Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

moonixi
17. máj 2011

@kvietocek7 Ahoj, my sme boli a teda ja nemam pozitivnu skusenost... nataral mi take bludy o malom ze som s revom odchadzala.. nasledne moja doktorka vsetko dementovala... Nemala som z toho cloveka dobry pocit,, zdalo sa mi ze chce len zarobit a nahnat si novu pacientku... ale tebe drzim palce 😉

moonixi
17. máj 2011

@zora256 Ahoj Zori, tak ty to mas uz za chvilku...🙂 No kufor do porodnice uz mam nachystany... momentalne mam povinne lezanie, lebo maly je nejak velmi nizko... Inak som si myslela ze sa uz zacinaju rodit same baby, nebyt teba... lebo okrem teba poznam uz len jednu tehulku s chlapciatkom...ostatne cakaju vsetky baby... Nas ma uz okolo 1700g a doktorka povedala ze ma tolko kolko ma mat na svoje tyzdne 🙂...takze tvoj je si myslim tiez akurat 🙂....Tak sa drzkaj a ked sa nestretneme v nemocnici,,,tak na nejakej kocikovej vychadzke :D...

kvietocek7
17. máj 2011

@moonixi dakujem ti za info, to teda, asi to bude len o peniazoch a nie o pristupe, ja som naposledy bola u Holana v BA, on je fakt na slovo vzaty odbornik a ma aj supersky pristup, no ale do Blavy sa mi nechce cestovat. Preto aj pozeram co je okolo nas pristupnejsie.
Drzim palce nech Vam vsetko dobre dopadne 🙂

elsanka
18. máj 2011

@kvietocek7 ahoj......ja som bola u Neubauera na 4D, objednal na z tyzdna na tyzden, zalezi v akom tyzdni tehotenstva si....Myslim, ze sa to robi medzi 25 az 28 tazdnom. ja som bola v 28, preto ma vzal rychlo.Bolo to fajn a dnes, ked vidim malinkeho nazivo, mozem Ti povedat, ze to 4D, je dost doveryhodne, mame pocit, ze sa malinky na tie fotky zo sona podoba. on ako lekar, je ukecany, ma sa velmi rad, ale to si odmysli a venuj sa pozeraniu malinkeho babatka a bude to fajn..... nie je to lacna zalezitost, ale prijemna skusenost popri nedockavosti vidiet na vlastne oci malinkeho cloviecika, ktoreho v sebe nosime....

elsanka
18. máj 2011

Pridam este jednu skusenost z Lv nemocnice.... rodila som len nedavno a tak vam svoje dojmy narychlo napisem, aby ste sa mohli potom podla seba zariadit...... Personal na porodnici, na jednotku, vsetci strasne mili a pozorni, patri im obdiv a vdaka. Ja som mala nadstandartku, bola som v "hotelovej izbe" na rizikovom oddeleni....CISTA KATASTROFA.... jedine pozitivum, ze som bola sama, mala som sprchu a moji ma mohli prist kedykolvek pozriet. Inak veeelmi nepohodlna postel, nizka a ked si cerstvo po porode , zosita sa mas odtial postavit....vidis hviezdicky. Potom, cely den tam po Tebe nikto ani nepachne, mozes "vykrvacat" a nikto si to ani nevsimne, jednoducho Ta odpratali do nadstandartky, chces mat klud: tak ho mas!! Prisli len sestry z novorodenenckeho, ked bolo treba zobrat malinkeho na nejaku kontrolu! maly bol totiz cely cas pri mne. Vizity sa konali od dveri: V poriadku? ....a Ty : V poriadku! a dvere sa opat zavreli. Potom strava, tiez katastrofa. Vsetko bez chuti a na jedno kopyto. Ak vam tam cosi dobre moze rodina priniest pod zub, nech tak urobi!
Na toto sa vsak rychlo zabudne, ked vidite to malinke zijuce nadherne klbko vedla vas!
Trva to len niekolko dni a potom, uzivat si krasu zivota doma a v rodine!

mirip
18. máj 2011

@elsanka čo osoba to iný názor, ja som mala nadštandardku na šestonedelí a som spokojná.............

čo sa týka stravy ked som bola s prvou tak varili celkom fajn, teraz sa to pokazilo ale čo možete čakať od nemocnice? nie ste v reštike 😀 😀 😀

elsanka
19. máj 2011

@mirip nemyslim si, ze mam iny nazor, suhlasim s tebou, ze na sestonedeli, je to asi o cosi lepsie. Ja len podotykam, ze na rizikovom, ta nadstandartka je katastrofalna a starostlivost minimalna.
Teraz je podstatne to, ze sme stastni a zdravi doma a uzivame si malinkeho!

zora256
19. máj 2011

@moonixi Ahoj!
Tak dnes som došla z nemocnice zo Šiah začala som sa trošku otvárať,tak mám brať 2-3magnéiá denne a aj železo 10dní a 30.5.mám ísť do poradne na kontrolu.Spravili mi prietoky aj ozvy,bolo mi na chrbte tak zle ako keby som mal umrieť,proste som cítila nohy ako by som nemala dosť prekrvené chrbát ma hrozne bolel a srdce ako na infarkt,tak mi ozvy spravili na boku,tak dúfam,že budem môcť rodiť po sediačky,lebo ani 5mi.nevydržím na chrbte.Malý ma už kope do žalúdka kolenami a do rebier.A dosť zvykne dolu naliehať hlavičkou,tak len dúfam,že aspoň do 38tt vydrží.A na sone som v poradni mala malého 1920g a dnes 1760g takže to nie je presné a vraj malý je veľkosťou na 31tt.Ale tak dúfam,že nebudeme + 2tt ale tak akurát.Tak sa majte krásne! 🙂

esko_baby18
24. máj 2011

Prosim vas poradite mi kde je ta zuščaková ?

orovka
24. máj 2011

@esko_baby18 Na námestí ako je hlavná pošta, potom keď ideš dole kopcom, je tam hotel Golden Eagle a ešte nižšie je tam nejaký obchod s oblečením a pod ním sú také presklené dvere(vedľa dverí sú tabuľky pod sebou, kto všetko tam má kancelárie a tak). Do tých vojdeš a budú tam schody a pôjdeš na 2.posch. To už potom nájdeš podľa tabuliek. Je tam aj svadobný salón Sofia na 1.posch a na 2. posch je aj autoškola. Dúfam, že to pochopíš podľa toho čo som sem popísala. 😅

zora256
26. máj 2011

Baby!Prosím vás vedela by mi niektorá opísať kde je pôrodnica?Počula som,že sa vchádza cez vrátnicu,nad poliklinikou,a ďalej,že je na prvom poschodí,ale v ktorej budove a ako vyzerá tá budov,kde sa nachádza?Ja som si myslela,že je v tej nemocnici s poliklinikou na 4.poschodí,ale jedna mi písala,že nie tam,je to stará nemocnica?A ako sa tam dá dostať?Ďakujem za odpovede! 🙂

mirip
26. máj 2011

@zora256 oranžová novo opravená budova ako idše čez vrátnicu zhora od tej strany je plúcne a musíš obísť dookola a z tej strany je gynda a za nou je pripojená budova k oranžovej je obložená červenými kachličkami

zora256
26. máj 2011

@moonixi Ahoj!
Ako sa máš?Ja som z okresu Vk,tak neviem akoby sme sa na kočíkovanie stretli,ale rodiť chcem v LV je bližšie ako LC,lebo ani vo Vk nie je pôrodnica ani v Šahách.A ja tiež musím viac oddychovať,lebo som trošku pootvorená,tak samalý náhli na svet.A bruško mám ešte pekne hore,a klesnúť by malo v 36tt,ako som čítala,tak ten tvoj sa náhli potom,keď je už prichystaný na pôrod.Ja len dúfam,že min.3-4týždne vydrží už po 20.6.môže von,nenahnevala by som sa,lebo jedna rodila malú teraz v 36tt a mal jej 3100g 47cm,a chlapci sú väčší,takže by mal už slušne.Keď už teraz mi má 2200g,tak by mal aj 4kg do termínu.Lebo akosi mám z noci do rána o trošku vždy väčšie brucho a malý sa čoraz menej hýbe.Tak aj tebe držím palce,lebo to by ste mali skoro teraz,prajem Ti aby Ti malý čo najdlhšie vydržal,min 36tt,lebo dovtedy sa považuje za predčasne narodené.

zora256
26. máj 2011

@mirip Ďakujem Ti pekne! 🙂

moonixi
26. máj 2011

@zora256 Ahoj, som si automaticky myslela ze si z LV, ked rodit tu budes... Hmm to je zaujimave, ta nedali do nemocnice ked si pootvorena?? Mna doktorka chcela dat prave kvoli tomu ze maly je nizko a mohla by som sa predcasne otvarat... Som ju prehovorila ze budem poctivo lezat doma... Buduci utorok idem do poradne tak dufam ze maly je uz vyssie...sak od tolkeho lezania uz musi byt... Kazdy mi vravi ze si to mam uzivat ze potom oddcyhovat uz nebudem....ale no neviem ja radsej nestiham ako sa mam nudit... ale zase co nespravime pre tie nase chlapciatka...
Takze tvoj ma 2200... no mne sa to nezda tak hrozne vela, ved uz mas len 6 tyzdnov.... Mne maly za mesiac narastol o 700g...tak som to pocitala ze jeho porodna vaha by mohla byt do 3.5 kg... ale to su len moje odhady je mozne ze posledny mesiac priberie viacej...:D... Tak sa drzkaj a oddychuj... 😉

zora256
27. máj 2011

@moonixi Ahoj!
Ja som bola práveže v nemocnici a tam mi zistili,že som trošku otorená,ale bruško ešte nemám dolu,a tak ani nevadí ak by bol v 38tt,lebo tak dosť priberajú drobci v 8.mesiaci a jedna mi vravela,že jej malý za 2 týždne ku koncu pribral 1kg a to rodila v 38tt a malý jej mal 4100g,takže dosť.A akosi sú teraz veľké novoredeniatka,tak ani nevadí,že by bol skôr,ale tak nie pred 36tt,som čítala,že od 37tt sú vyvinutý na mimomaternicový život.A jedna rodila v 36tt dievčatko a malo 3100g.Takže po 37tt už toľko nechcem sa šetriť,nak to mám raz-dva za sebou,a teraz väčšinou sedím pri nete a ležím pri tv,lebo už neviem čo robiť,keďže mám všetko nachystané,a do záhradky nechcem,aby sa nedajbože niečo stalo a to teplo je hnusné.Tak aj ty len oddychuj,keďže máš ešte 8tt.Môj min.mesiac pribral 730g.Takže to by mal okolo 4kg,a to je veľa,lebo ja chcem miminko a nie 1-2.mesačné dojča.A možno teraz aj viac priberajú za tento mesiac,keď vraj už v 9.mesiaci až tak veľa nie,ale predsa priberú niečo.

keena
31. máj 2011

baby, nechce sa mi to tu hladat, ale nemate niektora kontakt na tu pani Fabryovu, co cvici? vdaka 🙂

moonixi
31. máj 2011

@keena tel. 036/6379669 🙂

keena
1. jún 2011

@moonixi vdaka este raz 😉

nikisvord
2. jún 2011

@moonixi jeeej,aj my budeme mať šimona..každú chvílu..pekné meno 🙂 držím palce 🙂

moonixi
2. jún 2011

@nikisvord Ano, Šimon je podla mna super meno, a da sa aj vselijak skracovat a tvarovat :D... Drzkajte sa a vela zdravicka prajem 🙂

nikisvord
2. jún 2011

@moonixi dakujem 🙂 nejak sa mu ale velmi nechce ist von

nikisvord
7. jún 2011

tak ja uz zajtra idem lezat..a budu ma napchavat kadejakymi kvapkami ☹

pulpetik
8. jún 2011

strasne by ma zaujimalo ze ako je mozne ze som tu nenasla asi ani jeden negativny prispevok na levicku nemocnicu...ako podla mna je to tam absolutne otras.a viem ze nie som jedina ktora ma takuto skusenost a nazor... absolutne nie su BABY FRIENDLY a ani MOTHER FRIENDLY. dakujem.

mirip
9. jún 2011

@pulpetik no keby si šílala celé tak negatívne príspevky sú a je ich dosť, hlavne sa vačšinou sťaťuje na pediatrické oddelenie, šestonedelie -gynda je ok

zora256
9. jún 2011

@moonixi Ahoj!Ako sa máte?
Ja mám občas strach z pôrodu,ale ináč som ok,len ma brucho svrbí a štípe,občas pália mám niekedy pocit,že idem prasknúť. 😎 Ale ináč mi bude aj chýbať toto moje bruško,lebo od kedy som tehu v poslednom čase dostávam viac pozrnosti i od mm aj od iných,a začína sa mi to páčiť 😀 .

elsanka
10. jún 2011

@pulpetik myslim, ze ja som uz kdesi pisala o lv nemocnici. Tvrdim, ze personal na porodnej sale super, no to, co sa dialo potom bolo strasne. Nadstandartka, ktoru som dostala, umiestnena na rizikovom cista hroza, hotelova izba pozliepana z kancelarskych a prezitych nabytkov, postel katastrofalna, z ktorej som nevedela vstat. No a personal...myslim, ze by som mohla umriet na izbe a nikto by tam cely den ani nepachol... Sestricky z novorodeneckeho boli stastne, ze som malinkeho chcela mat pri sebe, mali o jednu starost menej a reakcia jednej, ze ked som ho chcela mat pri sebe, nech si ho mam a riesim veci sama. ...No a strava hrozna....Ale sme doma, stastni a zdravi a na vsetko sa zabudne....ale suhlasim s Tebou.....

moonixi
11. jún 2011

@zora256 Ahoj Zori, no mame sa tak striedavo...raz slnecno a raz oblacno... vcera zrovna som mala dost blby den,, nejak ma maly moc kopal a totalne to bolelo... plus ma zalievala horucava... no neviem, dufam ze sa to uz nebude opakovat... V utorok nas caka poradna, tak som zvedava ze kolko Šimonko narastol... ale mam pocit ze dost... Uff tak to stipanie a svrbenie tiez musi byt neprijemne... nastastie uz mas len 4 tyzdne... a ktovie mozno to pride aj skorej... Ano ta pozornost od mm to je super...🙂 aj moj je strasne zlaty, pomaha mi ako vie a vravi mi gulocka :D....Drzkajte sa. papa

moonixi
11. jún 2011

Ahojte mamicky, prosim tie ktore rodili v LV porodnici, viete mi povedat ci hned v porodnice sa ockuje proti TBC?? Bola z Vas niektora ktora to odmietla?? Ake boli reakcie??? Dakujem

elsanka
11. jún 2011

@moonixi V nemocnici proti TBC neockuju, musis ist s malinkym sama dat ho zaockovat, ja som bola hoci poviem Ti, ze tak ako sa dnes k tomu stavaju, by som vazne rozmyslala, ci ho dat zaockovat alebo nie. Ved od noveho roka bude toto ockovanie zrusene, tak same doktorky sa k tomu stavaju rozne. A nakoniec, nevies aku bude mat malinky na pliecku reakciu, moze mu to hnisat a ostat mu jazva...Ja by som asi dnes uz volila neockovat.....Jednoducho premeskas tu dobu zaockovania (do 6 tt) a potom sa preockovava po roku, ale kedze je to zrusene, nemusis ho uz tomu vystavit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre