Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

gabuci
21. okt 2011

@mirip no ved ja som práve na to poukazovala,že ja ráno len čo ma zobrali na izbu z pôrodnej sály po dvoch hodinách,tak hned ako maličké mi tam položili do postieľky a tašky vedľa postele išla som do sprchy,a práve že večer ked ma vzali o 21:10 na izbu aj vtedy sa spýtali či vládzem a idem hned.Aj som išla.A tu sa to písalo že 2 hodiny na sále to je norma to viem,potom ešte nejaké 2-3 hodinky na izbe na posteli a potom do sprchy.U mna to tak nebolo.A potom dalšie hodiny už som mohla kedy sa mi zachcelo,bez doprovodu.Ešte jedno prezradím.Ja som prvýkrát tam nebola s doprovodom len so ženou ktorá rodila predo mnou tak necelu hodinu,ona ma počkala,a ked ma dali na izbu,hovorila,bola už viacrodička,či ideme sa osprchovať,ja že dobre. Išli sme,sestrička len vtedy nás zbadala,a čo sme tam boli bez nej. No ja som nevedela,že sa to môže len prvýkrát so sestričkou,nikto nič ked ma pustili dnu na oddelenie,a kočka nehovorila,a ja som sa pýtala prečo,však nič mi nie je.no že môžem odpadnút,ešte som sa usmievala,no v tom momente mi trocha zakrutila hlava,tak som si sadla na postel ale hned to bolo preč a potom už nič.Žiadné slabosti,unava,ako ráno o piatej som porodila na dalši den ráno po ranajkách sme išli aj troška pocvičiť./Šitá som bola prvýkrát,druhýkrát nie/

ktore
21. okt 2011

ja si pametam len tolko ze ma zasili.chvilku som tam lezala neviem kolko ale dve hodiny zdaleka nie.snad tak max do hodiny a to prisiel primar ze preco este som tam .mal tam svoju sesternicu alebo neviem uz a dal ju hned na moje miesto.tak toto bola moja zla skusenost z dokt.manc.ale asi bol aj nahnevany lebo nadaval na sestricky a tie boli tiez hned na rano ofucane.ja som prisla rano rodit o pol siestej bola som na dva prsty a voda mi tiekla tak cicerkom.hned ma okrikla sestra ze sa este uvidi ci to je voda.ja neviem co su take neprijemne ved im nikto neublizuje,keby som po nej kricala tak chapem ze je neprijemna ale bez dvovodu?nuz su aj v lv neprijemne situacie ale rodit pojdem tam.ale mi padlo velmi dobre ze mi jedna osetrovatelka alebo sanitarka drzala ruku a hladkala ma po hlave.bolo to na nezaplatenie lebo boli tri porody naraz a pri kazdom niekto bol len somnou nie.

ktore
21. okt 2011

ozaj a mala som taku skusenost ze som si dala pichnut do miechy to aby som rodila bezbolestne ale nezabralo mi to.anesteziolog sa cudoval

deborah77
23. okt 2011

Ahojte, chcem prispieť aj ja svojou skúsenosťou z tejto pôrodnice. Bohužiaľ u mňa prevažujú nepríjemné spomienky nad tými príjemnými. Veľa som si pred pôrodom čítala na diskusnom fóre o Leviciach, tak som sa predsa rozhodla pre Levice. Rodila som v máji 2011. Týždeň pred pôrodom som bola na rizikovom, spoznala som lekárov, boli všetci veľmi milý, ani na jedného nemôžem nič povedať. To sa nedalo povedať o všetkých sestričkách, najmä o jednej. To ale ešte bolo v pohode, dalo sa to. Strava- celkom sa to dalo, veď tehotné potrebujú výživu. A prišiel čas pôrodu- malý sa narodil o 3týždne skôr, preto som nemala zaplatenú doktorku k pôrodu. Chodím k Zusčákovej a tá berie len pôrody vo štvrtok, keď má službu. Môj pôrod vyšiel na pondelok. Chcela som aspoň tú nadštandardnú izbu, lenže ani jedna nebola voľná. Pri príjme mi bol Mudr. Mančík, potešila som sa, lebo ho veľmi chvália. Prijal ma o 15,00-pôrod sa ťahal 13hodín, porodila som o 3,50ráno. Za ten celý čas nekonečného utrpenia som lekára ani raz nevidela, ani raz sa na mňa nepozrel. Prišiel až na záver, keď už išla hlavička, tváril sa ako by tam nebol, ani slovo mi nepovedal a neukázal mi ani malého. Keby som nebola rýchlo poslala priateľa, nech mi ho hneď ide odfotiť, tak ho ani nevidím. Tak neviem povedať, či Mudr.Mančík je dobrý alebo zlý. Veľmi som sa tešila z malého,, bol krásny. No moja radosť sa na tretí deň zmenila na trápenie,,, lebo malý stále nepapal a cítila som z neho acetón-bol dehydrovaný. Mal silnú žltačku, stále spal, bol problém nakŕmiť ho. Dostala som veľký strach, prosila som sestričky, aby mi pomohli, ale tá detská sestra, čo mala službu bola veľmi neochotná a keď som jej opakovane povedala,že si neviem poradiť, malého s hnevom zdrapla a nepríjemne povedala:“No dajte, nech vám ho dám dokopy!“Nič mi ďalej nepovedala, o hodinu ho doniesla, neporadila mi, ale nakŕmila ho umelým mliekom.Aspoň niečo.Na druhý deň mi poradila ženská-nie detská sestra, aby som vyskúšala odsávať mlieko a dať mu ho z fľašky, že to je moje dieťa a môžem robiť, čo ja chcem. Nenapíšem meno, lebo oni majú zakázané odporúčať fľašku.Kamarátka mi hneď doniesla odsávačku a odsávam dodnes, malý má 6mesiacov. Nerobí mi to problém. Keby som to nezačala, tak od narodenia kŕmim umelým mliekom.Tej sestre ďakujem. Ďalej- bola som tam 7dní, počas ktorých ani raz neupratali WC a sprchy! Celá chodba mala jednu sprchu,lebo druhú mala rezervovanú jedna pani.Bola tam krv, vlasy....., všeličo.A strava, nedalo sa to jesť a tie podmienky. Bolo tam dosť rómskych spoluobčaniek a tie brali všetko, čo videli-šálky, príbory, preto tam bol tvrdý režim. Každú sledovali, či niečo neukradla, také primitívne, veď tie taniere boli staré aspoň 20rokov. Mám veľmi zlé spomienky na Levice a ak by som išla ešte raz, tak tam už za žiadnu cenu.

deborah77
23. okt 2011

Ja som mala objednaného anesteziológa a neprišiel,, lebo nemocnica má len jedného a ten máva služby aj v Želiezovciach, tak epidurálka nebola. Prežila som, ale dá sa tu niečo naplánovať?

deborah77
23. okt 2011

@li_la Asi Ďurovská

li_la
24. okt 2011

@deborah77 Ďurovská určinie nie, lebo to je moja gynekologička. 🙂 Ale dík

ktore
24. okt 2011

@deborah77 ked som prisla rodit tak sa mi zdalo ze som ich vyrusila.mozno si mysleli,co tato otravuje.mala som zo sestriciek taky pocit,ze teraz neotravuj chcela som si dat kavu...

gabuci
24. okt 2011

@deborah77 no tú pôrodnicu neviem si predstaviť aká môže byť,najmä tú sprchu.Źe by tam neupratali toľko dní?To sú potom v ktorom storočí?Však ja som rodila už dávno/r.2000/ale v NZ nemocnici každý den poumývali všetko,sprchy,wc,izby aj chodby,ked som ležala na ženskom tak aj izby 2x denne,ráno a poobede.Pritom ani NZ pôrodnica v tej dobe nebola luxus.A čo si písala,že tvoje dieťatko nechali len tak,ked skoro nič nejedlo...ja fakt nechápem ako je to možné.

ktore
24. okt 2011

to je mozno podla spoluzbukonajucich.inak vsetko ide dolu vodou.a sestrickam dochdza usmev na tvari.beru to fakt ako robotu a ziadne mile slovo navyse napovedia.je to na nic.ked dochadza u sestriciek k chladu tak by to mali riesit.ved tehotne zeny a novopecene mamicky potrbuju podporu a mile slovo.niekedy aj rozhovor.ja som lezala v novych zamkoch pred vyse desiatimi rokmi a chvalabohu niektore sestricky veru prisli na izbu a trochu upokojili.porozpravali sa.dokonca pockala kym nezaspim.asi to nemala lahke ale snazila sa a to sa ceni.tak by to malo vyzerat a nie ako v lv vsetko tvrdy vyzor,naozaj velka cest vynimke.to uz musi byt.neviem,ale mozno by tam mal byt nejaky psycholog alebo kto .a aj pre sestricky.urcite maju tazke pocuvat neustale otazky ci nariekanie a tak.verim ze to nemaju lahke ale zase by nemali odvrknut bez kuska citu.

deborah77
24. okt 2011

Áno, záleží, kto má službu. Ja som vtedy vystihla práve tú najhoršiu sestru. Keď som ležala na rizikovom, tak sprchu a WC umyli každý deň, ale na šestonedelí naozaj celý týždeň nebolo umyté. A jedna baba to tu už tiež písala pred tým ako som mala ísť rodiť. Ja neviem za čo tie upratovačky platia- myslím, len tie na tomto poschodí.

deborah77
24. okt 2011

Myslela som, že v Lv je to celkom dobré. Lenže majú toho veľa, všetky ženy z okolia chodia do Lv a potom nestíhajú- hlavne na nočných a sú nervózne. Keď som rodila, bolo tam veľa rómskych spoluobčaniek a kôli nim boli ešte viac nervózne, lebo rómky sa nestarali o svoje deti. Potom boli takéto protivné aj na nás. Milé boli na tie mamičky, čo mali hotelové izby.

gabuci
24. okt 2011

@ktore Ja sa nemôžem na NZ sťažovať,no pri prvom pôrode som tam mala sestričky aj také aj také.Niektoré pomohli,vysvetlili,iné moc neporadili.No druhýkrát ked niečo sa mi nepáčilo tak som sa nenechala odbiť.V celku to bolo v pohode,ale to už bolo dávno./r.2000aj 1998/

ktore
24. okt 2011

@gabuci ano to je dobre ze sa sem tam najdu aj dobre sestricky,ale horsie je ked sa nenajde ani jedna.v nz sa nasla aj dobra.ktovie ako to tam je teraz.

mirip
25. okt 2011

Dr Ďurovská nič moc lekárka za starého poliaka ani nepáchla v Lv ani na gynde ani porodnici...robila kade tade v ZM no odtial ju poslali preč kvoli jednému prúseru potom v Nitre akonáhle sa Poliak vystúpil tak Mančík ju vzal 😨

mirip
25. okt 2011

@deborah77 omyl s tým že na koho bol kto milý, na tie mamičky z hoteloviek ee....len na tie čo im nabehlo mlieko hned na druhý deň šup šup.....akonáhle nenabehlo a muselo sa začať prikrmovať umelým už sa na mamičku pozerali ako na krkavčiu mať...ktorá nechce dojčiť, akoby to že mlieko nenabehne vôbec alebo až neskro bola chyba mamičky 🙄

mirip
25. okt 2011

@deborah77 platia ich asi za to aby sa vykecávali v kuchynke a sedeli a čítali tam celý deň noviny 😀 😀
ja som našťastie nevystihla upratovačky také ako bolo spomenuté, umyté a upratané každý deň pred vizitou aj kôš mi vyhodili aj 4x cez deň

mirip
25. okt 2011

čo sa týka toho kolko rodí je to fakt pravda, pri prvom ani noha celých 16hodín na porodnú nepáchla ani noha, myslím dalšia rodička žiadna a pri druhom som normálne na chodbe musela čakať kým niektorá z porodnej z tých troch vypadne aby som mala kam ísť 😀

keiruska
25. okt 2011

ahojte jasom rodila sice uz pred 4 rokmi ale ked mam odporucit porodnika tak Mancika je velmi mily a dobry este raz dakujem Krapkova Xenia

samain_night
25. okt 2011

@deborah77 náhodou, som rodila v noci, (tiež tam riešili predo mnou jednu "spoluobčianku"), ale sťažovať sa nemôžem. Super CTG (aj keď mi to vyš. prišlo ako večnosť, resp. to čakanie trvalo asi 20min?, + "pozastavenie" kontra na CTG); ostatné šlo rýchlo a hladko. Sama na sále v objatí dažďa a bleskov (papparazzov), sestričky usmiate. Koniec koncov, Dr. nestíhal prísť k môjmu pôrodu 😵
a pobyt na 600ned.? Na to, že som bola prvýkrát hospitalizovaná ne/dobrovoľne, bolo dobre (len dlhý pobyt pre mňa s "ničnerobením" 😀 ).
Tak, ako píše @mirip upratovať chodili "nonstop" 😕

keena
25. okt 2011

@li_la to bola urcite Hoesova, taka mlada baba 😉 A Ďurovska je aj moja gyn., vlastne ona je aj moja teta 😀, a inak.. teba poznam 🙂

babenka32
25. okt 2011

ahojte.....mate niekto skusenosti s porodnym gelom?ja som si ho kupila a chcem ho vyskusat.....

majka21
25. okt 2011

Ahoj @babenka32 a čo stál ten gél? Aj ja som o nom čítala samé dobré veci. 🙂

babenka32
25. okt 2011

@majka21 98 eur....bol dost drahy......ale tiez som o nom dobre veci citala a aj doktor mi ho odporucil....no dufam ze pomoze..

majka21
25. okt 2011

@babenka32, daj potom vedieť, ty to už budeš mať čo chvíla za sebou. Prajem ti rýchly a čo najmenej bolestivý pôrod 🙂

li_la
25. okt 2011

@keena Tak, tak, bude to zrejme ona. 🙂 Tak svet je malý, inak Ďurovská je podľa mňa veľmi kvalitná... A odkiaľ ma poznáš? Lebo ja teba ASI nie... 🙂

babenka32
25. okt 2011

@majka21 jasne určite sa ozvem......a dakujem ti velmi pekne...aj tebe to ubehne....uteka to rychlo.... 😉

vargovka
26. okt 2011

No ja napriklad tiez chodim k Ďurovskej a nemôzem na nu povedat nič zle. Mne osobne zachranila maternicu nakolko som mala na nej nador. Ja som jej za to velmi vdacna a vdaka nej este mozem mat dieta,pretoze konala hned.

keena
26. okt 2011

@li_la Z Rybníka 😉

vikta81
27. okt 2011

Ahojte! Má niekto skúsenosti so serklážou (zašitím) v Leviciach? Ako dlho má ostať žena po zákroku v nemocnici? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre