Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

matkovskamarika
11. dec 2013

@katkagh ano bolo vsetko v poriadku...v 37. 🙂 uz sa to blízí 🙂

matkovskamarika
11. dec 2013

Este by som mala jednu otázku...ja som sa na porodnicu nebola pozriet. Viem ze kde to je len neviem na ktorom poschodí...na 4.? Treba tam íst cez tie druhé dvere co su tam? To viem ze prvé dvere je gynekologické oddelenie....Noekto by mi to vysvetlil podrobnejsie? 🙂 Dakujem

zuzuk22
11. dec 2013

@katkagh ja mam termín 27.12 🙂 a dnes som bola na kontrolu a uz som na prst otvorena a krcok skrátený ze to dobre vyzera 🙂 len neviem ci Jam ísť rodiť do lv alebo nr .

18miska160
12. dec 2013

@matkovskamarika ja som prišla do nemocnice v noci, tak som zazvonila na 2 poschodí, a sestra ma potom odviedla na pôrodnícke oddelenie

katkagh
12. dec 2013

@matkovskamarika, tak to je dobre, ked je vsetko ok. A bude to prve dietatko, ci? Ja som sa do porodnice prvy krat tiez dostala tak ako pise @18miska160, takze ani neviem ako sa tam ide, pretoze pri druhom som zas mala planovany cisarsky, tak som uz bola hospitalizovana. Ale niekto ta tam isto znaviguje, ked tam budes. Ja som tiez v 37. tyzdni s tretim babatkom a idem na treti cisarsky, takze do nemocky nastupujem 30.12. a uvidim, kedy ma budu robit.
@zuzuk22 a odkial si, ked sa rozhodujes medzi lv a nr? Neviem ake to je v nr ale s levicami som bola spokojna, co som bola 2 krat. Bude to prve dietatko?
A baby, co cakate, dievcatko ci chlapceka, ak mozete povedat ;)

matkovskamarika
12. dec 2013

@katkagh No tak asi to bude najrozumnejsie ak poidem aj ja na gynekologické oddelenie na 2.poschodie a potom oni ma zavedu tam kde treba :D No cakám prvé dietatko bude to dievcatko 🙂 Mam termín na 30.decembra ale uz som otvorená na 3cm a po vianocných sviatkách doktor ma posle do nemocnice..no samozrejme ak neprídu skvor kontrakcie 🙂

matkovskamarika
12. dec 2013

@18miska160 no to bude asi najrozumnejsie ak aj ja pojdem najprv tam a oni ma zavedú tam kde treba 🙂

anita22
13. dec 2013

Ahojte kocky, chcela by som sa spytat ake mate skusenosti s porodnicov v Leviciach.. ja sa tam chystam rodit( aspon zatial som pocula same chvaly)... a este jedna otazka ktore ste tam boly, vedia tam aj po madarsky??? vopred dakujem za odpovede 🙂

katkagh
13. dec 2013

@anita22 Ahoj, ja som uz pisala, ze som tam bola uz dva krat aj ked som skoncila pri oboch na cisarskom. Ja som bola velmi spokojna a idem tam aj teraz treti krat. A ci vedia po madarsky? Niektore sestricky vedeli, tak si myslim, ze aj teraz tam isto take su.
@matkovskamarika, no ja si myslim, ze to teda pride aj skor, mne sa obe dievcatka vypytali skor. Tak drzim palce, nech to dobre dopadne a daj vediet, ked to uz bude 🙂

matkovskamarika
14. dec 2013

@anita22 Ahoj aj sa sa tam chystám asi vizerá to tak ze onedlho 🙂 kedy más termín?

matkovskamarika
14. dec 2013

@katkagh no aj ja si to myslím ze to ude skvor...uz som na šcm otvorná a ked dovtedy neporodím tak po Vianočných sviatkov idem do nemocnice 🙂

matkovskamarika
14. dec 2013

A baby mohli by ste mi napísat zoznam ze co treba zobrat do nemocnice? Uz mam vsetko pobalené len aby nic nechýbalo 🙂 ďíkes 🙂

anita22
15. dec 2013

no ja mam este casu 🙂 mam termin na 3jula...len sa toho velmi bojim,tak asi preto tak skoro uz premyslam kde by to bolo najlepsie 🙂 @matkovskamarika tak tebe prajem aby vsetko bolo ok, a drzim palce 🙂 a potom napis vsetko, skusenosti, pociy, a vsetko 😀

matkovskamarika
16. dec 2013

@anita22 dobre napíšem 🙂

zora256
18. dec 2013

@katkagh
@matkovskamarika Ahojte!
AKo vidím čoskoro budete rodiť,potom vás pekne prosím dajte info ako bolo,ja som tam rodila v roku 2011 a bola som veľmi spokojná,ale to budú 2rokya 10mesiacov keď pôjdem ja rodiť a za ten čas sa mohlo veľa toho pomeniť a napíšteči ešte dávajú na olovrant puding z keksami 🙂

katkagh
18. dec 2013

@zora256 Ja som rodila naposledy v roku 2009 a aj vtedy davali puding a pokial viem, tak to tam este funguje, tak hadam bude 🙂
Ja som hlavne zvedava ako tam funguju navstevy, pretoze vtedy sme len pri tom okienku stali a ani som malu nemohla polubit. Neviete, ci su tam navstevy v nejakom vyhradenom priestore, kde sa da babo aj poobzerat a prve deticky polubit? Ja uz len ratam dni do 30-teho, kedze mam sekciu a uz chcem byt doma aj s drobcom.
Takze urcite napisem ako bolo 🙂

majka2508
19. dec 2013

@katkagh ja som rodila v auguste a vpohode sme sedeli za okienkom aj s malou 2 hodiny. len to bolo teplo. horsie je, ked sa tam nahrnuli ludia. nastevy mozu byt cely den.

matkovskamarika
19. dec 2013

Ja tak viem ze navštevy sú od 2 do 6tej ale dá sa íst aj mimo ne...a navštevy su na chodbe je tam nato vyhradené miesto... ale ževraj cez zimu je tam zima a prievan :( No ja som len pocule ze to tak ide.... Ja idem do nemocnice 27.kým zatial neporodím 🙂 Má niekto taký termin?

zora256
19. dec 2013

@katkagh Ahoj!
Pri akom okienku si stála? Mne malého cez okno vzali naši a pomojkali trošičku aj otecko okienko bolo otvorené a nik nás nevidel 😀 Tak som im ho podala na chvíľku 🙂A ten puding dúfam bude aj na rok a čo sa týka času na návštevu tak sú aj izby nadštandardné kde môžeš mať návštevy furt okrem vizity.A ináč si myslím,že hockedy môžu byť návštevy okrem času vizít.

katkagh
19. dec 2013

@majka2508, @matkovskamarika, @zora256 Tak presne toto som myslela, ze preco len pri tom okienku, pretoze v zime je tam naozaj prievan a dlho tam clovek stat nevydrzi. No mna skor trapi to, ze co mam uz dve deticky, tak ich nemozem ani objat, no ako cez to okienko? Pretoze von nas pustit v tej zime nechceli. A ked som bola s druhou dcerkou v porodnici 8 dni, tak ta starsia mala necele 2 roky a bola z toho hotova, ze ma nemohla polubit. Pri prvej som mala nadstandardnu ale pri druhej mi ju nedali, aj ked som ju mala objednanu a planovanu sekciu. Proste iny rozhoduje, kto tu izbu dostane, nie to, ze mi ju moj lekar objednal. Takze len dufam, ze tentoraz ju dostanem.

zuzik83
19. dec 2013

@katkagh Tak k tým izbám by som len toľko že najskôr si pacientky primára, potom Dr. Mančíka a potom ostatné v poradovníku.

katkagh
20. dec 2013

@zuzik83 Ano, viem, ze je to tak, len som to tu nechcela takto verejne popisovat, no spravila si to za mna ;)
Takze s tym sa neda nic spravit, preto uz len dufam, ze mi to teraz vyjde 🙂

zora256
20. dec 2013

@katkagh A koľko Ti majú detičky? Ja nechcem aby mi malého nosili 50km za mnou býva mu zle v aute,tak on bude domka a ja budem denne volať 2x znemocnice malému,moc dúfam,že tie 4-5dní vydrží nejako bezomňa.

majka2508
20. dec 2013

@zuzik83 primar je Mancik

zuzik83
20. dec 2013

@majka2508 chcela som napisat Braun

katkagh
21. dec 2013

@zora256 Jedna ma 6 rokov, druha 4 ale tato mensia ma downov syndrom a vobec netusim ako bude niest, ak by ma nevidela viac ako tyzden. Lebo kedze idem na sekciu, tak budem hospitalizovana, otazka je ktory den ma spravia a po sekcii 5-6 dni v porodnici, takze ziadna slava. A my to mame do levic len 10 km, takze cestu by zvladli, kedze aj do skolky chodia do levic denne. No uz som sa s manzelom bavila, ze ak nedostanem tu nadstandardnu, tak nechcem aby prisli, budem radsej kazdy den volat. A nejako to prezijeme. Tvoj ma kolko rokov?

zora256
22. dec 2013

-@katkagh Ahoj!
Tak to iste tej menšej budeš chýbať :-/.Mne syn má 2,5roka a vtom čase bude mať 2roky a 9-10mesiacov závisí či sa narodí po 19.4. čiskôr.Mám totiž termín na 26.4. a druhý na 1.5. ale u mňa sa mesačne všetko začína akosi 13.-tého.Myslím tie mini kontrakcie oktorých sa píše že od 6mesiaca sa rozťahuje maternica podľa termínu som len včera začala ale od 13.12. sa to umňa začalo aj pohyby 13.11. sa začali zinténzovať z tých jemných na normálne cítiteľné.

janine6623
28. dec 2013

Baby ktora ste mali planovanu sekciu, robili vam aj klystir? A podla coho davaju drenaz, teda ten vyvod, lebo ja som pri dcerke nemala iba cievkovanie.

katkagh
12. jan 2014

@janine6623 Ahoj, aj pri planovanej sekcii robia klystir. Zavedu kateter (cievkovanie) a akurat infuzky.Co by mala byt ta drenaz?

zora256
15. jan 2014

@janine6623
@katkagh Ahojte maminky!
Čítam,že ste mali sekciu,poprosím vás ,aby ste mi napísali ako to tam prebiehalo v Lv a čo bolo treba okrem,vložiek,a podložiek myslím na ranu či dajú všetko oni,a na koľký deň ste mohli držať bábätko a vidieť ho kedy vám ho nechali na izbe,tak vyzerá že kvôli kŕčovým žilám v pošve,a vokolí moč. rúry a na vnútornej strane stehna budem musieť podstúpiť sekciu a od koľkého týždňa robia? Moc veľká vďaka za opdovede vopred a skoré zotavenie vám prajem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre