Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

lowike
27. jún 2012

@zora256 @marcella5 ja keď som rodila, dali ich spolu na izbu a ostatné nás dávali samé po izbách (mali dosť miesta) - a ja som ocenila, že som bola sama - kým som len ležala na gynekológii a čakala na pôrod, bola som rada, že nie som sama,ale potom som ocenila kľud a že mi iné bábo nebudí to moje, že svietime len vtedy, keď chcem ja, atď. - možno som čudná, ale pre mňa už samotný pôrod bol taký únavný, že mňa potom otravoval aj každý jeden telefonát, chcela som len spaťa spať,a lebo sa iba dívať na ten náš poklad a nemala som veľmi chuď konverzovať s nikým ...

zora256
28. jún 2012

@lowike Ahoj!
Tak to zrejem závisí,od povahy rodičky🙂.Ja som bola rada,že je niekto pri mne najskôr bola druhorodička,veľmi fajn,sňou bolo roprávať sa ale na ďalší deň už šla domov a deň som bola sama z malým,nuž veľké ticho a vôbec sa nebudil na plač druhého bábätka,keď potom k nám dali prvorodičku,jej malý mal reflux tak veľa aj plakal,ale tak vôbec sa nebudil náš na jeho plač,to závisí aj bábätka,každé je né,ako aj my,ale tak aspoň zistíš,aké je tvoje dieťatko,či dobre búva aj pri ruchu,alebo nie🙂

marcella5
28. jún 2012

@lowike ja ked som rodila, tak v tej dobe aj 8-12 zien rodilo za den, pustali uz po 3dnoch, nemali vobec miesta, tak asi aj to s tymi ciganami zavisi od toho, aka je obsadenost. Urcite nie si divna, ja som bola tiez stastna, ze mam klud, mozem sa zotavit po cisarskom, a s malym mi mal kto pomoct, lebo ja som sa 2dni nemohla rovno ani vystriet. Kazda zena ma ine poziadavky, ale mne to uplne tak vyhovovalo, ze som bola sama-s blizkymi.

zora256
3. júl 2012

@marcella5 Tak vlani keď som rodila sme rodili denne aj 15-ť žien a každý deň aj odchádzalo zo 10žien,domov🙂A predca sme na 5deň šli domov,keďže som rodila vnoci.

klemente
13. júl 2012

Ahojte, ja sa chcem spýtať, ktoré máte skúsenosti s epidurálkou a anestezioógmi/gom v levickej pôrodnici. Je tam len jeden? Akú máte skúsenosť? Je prítomný kedykoľvek alebo je možnosť, že k pôrode nepríde? Zabrala vám? Mali ste nejaké negatívne skúsenosti?

marcella5
15. júl 2012

babenky a nejakeho dobreho, fakt dobreho zubara mi mozete odporucit, aj sukromnika, kde sa plati vsetko, len nech je ludsky, s milym pristupom, alebo aj zubarka, to je jedno. Chcela by som tam ist so sebou aj s malym

ktore
15. júl 2012

@klemente ahojko.ja som si dala pichnut epiduralku pred desiatimi rokmi ked som rodila dcerku.bohuzial patrim k malo percentam ktorym to nezabralo.anesteziologicka bola prekvapena ze nezabralo.sestricky pravdaz eneverili ze mam bolesti.bola som pre nich citlivka.ale co uz.inak mi pichli vyvolavacku tak ze som mala o to vacsie bolesti.teraz uz rodit pojdem az ked mi zacnu kontrakcie a pomali pojdem.nepojdem hned.epiduralku si nedam.prezila som vtedy a prazijem aj teraz,ale pri porode chcem mat niekoho blizkeho urcite.aspon si sestri nedovolia.ja ked som rodila bolo rano a anesteziologicka bola v nemocnici.neviem ako to je v noci.

zora256
18. júl 2012

@ktore Ahoj!
Tak prajem rýchly a čo najmenej bolestivý pôrod🙂Ja som nemala nič proti bolesti len oxitocín mi pichli a akosi sa aj bolesti zmiernili v druhej dobe pôrodnej tej vypudzovacej.Nuž 1 doba dala zabrať ale tak vydžala by som aj druhý krát,ak by Pán Boh dal,aj druhé,keďže aj malý sa pri liečení,až na 4 rok podaril,tak neviem,ale veľmi dúfam,že bude aj druhé 😵

ktore
19. júl 2012

@zora256 aj ja som sa trapila kym som otehotnela.sa podarila az po 7 rokoch.a teraz hned

tunzal
19. júl 2012

@marcella5 ahoj ja chodím s malým k dr. Gergelyovej , ale ona má teraz ambulanciu v štúrove, nehovorím že je lacná ale fakt odborníčka a synovi už aj vrtal aj trhal zub a všetko bez bolesti a strašne rad k nej chodí, ona má myslím 4 deti takže vie ako s nimi, manžela má tiež zubára on robí v leviciach, jeho tiež chvália.

zora256
19. júl 2012

@ktore Ahoj!
Tak uvás platí to motto či čím to nazvať ak prvé ide ťažko druhé príde ľahko🙂Nuž nám ani druhé nechce ľahko zavítať☹,ale verím,že sa podarí snáď ešte tento rok 😵 ,a ak nie tak to nechám na náhodu a snáď časom sa pritrafí.

ktore
19. júl 2012

@zora256 ja som bola najprv na laparoskopii aby zistili ci je vsetko ok.mala som nejake zrasty ktore mi odstranili.do troch mesiacov som otehotnela.takze podla mna dost rychlo.

marcella5
19. júl 2012

@tunzal dakujem za radu, prave som si pozerala jeho stranku, teda aspon si myslim ze to je ten doktor gergely, a podla obrazkov, co tam ma, vyzera, ze ma kvalitnu robotu. Jasne, clovek zaplati, ale ked dostane za to kvalitu a super pristup, tak to vynahradi vynalozene prostriedky

zora256
19. júl 2012

@ktore Ahoj!
To si bola pred prvým tehu alebo pred druhým?Tak to je super.Ja by som na zákrok ńemohla ísť od malého,len až keď bude chodiť do škôlky,proste keď bude samostatný,a lepšie ostane aj zo starými rodičmi bezomňa a s otcom.Ale tak mne zatiaľ nezistili okrem polycystických vaječníkov nič.A tú laparoskopiju robia v narkóze?A robia otvor cez brušnú dutinu,alebo odspodu?

ktore
19. júl 2012

@zora256 lezala som 4 dni.robia to v narkoze cez pupok.bola som pred druhym otehotnenim aby som si bola ista ze nic nebrani k otehotneniu.policisticke mi zistili pre viac ako desiatimi rokmi.otehotnala som nahodou.odvtedy po porode som mala kramy vzdy kazdy mesiac a aj ovulku lebo som citila bolesti.idem buvat mam teplotu.

zora256
19. júl 2012

@ktore Ahoj!
Tak prajem kľudný spánok,a aby vám teplota klesla,a nevrátila sa 😉 ,dobrú noc.

julianaka888
21. júl 2012

Ahojte kočky....prosím vas napíšte mi aké máte skúsenosti s pôrodnicou v LV???Je toho tu veľmi veľa a rada by som bola,kebyže mi jedna ochotná rodička popíše aké má skúsenosti.Dakujem 🙂))

zora256
21. júl 2012

@julianaka888 Ahoj!
Tak ja som rodila presne pred rokom,a na príjme boli trošku rezervované sestričky si trochu sťažovali vtom čase platy,ináč všetko,ok,ja som šla už po termíne z odporučením od lekára na zaľahnutie do pôrodnice na vyvolanie a tak som tendeň brala tabletku ráno a večer a kvapky na dozretie všetkého čo bolo treba k pôrodu a do 12 h mi odtiekla plodová voda,a hneď sestry spravili ten test či je to naozaj plodová voda a bola a potom hneď volali lekára,ktorý skontroloval krčok maternice a hne´d ma viedli na monitorovanie hore na pôrodnú sálu a aj klistír spravila asistentka všetko bez problémov šlo aj sprcha ktorú mi dopriali aj 2x,a potom prechádzanie na chodbe,a ani neviem aký čas prešiel,kým my zavolali,že si mám na bok ľahnúť na pôrodnícky stôl,a dýchať zhlboka,a predýchavať bolesti a keď dorodila vedľa jedna ktorá tam mala aj muža a hoc prišla po mne ja som tam už predýchavala keď oni prišli rodiť:-/ a až potom zistil lekár že ja už rodím,a odrodili ma tiež,našťastie všetko dobre dopadlo,a celý pôrod trval 2h a 5min.možno by trval aj kratšie nebyť toho pôrodu predomnou.A hygieny nie je najlepšia ale dá sa vydržať,keďže sú verejné sprchy len 2 tak sa to dá čakať.A wc asi len 3-4 to už presne neviem,ale dá sa vydržať tých 4-5dní tam a strava je fajn🙂Vynikajúce pudingy s bebe keksami bývali vtedy každý deň poobede,tak hrnček a lyžičku si vezmite,tie nemajú.

millada
22. júl 2012

@zora256 , mala si aj svojho lekara zaplateneho?

zora256
22. júl 2012

@millada Ahoj!
Nie nemala,a tá vedľa určite mala,preto sa jej skorej venoval a aj preto,že mala prítomného muža🙂čo už hlavné je že malý je ok a aj ja🙂
A viac infoš nájdeš o pôrodnici v lv aj z cenami služieb.www.sprievodcaporodnicami.sk

julianaka888
23. júl 2012

@zora256
Ďakujem veľmi pekne za info 🙂 ešte mi prezradte či to veľmi bolí,alebo si radšej pichnúť epiduralku 🙂 lebo ja ako prvorodička sa bojím pôrodu strašne ☹

zora256
23. júl 2012

@julianaka888 Ahoj!
Vraj strach to ešte zhorší,skúste na pôrod myslieť pozitívne ako niečo krásne zrod života,a to pomôže,dá sa to vydržať,ako ktorá závisí od prahu bolesti,keďže nastrihnú,to je akoby ste sa porezali,a ináč len kríže bolia a máte sťahy v bruchu ako kŕče je to iné ako pri ms,lebo tam nemáte každú chvíľu kŕč,ale to bolí len kým nie je vonku bábätko a ináč pichnú aj oxitocín čo niečo aj urýchly a zmierni bolesti.Ja by som naň nevyhadzovala ani pri ďalšom peniažky.Poradím vám tak,ak sa už otvárate tak netreba a aj tak nestihnú,pichnúť a ak aj pichnú tak vám už nezaberie a len vyhodíte 160eu,do vzduchu,A ak ešte nie ste otvorená a neskracuje sa krčok,tak si dajte dať ak ste veľmi citlivá,a zle znášate bolesti.Držím palčeky🙂

millada
23. júl 2012

@julianaka888 , verim, ze sa bojis, aj ja som sa bala a hrdinka som isla s tym, ze ved ja za chvilu porodim. Ale prenasala som, nepomahali ani kvapky, injekcie, zastuplovana som bola riadne. Museli vyvolat. Tak som mal velmi dlhy a bolestivy pôrod, chcela som epiduralku, aj som bola na tom poučeni, ale anesteziolog mal sluzbu v inom meste vtedy, tak smola 😒 Som sa aj rozplakala, ked mi povedali, ze nepride. Ale zvladla som. A tiez si myslim, ze ak sa budes uz postupne trošku otvarat do samotneho pôrodu, tak si ani nedavaj. Ale ak budes tak ako ja zabetonovana, tak by som si asi dala 😅

A pozeram, ze mame rovnaky termin, tak sa mozno aj na sále stretneme 😀 😉

vargovka
24. júl 2012

baby,rodili ste niektorá na tej pôrodnej stoličke v Lv pôrodnici? lebo píšu ze ju tam maju,tak by ma to celkom zaujímalo 🙂

julianaka888
24. júl 2012

@zora256 Nooooooo.....Ja znesiem akúkoľvek bolesť....len ide o to,že kebyže viem ako veľmi to bolí,lebo ma strašia že sa mám na čo tešiť a neviem čo ešte....ale ved každý pôrod je iný a ja mám dosť veľké boky,tak by sa mi mohlo rodiť lepšie...že vraj aj postava ovplyvnuje ako pôrod bude prebiehať 🙂 A sme predsa ženy a ženy znesú veľa..nie ako chlapi 😀 môj nechce ani k pôrodu ísť,lebo skorej sa budú o neho starať ked odpadne ako o mňa 😀

julianaka888
24. júl 2012

@millada No to je už horší prípad,ked ste prenášali :-/ Ja myslím pozitívne a ked budem zabetonovaná ,tak si tú epiduralku dám aj keby čo bolo 🙂 No termín ja mám 21 septembra.....a druhý som mala 4-teho,ale ten sa mi zrušil,lebo to len podla pohybov mi vypočítal môj starý dr.od ktorého som už chvála bohu odišla,lebo horšieho si už neviem ani predstaviť 😀

dadikadodik
24. júl 2012

@julianaka888 ja som rodila pred 2mesiacmi,tak to mam v cerstvej pamati, ja si nestazujem ,mali sme izbu s telkou, cisto, akurat tie sprchy,troska to tam citit..no ale snazia sa udrzat cistotu 😉 ak chces kludne sa spytaj co by ta zaujimalo 😀

julianaka888
24. júl 2012

@dadikadodik a doktora ste mali ktorého pri pôrode?Aj ste si ho zaplatili???

dadikadodik
24. júl 2012

@julianaka888 kludne mi mozes tykat 😀 ja som mala zaplateneho svojho gynekologa, Mudr,Neubauera

julianaka888
24. júl 2012

@dadikadodik No super,ja chcem tiež jeho a platili ste pri odchode z pôrodnice za všetko?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre