Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

zora256
27. feb 2013

@vcielka410 Ahoj!Ja som tiež nebola na poradni v LV.Aj na poslednej som bola u môjho v Šahách,vraj sa v Leviach nechodí dopredu keď tam chceš rodiť,tak len tam prídeš,že už rodíš a odrodia ťa,nie v každom meste sa ide tam na poradňu kde sa rodí rped pôrodom.A kde chodíš k ženskému?

ktore
28. feb 2013

@zora256 ja kupem iba v cistej vodicke a iba ritku detskym mydielkom.volakedy nas ucili kupat ze osprchovat polozit namydlit a znova osprchovat a olejovat.to teda bolo!!!!teraz mi kazali kazdy druhy den.a lekari iba ze mydlom ritku.kremovat raz za tyzden staci.takto isto mi kazala aj alergologicka.to som sa informovala este pred porodom.ak nema sucghu kožu tak raz tyzdenne telovym mlieckom natierat.alle kazdy kupe inak.to je na maminke.

zora256
28. feb 2013

@ktore Ahoj!Tak to máte fajn,že vám povedali,mne ukázali ako mám okúpať pod tečúcou vodou,držať dieťa na predlaktí a v druhej sprchu,nuž mne to nešlo tak držať a aj vodu skúšať a držať sprchovú hlavicu...Nuž ale setričky vtom majú už rutinu a prax😀.To je fajn,keď vám stačí raz za týždeň natierať,môj má suchú pokožku v zime ako aj ja:-/.Tak krémujeme sa po každom kúpeli🙂

ktore
28. feb 2013

@zora256 no z tou sprchou to je dost trapenie.doma som iba kupala.ked sa pokakala a vladala som ju drzat tak som jej ritku umyvala po kakani v umyvadle pod tecucou vodou.ale potom uz iba utierkami.aj ja mam suchu pokozku a som rada ze malinka nema lebo aj starsia ma suchu.tej predpisovala doktorka telove mlieka.malinku chvalabohu netreba kremovat.a ani hlavicku som jej neumyvala iba obcas mydielkom alebo samponikom.ale sampon vysusal tak iba mydlom radsej.aj to ak sa mi zda velmi spotena.inak iba vodou oplachnem pri kupani a mydlom tiez iba raz za tyzden.ale doteraz som ani tolko nie.teraz sa velmi poti pod ciapkou.

zora256
28. feb 2013

@ktore Ahoj!
Veď,to ja odzačiatku som len každý 3deň kúpala malého,ale len z Bupi značkou.A na začiatku mal aj tú mliečnú chrastu na hlavičke pod vláskami tak sme olejček z dm babylove používali,tak sa to upravilo,a utierkami z lidl doteraz utieram riťku vždy po kakaní a od krémikov a púdru.A je ok🙂Ale tak niektoré plienky tiež spôsobujú zapareniny a najmä vteple.

ktore
28. feb 2013

@zora256 malinka zacina mat take supinky male ako lupiny.to staci nejaky olejcek alebo mam radsej daco dat predpisat?starsia na to dostala od dokiny nejaku mast tak si pametam.aj ja mam bupi. 🙂

zora256
1. mar 2013

@ktore Ahoj!Nám stačil olejček 1h pred kúpaním a vyčasať z vláskou,tak radila nám alergologička 🙂A aj po kúpaní,by sa malo natrieť ale ja som po kúpaní nenatierala,aby nemal čiapočky od olejčeka a postieľku.

nika27
1. mar 2013

ahojte, chysta sa tu niektora rodit v aprili alebo v maji? Ak hej, objednavali ste si porodnika?

nika2255
1. mar 2013

ahojte...tak na porodnicke oddelenie v leviciach nemozem nic zle povedat..neolutovala som,ze som sa tam rozhodla rodit...najprv som lezala na gynekologii kde bola starostlivost dobra a neskor na porodnej sale,kde pri porode som mala mladu doktorku s ktorou som bola nadmieru spokojna (som prvorodicka) a asi tie najlepsie porodne asistentky...okrem ineho vsetky boli velmi starostlive a nesmierne zlate🙂 po porode ma premiestnili na šestonedelie,kde sme boli na izbe 2baby 🙂uplne super ze sme sa spoznali🙂tam s personalom som bola nadmieru spokojna,ked som nieco potrebopvala ohladom dojcenia,ohladom maleho radi mi poradili🙂 boli tam velmi dobre sestricky🙂takze ja levicku porodnicu mozem len odporucit🙂teraz uz mam 2tyzdnoveho krasavca a dakujem levickej porodnici 🙂ahoj

vcielka410
1. mar 2013

ahojte. prosim vas, viete niekto povedať, ktorý pôrodník v Levickej nemocnici je najlepší?? aj praxou aj prístupom? chcel aby som si zazmluvniť, no neviem sa rozhodnuť pre koho. a ešte otazočka. keď si zazmluvnim lekara, budem k nemu od 36tt chodiť na kontroly?

zuzik83
1. mar 2013

@nika27 ahoj ja mam termin začiatkom maja, este nemam porodnika zajednaneho a prave som o tom len začala rozmyšľať, že by som si mala zajednať niekoho ale ešte nemám vybraného. prvého syna som rodila bez zazmluvneného lekára.

nika27
1. mar 2013

@zuzik83 ja mam zatial 2 terminy, podla cervenej 3.5 a podla malickej 25.4,tak uvidime..Ja budem mat mancika..verim,ze dobra volba. mam ho aj ako svojho gynekologa. Ty si tam bola prvykrat spokojna?

zuzik83
4. mar 2013

@nika27 Aj ja rozmýšlam o primárovi, aj ked doktorku mám Zuzčákovú. Na primára počuť len dobré ohlasy, tak hádam nás nesklame 😉 . Ja som bola prvýkrát velmi spokojná, až na tú stravu, ale ved za to personál nemôže 😎 .

nika27
4. mar 2013

@zuzik83 tak ja som bola unho teraz iba raz a vyzera byt v pohode..mne ho odporucila kamoska,co unho rodila a je aj jej gynekolog🙂 verim,ze bude fajn..mozno sa tam aj stretneme🙂

zuzik83
5. mar 2013

@nika27 a to si už bola u neho sa dohodnúť,že čo a ako? ako skoro sa mu treba ozvat predtým ako máš termín?

vevaaa
7. mar 2013

ahojte, chcela by som sa spytat, ci sa musim vopred nahlasit do porodnice v Leviciach, ked tam chcem ist rodit?

majka2508
8. mar 2013

@vevaaa Ahoj, nemusíš.

mirip
9. mar 2013

@zuzik83 a ďalšia známa tvár na MK 😀 😀 😀
zajednať si vieš aj Zuzčákovú, EviiIk alias Evka, veď vieš ktorá máš ju v priateľoch na FB, rodila Lucku u Zuzčákovej a mala ju aj zazmluvnenú. Nemusí byť Dr zamestnanec nemocnice na oddelení, stačí ak je to dr čo tam chodí sem tam robiť služby a to je prípad Zuzčákovej, ak by si chcela rodiť u nej tak myslím že dohodnúť sa vieš, tak ako aj Evka pri Lucke, tuším že nemala ešte termín ale stačí keď bola otvorená aspon ako tak a dr si ju šupla na príjem, keď mala službu 🙂

P.S. Inak aj tak je to trochu divné, keď má Dr službu vtedy keď ideš rodiť nemalo vy sa za zazmluvnenie platiť veď Dr vtedy nechodí k porodu len kvoli tebe ale je tam celý deň v službe 🙄

simi22
11. mar 2013

Nie je pravda, že si môžeš zazmluvniť aj Zuzčákovú, nakoľko v nemocnici už vôbec nepracuje a nemá tam ani služby. Asi by som veľmi zvažovala mať pri pôrode lekára, ktorý len ambuluje, pretože tým stráca kontakt s praxou a zručnosti pri pôrodoch - hlavne pri komplikáciách. Určite by som volila dr pracujúceho stále na oddelení, veď niektorí sú tam mimoriadne šikovní (Mančík, Bátovský, Kopka).

mirip
11. mar 2013

@simi22 tak to som nevedela, ked som tam bolaja tak mávala služby a aj k porodom chodila aj sa dala zazmluvniť

dominika298
12. mar 2013

chcela by som sa spitat kolko stoji aby bol muz pri porode a apartman?

machovalucka
12. mar 2013

@vcielka410 ahoj,všetci sú tam výborný....ani jedna moja kamoška si nezazmluvnila a všetci boli perfektný,ja som tam ležala aj na rizikovom,takže som ich spoznala všetkých ešte pred pôrodom a kebyže si mám vybrať,tak neviem koho si vyberiem,lebo všetci sú dobrý...pri mne bol nakoniec doktor Maťo a bola som velmi spokojná-rodila som sekciou,ale aj pred pôrodom a aj po pôrode sa o mna zaujímal 🙂

dominika298
12. mar 2013

ahojte ...... je vibavenie v lv aj pre predcasne narodene??

vcielka410
12. mar 2013

mnoo tak vďaka za rady. malinka sa vypýtala na svet na návšteve, takže som už porodila v NZ 🙂

mirip
13. mar 2013

@dominika298 muž pri porode cca 16e, bolo to 500sk a to aj ostalo ak to teraz od januára nezmenili a nie porodnica nie je vybavená na predčasne narodené detimajú tam jeden ikubátor ale ten používajú len na 1noc pre dieťa kde ho vyhrievajô, ak sa predčasne narodí dieťa teda že nestihnú rodičku poslať inde a nestihla by prísť do NR alebo NZ tak porodí a špeciálne upravenou sanitkou s inkubátorom prevezú dieťa do NZ alebo NR aspon podla toho čo ja viem ale za rok sa mohlo všetko zmeniť

dominika298
13. mar 2013

@mirip dakujem velmi pekne!

lula5552
18. mar 2013

@vcielka410 ahoj ja som sice mala doktora ktory mal sluzbu,nemala som zaplateneho ale najlepsi je primar alebo neubuer to je moj doktor som s nim spokojna nadmieru. Aj ja som si chcela volat svojho ale som rada ze som si nevolala to je zbytocne, aj tak su pri tebe pocas celej doby sestricky a doktor pride az ked ides rodit a si otvorena na 10 prstnv. Ja som mala pri sebe manzela velmi tam pomohol odporucam to kazdej zene. Pomahal mi na vc, podaval mi vodu,potom ked som uz pit nemohla tak mi ovlazoval usta. Takze podla mna je zaplateny doktor uplne zbytocna investicia. Ak budes este nieco potrebovat vedet kludne sa opytaj rada poradim.

vevaaa
18. mar 2013

@lula5552 ahoj, ja by som sa ta chcela spytat, ci sa musim vopred niekde nahlasit, ze chcem ist rodit do LV porodnice, alebo staci, ked tam len pridem ked to na mna pride, pripadne ked ma moja doktrorka posle? Vopred dakujem za odpoved 🙂...

vavuska26
19. mar 2013

Ahojte,chcem sa opýtať ako to je,ked viem už dopredu,že budem mať sekciu...treba ísť za primárom sa dohodnúť na termíne sekcie,alebo ako to je.A nemá niektorá termín okolo 28.6.?????dakujem

ktore
19. mar 2013

@vevaaa a kam chodis k dokine?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre