Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

babuci1982
6. dec 2011

@tunzal neni na FB

moniaak
13. dec 2011

Ahojte, má prosím vás niekto skúsenosti s tým, či sa dá vopred dohodnúť v Lv na nejakých želaniach ohľadne priebehu pôrodu? Konkrétne sa mi jedná hlavne o dotepanie pupočníka, aby mi malé neodniesli hneď po pôrode a nejaké ďalšie veci. Tieto info som zatiaľ nebola schopná nikde nájsť... A komu by som to vôbec mala adresovať, keďže ani zajednanie doktora nie je zárukou, že tam skutočne bude?

monci78
13. dec 2011

@moniaak pokiaľ viem v LV nie je možné si nič dohadovať, robia to tak ako im to príde, nie je to nemocnica, kde si ty kladieš požiadavky bohužial, to ti skôr doporučujem nemocnicu v Banskej Štiavnici...tam skôr pochodíš... 😉

lowike
13. dec 2011

@moniaak s tým dotepaním pupočníka je to v LV zaujímavé, lebo na predpôrodnej príprave v LV pôrodnici vysvetľujú, ako sa necháva dotepať a potom prídeš, rátaš s tým ako so samozrejmosťou a zistíš, že nič také sa nedeje.
Pýtala som sa na nástrih hrádze, že či sa dá bez - tak vraj žijeme v modernej spoločnosti a nástrih má svoj zmysel a v LV pôrodnici 99% prvorodičiek rodí s nástrihom - čiže odpoveď celkom jednoznačná ....

No zajtra mám TP, aj keď je otázne, kedy sa bábo vypýta na svet, tak potom poreferujem - ja som zo svojich predstáv upustila a fakt mám len tieto 2 priania - pokiaľ sa bude dať, tak bez preventívneho nástrihu (ale samorejme chcem nástrih, ak bude jasné, že sa mám roztrhnúť) a nechať dotepať pupočník .... dám vedieť, či aspoň niečo akceptovali ... 🙂

simi22
13. dec 2011

@moniaak

Ahoj, ja si myslím, že s tým dotepaním pupočníka by nemal byť u niektorých lekárov problém, len treba povedať skôr(aj sestričkám, nech o tom vedia), aby s tým rátali (myslím, že taký dr. Bátovský al. Dr. Hoesová s tým problém mať nebudú, pokiaľ bábätko bude v poriadku a nebude s ním treba niečo okamžite robiť). No a s tým nástrihom to bude asi problém, hlavne ak rodíš prvý raz, lebo bude naozaj veľké riziko, že sa roztrhneš a môžeš mať potom problémy celý život. Nestojí to za to. Držím palce a potom daj vedieť, ako si dopadla.

lowike
13. dec 2011

@simi22 čo sa týka toho nástrihu, ja len nechcem, aby ho urobili preventívne bez ohľadu na stav mojej hrádze - chcem im vopred povedať, že som sa pripravovala (cvičením s EPI-NOm, masážou olejom) - samozrejme, že sa nechcem roztrhať, len nechcem, aby robili nástrih za každú cenu ... - ale veď uvidíme, či vôbec niečo stihnem povedať 😉

majka21
24. dec 2011

Všetkým vám prajem krásne a pokojné prežitie vianočných sviatkov 🙂

moniaak
26. dec 2011

Vďaka za vaše odpovede 🙂. O tej Štiavnici veruže aj uvažujem, nie je ani tak ďaleko. (ale ešte mám sále nejaký ten čas na rozhodovanie)

gesipa
4. jan 2012

babenky je v levickej pôrodnici možnosť epidurálky? ak áno aká je tu cena, treba to dopredu si zajednať?

keena
5. jan 2012

@gesipa ano je tu ta moznost. cena 150 €, tvoj gynekolog by ta mal poslat na konzultaciu aj s vymennym listkom za anesteziologom Nichtom - ten robi pre LV porodnicu epiduralky. Aspon u mna to tak bolo. 😉

gesipa
5. jan 2012

@keena bola si spokojná v LV pôrodnici, s prístupom sestričiek, doktorov? Som prvorodička, termín o mesiac a mám strach, že čo ako! Rozhodujem sa medzi NRpôrodnicou a LVpôrodnicou, no v NR vraj nie je tá možnosť epidurálky! Ty si rodila pomocou epidurálky?

keena
5. jan 2012

@gesipa jj, bola som spokojna. epi som mala mat, ale nestihli mi ju dat, lebo som sa veeelmi rychlo otvarala a porodila som do 2 hodin od zaciatku kontrakcii, tak som nakoniec aj rada, ze som ju nemala lebo tie bolesti neboli nijak extra neprijemne a dalo sa to uplne v pohode vydrzat... mala som aj nadstandard. doktori a sestricky ok, vsetci v ramci moznosti boli mili 😉

kpbogyovi
5. jan 2012

@gesipa
Ja som rodila pred 4rokmi v NR a bolo to katastrofalne. som si povedala ze do NR uz v zivote nepojdem. Pristup sestriciek bol strasny. este doteraz mam z toho traumu. Naozaj som bola velmi sklamana so vsetkym. Mozno teraz sa to uz zmenilo. ale na NR porodnicu nikdy nic dobre nepoviem, Momentalne mam velky strach, lebo som druhy krat tehotna a mam vazne depresie z porodu po skusenosti v NR. Preto som rozhodnuta ist rodit do LV, lebo dost mojich kamaratok si pochvaluje tu porodnicu.. a urcite si dam epiduralku. termin mam o mesiac tak dufam ze to bude lepsie ako v NR.

pimpilla
7. jan 2012

Žienky, mna by zaujímalo , keby som mala záujem o nadštandartnú izbu, treba si ju rezervovat vopred, či stačí ak tam budem? a kolko vychádza na den taká izba? vdaka za info... 😉

mirip
7. jan 2012

@pimpilla dopredu sa zajednať nedá len ak ideš na sekciu ale aj to velmi nezajedávajú, takžeto je orevažne o šťastí ked je volná tak nech sa páči a ked nie tak smola, ceny za všetko nájdeš na stránke NsP Levice gynekologicko porodnícke oddelenie cenník

pimpilla
8. jan 2012

@mirip vdaka za odpoved, zatial to vyzerá na spontánny, tak dúfam že budem mat štastie....

keena
9. jan 2012

@pimpilla mne bolo povedane priamo sestrickou na sestonedeli, ze je akysi "poradovnik". ze sa musi pozriet, ci zena co prave rodi nejde do nadstandardnej izby - ak nie, tak tam mozem ist ja. tak radsej sa priamo v nemocke. 😉

ita78
12. jan 2012

Babenky,ja som rodila v LV pôrodnici pred dvoma týždňami,medzi sviatkami a musím vám povedať,bola som velmi milo prekvapená zo všetkého! Lekári super,sestričky super! Mala som zajednaného Brauna,je naozaj zlatý,ešte aj nadštandardnú izbu mi vybavil,inak by som sa ku nej ani nedostala.Mala som síce cisársky,tak neviem aké by to bolo pri normálnom pôrode,ale ja sa vážne na nič nemôžem sťažovať. 🙂 Sestričky sa ma chodili pýtať či niečo nepotrebujem,sestričky z novorodeneckého tiež,lebo som ležala na gynde,nie na šestonedelí...,dokonca im stačilo zavolať,že mi niečo treba pre malú-košielky,plienočky,mliečko... a oni mi to doniesli.Aj strava bola dobrá,moja sestra mi raz zjedla večeru,keď ma tam bola kuknúť a ešte mi vraví,že ona by si dala aj duplu... 😀 Tak čo vám poviem. 🙂 🙂 🙂 Veľká vďaka patrí celej gynekológii a pôrodnici.

moonixi
14. jan 2012

@pimpilla Ahoj, ja som od zaciatku porodu prizvukovala ze chcem nadstandardnu izbu...vraveli ze maju a ked som porodila zrazu nemali...Potom som zistila aj preco...Braun zajednal mamicke co rodila vtedy ked ja... Ale po pravde, nejak mi to nevadilo, bolo celkom prijemne pokecat s mamickami na izbe...🙂 Vela stastia prajem..

moonixi
14. jan 2012

@moniaak Ahoj, malinke ti urcite neodnesu hned po porode...🙂, zostane stebou este dve hodiny vedla teba v postielke lezkat..a aj ti ho daju na prsnik..;)..Myslim ze ani stym dotepanim by nemali problem...vacsina doktorov je ochotnych...

mishuu
16. jan 2012

@moonixi ahoj 🙂 bábätko po pôrode sa ošetruje a umýva v tej istej miestnosti kde si rodila, teda máš ho na dohľad celý čas? ďakujem za info 🙂

tunzal
16. jan 2012

@mishuu ahoj ano más na dohlad celý čas po pôrode, umývajú a merajú v tej istej miestnosti, potom ti tam nechajú v postielke vedla teba tie dve hodiny čo si ešte po pôrode na sále, potom vás zoberú dole a oddelenie, a ked sa na to cítiš že sa ides osprchovať, tak potom ti bábätko prinesú na isbu, a neodnesú len vtedy ked ide na vyšetrenie, ináč 24 hodín je s tebou. želám ti veľa štastia, hlavne zdravia k celému tehotenstvu 🙂. ja som rodila v októbri a nemôžem sa stažovať vôbec ani na jedného lekára a ani na jednu sestričku, všetky sú super .

mishuu
16. jan 2012

@tunzal veľmi pekne ti ďakujem 🙂

moonixi
16. jan 2012

@mishuu Ahoj, babatko sa v podstate len poutiera, neumyva sa a vidis nanho cely cas 🙂

majka21
22. jan 2012

Ja som rodila pred týždňom v lv pôrodnici. Sťažovať sa nemôžem až na nejaké drobnosti, ale na tie som už skoro aj zabudla ako som doma. Sestričky z novorodeneckého milé, na šestonedelí takisto, pôrodné asistentky taktiež a dr. Braun tiež, nakolko som ho mala zajednaného, keďže som aj jeho pacientka, chcela som aby bol pri pôrode, ale nelutujem. Malinká bola na svete za 5 a pol hodinky. Netrápila dlho maminku 🙂

mirip
24. jan 2012

@majka21 5a pol hodiny to máš ešte dobré pri prvom my s prvým 14 a pol hodiny 😀
@mishuu gratulujem k tehotenstvu,ako ste ma vyhodili z témy neviem o nikom

mishuu
24. jan 2012

@mirip ďakujem ti 🙂 je nás už viac tehošiek 😉

mirip
24. jan 2012

@mishuu viem o tebe a mishinn

vacica59
27. jan 2012

Ahojte, môžem si do levickej porodnice zabatiť aj veľký kufor?? či radčej viac menšich tašiek?? A boli ste niektorá z vás na exkurzií?? treba sa tam ohlasiť dopredu že pridem??

mirip
27. jan 2012

@vacica59 je to na tebe či kufor ale bol taška, najlešpie však máš 2tašky v jedne čo potrebuješ ty a v druhej čo potrebuješ pre dieťa, ohlásiť sa nemusíš to sa netreba nikde ohlasovať v žiadnej porodnici, len ak sichceš zajednať Dr k porodu tak je dobré ísť za ním cca mesiac pred a dohodnúť sa či ťa odordí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre