Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

ktore
10. okt 2012

@nikalv toto mi pripomina jednu co so mnou rodila a dala si hotelovku.sestri si medzi sebou povedali ze maju od jednej aspon pokoj.

ktore
10. okt 2012

@tinkaaa ahojko som akurat pisala horevyssie tiez co som pocula na vlastne usi

nikalv
10. okt 2012

@ktore no ved oni sa tam neukazu.... horko tazki pridu ked sa zavola cez telefon.... raz v noci sa mi mala zobudila, revala aspon 45 min v kuse, nemala som pre nu mlieko, bola hladna a ked som sla za sestrickou cez celu nemocnicu s tym ze ci si ju moze zobrat este na 1 noc ze som unavena, tak ona sa este ofucala, zobrala mi ju z ruk a bez slova odisla.... bola ofucana ze sa 1 noc musi postarat o 1 decko navyse..... Podla mna take tam nemaju co robit.....

ktore
10. okt 2012

@nikalv aj ja som tak bola.rodila som o 4.15 celu noc a cely den a nechceli mi ju zobrat.no som isla a pytala som si daco na spanie a zobrala som malu k sestram nelubilo sa im

nikalv
10. okt 2012

@ktore by som chcela vidiet tie sestricky ake boli ked oni rodili.... ci boli take hrdinky a nechali si to dieta uz po porode pri sebe.....

ktore
10. okt 2012

@nikalv su to kravy do jednej

suriruri
10. okt 2012

@ktore -prečo by boli sestričky kravy do jednej???ja som bola hospitalizovaná dlho na rizikovom a viem že sestričky toho maju tam až nad hlavu...a nikalv nehnevaj sa ale ty sa nevieš postarat o 1dieta a novorodenecke sestričky tam maju niekedy aj 19detí a sú tam samé v nočnej... 😒

suriruri
10. okt 2012

@nikalv -tak aby si bola v obraze mala si zaplatenu nadštandardnu izbu to znamená že máš možnost byt na izbe s rodinou manželom atd...teda okrem ineho...a sestry ta tam kvázy nemožu chodit otravovat...to je nepísané pravidlo ...lebo nadštandardná izba je izba ty si platíš za izbu a nie za to že bude sestra pri tebe stát ako pajác 24hodín denne...ja som tam už všetko presondovala za ten čas čo som tam ležala... 😀

ktore
10. okt 2012

@suriruri prave ked tam nemala vela deti mozno dve na noc tak sa hnevala,o dva dni tam bola sestricka co mala 18 deti a som ju lutovala lebo rano ani nevidela.som to prehnala ze do jednej to sory.ale som este vytocena z toho mojho sklamania z porodu a pristupu tak teraz sa ventilujem.len to je problem ze ak ma mamicka nejaky problem tak tazko cakat pomoc, ak su mamicky co nepotrebuju pomoc tak aj sestricky su k nim ine.

gabika783
10. okt 2012

@ktore každá žena pri pôrode potrebuje pomoc, lásku... hlavne pocit bezpečia a v úúúúúplne na prvom mieste DOSTOJNOSŤ a tú ti pošliapu hneď ako vstúpiš na príjem. To znamená, že Ty sa za nič neospravedlňuj... ty si tá okolo ktorej mali skákať... a nie, že ty si ešte nebodaj nemala obťažovať ich.
Ale to sme my také sprosté, že sa necháme.. aby stále s nami robili ako s ovcami a nič sa v ich systéme a prístupe už 40 rokov nezmenilo. HNUS. Rodiť na SK ako krava na bitúnku je hnus.

nikalv
11. okt 2012

@suriruri ja to berem ale ked mi je povedane ze ma pridu vysetrit, ked som prvorodicka a mam male dieta tak si myslim ze by sa tam mali raz za cas ukazat...... ja zas nevravim ze tam maju byt kazdu hodinu....

nikalv
11. okt 2012

@gabika783 tak to je pravda....

nikalv
11. okt 2012

@suriruri a este si platim za to!!!!! Tak by sa mohli viac starat!!!! ( viem sa postarat o dieta ale ked mi reve 45min ze je hladne a nemam mu co dat jest lebo mlieko som nemala a sestricky mi ho nedali..... TAK???? A ja som nenapisala ze kazda do jednej tam je taka..... A nie kazda zena ma taky porod ze hned moze fungovat na 100% hned ako porodi..... TO JE MOJ NAZOR....

ktore
11. okt 2012

@suriruri ja som mala tiez zaplatenu izbu ale na sesto nedeli.na gynde je to od ruky.za mnou vzdy prisla sestra rovnako ako aj na izbu,lebo dva dni som bola na obycajnej izbe.lenze na gyndu je to asi daleko ☹ a vravim povedalai ze maju o jednu starost menej.akoby ta mamicka uz nepatrila k nim.je to taka ista rodicka ako aj mi.a to ze je hotelovka inde tak to neni problem mamicky.starat by sa mali rovnako.aj na vizitu tam chodit normalne ako aj k nam.

ktore
11. okt 2012

@nikalv kazdy ma na to iny nazor.kasli na to.o prvorodicku by sa mali starat viac.snad to neznamena ze ked je tam manzel ci rodina tak sa oni o male postaraju a snad aj nakoja?

nikalv
11. okt 2012

@ktore -asi hej 😀 no a ja som mala na gynekologii izbu.... lebo iba tam mohol so mnou spat aj manzel.... a ked som v noci nieco potrebovala tak som musela prejst cez tu celu gynekologiu, a este zvonit na chodbe pri sestonedeli a cakat kym tam niekto pride.... 😒

ktore
11. okt 2012

@nikalv to je velmi zle urobene.nedobre to vymysleli.

mirip
12. okt 2012

@simi22 omyl, Braun nie je len v ambulancii!!! Na vlastnej koži som si zažila, má tolko operácii a porodov že niekedy nemá čas si ani s prepáčením ani odskočiť a skúseností má viac ako si myslíš.... to že práve na známu nemal čas, bola 2x blbá náhoda, ja som si zažila aj to že prišiel kvoli mne do roboty aj v sobotu, ktorú mal volnú a aj tak prišiel......a nezažila som si len ambulantné vyšetrenia u neho ale operačku poznám až príliš dobre a porodnú sálu tiež a v deň ked rodil mna bolo na porodnej sakra plno nejakých 6porodov a z toho mal práve on 3, takže nie je nejaký rádový zarytý v ambulancii doktorko a keby som ostala pri druhom dr a neprešla k nemu tak dodnes sme s mužom sami dvaja...na tom že mám dve deti má práve on veľmi veľkú zásluhu, za čo mu ĎAKUJEM 😉

mirip
12. okt 2012

@simi22 a ešte som zabudla pri prvej som rodila teda opravím sa bola na porodnej sále od 7mej do večera 22,50 a bol práve utorok keď máva na ambulancii nátresk taký že plná čakáreň a všetky ženy šli práve k nemu a bol každú 3/4 -hodinu pri mne a od 21tej do 24tej tam bol už stále...
...a práve tá prvá má zajtra presne 3. rôčky... gratulujem srdiečko 🙂

veronica30
23. okt 2012

mamičky poradte mi nejaku dobru pediatričku v Leviciach.Dakujem:)

lowike
23. okt 2012

@veronica30 ja som maximálne spokojná s MUDr. Novákovou - chodíme k nej na Lipník a v LV je v Sanate a je zároveň aj homeopatka a je strašne ľudská a milá 🙂

butterfly24
25. okt 2012

poviem vam aj moju skusenost s porodom v Lv nemocnici...termin sm mala 25.9,moj dr.ma tam poslal 24.stym ze babo je vecsie nech ma sleduju,ten tyzden si ma tam nechali ale na vysetreni sm bola iba raz...v piatok ma poslali domov ze sa v ondelok mam vratit...v pondelok sm prisla,to sm uz kazdy den chodila na prietoky a ctg...v stredu pred velkou vizitou sm zacala silno krvacat,pan primar mi dal odspodu nejaku tabletku vraj si mam ist na polodku lahnut...tak sm sla,lenze mi prichadzali silne bolesti,tak sm sla za sestrou a povedala ze si mam pobalit veci a ze mam ist na salu...prisla sm tam o 11tej...robili mi tam asi 3x ctg a nechali ma tam lezat,vraj sm otvorena iba na 1cm...dalsie vysetrenie mi urobili o 3tej a to sm sa uz otvorila na 6cm,zobrali ma na salu,pichli infuzky a uz to slo...a teraz to prislo,lezala sm na tej hlupej sirokej poslednej koze,nohy mi dali hore,zafixovali ale nerovnomerne,lavu nohu mi velmi vytocili...a boooom potom to prislo,chytila sm krc do lavej nohy,samozrejme nikto nic nerobil bo uz hlavicka malej sa tlacila dole..jedine co spravili ze ma pocas porodu museli preniest na druhu kozu aby sm vobec mohla odrodit....

butterfly24
25. okt 2012

ked mi dr.Neubauer pustil plod.vodu tak sa zhrozil...voda bola uplne zelena a uz zapachala...ked uz vysla mala tak zrazu dalsi sok,snura merala iba 40cm...ale chvalabohu odrodila sm ako tak v poriadku mala je zdrava..ale mne ostali nasledky...ta lava noha,na 20-25% nerv vnej je ochrnuty....

ktore
25. okt 2012

@butterfly24 pane boze to je hrozne.ja tiez nemam dobru skusenost a keby som isla rodit tak by som asi riadne setrila aby som si podplatila primara alebo brauna.aj ja som mala bolesti uz od jedneho prsta avobec mi neverili.uz som to myslim tu opisovala ci na druhej levickej stranke.bolo to hrozne a nervi mam este teraz aj na porodnu asistentku ktoru by som asi chytila pod krk.

mirip
25. okt 2012

@ktore jej teraz pozerám ty máš Barborku 🙂 ja tiež my sme ju ale dali aj zapísať do rodnéholistu ako Barborka nie Barbora, muž si to vydupkal na matrike a nakoniec zapísali 😀

ktore
25. okt 2012

@mirip jej myslim ze si mi to uz davnejsie pisala.nam, stacilo aj barbora.mam plne zuby uradov.

daxino
27. okt 2012

Ahojte, chcela by som povzbudiť budúce mamičky, ktroré sa chystajú rodiť v Leviciach. Rodila som pred tromi mesiacmi a na levickú pôrodnicu ako aj na jej personál ( výnimka bola len jedna staršia blonďavá sestra) nedám dopustiť! Rodila som svoje prvé dieťatko a každí mi pomohol ako vedel, či doktori alebo sestry. Aj popôrodná starostlivosť bola na jednotku, keď som niečo nevedela alebo niečo potrebovala veľmi ochotne mi pomohli alebo priniesli. Takže dievčatá nebojte sa! 🙂

silvinaka
1. nov 2012

@nikalv Každá jedna sestra zoberie diet prvú noc...a platila si si za nadštandartnu izbu, nie za sestru pri sebe, každá jedna je informovaná, treba sa rozhodnut či chceš byt pri sestričkach, a s ostatnými mamičkami, alebo sama na druhom poschodí... no neviem...

ktore
5. nov 2012

@silvinaka mne napriklad nechceli zobrat malu a to som nespala celu noc pred porodom a cely den.takze som nespala 24 hodin a nechceli mi ju zobrat.ale som isla dvakrat za sestrickou aby mi ju zobrala.potom mi ju zobrala.dlai mi daco na spanie a mohla som spat.inak by mi ju nezobrali keby som neisla aj druhy krat poprosit ze som fakt nevyspata.

majka21
7. nov 2012

@mirip , tak to si s ním mala buď velmi velké šťastie, že tak poctivo bol pri tebe alebo sa s ním velmi dobre poznáš a protekčne. Ja som ho mala aj zaplateného a prišiel len vyšetriť, k pôrodu, zašil a bol preč a rodila som v noci :-/ Ale nesťažujem sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre