Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

mici11
27. jan 2013

@lula5552 tak toaletny uz nemocnia neposkytuje davnejsie bola som tam v 2006 na operacii a toaletak tiez nebol a takisto aj v NR ked som lezala toaletak sme museli mat vlastny....
Vodu som vypila este vaic ako karton 😀 , ale ano brala som si karton a potom mi drahy doniesol, podla potreby....ak bude hotelovka volna, tam s tebou moze byt aj manzel aj v noci, na nadstandarde nie, tie su jednopostelove...Inak dali mi aj monitor dychu do psotielky, takze som kludnejsie spala 🙂
Sytenu vodu mi neodporucali pit kvoly kojeniu, mala som jemne sytenu a potom som pila a doteraz pijem len nesytenu.
Dudlik som mala, i ked moc sa im to nepaci, ale mala si v kuse cmulala prsty a od dudla ju skor odnaucim ako napr. od palceku, to mi potom aj moja doktorka povedala. A je len kojena a pekne sa prisaje aj napriek tomu, ze ma dudlik. postolkove nepotrebujes, v nemcoke babatku spravia vsetky vysetrenia (ocka, sluch, sono mozgu, sono obliciek....), tebe len ostane v 3.tyzdnoch veku babatka ist na sono noziciek a tam ti povedia ci balit, alebo nebalit nasiroko....I ked ja na radu mojej doktorky, na noc balim na siroko a potom uvidim co mi povedia.
Ked chces zober si vlastny pribor, ja som mala vlastny + pohar, salku. poobede podavaju super puding, teda nam co sme tam boli ozaj velmi chuti...byva v takych krcahoch, nalej si koko chces 🙂

keby nieco kludne sa pytaj 🙂

viktoria2011
27. jan 2013

Tak ja by som tam rodiť asi určite nešla 🙂

vevaaa
29. jan 2013

@mam132 ahoj, chcela by som sa spytat ako si zostavit taky porodny plan? Vedela by si to pripadne poslat? Bola by som mooooc vdacna 🙂... Vopred dakujem

elenaakiko
30. jan 2013

ahojte 🙂 chcem sa spýtať, či náhodou nechodíte niektorá k doktorovi Neubauerovi alebo Braunovi. Obidvoch chvália, zvažujem zmenu gynekológa, tak pre to sa pýtam 😉

mam132
31. jan 2013

@vevaaa noo uz ho nemam teraz v pocitaci ale viem ti tak priblizne napisat co tam asi bolo :
Hore nejaka taka veta ze by som bola velmi rada keby respektovali moje priania, ze je to pre mna vynimocne no v pripade potreby som po rozhovore s lekarom ochotna rozhodnutia menit a potom ze PORODNY PLAN:
1. chcela by som mat pri sebe partnera pocas celej doby porodu, az kym ma neodvezu zo saly. (bolo umoznene aj ked nas bolo viac na sale, poplatok je okolo 20€ )
2. súhlasim / nesuhlasim s podávanim liekov na tíšenie bolesti ( ja som nechcela, potom to zevraj trva dlhsie )
3. súhlasim / nesuhlasim s klystírom a holením ( ja som tam mala ze pokial by bolo treba holenie, vykona ho moj partner, brr ked som videla tie ich ziletky 🙂, no nebolo kedy :P, s klystírom som súhlasila kvoli hygiene pri porode )
4. nesuhlasim s preventívnym nástrihom hrádze, pokial nebude v ohrození ja alebo moje dieťa ( nakoniec bol potrebny, mala som zelenu vodu a mala musela rychlo von )
5. Chcela by som mať pri sebe aj pocas porodu dostatok vody. ( bez problemov )
6. Chcela by som si zvolit vhodnú polohu sama, prípadne s pomocou asistentiek. ( Ja som viac menej sedela, nohy som mala vyssie, ziadne vyvezovanie a povinne lezanie)

No a ked ma prijmali tak som im to dala do tehotenskej knizky a potom na sale prisiel lekar, no ze prejdeme si to ze co sa da a co nie, ako by ste si to predstavovali. Uplne v pohode 🙂

lula5552
1. feb 2013

@mici11 dakujem za vsetky info. uz mam zbalene vsetko, bola som u doktora v pondelok, robil mi tie prietoky uz druhy krat,mala som zhorsene vysledky povedal ze to si len mali mohol prilahnut snuru, ale dal mi aj tak nejake lieky na rozsirovanie ciev,povedal ze ak ich budem mat zhorsene aj na druhy tyzden tak pojdem do nemocnici. a nevies co potom nemas skusenost,budu mi vyvolavat porod alebo ma tam nechaju na pozorovanie az do terminu? dakujem

lula5552
1. feb 2013

@elenaakiko ahoj ja chodim k doktorovi Neubauerovi,nemozem na neho krive slovo povedat,je to super lekar sympatak som s nim nadovsetko spokojna 🙂

lula5552
1. feb 2013

@mam132 ahoj to by som si mohla aj ja nieco take zostrojit. tak s tym holenim nesuhlasim ani j ja .aj ked ja sa holim kzdy tyzden takze mna by ani nemuseli ci? ani s tym nastrihom,ald ked si am predstavit ze by som sa mala natrhnut ŕama tak bude asi lepsie ked ma nastrihnu.a to som nevedela ze davaju aj liek z na tisenie bolesti to daju aj mne? dakujem

elenaakiko
1. feb 2013

@lula5552 ďakujem 😵 ešte ťa trošku vyspovedám ak môžem 😀 na poradni to ako u neho chodí, teraz som na začiatku tehu. robí sono každú poradňu?

lula5552
1. feb 2013

este by som sa chcela opytat,je v porodnici wificko ked si zoberem notebook budem tam mat pripojenie? a je aj na normalnych izbach alebo len na nadstandardnych

lula5552
1. feb 2013

@elenaakiko jasne v poho. za cele tehotenstvo sa robia iba 3sona, tie su hradene roc. poistovnou,ak budes chcet viac on ti v pohode urobi ale budes si muset zaplatit 5e sa plati.potom robi v poslednom mesiaci kazdy tyzden,mera prietoky ale to ti da na vyber ci budes chodit k nemu nato ale budes si platit tieý 5e alebo do nemocnici kde to preplaca poistovna. aj za objednanie sa plati 5e, ale ja sa aj tak radsej objednavam ako tam cakat cele doobeda,keby nieco kludne sa opytaj 🙂

vevaaa
1. feb 2013

@mam132 dakujem si zlata 🙂...Tiez si chcem nieco taketo urobit, tak mam aspon aku taku ideu 🙂... Dufam, ze mi to pomoze a nebude s tym problem 🙂... Este raz dakujem pekne za ochotu a pomoc ...

anndrea
1. feb 2013

Ahojte, aj ja som rodila v LV pôrodnici, mala som zazmluvneného dr.Brauna a aj k nemu chodím, je super lekár aj pôrodník. Išla som na vyvolávačku, kedže sme zbytočne nechceli čakať po termíne a to tak že ráno som prišla na príjem kde som zavolala doktorovi na mobil, prišiel a zobral ma do ambulancie kde vložil tabletku na vyvolanie pôrodu. Potom sme na príjme spísali všetky papiere a už som aj išla hore na pôrodnicu. Urobili mi monitor, klistír som si dala kvoly hygiene na sále, to si fakt bez toho ani neviem predstaviť. Potom klasika sprcha, kontrola a ďalšia vložená tabletka...celé to trvalo asi hodinu na "prípravovni" a potom som išla rovno na sálu, kde som vôbec nemusela ležať, sú tam fit lopty, ja som sedela a rozprávala som sa s asistentkami a doktorom a predýchavala kontrakcie, potom šup na pôrodný stôl a už to aj išlo...malá bola na svete za pár minút. Celé to trvalo od príjmu cca od 8.30, malá sa narodila 11.23. Mala som aj nadštandartnú izbu, len neviem či tam je wifi lebo prvú noc som oddychovala po pôrode a hned ráno mi doniesli malú takže na net by veľmi nebol čas 😉 bola som rada že mám vlastnú sprchu a Wc na izbe 😉 ked vás zaujíma niečo viac, kludne písnite

mici11
1. feb 2013

@lula5552 ahoj, nemas zaco...no myslim, ze ked budes mat zhorsene prietoky, zrejme nebudu moc dlho cakat a porod ti radsej vyvolaju, , ale iste ta najprv riadne vysetria....tazko povedat...kedy mas vlastne termin? drzim palceky nech je vsetko ok 🙂

p.s. oholit sa mozes doma, vascina tak robi, v nemocnici sa uz malokto dava holit ....liek na tisenie bolesti som pri prvom dostala a bola som fakt rada, suhlasila som s tym...pri druhom nebolo treba, slo to velmi rychlo a dalo sa to vydrzat 🙂

lula5552
1. feb 2013

@mici11 ja mam termin 18.2 tak uvidime ako sa to vsetko vyvynie !a o tom ci je tam ripojenie na net nevies nic?

mici11
1. feb 2013

@lula5552 vies co podarilo sa mi pripojit na wifi, ale bolo to pomale a casto to padalo, tak som to vzdala...neviem ci sa mi len nahodu podarilo pripojit...ci ako...

lula5552
1. feb 2013

@anndrea no asi na to potom uz cas nebude ja sa pytam koly tomu ak by som isla lezat skor to by som od nudy asi skapala ja neviem dala by som si aj ja sama izbu len sa bojim ze nebudem vedet maleho utisit alebo co a ked budem na izbe viacere tak sa mozem aj povypitovat aj pokecat s ostatnymi sestrami ale ta toaleta a sprcha by mi urcite vyhovovala keby som sama na nu :D a kolko sa plati za nadstandard?

mici11
1. feb 2013

za nadstandard na sestonedeli, to su jednopostelove 15€ a hotelove izby su za 20€ ( ja som mala hotelovku). Inak klasicke izby su dvojpostelove, len jedna je trojpostelova...Pri prvom som bola ne dvojpostelovke a nebolo ta az take zle, len wc, sprcha vlastne mi chybali a to ze nemohli prist za mnou na izbu, to chodenie k okienku ked som mala navstevu ma ubijalo...ale dalo sa 🙂....fajn baba bola so mnou na izbe 🙂

lula5552
1. feb 2013

@mici11 jaj no tak je pravde podobne to tam mat nebudu a kolko sa plati za nadstandard? to ti modol prist muz aj po navstevnych hodinach alebo nie a mohol ist k tebe na izbu? a ked si na obycajnej izbe kde sa stretavate s pribuznymi,

mici11
1. feb 2013

@lula5552 ked mas nadstandard alebo hotelovku mozu za tebou prist aj mimo navstevnych hodin...ked si na klasickej izbe na sestodeneli je take okienko kam prichadzaju navstevy....nadstanard izba 15, hotelovka 20€..

lula5552
2. feb 2013

@mici11 aha tak ze vlastne sa vidime len cez okno ? to si ho nebude moct muz ani popestovat? to je dost na FIGU ale sak potom si ho uzije ked uz budeme doma :D

mam132
2. feb 2013

@lula5552 no myslim ze to holenie by na tom trvali keby je tam ozaj daky prales :D inak im to nevadi, ja som to skor tak myslela ze ked uz som mala velke brucho tak bolo to holenie trochu obtiazne tak ak by som doma nestihla a trvali by na tom ,tak to radsej spravime samy 🙂. A co sa tyka tych liekov ( alebo aj rajsky plyn ci ako sa vola ) , je tam moznost si vypytat ak by si chcela, ale mne sestricka narovinu povedala ze ked tu chcete byt az do vecera tak vam mozme nieco dat ale ze pre rychlejsi porod sa to neodporuca, lebo to ti trosku utlmi aj kontrakcie 🙂

mam132
2. feb 2013

@lula5552 ahoj chcem este reagovat na tie navstevy. Ja som mala obycajnu izbu, neusla sa mi hotelovka :/, no ale tie navstevy, mne vzdy chodili az po navstevnych hodinach ( priatel dlho v praci ) okolo 7 a nebol s tym najmensi problem, najprv sme cez okienko no potom nas videla sestricka a ze co nejdem za nimi, staci dat dietatku ciapocku, pripadne deku aby nenachladlo a mozu si ho popestovat aj ostatny 🙂

lula5552
2. feb 2013

@mam132 no to mas pravdu to holenie je uz take obtiazne a dost stale volam muza ked sa hollim aby mi pozrel ci som dobre :D oholena . ano tak to je super ze pustaju aj po navstevnych aj moj muz robi od 9 do 17 takze skor by nedosiel a aj to neviem ci bude chodit kazdy den lebo sme neni od levic pokiel by dosiel za mnou bolo by aj 18 tak nebude chodit kazdy den ale sak to vydrzim :D zajtra mam termin podla pohybou ale to je len taky ako maju aj ostatne mne povedal doktor ze asi budem aj pretahovat pokial nebudem mat zle tie prietoky lebo som este neni otvorena ani na 1cm ale sak hadam sa uz pomali zacnem, tak ze hovoris ze bez liekov je to lepsie ? no uvidim ako budem zvladam tie bolesti a potom sa rozhodnem :D

zora256
3. feb 2013

@lula5552 Ahoj!
TAk môj si malého popestoval aj moja mama,proste cez okno som malého dala im do náručia 🙂Ba aj krsný ocko sa sním aj odfotil 🙂Proste keď sestričky nevidia 😀A čo sa týka pôrodu mne dali len oxitocín,keďže sa mi nedarilo tlačiť a nakoniec mi malého asistentky vytlačili,a tie bolesti sa dajú vydržať,závisí ale od toho ako rýchlo sa otváraš,ja som sa začala otvárať od 32tt a prenášala som týždeň a malý sa narodil od prasknutia vody behom 2h a 45min.

lula5552
4. feb 2013

@zora256 no ved toto ja som dnes zacala 38 tt a este minuli tyzden ked ma doktor pozeral ze vobec sa neotvaram ze som este neni ovorena ani na jeden prst, a ze ani posva este nevyzera nato ze by o chvilu mala nieco cez seba vytlacit ze absolutne nevypadam nato ze by som mala ist o dva tyzdne rodit preto sa tak trosku obavam ze aky budem mat porod ked som neni ani na prst otvorena ja len dufam ze pri porode na nebudu otvarat rucne ako to niekedy zvyknu ked sa prestanem otvarat lebo ze vraj je to ta najvecsia bolest tak uvidime necham sa prekvapit. No sak uvidime s tymi navstevami uz vela porodnic zakazalo navstevy koly rozsirenej chripke uvidime ci bude pod nu patrit aj ta levicka dufam ze nie

zora256
4. feb 2013

@lula5552 Ahoj!Neboj nebudú ťa ručne otvárať ešte som otom nepočula,mne dali kvapky a tabletky ráno a večer vten deň ako som prišla kvôli prenášaniu a to som nie že ráno vzala ale o 12h keďže vtedy som došla do pôrodnice a večer pred spaním hoc som nespala nič leno o štvrť na 24 h vnoci mi praskla voda a odtekala takže žiadné násilné nerobili,dali lieka bńa dozretie plodu a pôrodných ciet a bolo 🙂

mam132
5. feb 2013

@lula5552 ahoj ja som prisla do porodnice po termine, kompletne zatvorena :D, dostala som daky cipok na otvaranie no nezabral, rano potom ten oxytocin a behom hodiny bola mala vonku 🙂

mirip
5. feb 2013

@lula5552 ešte si len v 38tt,neiktoré ženy sa otvárajú pomaly a niektoré rýchlo, čo bolo minulý týždeň sa môže veľmi rýchlo zmeniť al behom dňa, ručne ťa otvárať nebudú,ja som šla do poradne s tým že sa mi ráno v ten deň pustila plodová voda a o 12 čípok na otvorenie a o 15,40 baby na svete 😀

lula5552
6. feb 2013

@mam132 no sak asi aj ja tam budem dnes som bola na poradni , prietok som uz mala dobre minuly tyzden si mali asi lezal na pupocnej snure tak mi vysli take zhorsene ale uz je to ok , doktor mi povedal ze som este uplne zatvorena krcok mam znizeny ale este uplne tvrdy ze este ani nemekne ze vobec to nevypada ze by som mala na buduci tyzden 18 porodit lebo vtedy mam termin ak dovtedy neporodim tak 19 pojdem uz do menocnici a kolko tam budem pokym mi daju vyvolavacku? nechce sa mi tam tracat este tyzden pokym mi ju daju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre