Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

marcella5
17. aug 2011

Dakujem Ti!!! Aj ja verim, ze bude vsetko ok, Sestrickam sa dava vraj taka klasika kavy, cokoladky... Tak ked tak, take nieco budem aj ja davat. Ale len ak budu mile 🙂
Tak ty mas este cas sa do decembra rozhodnut, ci si zaplatis niekoho. Ale ja si aj tak myslim, ze peniaze potrebujeme teraz na dolezitejsie veci, ako podplacat lekarov, a je povinnostou kazdeho odrodit ako najlepsie vie, no nie?

lilly22
18. aug 2011

Musim hlasno suhlasit!!!!!!!!Moja mamina je vrchna sestra na ARO v ZM...a minule som jej tam pomahala pisat s cennikom....U nich bere doktor 100 ecok..a zdravotna sestra 3.40 ecok....samozrejme tieto ceny su ked si ich vyberiete na salu....a to je dost sproste ze doktor ma tolko a zdravotnu sestru neohodnotia ani len na 10 eur....aa to mimochodom...ked si ich vyberiete na salu tie peniaze nejdu ani im na ucet k vyplate...a k doktorovi sa da este aj do vacku...a pri porode!!!!??? doktor tam s vami ani nieje cely cas...ale kto???zdravotna sestra!!!..ja mam termin 4 oktober...a aj sa dost bojim ako prvorodicka,ale snazim sa aj ukludnovat tym,ze ked tam budu so mnou sestricky ,tak mi budu aj hovorit,ze co a ako mamrobit ja..ako spravne dychat..aj ked teraz som na pochybach..lebo mala bola doposial v dobrej polohe a teraz 8 mesiaci sa miotocila hlavickou hore....takze uvidime...

lowike
18. aug 2011

@lilly22 veď to je najväčšia nespravodlivosť :( - ja som nad tým rozmýšľala, že radšej dám 50 EUR sestričke ako lekárovi 200 a tá si to aj viac zaslúži aj si to bude viac vážiť ako ten lekár ...

sarahizabell
18. aug 2011

@dadikka Ahoj,, ja mám termín 3.oktobra. a tiež by som chcela ísť do Lv.
.

lilly22
18. aug 2011

ja mam 4oktober)))ale od poslednej navstevy u dokiny ,ktora mi zvestovala,ze mala sa otocila hlavickou hore..tak uvidime co blska este spravi

lilly22
18. aug 2011

@nattie prosim ta...a mas cislo na LV porodnicu??my sa tam tiez chceme ist poinformovat a popozerat ,ako to tam vyzera...a prosim ta..na koho sa mam pytat??kto to tam ukazuje??dakujem ,dakujem

lowike
18. aug 2011

baby ktoré ste rodili v LV, chodili ste aj na predpôrodnú prípravu? ako to tam funguje? oplatí sa to absolvovať, resp. robia to ešte? ja som našla len info z pred niekoľkých rokov, tak neviem, či je to ešte aktuálne

marcella5
18. aug 2011

@lilly22 neboooj, malinka sa ti este moze otocit aj den pred porodom. Nas vraj maly sa tocil 3x, a teraz necele 2tyzdne pred porodom je spravne otoceny.
Ja som sa pytala znamych sestriciek, ze ako to tam chodi, a vraj nemusim nic nahlasovat, nic ist pozerat, len proste pridem, ked to na mna pride, a odrodim 🙂

marcella5
18. aug 2011

@lowike predporodnu pripravu tam robi nejaka pani, na nete je na nu kontakt, alebo priamo v nemocnici sa opytat. Kamoska chodila, vraj jej to veeelmi pomohlo, hlavne pri porode, ked vedela, co ma robit.
Ja som chcela chodit, ale nesla som, lebo som takmer do konca chodila do prace, a domov som uz chodila totalne vycerpana.
Tak to necham na nahodu, hadam na mna nenakricia, ked nebudem vediet ako dychat, tlacit atd. 😀

lilly22
18. aug 2011

@marcella5 a nevies nahodou presny zoznam co do LV porodnice??uz som zufala..kazdy hovori nieco ine... ☹

marcella5
18. aug 2011

@lilly22 no, ja som uz zbalena asi 3tyzdne - zupan, 1nocna kosela, 1 pyzamo (ale vraj nemusi byt, kludne ti daju ich nemocnicne, aj kazdy den ciste), zabky do sprchy, 1podpprsenku na kojenie, 1uterak, 1osuska, 2ponozky, teplomer, papier.vreckovky, toaletak, kozmetika, ziletka, 3sietovane nohavicky, 3nepresiakave podlozky do postele, tampony do podrsenky, silikonove klobuciky, 2 balenia vloziek a ja mam aj pribor a pohar , ale to netreba.
A pre male kozmetiku, vatove tycinky, kefu, flacu, cumlik, noznicky, plienky, mokre utierky, a mam uz aj veci radsej si beriem dopredu, priatel by mi neviem co doniesol, tak ja si beriem body s dlhym aj kr. rukavom, 3ciapocky-neviem ktora bude dobra, dupacky, mikinku, rukavicky, a este 2bavlnene plienky.
No dost je toho. A asi este lieh kupim.

dadikka
19. aug 2011

@sarahizabell no tak to sa mozno aj stretneme 😉 termin mam sice 8.10, ale drobec je otoceny naopak, takze to bude porod sekciou a zrejme to teda aj bude skor 🙂

sarahizabell
19. aug 2011

@dadikka No asi hej,, ved u mňa to zase asi bude neskôr,, lebo moja je malička..,, veď uvidíme..

rosannar
19. aug 2011

@dadikka ahoooj nechcem otravovať, ale vidím že máš termín na 8.10. no ja som rodila tiež tento dátum minulý rok...tak som si zaspomínala 🙂 držím palce 😉

lebeda77
20. aug 2011

Takže skúsenosti s levickou pôrodnicou??? Manželka mi porodila krásneho syna spontánne. Rodil ju nejaký veterinár zo Želiezoviec, Chochláč alebo Chochlák ktorému chladla káva a tak môjmu synovi zlomil kľúčnu kosť. Neunúvali sa to napísať ani do prepúšťacej správy , takže to zistila až pediatrička pri prvej kontrole. Prvá moja reakcia bola že zoberiem kladivo a pôjdem mu aj ja zlomiť kľúčnu kosť. Nie ani tak za syna ale aj za ostatných aby sa to už neopakovalo. Že jej neurobili sono pred prepustením to ani nebudem spomínať. Teraz má teploty a pomaly z nej vychádzajú zvyšky placenty. Zajtra ideme na gynekológiu , uvidíme čo povedia. Moja rada??? Vyberte si hoc akú inú pôrodnicu len nie Levickú. Kto neverí nech vyskúša.

dadikka
20. aug 2011

@rosannar ďakujem za povzbudenie 😉 V našej rodine sme viacerí októbroví oslávenci, takže som zvedavá, kedy príde tento ďalší na svet...už sa neviem dočkať 🙂 No a Váš Adamko bude mať teda onedlho svoj veľký deň 🙂 Ale nám to letí....však? Držíme palčeky aj my vám a želáme hlavne veľa zdravíčka 😉 🙂

marcella5
20. aug 2011

@lebeda77 uff, no nic prijemne, citat taketo nieco par dni pred porodom! Nepocula som este o tom lekarovi. Nepodali ste nejaku staznost? Taketo veci sa nesmu prepiect lekarom! Dufam ze nenatrafim na takeho lekara. A Vam zelam uz len vela radosti s malinkym.

mirip
21. aug 2011

@lebeda77 to mi je lúto, Chochláča poznám, poznám ho ako dobrého lekára čo ale neospravedlnuje to čo urobil v žiadnom prípade!!! Otrasné ☹
Čo sa týka tých teplôt, tak to na vine nie je lekár, nokoho tým neopsravedlnujem, to v žiadnom prípade ale za toto fakt nemôže lekár, lebo po porode, sa može stať že tam bud niečo ostane s placenty /ale to by Dr zbadal lebo ked sa placenta porodí tak ju Dr kontorluje či tam boli všetky tie prívodové žily v ostatku pupočnej a tiež či sa nerostrhla/ alebo sa može stať to čo si myslím že je váš prípad, že sa síce tvoja manželka "čistí" ako všetky po porode ale niekedy sa stane že tam ostáva viac dnu ako ide von...to sa stalo xyz ženám, če sa nečistili dobre a potom to nastúpilo a aj u mojho lekára ktorý je vynikajúcisa toi stalo ...teploty, vychádzajú chumáče atd. teda nečistí sa dobre a bude nasledovať kyret, teda pomožu jej vyčistiť lekári je to jednodňová chirurgia...teda bud si ju tam nechajú hned alebo na druhý deň....ak nebudú teploty nadalej......takééto veci sa stávajú, s tým nič nenarobíš a ked nepojde na kyret može sa pridružiť infekcia atd. dalšie komplikácie...ale povieš zajtra čo a ako dúfam že bude lepšie...

to sono sa nerobí nikde v žiadnej porodnici pri prepúšťaní, telo je ubolené...tam zo spodu tiež a sono keby robili tak ešte viac je to bolestivé a navyše tam možu zaniesť aj nejakú infekciu a aj tak sono by v tom prípade nepomohlo lebo maternica ešte nie je stiahnutá atd...toho je vela pečo sa sono nerobí, somo jej budú robiť buď zajtra aby potvrdili že sa dobre nečistí a potom bude kyret alebo sono urobia na 100% tak ako každej žene po skončení šestonedelia ked pojde na preventívku po porode vtedy skontrolujú či je všetko tam kde má byť a také ako predtým teda či sa všetko vrátilo po porode "namiesto" a či sa aj maternica správne stiahla

tá kľúčna kosť ma ale velmi mrzí a je to otrasná nedbalosť od Dr ☹

mirip
21. aug 2011

čo sa týka lekárov vždy je najlepšie zaistiť si nejakého vopred, stará sa o vás nech ste tam akokolvek dlho on tam s vami ostáva...viem mali by sa starať všetci čo majú službu rovnako či máte alebo nemáte zaisteného ale predsalen ked máte zaisteného je to vačší klud hlavne ak tam trčíte viac ako 7-10hodín na sále a striedajú sa smeny je to síce dosť dať za zajednanie Dr tých 5tis. /inde sa dáva aj viac/ ale narovinu, v živote každý z nás dá minimálne raz peniaze aj za vačšiu hlúposť..................

to je ale moj názor a rešpektujem že nemusíte so mnou súhlasiť a možete mať aj iní 😉

tehulky klud a tešte sa že čoskoro budete mať baby a nestresujte sa zbytočne 🙂

mirip
21. aug 2011

@zabka1987 ten záchod Danka myslí asi ten na porodnej hore tam je vecko aj srcha, ja som napr pri druhom mohla ísť už tesne pre dorodom aj na lekársky záchod ktorý je oveľa bližšie že ak by náhodou aby som neporodila cestou na wecko alebo z wecka 😀a poviem vám ani na tých weckach nie je luxus ako si nkeotrí mysla že lekári majú nóbl wecka

mirip
21. aug 2011

@marcella5 čo sa týka zaplatenia Dr ja som si zavolala svojho, chodila som k nemu od začiatku ako som mala problémy a vie o mne všetko, myslím o zdravotnom stave atd. takže prečo sť k druhému ked ma mkže odrodiť moj

dadikka
21. aug 2011

@mirip úplne s tebou súhlasím. ja som mala pri svojom prvom porode svojho lekara a urobim tak aj pri druhom porode.Hlavne pri prvom mi velmi pomohol, 2 hod. po porode mi niekde v maternici praskla nejaka cievka a zacala som veľmi krvacat a kedze zostal kvoli mne v praci tak do 10 minut zvolal celu čatu lekárov a hned ma operovali. myslím že keby tam nebol on urcite by to nebol taky rychly zasah lekarov a ktovie ako by to dopadlo.Taketo veci sa zial stavaju a neda sa vediet vopred ako to organizmus všetko zvládne. Moj lekár mi povedal ze on sa napriklad s takymto niecim stretol za svoju prax 2x.pri každej návšteve v poradni sa mi za to ospravedlnuje, no ja viem ze on za to nemoze...skratka stalo sa...teraz uz len dufam ze sa nic podobne nezopakuje aj ked mam ozaj malu dušičku 😅 😉 Dnes to mam za 48, tak mi prosím držte palce 😉

marcella5
22. aug 2011

@mirip samozrejme respektujem tvoj nazor na zaplatenie si lekara, ale ja som chodila k lekarovi do ineho mesta, kde som pracovala, a tu ma ziadny nepozna, takze tak. A veeeeeeeeela bab, co rodilo so zaplatenym lekarom mi povedalo, ze tam prisli na poslednych 10-15min. a bolo. Takze je to vec nazoru, a to, ze za nieco sa da kopa penazi nikomu nezaruci, ze vsetko bude OK a bezproblemove. Je to kazdopadne ich praca, za ktoru uz peniaze dostavaju, a je to o ich vedomi a svedomi, ako sa k pacientkam zachovaju.

lebeda77
25. aug 2011

@mirip Vieš veľmi pekne ti ďakujem za výklad ale toto nie je naše prvé dieťa, ani prvá zlá skúsenosť s Levickou nemocnicou, kde pracujú Pakšiho učni a nie lekári (česť výnimkám). Pán veterinár Chochláč si tú placentu ani nepozrel. Ja vám všetkým garantujem že keď na Slovensku začnú ordinovať, operovať a rodiť zahraničný lekári z Izraela, Indie, Pakistanu , Ukrajiny atď. potom sa pozdvihne úroveň lekárstva na Slovensku a bez korupcie.

mirip
25. aug 2011

@lebeda77 no pokial viem tak leden taký zahraničný ordinuje na levickej chirurgii a je to masiar takže nie všetko zahraničné je dobré..........a ked ste nemali dbrú skúsenosť s prvým v Lv porodnici sa čudujem že ste tam šli do porodnice aj s druhým

lebeda77
27. aug 2011

@mirip OK čuduj sa.

mirip
27. aug 2011

@lebeda77 ja nikoho pepresviečam o svojom názore, každý máme svoj ale tvoj prístup je nanajvýš divný a vela tehuliek sa len stresuje, negatívnymi skúsenosťami

lebeda77
27. aug 2011

@mirip Ja nikoho úmyselne nestresujem! Téma bola zadaná:Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti? Ak mám tieto skúsenosti tak predsa nemôžem napísať niečo iné a okrem toho každý má na výber. Ty si môžeš písať tiež čo chceš ale obaja vieme aká je Levická pôrodnica.

mirip
27. aug 2011

@lebeda77 ja s na nu nemožem vobec sťažovať len chváliť, mne sa nepáči novorodenecké, ale porodnica ok, mne tam pomohli

sny
28. aug 2011

Ahojte žienky,ktoré ste teraz rodili v LV nemocnici,dostali ste okrem klinik boxu aj neakú tašku na plece BabyBag? V časáku mama a ja píšu,že by ju mali dávať aj tam a vraj tam sú samé zaujímavé veci,ako Avent flaše a Phillips cumle,tak som zvedavá,či budeme ukrátené alebo nie.ďakujem za odpovede 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre