervovanú,ale porodila som o dva týž,skôr,takže mi to bolo na nič,boli sme na izbe dve a bála som sa,či sa nebudú deti vyrušovať,ale nevyrušovali sa.dalo sa to prežiť a to som tam tvrdla 7dní,lebo malý mal žltačku 😒

matkah
15. jan 2009

ahoj ženy ,
potrebujem podariť kam ísť rodiť . Levice alebo Nitra ?

ejusa
15. jan 2009

Pod Levice 🙂 Su tu dobri doktori,aj sestricky,kazda jedna,lezala som tam tyzden,ozaj na nikoho nemozem nic povedat zle.Ja tam idem o par dni 😀

mojsejovka
15. jan 2009

luckai.. ja som tiež tak počula, ako hovorí katariana, že ťa dajú do poradovníka.. to ti len preto asi povedali, že sa nedá, že majú fakt plno a možno aj rezervačiek majú veľa dopredu..

matkah.. určite LV, na NR som som toho veľa dobrého nepočula.. 😉

luckai
16. jan 2009

matkah: porovnať to bude vedieť asi málokto, ale viem že jedna baba z Nr chce ísť rodiť do Lv - dôvody nepoznám. Mám kamarátku z Nr čo tam aj rodila a bola spokojná, až na tých medikov čo tam chodievali na vizitách húfne a kolovali si vložky a všetci nazerali a pod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre