Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

siss5496
4. jan 2017

ja som tiež rodila v Leviciach v roku 2015 a nemôžem povedať tiež nič zle,prijali ma o pol tretej rano nemala som ešte bolesti iba mi odtiekla plodova voda.Keď mi začali bolesti tak mi sestričky vysvetlili ako spravne dýchať ako ležať atď....Nemali moc času na mňa keďže mali za tu noc viac pôrodov.Pôrod super,ženský kolektiv,...rodila ma doktorka ani neviem ako ale porodila som rychlo samozrejme bolesti boli ale s tým sestričky nič neurobia.Po pôrode ma 2 hodiny nechali ležať na pôrodnej sále,bábätko ležalo spokojne vedľa mňa celé dve hodiny.Po dvoch hodinách mi ho priložili na prsnik.A potom sme šli o poschodie nižšie.Tam mi bábätko nechali až do večera a večer mi ho zobrali aby som si oddychla a vyspala sa.Chitila som dobru izbu kde sme boli len dve je oproti jedálni.. Čo sa týka sestier tak som bola spokojna čokoľvek som potrebovala mi poradili...nemala som žiadne vyhrady....Trapilo ma skôr to aké boli niektore ženy nehygienicke... vložky na zachode hocikde pohodene,krv o tej ani nehovorím.... hygienicke návyky žiadne 😠😒 no a ešte jedna vyhrada bola že tam nebol prístupný bufet...to mi trošku vadilo keďže strava bola niekedy uboha...

apollo13
13. feb 2017

@siss5496 prilozenie dietata 2h po porode? a dovtedy lezalo vedla v postielke? a s tymto je niekto spokojny?

sofiadurovic
14. feb 2017

@apollo13 preco nie az babatko spinkalo tak je to ok mne prvu prilozili hned ako sa narodila lebo plackala druha zaspala pocas toho co ju zabalovali do perinky a dali mi ju tiez cca po dvoch hodinkach ked sa zacala preberat obe sa krasne prisali a papkali o sto sesto 🙂

apollo13
15. feb 2017

@sofiadurovic tak jasne ze zaspala ked ju zavinuli. nechapem ci je taky problem nechat matke dieta tie dve hodiny koza na kozu.. vtedy su deti velmi čulé a aktivne a skumaju matku a plazia sa k prsniku. jasne ze ked ich zavinu tak apaticky zaspia a premarni sa jedinecny cas ked je hormonalna hladina matky a dietata nastavena tak ako nikdy. ked sa to premarni uz sa to nezopakuje...nechapem zdravonikov ze toto nepodporuju ked sa o tom vie ake je to dolezite...

sofiadurovic
15. feb 2017

@apollo13 ja som mala pri prvej porodny plan vtedy mi splnili vsetko dotepanie pupocnika, malinka bola na mne cele dve hodinky umyvali, vazili, merali ju az potom proste super nerobili problem z toho druha sa pytala skor ako mala takze som bohuzial plan nemala jedinu vec co mi pri prvej nedovolili to ma hnevalo nechcela som oxytocin a to nerespektovali primar mi v stiavnici povedal ze ma bez neho neodrodi a v leviciach som rodila krasne bez neho a bolo to ovela lepsie 🙂

apollo13
15. feb 2017

@sofiadurovic by som mu povedala: Ok, sak mna odrodit nemusite, mna uz moja mama porodila a svoje dieta si porodim sama.

ved predsa lekar nesmie odmietnut rodicku len preto ze ona odmietne nejaku medikaciu? keby ste boli na sale povedali nie, tak co urobi? vyhodi vas z okna?

siss5496
6. mar 2017

@apollo13 ja som nemala s tým žiadny problem ako prvorodičke sa mi to pozdavalo a bola som spokojna ,a keďže tam vtedy bolo plno tak určite som nechcela sestričky naháňať aby sa venovali iba mňe,boli tam aj iné ženy ... ☺ malého som mala pri sebe,on si spokojne ležkal tak som nemala dôvod robiť paniku

mirip
4. júl 2017

Ahojte chcem sa spýtať neviete ako robí teraz Dr Braun respektíve ako je na dovolenke?

kotuliatko1990
20. okt 2017

Ahojte prosím Vás dr. Braun pracuje v utorok? Ďakujem

lenka23011992
30. dec 2017

Dobry den zienky,chcem sa spytat je tu neaka maminka s Vrabel,alebo levice🙂 🙂

veronica2013
11. jan 2018

@lenka23011992 ja som z Vrábel a rodila som v LV v roku 2013 a o mesiac ma čaká ďalší pôrod...čo sa mi nepáčilo že mi dieťa po prirodzenom pôrode nedali na hruď..iba mi ho ukázali a žiadny bonding..to má strašne hnevá dodnes....a keby viem čo budem prežívať po oxitocine nechcem ho...rozhodujem sa medzi nz a lv ale asi pojdem do lv zase si z vrablov?

lenka23011992
14. jan 2018

@veronica2013 anooo z vrablov

veronica2013
14. jan 2018

@lenka23011992 kedy máš termín?

lenka23011992
14. jan 2018

@veronica2013 ja termin nemam,,,niesom tehotna...🙂 len som chcela Zistit ci nieje neaka mamicka z vrabel tu ktora ma uz deticky aby sme sa mohli stretavat a podobne...

lenka23011992
14. jan 2018

@veronica2013 kedze sme tu novy a podobne...na stretavanie s dermi....

lilidix
14. jan 2018

@lenka23011992
Je to síce úplne od témy, ale neva 😀 Aké staré detičky máš? Odporúčam zájsť s nimi do materského centra Chrobáčik, pozri si aj na FB majú stránku. Tam si nájdete kamarátov, či už detičky, či už ty ako mamička 🙂

veronica2013
14. jan 2018

@lenka23011992 ale kľudne sa môžeme aj stretnúť 🙂

lenka23011992
15. jan 2018

@lilidix ano od temy noo skusila som sa spytat,,,;) jasne mohli..dakujem...

wandulienka
30. mar 2018

Prveho som rodila v Lv u dr. Brauna. NIKDY VIAC!! Odbornik mozno dobry ale porodnik otras. Chcete epiduralku? No niekedy smola lebo tam nie je nikto kto by ju podal. A potom pan DOKTOR je za prirodzene porody a je mu totalne jedno ze ohrozuje dieta. Dostala som 3 vyvolavacky a nic len cakal a ked bolo zle tak utekali vsetci na salu..
Mala som stastie ze maly je v poriadku. Ale aspon si pan doktor polustil sudoku. Nikdy viac. Vdaka nim som pol roka nevedela poriadne chodit a mala som dalsie zdravotne komplikacie. Druheho som rodila v at a rozdiel neskutocny

bledula12
6. feb 2019

@marietta123 takže v roku 2016 už to bolo v poriadku. Predchádzajúce príspevky boli z roku 2013, tak sa to možno zmenilo. Ja som zistila že v Krupine pôrodnica nie je, budeme sa sťahovať do dedinky pri Dudinciach, tak hľadám kde budem rodiť. Šahy ešte fungujú?

mimka11111
6. feb 2019

@bledula12 ahoj, Šahy už nie....najbližšie lv

stanka113
5. feb 2020

No tak pre info. V nedeľu 26.1. ma nakoniec na reverz z nemocnice Levice manžel previezol do Nitry. 11 dní po termíne v pondelok sa ma automaticky primár v Nitre opýtal,či chcem ešte čakať keďže sa stále neotváram alebo cisársky. Bola som už pevne rozhodnutá pre cisársky to bolo ráno o 8.00 o 10.07 už malinky kričal na svete.
Neviem čo by sa stalo keby zostanem v Leviciach. To že ma dali na vzdycharen keď som mala slabucke kontrakcie a potom sa stratili ma psychicky položilo. To že som tam ležala týždeň a stále nič a pán primár ma dvakrát ani nepozrel...
Malý mal nakoniec 4450g takže som rada,že to bolo cisárskym a v Nitre. Počula som,že bez peňazí v LV nepochodim a tak isto,že hospitalizuju deň po termíne len kvôli poisťovniam...
Je to smutné, pretože keď som sa rozprávala so ženami všetky sme boli psichycky odrovnane a duplom tie, ktoré mali doma ešte malé dieťa.
Takže môj názor je jednoznačný, levická porodnica a nemocnica NIKDY viac.

bledula12
6. feb 2020

To mi je ľúto. Túto tému som otvorila ja. Presťahovali sme sa a nikoho som tu nepoznala. 3 týždne pred termínom. Vzala má gynekologička ktorá ordinuje v nemocnici. Pôrodné bolesti prišli o týždeň skôr. Išla som do nemocnice, prijimacia ordinácia si dávala načas. A to v aute ma čakali manžel s dvoma deťmi či vôbec pôjdem domov alebo je to skutočne začínajúci pôrod. Nechali si ma tam pre istotu keďže to boli už kontrakcie aj keď ako mi lekár povedal nemali miesto. Ale vyriešil to a prijali aj preto,že cesta do nemocnice mi trvá 30 minút. Prijali ma okolo piatej a porodila som až ráno o piatej. Ku mne sa správali milo, aj lekár ktorý bol pri pôrode bol milý a dobrý. Primára som ani nevidela, a ten lekár som mala pocit že je tam stále. Každý deň som ho tam videla ráno dokonca aj večer. Môžem porovnať s Bratislavou, prvé dieťa som rodila v Petržalke a keď ma hospitalizovali že som prenášala 4 dni, jeden lekár mi povedal, že koho mám známeho že som už tam. On svoje pacientky hospitalizuje až po dvoch týždňoch. Nikoho som tam nemala a pôrod mi museli vyvolávať. Prenášala som 8 dní

silviakv
27. mar 2020

Ja som rodila 3mesiace dozadu...No ja napriklad zijem a byvam v Nitre a sla som radcej rodit do Levic .. mam to trosku komplikovane lebo pochadzam z Novej Bani a tam mi poostavali doktori (akosi nebol cas sa nahlasit v NR a to tam zijeme uz 6ty rok) no takze -gynekologicka pani doktorka Pahuli ( k nej chodim)ma ordinaciu na Bani a v LV robi tiez ..aj porodnicku samozrejme ,tak som nevahala a nelutujem ...
Sestricky super ..na sestonedeli tiez a novorodenecke tiez fajn..izbu som schytala tiez super oproti jedalni dokonca na izbe bola aj telka ...boli sme tam len dve , dokonca na druhy den spolubyvajuca odisla tak som mala izbu pre seba ..strava nic moc ale v ktorej nemocnici je😂.. no minusom je len ta ako keby- to sa neda nazvat ani navstevnou miestnostiu😂to je proste len chodbicka kde fuka a absolutne sa to neda pouzit ako miestnost pre navstevy a uz vobec sa tam neda ist s babetkom..no a porod ?o 14:30 sme zacali -prepichli mi vodu a o 17 tej bola mala na svete,. Vsetko super naozaj .boliet to bolelo ,vsak jasne bez toho to nejde .. ale vsetko sme zvladli a hlavne rychlo a hladko v sprievode sestriciek a hlavne pani doktorky Pahuli

efran
27. júl 2020

Dievčatá neviete o nejakej porodnej sestre, alebo dule, ktorá sa vám venuje aj pred porodom a potom je aj počas porodu s vami? Ja som nepočula na sestry nič dobre. Ke´dže som mala prvý porod ťažký a na šestonedelí vďaka sestrám som prišla o mlieko, tak tomuto sa chcem vyhnúť. Ďakujem

veve77
14. okt 2020

Dievčatá, nerodili ste niektorá v tieto dni v Leviciach? Koľko rodičiek je na jednej izbe, koľko dni musí byt žena v pôrodnici, ak je všetko ok? Mohol byt ocko pri pôrode? Ďakujem Vám

renata1981
14. okt 2020

@veve77 ja som rodila pred 5 mesiacmi v Lv druhý krát. Som od NR ale išla som tam. Maximálna spokojnosť vo všetkých smeroch. Prvý pôrod trval 14 hodín druhý 4 hodiny. Veľmi zlaté boli všetky sestricky pôrodné asistentky pani doktorka na sále. A aj ba 600nedeli.mozem len odporučiť. Keď porodís prirodzene do 12 tej hodiny na obed ešte sa ti ráta ten deň a

renata1981
14. okt 2020

@renata1981 na 4 ideš domov samozrejme ak je všetko v poriadku. Ja som Porodila v pondelok o 9:50 a vo štvrtok nás pustili. Môžem len odporicit

efran
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nell77
3. jan 2021

vyborna skusenost v LV obidva porody, personal ustretovy, bez problemov , mala som nadstand.izbu, posekcii domov na 6. den., naposledy zakrok operacny tiez v LV odstranenie cysty vsetci super opat,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre