Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

majka21
7. nov 2012

@ktore s pôrodnou asistentkou som ani ja nebola spokojná, s detskou sestričkou ano, tá bola velmi milá a nielen pri pôrode ale po celý čas. Sú tam zlaté sestričky na novorodeneckom asi tri a ostatné otras

majka21
7. nov 2012

pôrodná asistentka čo prišla potom na dennú, to bola zlatunká. Tú by som nebola dala za nič, keby som pri nej bola rodila.

majka21
7. nov 2012

Co sa týka odnosu bábätka na noc, ja som rodila ráno o skoro štvrtej, poobede mi Tímejku doniesli, ale sestričky aj denné aj tie čo prišli na noc, mi zdôraznili, že ak sa mi nebude dať spať alebo budem unavená, zoberú mi na noc malú, ale prvé dieťa, samozrejme, že som nedala a tú prvú noc aj prespinkala. Horšie to už bolo tie ďalšie noci. To sme preplakali aj dve hodinky, nikto o nás ani len nezakopol, tak som si išla pýtať mliečko a potom zaspinkala. Nevedela som čo to je, či bruško, či hlad, malá plakala a ja s ňou, no to mi už ani slovom nepovedali, že mi ju postrážia. Sestrička povedala tolko,keď som ju prosila nech sa na ňu pozrie, prečo plače, že je to hlad, dala mliečko a zavrela dvere.
Ale som si povedala a tým som do pôrodnice aj nastupovala, že na tie 4 dni čo tam strávim keď ma aj do pivnice zatvoria a budem mať dieťa zdravé a bez akýchkolvek komplikácii pri sebe, zvládneme to.
Hocikde pôjdete rodiť, kto je náročný, nájde chyby všade aj 5 hviezdičkovej pôrodnici.
A všetci sme ludia a každý z nás máme svoje dobré aj zlé dni, dokonca aj moja malá 🙂

mirip
7. nov 2012

@majka21 protekčne ee, nieje ani moj známy ani sa tak veľmi dobre nepoznáme a tiež ani úplatok ee

zora256
28. nov 2012

@majka21 Ja som mala naopak pôrodné asistentky milé,pri pôrode staršiu a jednu mladú asi tak do 27rokov tá mladá,a veru potom čo boli tie boli manej ľudské a na novorodeneckom,ani neviem,asi ako si písala 3milé a ostatné otrasné z novorodencom narábali ako mačaťom...Ale čo už zato lekári boli ľudský.A aj druhý krát tam pôjdem,keďže na Lučenec je ešte viac negatívnych príspevkov,tak si nenavyberám.

marianka3
9. jan 2013

Ja mám negatívne skúsenosti s pôrodom v LV. Možno je to tým, že som rodila indukciou 😒 a aj po pôrode som sa dlho zotavovala...bolo tam toho viac.... Dúfam, že sa nad svojimi negatívnymi emóciami rýchlo prenesiem a druhé bábo porodím niekde inde.

gabika783
17. jan 2013

@marianka3 najbezpečnejšie doma 🙂)

luneral25
20. jan 2013

caute Mamicky!!! chce la by som sa opitat ze kolko dnes stoji epiduralka? a ci niekto ma nejaku skusenost s pani doktorkou Hesovou?

lula5552
23. jan 2013

ahoj baby,ja mam termin vo february 2013 a chcem sa opytat ci mate nejake skusennrti r doktorom Neubauerom.ja som jeho pacientka som s nim velmi spokojna no som prvorodicka tak sa radsej pytam skusenejsich,a ci mate niektora skusemost s nim ktora ste si ho zaplatili,ci bol nablizku chodil za vami alebo prisiel az ked mu povedali ze rodite. dakujem

vargovka
23. jan 2013

@lula5552 ja som u dr.Neubauera rodila a som velmi spokojna. zaplateneho som ho nemala,len som "vymákla" jeho službu ( utorok ) 🙂 bol zlatý a šitie jedna báseň. necátila som absolútne nič 😉

lula5552
24. jan 2013

@vargovka tak ma tesi,aj ja som s nim ako velmi spojna,tak dufam ze aj ja vymaknem jeho sluzbu,termin mi vychadza na nedelu tak do utorka to nejak potiahnem 🙂 dufam ze mi to tak vida, ale nie. a mas nejake skusenosti s masirovanim hradze pred porodom alebo s cvicenim na posilnovania panvoveho svalstva?ja som to zacala robit tak dufam ze mi to aj pooze

lula5552
24. jan 2013

a co si mam zobrat do porodnice pre maleho,okrem veci ked pojdeme domov to mi donese manzel,a aj pre seba co si mam zobrat?

vargovka
24. jan 2013

@lula5552 tak to by si mohla vydrzať 😀 ja som nad tou masážou hrádze tiez uvazovala,ale nejako som sa k tomu nedostala 😀 kazdopadne s tym nič nepokazíš 😉
uplne ti stačí pre teba - jednu nočnu košelu,župan,vložky,tampony do podprsenky,podprsenku,toaleťák a hygienicke veci. pre miminko - plienočky pampersky,(štvorcove nepotrebuješ,lebo tie oni maju),vlhčené obrúsky ,rukavičky a čiapočku. ak by bolo chladno,tak aj ponožtičky,svetrík a nejaku menšiu dečku,kefu na vlásky a to je myslím všetko. ostatne tam maju aj olejček aj mydialko aj lieh aj sudocrem na riťku. snad som na nič nezabudla. viac veci ti je zbytočne tam nosiť. ja som bola nabalena ako keby som tam šla na mesiac a len som mala zbytočne vela vecí. tak držím palčeky a nech to ide šup šup 🙂 a kedy mas termín?

lula5552
25. jan 2013

vargovka dakujem ,a naozaj mi bude jedna nocna kosela stacit?co ked pretecem zoberem si radsej dve.ostatne si zoberem to co si napisala🙂 zacala som cvicit cviky na posilovanie panvoveho dna,a na tu masaz hradze si musim kupit olej,citala som ze moze byt aj klasicky olivovi olej,ale neviem nechcem dostat nejaku hovadinu. ja mam termim 18.2. uz ci chvila mas este nejake dobre rady co a ako ked budem tam?

lula5552
25. jan 2013

vargovka napisala som ti o riadok vyzsie len som tam dala meno inak .

lula5552
25. jan 2013

@vargovka zasa zle o dva riadky vyzsie som ti napisala

vargovka
25. jan 2013

@lula5552 ono vlastne tu košelu potrebuješ len na príjme. ked ti daju klistír,tak ti daju uz ich košelu a aj na šestonedelí budes mat ich košele. tam maju stale čiste na takej skrinke pri sestričkach a po kazdej sprche si ich mozes meniť 🙂 oj tak to uz mas fakt na spadnutie 🙂 neviem čo bx som ti este poradila. mne sa tam celkom aj pacilo 😀 akurat čo je tam na prd je ze tam neni nejaka laktacna poradkyna čo by vedela ohladom kojenia poradiť. sestričky na to doslova kašlu. tam ti capnu klubučik na kojenie,alebo flašu a je vybavene. to je velka škoda 😒

mam132
25. jan 2013

Ahoj chcela by som aj ja napísať skúsenosť s touto pôrodnicou. Rodila som tu koncom Októbra 2012. Čo sa týka kojenia, ja som si tam našla veľmi milú a ochotnú sestričku a pýtala som sa jej nakaždú hovadinu a aj nás chodila pozerať ako sa nám darí s kojením aj so starostlivosťou o bábatká, mala službu vždy doobeda tak to bolo fajn a klobúčiky mi vyslovene neodporučila ( druhá sestrička mi ich chela dať kvoli bolestivým trhlinkám, ale bez klobúčikov sa to do dvoch týždňov pekne zahojilo, museli sme si s malou na seba zvyknúť 🙂 . A čo sa týka pôrodu, som prvorodička a mám z neho veľmi dobrý zážitok. Prišla som síce v noci o 1 lebo som myslela že mi odteká voda, nakoniec to bola len hlienová zátka 🙂. Ale nechali si ma na čakačke, dostala som klystír ( toho som sa velmi bála ale vobec to nieje bolestivé, dokonca ani nepríjemné) po ňom sa mi spustili kontrakcie cca každých 5 minút. Takto som bola do rána do 6. Mala som oddychovať, trošku som driemala a keď prišla kontrakcia našla som si polohu kde som sa hojdala a dalo sa to vydrzat. Rano prišiel primár, šupol ma na sálu, boli tam už ďalšie dve ženy. o 7 mi prepichol vodu, dostala som infúziu lebo bola zelená voda už tak aby sa bábo čím skor narodilo. Asistenky boli super, akceptovali moj porodny plán , dali mi loptu na skakanie- neskutočná úľava, aj vodu mi doniesli a masírovali mi chrbát ( moje kontrakcie boli bolestivé len do krížov ). okolo 8 prišiel priateľ na sálu, potom ma dali na posteľ a potom prišla tá najhoršia polhodinka, kontrakcie po 1 min, ani som dýchať nestihala poriadne, ale velmi mi pomohlo že som ho tam mala z jednej strany a z druhej asistentku. Samotný pôrod trval nejakých 20 minút, aj doktor sa čudoval že tak rýchlo sa nerodia ani tretie deti :P. Museli ma nastrihnúť aj keď som pôvodne nechcela, nakoniec som súhlasila, neviem ani kedy ma strihli. Šil ma pán primár, vyše 20 stehov vonku + nejaké vnútri, strašne ma to šteklilo, skoro som ho kopla :D. Ale spravil si robotu dobre - na kontrole u gynekologicky po 6 tyzdnoch sa ma pytala ze ci ma ani nestrihali ze vobec nevidno, jazvu, uzasne sa to zahojilo 🙂 aj rychlo (sex sme mali uz po mesiaci taky pomalicky :P )

zora256
25. jan 2013

@luneral25 Ahoj ceny neviem ale tu nájdeš všetko aj pofotené www.sprievodcapôrodnicami.sk
Mne tá Pani Hesovou,to je tá mladá copatá?Tá mi len hmatala krček po príchode do pôrodnice a malého prišla pozrieť a ak je to staršia pani asistentka tak tá je moc nápomocná a milá.Vieš ja nie som z Lv len som tam šla rodiť.Tak podľa mien neviem kto je tam kto presne.Mňa Bathovský odrodil a veru aj ostatné dni sa ma spítal ako sa mám a aj malý 🙂A to som si nepaltila nič,bez epidurálky som rodila z oxitocínom,ten mi pichli kvôli tomu,že som nevedela tlačiť:-/.
@vargovka Ahoj!A to Ti nedali nočné košele tam?ja som mala každé ráno čistú pred vizitou sme sa sprchovali a mohli sme si vziať čistú🙂ja som rodila v júli 2011.
@lula5552 Ahoj!Ja som ani sudocrém nepotrebovala dali oni rybí krém detičkám na riťku a kúpať som tiež nekúpala,lebo ako mi ukázali ako oni kúpu,ja som ho tak ani chytiť nevedela,nie to zároveň sprchovať,chúďatko:-/Tak som ho poutierala,a ak chceli okúpali sestričky a ja som ho prvýkrát doma okúpala vdeň príchodu 🙂Takže ani kozmetika mu nebola treba,jedine utierky,a babylove plienky sú fakt dobré ajtak sa musí prebaľovať pred každým kŕmením,takže načo veľa vyhodiť na plienky ktoré lepšie sajú,tieto sú jemné a ja som snimi až po 3veľkosť bola spokojná.A od 3som začala používať Pampers prima care na noc a cez deň sa častejšie menia,tak oranžové pampersky používam dodnes 🙂Zo začiatku aj lidl plienky boli fajn do pol roka,kýms a často prebaľuje,lebo veľa kakajú hneď po kŕmení.A mydlo si vezmi so sebou hoc ak dostaneš krabicu po narodení novorodenca,tak tam bude aj mydlo bupi a sudocrém vzorka a ďalšie vecičky.župan si vezmi,ja som mala dve nočné košele a iba jednu som mala na sebe keďže som bola prijatá kvôli prenášaniu,takže skôr som tam bola než som začala rodiť,a keď odtekala voda po monitorovaní mi dai klystír a sprchovala soms a potom mi už oni dali košeľu,čiže od vedy som nemala svoje nas sebe viac.Hrebeň si vezmi sebe a hygienické veci,vrekovky a toaleťák aspoň jeden kotúč na každý deň,lebo tak bude Ti treba pri krvácaní ,uteráky,kojenecké 2 podprsenky,tampóny do nich a masť na bradavky,alebo Bepanhen,balzam na pery,a najmä popôrodné vložky v zravotných potrebách dostaneš a min.3-4balenia jedno balenie je 20ks.Nohavičky nebudeš potrebovať,lebo tam jedna asistentka prikazuje nemať gaťky aby sa rana lepšie hojila a vzdušnila,čiže budeš chodiť z vložkou medzi nohami,je to sranda,ja soms a hneď naučila tak chodiť a aj rýchlo sa mi zahojila🙂

zora256
25. jan 2013

@vargovka Presne ako píšeš,tá laktačná poradkiňa tam chýba náč aj mne sa tam celkom páčilo🙂
A aj pôrod som mala behom 2h a 45min.🙂Od prvej kontrakcie spolu zo všetkým kým sa malý nenarodil🙂

vargovka
26. jan 2013

@mam132 a kedy konkretne si rodila? ja som tam bola 23.10 🙂
@zora256 jasne ze som mala kazdy den po sprške čistu košelu. ich košelu. svoju som si brala iba tak pre istotu. potom ked som dosla uz rodiť tak tam mali baby svoje košele kym im nedali klistír a na samotny porod mali uz ich košele. ja som ale nestihla mat tu svoju,lebo som rodila šup šup 😀
@zora256 neuveríš,ale aj môj pôrod trval presne 2h a 45min. 😀 a nebyť laktačnej poradkyne čo som si zavolala potom domov,tak kojím s klobúčikmi a mozno uz ani nekojím 😒

mici11
26. jan 2013

ahojte,

rodila som minuly tyzden, uz druhy krat a bola som spokojna. Vecicky pre male a j kosele su stale k dispozicii, aj strava sa na pocudovanie celkom dala, mala som hotelovu izbu cize ozaj velka spokojnost. Laktacna tam mozno ozaj chyba, ale tiez som natrafila na super sestricku a pomohla mi a mliecka mam nastastie dost. Inak novorodenecke setricky a setricky na sale su neskutocne mile a ochotne, takisto aj detska doktorka.
Odrodil ma pan primar s bol fakt super, cele to trvalo tak 2,5 hodinky. Cize ozaj som velmi spokojna. Ak enjake otazky kludne sa pytajte 🙂

mam132
26. jan 2013

@vargovka ja som rodila 28.10, to sme sa akurat minuli 🙂,

mirus1977
26. jan 2013

ahoj nattie .. v Levickej porodnici som rodila 4 detičky a na lekarov ani sestričky či ošetrovatelky nemozem povedat ani slovo.....čize super kludne mozes ist rodit do Levickej porodnice...a ozaj potom daj vediet ako si sa tam citila či som mala pravdu alebo sa ti niečo na ich pristupe nepačilo. kedy mas termin?

zora256
26. jan 2013

@vargovka Ja som rodila v júli 2011.A veru mne dali aj fľašu z cumľom,lebo malý mi akosi glukózu vypúšťal z úst,nepapal pekne tak nepriberal,a ja som bola zúfalá,,tak som si pítala aj cumeľ na fľašku a tak som ho dokrmovala z cumľovou fľaškou,a potom som kojila ešte 3týždne ale čoraz menej som mala mliečka až ma hrozne hrýzol a reval na prse tak som mala stresy,nik mi nepomáhal,tak som rpešla na um,a bolo,trošku mi je aj ľúto,ale za ten kľud to stálo,keďže by nás detský bol poslal,do nemocky,za chudnutie malého,stršne ho preháňalo hneď po kojení,a každú chvíľu chcel piť zprsa až som to nezvládla ☹

lula5552
26. jan 2013

@mici11 Ahoj no ja som si kupila 3 nocne kosele a vidim ze zbytocna ale neva aspon budem mat doma, ja sa trocha bojim ten hotelovej izby radsej som ked mam okolo seba ludi teda v tomto priade zeny co su v takej istej situacii ako ja a mozem s nimi komunikovat, ja som rozmyslala nad tou izbou co je na prizemi co tam s tebou moze byt aj manzel ? natej si bola? len uz je to tak ze sa neda objednat len si ju mozes zobrat ak je volna, som zvedava koho chytim ja na porod ja chodim neubauerovi , a termin mi pada na nedelu tak dufam ze do utorka co ma on sluzbu vydrzim :D. ja som si kupila tie nohavicky poporodne ale tie elasticke to su pratelne dufam ze s tym nebudu mat problem, a vlozky 2 baliky po 20 kusou bude to malo? a ten toaletny to tam akoze nemaju ? to je havadina ze este aj to si musime doniest kde to mam napratat? a na salu k porodu sisi nieco brala? co si tam potrebovala? takzemi staci jedna kosela. tie nohavicky, vlozky ,podlozky pod seba,taptony do podprsenky,kojenecka podprsenka, uteraky mydlo sprchach, papuce kefa na vlasy a pasta s kefkou?a pre maleho ciapocku, rukavicky, ponozky, deka tenka ,plienky a vlhcene? dakujem za skoru odpoved :D

vargovka
26. jan 2013

@lula5552 boze ja som ťava,zabudla som ti napisať tie podložky pod teba 😀 ja som tie mala 4 a vložky si vezmi aj 3 balíky,lebo tych tam vela minieš,hlavne prvé dva dni.

mici11
26. jan 2013

ahoj, @lula5552 no ja som mala svoje 2 kosele a jednu som si davala, ked prisla navsteva, nech vyzeram nejak 😀 , no ja som pri prvom hotelovku nemala, neusla sa mi a ak to mam porovnavat, lepsie ked som mala, vacsi klud, pohodlie, deticky sa navzajom nebudia....a aj mliecko mi nabehlo skor, mozno vdaka kludnu...sestricky chodili za mnou casto a je tam aj telefon, mohla som im cinknut...ale kazdemu ine vyhovuje...Izbu som mal tu co je na rizikovom uplne vzadu posledna.. Mne 2 baliky vloziek stacili, ale teraz som si dokupovala na doma este jeden balik. Tolaetny veru nemaju to si zober, minula som 3 kotuce, jeden kotuc a balik vloziek a pitie si beries aj na salu + mobil. Pre male presne to co si napisala, vecicky v com som brala malu domov, mi doniesol drahy az den pred odchodom. Jaj a nohoavicky...pred vizitou som si ich davala dole a po vizite spat 🙂....takze problem s tym nemali...Vlozky pod seba , mne stacilo 5 ks, super vec....Zabudla som nieco?

lula5552
27. jan 2013

@vargovka nevadi v pohode tie uz mam kupene vsera som si kupila vsetko ale pre istotu som si kupim este jeden balik vloziek mam 2 baliky, Dakujem za rady , som rada ze som sa sem prihlasila a mozem s vami komunikovat lebo som mala hlavu plnu otazok , porodu sa nebojim asi preto lebo neviem do coho idem ale bala som sa vsetkeho ostatneho tak som rada ze ste mi pomohli pomohli najst odpovede na nezodpovedane otazky 😵

lula5552
27. jan 2013

@mici11 ahoj no ale to je uz ake hlupe ze tam neamju ani toaletny co je zakladna hygienicka pomocka aspon to tam mohli mat to je fakt, hovorim keby je ta izba volna kde by mohol by\t so mnou aj muz tak by sme to brali hned ale sama to radsej nie ja som taky strachoput :D a ozaj vodu si si brala cely karton ? ja si zoberem lucku ale asi sitenu to mozem? aj tebe dakujem za odpovede som velmi rada ze su tu take super baby co poradia a pomozu 😀
jaj zabudla som re maleho este napisat postolkove nohavicky a dudlik .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre