Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

zora256
28. júl 2012

@mirip Ahoj!
Tak pekne si to napísala tu babám,až ma to dojalo🙂Si zrejme veľmi milá mamina,presne ako si písala,pri prvom je to jednoduchšie,lebo nevieme ešte čo nás čaká,a ja ako snažilka,každým mesiacom viac uvažujem,o tom,že by som rodiť nechcela,ale tehulka by som veľmi chcela byť znovu a mať drobčiatko,len akosi ten strach ztoho čo všetko sa deje pri pôrode a z bolesti,mám vždy väčí strach☹Hoc to nebolo až také hrozné,ako píšeš,aj mne presne tak dali oxitocín a niečo dvakrát tam dotoho dali,lebo tiež mi plodovka odtekala,keď ma Báthovský prevzal,nemôžem si na neho sťažovať je veľmi láskavý a nápomocný,bez reptabia si robí robotu aj sa usmeje a odpovie na všetko,a zakaždým keď ma stretol sa ma opítal na mňa aj na drobca,a zrejem jeho žena ho komanduje ako sa tu písalo,lebo je veľmi tichý,akoby zakríknutý,si myslím,že je pri nej trpiteľ,čo už ale robotu si veľmi pekne spravý,a nikomu nepovie ani krivé slovo,nepočula som ho nič nepekné povedať niektorej rodičke.A veľmi by som rada pri ňom odrodila aj druhé ak Pán Boh dá 😉

zora256
28. júl 2012

@dadikadodik Ahoj!
Moja mama pozerala nejakú reláciu o výmenách manželiek,a tam cigánka rovno vyhlásila že malé dieťa nebude plienkovať a tak mu nedávala plienku,ani nič a odvikla ho za ten čas od plienok,kým boli vymenené,zrejme oni nepoužívajú,ani utierky ani nič z hygienických vecí,a preto ich to nestojí peňazí,ale tak štát platí le na prvé 3deti,a oni majú viac ako 3deti,a už takým čo ročne rodia,znížili rodiné na 90eu,tak si nemyslím,že pre peniaze rodia aj 4 a 5dieťa,proste oni zrejme nemôžu brať Hak alebo čokoľvek,na ochranu,kvôli svojim chlapm,moja mama to zažila z mojím bio otcom,proste jej povedal,že nebude brať nič,lebo ak hej tak že ju zbije,lebo si myslel,že ak berie hak tak ho podvádza,proste tý mysľou zaostalý chlapi si myslia že &Hak je nato,aby mohli j...ť shoc kým.A otcová matka má 10detí,proste taký chlapi kde sú aj 10súrodencov majú to akosi zmýlené,a cigáni sú stým tiež tak...
@marcella5 Veru stý,že koľko sa nechá v lekárňach to máš pravdu,hoc len mliečka sú aké drahé,ale čo by sme mi obyčajné matky nespravili pre svoje deťúrence,ak chceme aby boli zdravé,tak sme ochotné si aj od úst odtrhnúť,len aby mali čo potrebujú🙂A preto sme šťastné ak sú deti šťastné,a zdravé,nestačí nám,len že sú,proste chceme im to najlepšie 😉 A najkrajšou odmenou sú nám ich šťastné úsmevy 🙂

dadikadodik
28. júl 2012

@marcella5 😀 no inac, musia aj robit spolu, tak toho maju asi dost 😀 😀
presne oni su ina kapitola ...Ale furt mi je divne, ako to vedia tak vsetko presne vybehat a vedia na co maju pravo , v tom su vzdelani az az...ja tiez nechapem, ako im pomoze tych par korun, ved to babetko toho potrebuje ovela viac, a deti sami o sebe, takze neviem...ale tak su medzi nimi aj taki normalni, ale tie co rodia pre peniaze to fakt ze nechapem 😕

dadikadodik
28. júl 2012

@zora256 😒 ach jaj, keby sa ludia viac vzdelavali ..nebol by takyto problem, ale oni sa asi len drzia tej svojej kultury a neupustia od nej.. 😔

millada
28. júl 2012

Neviete mi niekto poradit homeopata v Leviciach, prip. homeo lekaren? Nebrali ste niekto homeopatika pred a pri pôrode?

zora256
28. júl 2012

@dadikadodik Ahoj!Tak ako píšeš,keby sa ľudia viac vzdelávali,tak by nebolo to čo je vo svete,ale ako sa vraví,všetko zlé je na niečo dobré 😉
@millada Ahoj!
Tak lekára a lekáreň neviem,ale v lekárňach Ti objednajú,ak vieš názov danej homeopatie,a na ďalší deň to tam máš.Ja som brala na hojenie hrádze,na hemoroidy,a na spustenie mliečka po pôrode všetko,pred nič.

marcella5
29. júl 2012

@millada ahoj, ak dobre viem, homeopat v okoli Lv nie je, akurat detska lekarka. My s malym chodime k takej a zatial, ked bol nejaky problem, tak sme to riesili s homeo. Ja som brala pred porodom homeo arnica montana, ale asi som neskoro zacala, to je tiez najlepsie konzultovat s homeopatom, a po porode som brala na mliecko a potom aj na zastavenie mliecka.

v_i_v_a
29. júl 2012

Moje mile.. k ciganeckam.. ucim cisto ciganske deturence.. a co vam poviem.. vsetko, co ste napisali je svata pravda.. mam ziaka, ktory ma 13 rokov, je najstarsi a prave sa mu narodil 8. surodenec.. mamicka nema ani 30... To, ze nechavaju deti tam.. je bezna vec... Zial..Mna uz nic neprekvapi pri nich 🙂))
Drzim vam vsetkym palce (trosku aj sebe :o))..aby sme to zvladli, ked to pride 🙂.. Boli to sitie? Viem, ze daju injekciu.. ale aj tak.. citit to?

dadikadodik
29. júl 2012

@v_i_v_a aj moja starka ich ucila, v pomocnej skole, ale jej sa nejakym zazrakom podarilo z par z nich spravit celkom slusnych ludi 😵 ale niektore by aj chceli byt ako ostatne deticky, ale proste, pridu domov vidia co vidia, a nikto ich doma k nicomu nevedie, takze nemaju sancu 😒
k tomu sitiu, mna to napr.nebolelo vobec, asi mi dobre pichol umrtvovak 😀 ked zatahoval, to je citit, ale nebolelo ma to 😉 drzim palce 🙂

lowike
29. júl 2012

nechce sa mi uveriť, že ste mali s pani Bátovskou takéto skúsenosti - ja som mala pri pôrode ju ako pôrodnú asistentku a jej muža ako pôrodníka a obaja boli úžasní - hlavne ona - bola milá, veselá, všetko, čo mi kázala robiť mi aj vysvetlila, prečo a na čo je to dobré, ja som spolupracovala, bola stále pri mne až po 3. dobu p=ôrodnú - no proste úplne skvelá - aki budem znova rodiť, chcela by som ju tam mať zas ...ale asi koľko ľudí toľko chutí
Bátovský bol tiež super, ale ja mám v pamäti hlavne ju, keďe som s ňou strávila podstatne viac času ...

marianka3
29. júl 2012

Ahojte! Mala som veľkú dilemu, či rodiť v LV alebo v NZ, no veru väčšina z Vašich komentárov ma odradila od pôrodu v LV. 😖 asi sa zase prikloním k NZ, kedže tam rodila väčšina mojich známych a nemocnicu-personál vychvaľovali 😲 veď uvidíme 😅

millada
29. júl 2012

@marianka3 , nie, nie, určite nech ta neodradzaju tie prispevky. Levicku porodnicu si väčšina mamičiek chvali, vsetci pôrodnici su tam dobrí aj pôr. asistentky su fajn 🙂

majka508
29. júl 2012

Presne,tak ja som tiež rodila v Leviciach a bola som spokojná.

lowike
29. júl 2012

@marianka3 nesmieš to tak brať - neviem síce, akú povesť má NZpôrodnica, ale v LV je to podľa mňa super a nemenila by som ....

marianka3
30. júl 2012

@lowike
@millada Ďakujem za priaznivé odpovede, uvidíme, ešte stále nie sme na 100% rozhodnutý a tiež počkám na to čo mi povie moja Dr.....Nevie mi niekto napísať koľko sa v LV platí za pôrod s ockom a za nadštandardnú izbičku? 😎

ktore
30. júl 2012

@marianka3 podla mna sa vsade stane ze nieco nezapasuje jednej ci druhej mamicke pri porode.mylsim ze vsade sa najde chybicka.ja viem o levickych lekaroch tiez iba dobre veci.o sestrach mam svoju mienku pri porode.to je ina kava,zato by som chcela pri porode niekoho blizkeho.inak lekari su fajn.myslim ze fakt vsade sa najdu veci ktore niektorym nevyhovuju alebo sa nieco stane.ja som z novozamockeho okresu ale idem rodit do lv.ja som chodila do nemocnice v zamkoch ked som nevedela otehotniet.mam z nich dost.spravali sa velmi cudzo.ked som isla rodit boli uplne iny a vobec ich nezaujimalo ku komu chodim a ze som iny okres.spravali sa milo.teda lekari mylsim.sestricky boli vsak odmerane co by sa malo zmenit.ci k tomu nemaju vztah ci co ja neviem.bola som velmi poslusna rodicka.malo som rozpravala a ked som sa nieco opytala tak vybafli na mna.mali zlu naladu lebo ich primar spucoval a odnisla si to pacientka.vedla mna rodila zena co mala pri sebe matku a pristup bol iny.a teda tam sa teda debatovalo a vypitovalo o dusu.bola to mlada romka a velmi sa bala.ja som sa bala tiez a bola som ako prst napojena na vyvolavacke.lezala som a kazdy na mna kaslal.akurat doktori boli super.jedna asistentka prisla a sem tam ma pohladila.bola to akoby som ozila.doktori su super.uplne neznamia ja z ineho okresu a boli fakt skvely.traja ma chodili pozerat.nakoniec sa mi usla mudr.zuscakova.mylsim ze sa tak vola.bola mila dobra.aj ma prisla pozrietz na druhy den na izbu.bola super.odvtedy som ju nevidela.
no a o novozamockych lekaroch nemam dobre spomienky.boli chladny a cudzi.poznali aj doktora ku ktoremu som patrila a nic.som bola viackrat hospitalizovana a po operacii.povedali iba potrebne veci comu som ani nerozumela.vraj ak chcem nieco vediet mam vyhladat doktora po vizite.lenze po vizite bol doktor stale prec alebo nemal cas.ked prisiel na izbu tak mi vzdy odpovedal chladne a jednou vetou.na utv som chodila pocas hospitalizacie a ostatny doktory boli taky isty.az priliz velky odstup od pacienta.

mirip
30. júl 2012

@v_i_v_a prvé velmi nectiš ale ked odrodíš druhé a misla nastrihnúť tak to už bolí, lebo nastrihávajú tú istú jazvu ktorá je po prvom šití, teda presne to isté nastrhnú a môžeš mať x injekcií na umrtvenie druhé štile už cítiš

marianka3
31. júl 2012

@ktore ďakujem za odpoveď 🙂

ankalv1
1. aug 2012

@marianka3 za manžela pri pôrode platíš 20e a za izbu- ja som platila 20e / deň ale vraj na šestonedelí sú aj lacnejšie ( asi 16e ) mala som izbu hore pri ultrazvuku.. inak ja som tiež bola spokojná až na 1.pôrod s Poliakom a ten tam už nie je..

@dadikadodik fúha,blbé.. no ja na Bátovskú nedám dopustiť veľmi mi pomohla pri prvom pôrode bola som tam 16 hodín a robila som aj scény-keď si spomeniem,som kričala že budem rodiť len pri primárovi alebo idem odtiaľ preč 😉

marianka3
1. aug 2012

@ankalv1 Ďakujem za info!!! 🙂 🙂

zora256
1. aug 2012

@mirip Ahoj!
No to si ma teda ukludnila čo som tu čítal,o tom druhom nastrihnutí:-/,ja si jazvu cítim i teraz z prvého pôrodu a to šitie somtiež cítila každé pichnutie a pretiahnutie nite☹až mám ztoho nočné mory,ale čo už,ak by to pomohlo pri pôrode aj po druhý krát to vydržím,len nak sa mi podarí otehotnieť,no nie,všetko sa dá vydržať len treba chcieť pre našich anjelikov🙂

mirip
1. aug 2012

@zora256 ja som prvújazvu mala zapálenú a pri druhej sa mi tam spravil pľuzgier či čo ani sedieť som nevedela, mi to mrkol muž raz večer a že je to normálne ako čierny jeb....ák tak som sa naštvala, a pri zrkadle nech sa deje čo chce vytlačila a vyšlo mi kus nite s hnisom presne s uzlom čo boli šité vnútorné stehy, som sa skoro dogrcala 😝 a potom sa to už zhojilo

zora256
1. aug 2012

@ktore Ahoj!
Presne ako píšeš🙂Aj ja som inýokres a rodila som v Lv a veru lekári boli všetci fajn,a sestričky nie každá,ale tak každej pacientke ako aj sestričke iná zapasuje.A ako som vlani rodila bola tam jedna mladšia asistentka a veru svojím úsmevom a milými slovami aj mňa ukludnila,ako prvorodičku,sná´d asi k prvodičkám majú niekedy milší prístup,ako k viac rodičám,si myslím,ako som od známych počula,hoc by mali bať si myslím aj k druho a treťorodičkám milšie veď nerodíme my ženy každý deň aby sme boli zvyknuté na takú bolesť a ich prístup,no nie?A preto mám aj strach o čosi viac z ďalšieho pôrodu,keďže som nevedela tlačiť a asistentky mi malého vytlačili:-/Prajem vám krásny zážitok z pôrodu a veľa zravíčka vám obom 😉 .A mimochodom aks om dobre pochopila rodili ste prvú dcérku v Nz?jedna mi vravela,že sa ju stále sestry vypitovali,že prečo nerodila tam aj druhé kde prvé,to si myslím,že to je každej osobná vec no nie je demokracia.Mňa sa stále pítali,prečo som sa rozhodla pre Lv a nie pre Lu,proste viac pozitíva som tu načítala ako na Lučeneckú nemocnicu a aj od známych som veľa negatíva na tých tam počula,a neľutujem že som v Lv rodila a pri ďalšom by som rozmýšľala nad Bš alebo znovu Lv tie dve sú najbližšie knám okrem Lu na ktoré počuť chváli.

zora256
1. aug 2012

@mirip Ach to mi je ľúto,a kto vás šil,ktorý lekár?Mňa Bathovský a nemala som nič okrem opuchu prvé dni,a ledva vidno jazvu,ale tak sa nevie,ako dopadnem pri ďalšom...:-/len verím,že podobne ako pri prvom.

mirip
1. aug 2012

@zora256 to nejde o to kto šil, ja mm jazvu krásnu ani ju nevidno a nedá sa ani nahmatať a to je po druhom, ono sa niekedy stáva že sa jazva zapáli a mne prvý aj druhýkrát presne na ukončení šitia, s Dr to nemá nič spoločné....

mirip
1. aug 2012

@zora256 a vobec mi netreba vykať, všetky si tu tykáme, síce som stará ale necítim sa tak 😀

zora256
2. aug 2012

@mirip Aha,to chápem,len mi nejde do hlavy prečo sa vám to zapálilo?Mimochodom,ja som užívala homeopatiu na urýchlenie hojenia nástrihu a asi aj preto som sa rýchlo zotavila po pôrode,dobrá vecička,určite si ju kúpim aj k druhému,ak nastane🙂Ok,ja len niekedy neviem,či môžem ´tykať,keď nepoznám každého,tuná,zrejme asi len osobne len dve žienky z celého mk,ale tak ok🙂A ako sa máš?Staršia dcérka Ti už pôjde do škôlky v septembri?A mladšia vyvádza?Náš už nám uteká a schováva sa a stále berie čo nie je pre neho na hranie🙂Tak sa ledva zastavím,len na tie 2h kým spí cez deň 😝 Dajú zabrať že?

mirip
2. aug 2012

@zora256 to hej zabrať dajú, somzvedavá aké budú zajtra ideme na dovolenku tak som zvedavá ale mangel pomáha, sme boli aj v Tatrách a staral sa, tak máme na starosti každý vždy jednu

ktore
2. aug 2012

@zora256 nie nerodila som tam.do nz som chodila ked som mala problem z otehotnenim niekolko rokov ale stacilo mi.absolutne tam nechcem viac ist.presla som do lv a aj som otehotnela aj som tam rodila a lekari su tam ovela milsi ako v nz a vobec ich nezaujimalo preco rodim v inom okrese.najprv som nedoverovala leviciam a bola to skoda.clovek ma skusenost z viacerimi nemocnicami a potom uz vie ktora je lepsia.ja som si vzdy myslela ze nove zamky su siroko daleko naj..ale neni to pravda.levice su stara nemocnica ale dobra a lekari mily.

zora256
2. aug 2012

@mirip Ahoj!To máš super,že Ti muž pomáha,a máte rozdelené,každý jedno z detí,môj je zmalým málo,denne asi tak 5-10min.a len čo postráži kým si odskočím,alebo niečo narýchlo urobím,ináč len sama:-/čo už on deti nechcel ani sám nevedel kedy by chcel a tak ja som malého moc chcela tak sa oňho ja aj starám,a on by ho tiež za nič nedal,len proste má aj on svoju robotu aj doma,máme kozy,sliepky tak o tie sa stará a o záhradu.Ja mám kvety a domácnosť,z malým dokopy😀Ale tak moja prastarká vychovala 9detí a moja starká 10detí,tak ja zvládnem ešte jedno okrem malého 😅
@ktore Presne ako píšeš,ja by som tiež nedopustila na Levických lekárov,sú veľmi milí🙂aj mne sa veľmi páčilo v Leviciach.Určite má každý občas zlú náladu alebo horší deň,a nikto nevie kedy ho čo čaká,to je proste osud a každý je in,si myslím,že niektorým šťastie menej žičí vtaký deň len proste treby byť pozitívne naladený a všetko dobre dopadne🙂Proste psychika veľa robí,ako moja mama povedala,že chcela bezbolestný pôrod a aj mala so mnou proste mala vyvolávačku a nič necítila a aj pri bratovi,nuž už pri sestre chcela zažiť skutočný pôrod aj z bolesťami a aj ho mala,proste psychika🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre