Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

ulinka221
28. sep 2009

ahoj Sue2209,
presne kvoli tomu som sa pytala...lebo mam zoznam este z BA....ale je tam toho tolko ze na 2 velke tasky a pocula som ze levicka porodnica je dost ustretova a netreba si vela veci brat 🙂
Ja idem az okolo 7/10 do poradne do LV...zatial som v BA...ale chcem byt ready.

mirip
28. sep 2009

ulinka pošlem ti v IP zoznam do porodnice, ja som si ho pýtala priamo tam ešte v 33tt aby som nemusela nič na poslednú chvílu zháňať

ulinka221
28. sep 2009

mirip, dakujem 🙂

mirip
28. sep 2009

už to máš poslané 😉 nie je za čo

sue2209
3. okt 2009

Ahoj Ulinka,
kedy teda ideš do poradne ? Ja idem tiež niekedy na budúci týždeň, avšak ešte neviem presne, v ktorý deň. Bola som v piatok a aj ten zoznam už mám. myslím, že to pobalím aj do jednej tašky. Ešte keby smi tak niekto povedal, koľko plienok na deň si mam pripraviť, predsa tam nebudem trepať celé balenie. Pokúpila som si ďalšie vecičky pre malú, už len niečo a sme plne vybavené. Dúfam, že mi na najbližšom sone nepovie, že to bude chlapec. 3 x mi povedal že to vyzera na babu a aj na 4D mi to povedali, tak dúfam, že mi chlapček nebude spať v ružovom 🙂 🙂 🙂

mirip
4. okt 2009

netreba celý velký balík plienok nejakých 30 bude stačiť, ja som pobalila pol velkého balenia teda 38 zo 76

sue2209
4. okt 2009

Mirip, ty to už máš len-len, tak Ti držím palčeky.

mirip
4. okt 2009

no dúfam že ešte pár dní pstane dnu nech sa vyliečim, teraz som od štvrtku na antibiotikách nachcípaná ako pes tak dúfam že kým sa rozhodne že pojde von tak aspon nádcha odíde

ulinka221
6. okt 2009

ahojte...bola som mimo tak som sa neozvala.
Na poradni som bola vcera a najblizsie buduci pondelok....a vyzera to ze dalsi tyzden (akurat po jarmoku) idem rodit kedze budem asi cisarskym...Maly sa neotocil a vraj je uz mala sanca...ved uvidime.

Mirip: podla zoznamu som aj pobalena 🙂 ...hadam to bude stacit...a ak nie tak polovicka donesie co bude treba. Plienok beriem len 1balenie 28ks. Nemusia vyhovovat tak radsej som nekupovala velke balenie.
Maly uz ma vraj cca 3300g...tak uvidim aky bude za 2 tyzdne 🙂

Sue2209: neboj ak povedali aj na 4D ze baba tak bude 🙂 chalana by rychlo identifikovali 🙂 A keby si mala cervene tak chlapy nosia aj cervene...my mame cerveny kocik pre maleho 🙂

mirip
6. okt 2009

no to máš dobré ked si pobalená ja som to mala na kope pripravené a len minulý týždeň som si pobalila do tašky teda sa konečne k tomu dokopala a zatial to vypadá tak že sa malé cíti tam dnu dobre, uvidíme na dalšej poradni či je nejaká zmena 😕

sue2209
7. okt 2009

Ahojte kočky,

včera som šla autobusom domov z poradne. Nejaké ženy za mnou sa rozprávali, akým majú neochotných doktorov. Vtedy som sa hrozne potešila, že akurát ja som natrafila na lekára, ktorého človek musí hľadať ako ihlu v kope sena- jasné, že mám na mysli MUDr Brauna. Je suprový ! Dúfam, že po nákupe všetkého potrebného, odložení peňazí na odber pupočníkovej krvi mi ešte ostane na to, aby som si ho zaplatila k pôrodu. Neviem si predstaviť, že by som mala rodiť pri niekom inom! Tie, čo už rodili hovoria, že to je jedno, pri kom to dieťatko privediete na svet, ale ja tvrdím, že nie. Predsa žena má byť aj v psychickej pohode ( teda, pokiaľ je to možné 🙂 ). A to by som asi nebola, keby tam nebol MUDr Braun. Mimochodom, aj ja som včera pozerala nejaké najmenšie balenia plienok do nemocnice. Myslím, že 30 by malo stačiť.

ulinka221
7. okt 2009

ja budem rodit u primara...pocula som na neho len dobre...tak dufam ze sa nesklamem.
dnes som bola na odbery a kontrolu mocu (24h zber) tak dufam ze bude vsetko v poriadku. Trochu som mala rano vyssi tlak ako zvycajne okolo 140/90, tak som sa trosku zlakla....uvidime co mi zajtra povie internistka...musim si to dnes sledovat....a od nedele mi trochu puchnu nohy....tak to vyzera ze uz sa to blizi...a to ze maly je vacsi o 2 tyzdne asi nieco znamena.

Sue: zkadial si ked si sla domov autobusom? 🙂 S tou psychickou pohodou uplne suhlasim. Lebo pri porode si plne odkazana na lekara. Ale pocula som ze celkovo teraz omladeny kolektiv doktorov v Leviciach je velmi spolahlivy.

mirip
7. okt 2009

presne tak teraz je jedno koho chytíš k porodu, aj ked ja mám tiže zajednaného svojho tak dúfam že mu do toho nič nepríde 😵

sue2209
7. okt 2009

Ulinka,
domov chodím vždy od lekára z Levíc busom, mam to cca 30km. Hoci ten môj bývalý má 3 autá ( na ktoré som mu mimochodom prispela aj ja ) a 1 služobné. Ostali sme však kamaráti, tak dúfam, že aspoň po narodení malej nebudem musieť všetky úrady a pod. obehať busom, ale pričiní sa k tomu aj on.
Áno, väčšina lekárov je tam fakt mladučkých, dokonca sa človeku nechce veriť, že už majú za sebou školu a niekoľkoročnú prax. Ja keď som po prvý krát stretla MUDr Brauna, nechcela som veriť tomu, že nie je tesne po dokončení školy. 🙂 . Nemyslím si však, že to, či je doktor mladý, alebo starší je dôležité. Najdôležitejší je predsa prístup k nám, pacientkam.

ulinka221
7. okt 2009

to ti verim, ze to nemas lahke...myslela som ze si priamo z LV. Ale neboj vsetko zvladnete aj spolu s malou.
My ideme do LV v nedelu a hadam ten tyzden pokope este vydrzime bez nejakych problemov.

Mirip: ale ty to uz mas za par....budem drzat palce a daj nam vediet ako si dopadla a zazitky 🙂 Pekne mena ste vybrali.

land
12. okt 2009

Bojíte sa to zverejnit?

land
12. okt 2009

a že toto forum neni manipulované ste rovnaký ***** ako v levickej porodnici

mirip
12. okt 2009

Toto má byť čo? ČO sa boja zverejniť? Ja som v porodnici ešte nebola ale dosť času som pobudla na gnekologii kde sú mimochodom tí istí lekári a nenachádzam slov, sú skvelí všetci 😵

land
12. okt 2009

sa zobud všetko su to..........škoda slov ked budem mat čas ved počkaj bude ešte štavnatejší a možno aj medializovaný kto je tam dobrý ani jeden z ludí si nemože povedat som doktor som sestrička sú to zvery v ludskej koži

mirip
12. okt 2009

tak povedz ked si takí svetaskúsený a napíš to do internej pošty, stačí ti klikúť na obálku vedla príspevku a píš nech vieme, ale ja sa nemožem sťažovať ani na Brauna ani na Mančíka ani na Maťa, Kopku, Bátovskéhodokonca ani na Poliaka to sú skalní čo tam aj ordinujú a nemožem ani na jedného povedať ani jediné krivé slovo. 😵

A ak máš namysli úplatkárstvo??????????? Tak je jedno čo niekomu niečo dáš alebo nie aj tak sú rovnako milý a profesionálny a teda je len na tebe či niekomu niečo dáš alebo nie a vobec, ako dobre to tam poznáš? Len mi nepovedz že si u nich rodil ked máš taký názor 🤐

sue2209
12. okt 2009

Ahoj Mirip,
Myslíš, že nám stojí za to zaoberať sa niekým ako je "LAND" ? Veď už len tie reči od neho nemajú ani hlavu ani pätu, tak načo si znepríjemňovať krásne chvíľky, ktoré nám tehotenstvo a aj tí " NAŠI LEKÁRI " ponúkajú ? Mirip a my ostatné predsa vieme o čom a o kom hovoríme, takže načo sa ním zaťažovať ? Mňa to najskôr tiež rozčúlilo, avšak som si spomenula na to, aký vzťah mám s lekárom ktorého navštevujem a tiež na jeho prístup, ktorý je milý a profesionálny, takže si myslím, že zbytočné stresy nepotrebujem. A vlastne- ani jedna z nás. A že je fórum manipulované ? Ak si to niekto myslí, tak nech to nečíta !!!

mirip
12. okt 2009

to vieš možno už v porodnici on ten pán rodil osobne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sue2209
12. okt 2009

pekne som sa zasmiala, bolia ma zuby, ale normálne som na tú bolesť zabudla..... 😀 mohol by nám možno porozprávať aj jeho zážitky z pôrodu.....

sue2209
12. okt 2009

Mirip, dnes si už mala ležkať v pôrodnici a porodiť krásne bábo, ak sa nemýlim.... však ? Viem, že budeš potom veľmi zaneprázdnená, avšak dúfam, že sa ozveš, ako to všetko prebehlo . Ozaj, keď si vybavujem lekára k pôrodu, treba podpísať aj nejakú zmluvu ?

mirip
12. okt 2009

hej mala ale ked sa nám nechce na svet 😕

tinka0812
12. okt 2009

Land chod do GA a potom ti dam za pravdu!!!!Ja som si tam odrodila 2 deti,ale nase tretie idem rodit do Levic. V pondelok som tam bola pozriet a spoznala som dr.Brauna,Mancika a Poliaka a lepsi pristup si tehotna zena nemoze ani zelat!

dara2583
13. okt 2009

Ahojte,
chcela by som pripojiť svoju skúsenosť s levickou pôrodnicou. Rodila som 27.9. spontánne na termín, malá je asi po mne má rada presnosť. Dodnes som si nevedela spomenúť u koho som rodila, ale po prečítaní vašich príspevkov som si spomenula, bol to Dr. Kopka a bol veľmi milý. Ja môžem túto pôrodnicu každej len vrelo odporučiť, prístup lekárov a sestričiek je úžasný, bola som veľmi prekvapená. Mne sa dva dni po pôrode točila hlava, tak sestričky so mnou ochotne tie dva dni chodili všade, aby som im neodpadla. Čo sa týka pôrodu, sestrička Vám vysvetlí všetko čo chcete, môžte byť na fitlopte, chodiť, alebo ležať. Ja som ležala na chrbte, lebo inak mi bolo na nevydržanie. Vrelo odporúčam prítomnosť manžela pri pôrode, ja som si to nevedela vynachváliť, neviem si predstaviť byť tam sama. Len ak chcete potom fotiť nezabudnite si foťák a kameru ako môj manžel, asi bol v strese, lebo ja som chcela aby bol pri pôrode, len on váhal, ale teraz vraví, že to bolo super a vôbec neľutuje. Tiež sa mi páčilo, že i keď som prišla už s pustením pôrodom aj tak mi pichli urýchlovačku, aby som sa netrápila a hneď nato i doktor prepichol vodu. Takže ja som začala rodiť o tretej v noci a o jedenástej doobeda bola malá na svete. Jedinú výhradu mám voči detskej doktorke čo je tak každý deň na oddelení, odmeraní prístup a o malej mi poriadne nikdy nič nepovedala, brala totiž tri dni antibiotiká, lebo ja som mala streptokoka a antibiotiká čo dali mne pri pôrode nezabrali tak ako mali a mala som už zelenú plodovú vodu a pritom som určite rodila na termín. A potom malá ešte dostala silnú žltačku. Takže nemocnicu ODPORÚĆAM. A nepotrebujete vôbec vybavovať doktora, keď nechcete, postarajú sa o Vás aj tak dobre.

Inak mirip aj mne si posielala zoznam čo so sebou a pre bábo netreba nič len vlhčené obrúsky a plienky, ja odporúčam viacej, lebo keď Vám budú bábo brať sestričky vždy si zoberú aj plienky a tiež záleží koľko bábo kaká, moja malá kaká často, takže ja som tam minula dosť veľa plienok. A pre seba nepotrebujete nočné košele, chodí sa tam výhradne v nemocničných. A odporúčam aby ste si kúpili v lekárni popôrodné vložky, budú najlepšie a ak ich nebudete mať budú Vám ich odporúčať, nie však nútiť.

Ahojte a držím palce všetkým ktorých pôrod čaká.

Ahojte

ulinka221
14. okt 2009

Mirip...tak to sa mozno stretneme v porodnici...ja budem cisarskym a v pondelok idem do nemocnice a v utorok CS.

ulinka221
14. okt 2009

Mirip...tak som sa docitala ze uz to mate za sebou...gratulujem 🙂 a prajem vseeetko naj naj.

fiona8
14. okt 2009

ahojte
ja som rodila v LV 22.9. 2009, pri porode som mala Dr. Brauna, naozaj bol fajn🙂 ale nemam vyhrady voci nikomu, aj sestricky na sestonedeli boli velmi mile, aj decke sestricky...sice pri porode som mala jednu starsiu sestricku taku blondinu, a nepacilo sa mi,ze mi kazala stale lezat na boku, nemohla som sa ani prechadzat ani skakat na fit lopte....ale predtym sestricka co mala sluzbu mi to dovolila...skoda,ze sa vymienali o 18nastej....
ale inak som bola velmi spokojna, a LV mozem odporucit....BrAUN ma nastrihol tak,ze som ani nevedela kedy a aj ma dobre zasil...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre