Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

kiarkakrapkova
13. apr 2016

ahojte ja som rodila 17,06,2007 mala som sice tasky porod ale mala som perfeknecho lekara to bol primar mancik kedi ma zasa rodit tak jedine levichjah nigde idende ja som az moc spokojna az moc

marietta123
23. apr 2016

@mirip co sa stalo v lv porodnici?

elusive
23. apr 2016

Osobné skúsenosti nemám, ale NIKDY V ŽIVOTE by som tam rodiť nešla.. sama som bola Levičanka s prvým synom a šla som radšej do Banskej Štiavnice.. Stačili mi príhody pár kamarátok a aj kauzy, ktoré sa riešili v televízií.

elusive
23. apr 2016

Tie kauzy som myslela- zima na oddeleniach, že bábätká ochoreli a raz tam bolo aj zanedbanie zdrav.starostlivosti, síce to s pôrodnicou nebolo späté.. Alebo krvavé sprchy od cigánok a podobné chuťovky..

marietta123
23. apr 2016

@elusive V Banskej stiavnici uz asi zrusili porodnicu .Neviem kam mam ist😯

viki_lv
23. apr 2016

pri mojom porode teraz vo februari bol primar a nemozem povedat jedno krive slovo. lezala som tam tyzden pred porodom a 5 dni po nom kvoli zdravotnemu stavu babatka a teda nic nepodcenili ani nezanedbali. jedine, co sa mi nepacilo, bolo, ze mi zatajili, ze malinkej nastrihli uzdicku pod jazykom. ale asi mi to "len" zabudli povedat, kedze malinka mala ine zavaznejsie problemy.

matuska234
23. apr 2016

Ja som tiež rodila v lv, ale mala som tam svoju Dr a tá dodržala na čom sme dohodli, inak super na šestonedelí sestričky milé, na sále síce trošku hlavná sestra ufrflaná, lebo som nechcela oxytocín, pôrod ľahký a rýchly, dieťatko dobručké, 2.krát zase asi Levice😉

elusive
23. apr 2016

@marietta123 bohužiaľ Áno. Pozri, na každú nemocnicu sú zlé aj dobré recenzie. Ja som sa rozhodovala naposledy pre Nitru a Veľa ľudí má odrádzalo ale napokon som bola veľmi spokojná.

mirip
24. apr 2016

@marietta123 ??????????????? prečo?

marietta123
24. apr 2016

@mirip lebo v jednom prispevku tu spominas ze sa tam stalo nieco

mirip
24. apr 2016

@marietta123 to hej ale pozri si rok ja som bola v LV porodnici naposledy v 2011 a nechystám sa tam už vobec

marietta123
24. apr 2016

@mirip rok som videla ,len ma zaujimalo co sa stalo

sofiadurovic
25. apr 2016

@elusive dovolím si nesúhlasiť prvú som rodila v Štiavnici VIP izba sprchy na izbe plachtu tiež nemenili každy den čo v LV ano a aj sprcha bola na izbe v štiavnici som rodila len so sestričkou a občas ma došiel kuknúť pôrodník nakoniec po 13 hodinách zavolal primára nehovorím že mi tam bolo zle ale v Lv bola pôrodníčka stale so mnou pýtala sa ako sa cítim porodila som pri jej asistencii do troch hodín bez oxytocínu čo v Štiavnici mi dali okamžite takže všade je niečo dobré a niečo zlé 🙂 🙂 🙂

elusive
25. apr 2016

@sofiadurovic pokojne nesúhlas. Ja si o Levickej naďalej budem myslieť svoje.

mojka1919
15. jún 2016

Ahojte baby nechysta sa niekto teraz nahodou rodit do lv ? Ja mam termin 4.7.
Predpokladany je vsak porod o nieco skor .

powerica1
1. júl 2016

Tiež ma to zaujíma, nejaká čerstvá skúsenosť

viki65
15. aug 2016

Cerstva skusenost je moj porod z 8. 8. Lezala som uz ale od piatku ale kedze bol vikend nikto nic nerobil a cakalo sa na velku vizitu v pondelok na primara. Tu za sestricky dali...noli celkom ok. V pondelok prisla velka vizita a hned mi supli pol tabletky na vyvolanie porodu. Zacala som mat stahy yak ma poslali na izbu cakayeliek kde mi spravili klistir a oholili. Pptom mi natocili pasi a zhodnotili ze su to iba itipicke tvrdnutie bruska po tej tabletke a ze rodit nebudem. Manzela za mnou nepustili tak musel cakat na lavicke pred nemocnicou. Vkuse za mnou chodili sestricky a vraveli poslite ho domov...toto trvalo od 9 do 20. Potom ako mi natocili pasy o 19:45 s tvrdenim nic sa nedeje. Som vstala ze teda zavolam manzelovi nech ide dom a vtom mi praskla voda a mala bola 20:25 na svete. Rodil ma doktor chochlac otrasne neprijemni bol neviem preco totalne blbe poznamky mal. A potom sestonedelie no koment otrasny pristu neprujemne sestry a spina... na deckom jedine dobra doktorka ale sestricky otras najhorsie z toho vsetkeho odisli sme s umelim mliekom ziadna rada. Deta mi nepriberalo oni si to nevsimali a nakoniec musiye davat z flase...

mojka1919
15. aug 2016

Pridavam skudenost z 6.7.2016
Prisla som do nemocnice 3.7. O 3 rano S tym ze mam kontrakcie kazdych 5 minut.
Spravili mi pasy kontrakcie potvrdili prezeral ma doktor chochlac od spodu s tym ze som otvorena na 3 prsty dal mi neaku tabletku odisiel. A povedal ze rodit nebudem. Tak fa poslali na gynekologiu lezat bolesti po case ustupili (myslim ze vdaka tej tabletke)
4.7som podpisala reverz a sla som domov ( nechcela som na porod cakat v nemocnici)
6.7. Som naatupila na hospitalizaciu po dohode s primarom mi dal vyvolavacku o pol 9 rano. Poslali ma na izbu cakateliek spravili mi klistir a nechali ma na sale lezat v bolestiach nikto sa o mna ani nezakopol . O 13 ku mne az pustili manzela a zrazu sa zacali o mna zaujimat kontrolovali ci sa otvaram dostala som oxytocin a 14:05 bol malinky nq svete. Keby zacali so mnou robit hned rano mali by bol uz o 10 na svete. Rodil ma doktor Braun. Bol pri porode asi 10 min a odisiel. Vysledok mojho porodu 22 stichov rozparana az po zadok.
Sestonedelie niektore sestry katastrofa bez kuska citu s detmi robili ako s kusmi masa. S kojenim mi nemal kto pomoct. Maleho mi nechali hladneho 3 dni mne mlieko prestalo. A odchadzali sme s nemocnice s umelym mliekom a flaskou.
Riesenie na kazdy plac dajte mu glukozu ked aj 5 striekaciek
( maly mi glukozu nechcel a vypluval) aj skrz toho som ju mala do neho pchat pchat pchat

petka1982
2. sep 2016

@mojka1919 no presne aj náš prípad! glukóza všetko vyrieši,malý od hladu plakal niekoľko hodín,že dávajte glukózu...primár Mančík úplná topka,jemu sme neskutočne vďačný za skvelú starostlivosť a bezproblémový pôrod.A vy - sestry,keď to čítate, odkaz pre vás milé sestričky,ste hnusné niektoré že až, vy ste fakt bez kúska citu,prisahám,že ženy na páse majú viac citu k tomu materiálu ako vy niektoré k deťom! A ak máte toho veľa,malý plat a okolo seba hnusné pacientky, tak chodte robiť do fabriky,tam na vás nikto nebude nadávať a určite budete docenené! Asi ste už zabudli,aké je to rodiť prvýkrát - nič neviete, ste vystresované, ubolené a unavené! A ešte niečo, keď sa malý nevie prisať, a vy mágate tú bradavku ako kus papiera, aspon sa uistite, že má uzdičku v poriadku. Je smutné,že nám na to prišli až na prvej poradni u detskej lekárky. A ak to ešte niekto číta niekto z gynekológie - vám všetkým ženičkám vďaka! Za tie týždne čo som tam ležala sa ukázalo, aké ste vy pani ŽENY! Vám zo srdca ďakujem, aj keď ste boli unavené a stále v službe, stále ste boli milé a ochotné!

marietta123
2. sep 2016

Ahojte.Tak po tom vsetkom co tu citam som sa rozhodla nerodit v Leviciach😢

kacko12
2. sep 2016

Tak ja len cumim, co to tu citam... ja som rodila 4. augusta a musim povedat, ze som bola maximalne spokojna. Sestricky ako gynekologicke, tak aj novorodenecke, velmi mile, ochotne pomoct. Stale sa pytali, ci nie je nejaky problem, ci je vsetko v poriadku, ci netreba tabletku proti bolesti, ci nemam problem s kojenim... Ten som mimochodom mala, maly sa nevedel prisat a musim povedat, ze kazdy den za mnou parkrat prisla raz jedna, raz druha sestricka a skusali sme maleho prisavat. Len sa bolo treba ozvat ked bol nejaky problem a hned sa to riesilo. Minuly rok som rodila v levickej porodnici svoje prve dieta a vtedy som bola tiez velmi spokojna. Takze z mojich skusenosti z minuleho roka a aj spred mesiaca, ja levicku porodnicu odporucam.

Na margo tej glukozy - dieta po narodeni nepotrebuje prijimat ziadnu stravu take 2-3 dni. Glukozu prizvukovali davat kvoli teplu, aby dietatko nebolo dehydrovane.

marietta123@ kazdy porod je iny a kazda zena ho vnima inak, ako aj starostlivost o nu a o jej dieta. Kazda ma iste ocakavania a predstavy, ktore sa urcite nebudu na sto percent zhodovat s realitou. Preto tym netreba byt zaskoceny. Ked budes mila a slusna k personalu, oni budu taki isti k tebe. Ked sa budes pytat, na vsetko ti odpovedia.
Prajem vsetko dobre 😉

kacko12
2. sep 2016

@marietta123 a este som zabudla, precitaj si prispevky v skupine Porodnica Levice, mozno ti to pomoze v rozhodovani sa... 🙂

nell77
2. sep 2016

spokojnost maximalna....detske oddelenie to je uz na dlhsiu debatu,
ale porodne oddelenie spokojnost....

mojka1919
2. sep 2016

@kacko12
Ano mas pravdu kazda sa z nas ma inu predstavu .
Ja som mala predstavu mileho a ochotneho personalu. Od druheho dna som bola nonstop na izbe sestier prosit ich aby mi prisla laktacnq sestra pomoct s kojenim kedze sa nevedel prisat a reci typu prikladat prikladat prikladat mi uz liezlo na nervy kedze bol nonstop priklqdany a plakal na rety od hladu cely den az bol fialovy a nebolo toho kto mi pride pomoct poradit, jedine na vizite mi dotlacili obe bradqvky a povedali vam mlieko nejde toto som pocuvala 4 dni .
Hlavne ze mam priadat .ja by som tiez naprazdno netahala tak ako aj maly sa mi nato kaslal.

Po troch dnoch neustaleho placu mu uz dali 30ml mlieka a malinky konecne s kludom spinkal.

Ked to raz nejde tak to nejde a moze zena prikladat aj odsavat aj neviem co vsetko robit.

Mne mlieko potom nabehlo po 3 tyzdnoch aj to len velmi malo q vobec sa nerozbehlo takze sme zostali na umelom bohuzial

kacko12
2. sep 2016

@mojka1919 Tak to ma mrzi. Lebo ja ked som hned povedala, ze maly sa nevie prisat, hned sa snazili a pomahali mi. Zial, tiez neuspesne. Maly sa neprisal doteraz a tiez je na umelom mlieku. Ja som mala v porodnici odsavacku, takze som si odsavala a tak mu davala. Aj doma. No uz to nestaci a je potrebne um.
Rovnaky problem som mala minuly rok s prvym synom. Tiez sa nevedel prisat. No mne hned na druhu noc dali prenho mlieko. Aj teraz sa ma sestricky pytali, ci mi daju mlieko. Ja som odmietla kedze som mala svoje a davala som mu odsate.
Neviem teda preco mne sama sestricka ponukla mlieko a tebe ho dali az neskor...

marietta123
2. sep 2016

@kacko12 Dakujem este teda porozmyslam..

mojka1919
3. sep 2016

@kacko12
Co uz je to za nami, doma je uz vsetko v poriadku a to je dolesite momentalne

paca1994
4. sep 2016

Ja som rodila pred dvomi rokmi v lv a som spokojna a teraz idem znovu jedine koho tam ja nemusim je jedna jedina sestricka a chochlac lebo vie byt strasne protivny a tym, ze ma mohutne ruky je velmi necitlivy pri vysetrovani aj napriek tomu, ze mu to poviete a poprosite ho aby bol jemnejsi, ze vas to boli

janine6623
13. okt 2016

@marietta123 Ahoj je tazke sa rozhodnut Marietka. Ja som napr. pocula zle aj na Nove Zamky aj na Levice od velmi blizkych velmi zle. Ja som napr. daleko nechcela ist, ale zaroven som sa Levic bala. Preto som sa aspon "poistila" tym, ze som si vybrala porodnika a zaplatila si ho. Asi na nahodu by som to nenechala. Moje osobne skusenosti neboli zle, boli aj milsi aj horsi ale vyslovene som nemala problem s nikym. Drzim ti palce aj pri rozhodnuti aj pri porod.

marietta123
13. okt 2016

@janine6623 Dakujem pekne, tak rozhodla som sa, že rodit budem v Leviciach, ale porodnika zazmluveneho nebudem mat, povazujem to za zbytočne. Bude to moj štvrtý pôrod ani raz som nemala lekara zaplateneho bol pri porode ten, kto mal práve sluzbu a všetci si svoju pracu odviedli poctivo. ☺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre