Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

moonixi
9. mar 2011

@elsanka Dakujem pekne za reakciu... Akurat dneska idem 1x na kurz, tak sa tesim... 😉

pastorova_miroslava
12. mar 2011

Ahojte mamiky, chcem pridať svoju skúsenosť, v porodnici v Lv som odrodila svoje prvé aj druhé dieťa, čo sa týka šestonedelia tak no coment, lenfektný prístup porodných asistentiek vdaka ktorým som sa rýchlo dostala k mlieku a nemusei sme byť na umelom, čo sa týka novorodeneckého oddelenie sestričky boli každú chvílu na izbe čo niečo nepotrebujem, stačí že mi dieťa len trochu zaplakalo a už bol niekto u mna na izbe či nepotrebujem pomoc alebo niečo poradiť, Dr na novoreneckom bola tiež vpohode dalo sa s nou, ked som sa neičo spýtala ohladne babatka povedala poradila, takže mamičky nemusíte sa obávať, myslím že sa v porodnici o vás dobre postarajú a ako aj v iných porodniciach kolko ludí tolko chutí a nie každé mu sa dá vyhovieť preto zrejme majú niektoré mamičky dobrú mienku a iné zlé mienku.... 😉

adka83
16. mar 2011

ahojte kocky...tak ja idem tiez rodit v Lv pôrodinici ...dnes som sa bola informovat na anesteziologii ohladne epi a sestricka mi jasne povedala, ze ak chcem epi, musim si k pôrodu zajednat aj lekara lebo inak mi ju nepichnu kedze nie vsetci su ochotni a odporucila mi Brauna...tak teraz neviem co si o tom mam mysliet, doktora som si pôvodne zajednavat nechcela....

fibi33
18. mar 2011

Ahoj Adka83, vôbec nie je pravda, že iní nechcú pichať epi /veď to pichá anesteziológ a nie gynekológ!!!/, to ťa sestrička na are len zavádzala, alebo naháňala pacientky doktorovi /možno sú dohodnutí/. Stačí povedať na pôrodnici, že chceš epi, zoberú ti odbery, ak ich nebudeš mať a zavolajú anesteziológa, či môže prísť, lebo ak dobre viem, pichá to len jeden. A ak ten nemôže, je to smola. Ale vôbec to nezáleží od gynekológa, ale od anesteziologa. Takže si nemusíš nikoho zajednávať, s epi ťa odrodí hocikto...

deborah77
20. mar 2011

Tiež chcem epidurálku, ale doktora si nechcem zajednávať. V ktorom týždni tehotenstva ste boli u anesteziológa- dohodnúť sa na epidurálke? Mňa doktorka posiela až v 36 týždni, zdá sa mi to neskoro. Koľko stojí tá epidurálka? Počula som, že 150,-. Je to pravda?

deborah77
20. mar 2011

@elsanka Ahoj, chcem sa spýtať- na tú prehliadku porodnice môžeš ísť hocikedy, alebo je na to určený deň. Iba tam prídeš a ideš sa pozrieť? Tiež som tam ešte nebola a rada by som sa tam pred porodom išla pozrieť. Ďakujem za odpoveď.

elsanka
21. mar 2011

@deborah77 Pekný deň.... na prehliadku nemocnice som šla v prvý deň psychofyz. cvičenia, s pôrodnou asistentkou, ktorá to vedie. Ak sa s ňou dohodneš, že tam budeš chodiť, tak Ťa tam určite zoberie a ak by si chcela aj s manželom taktiež bez problémov. Ja som mala z toho celkom dobrý dojem, hoci tá pôrodná sála má stále nádych nedávnej minulosti, tri (či štyri) pôrodné kreslá sú oddelené iba závesom, takže to súkromie nie je až také....ale snáď bude to šťastie, že nás tam práve veľa nebude a aký- taký kľud si zažijeme. Cenu tej epidurálky Ti tiež povie táto p. Fábryová. Je veľmi milá, škoda len, že sa viac pohybuje po oddeleniach ako po sále..... Nepamätám si už akú sumu povedala ale myslím si, že 150,00 eur to nebude. Asi sto a možno menej...... ja si teraz idem dohodnúť pôrodníka a chcem aj epi, tak Ti to potom poviem, ak by si medzitým nezistila nič iné. A k anesteziológovi sa zvykne chodiť mesiac až mesiac a pol pred termínom, ja idem v 35. tt, takže je to v poriadku.....

adka83
21. mar 2011

@deborah77 ja som bola az v 37 tt...a ano je to 150 eur.

bubu4125
21. mar 2011

Ahojte...ja sem chcem pridať svoje skúsenosti s LV pôrodnicou...
chodila som k jednému dr, ked som zistila, že som tehu prešla som k Dr Mančíkovi...
som nadmieru spokojná, aj so sestričkou...ked som k nemu prešla, nevedela som čo je zač, po čase som zistila, že je primárom gynekológie a je pôrodník...
pri každom sone sa tešil so mnou, no v 19tt týždni som začala krvácať, prišla som na pohotovosť, službu mal Dr Kopka...horšiu skúsenosť s Dr som v živote nemala ako s ním...potratila som a počas celej noci ako som ležala na pôrodnej sále som o ničom nevedela, nechali ma tam ležať, že však uvidíme ráno...vdaka pán dr...a teraz ked ho vidím, je mi na vracanie...dodám, ráno ma musel prísť spraviť aj tak dr Mančík a nemal službu...neviem čoho sa bál...
Dr Mančík bol z toho úplne vykoľajený...
neskôr som ostala znova tehotná...brala som lieky, bola vypísaná...dosť často som ležala v nemocnici...len zase som 17tt pociťovala bolesti, boli to kontrakcie...už neskoro...infúzie a lieky, na druhý deň mi Dr Poliak hodil do tváre, že sa mám rozlúčiť s tehu... 😢 tak aj bolo...na druhý deň mi odišlo a Dr Braun mal službu, o všetkom som vedela, každú chvílu ma pozeral...spokojnosť veľká...zlatý bol Mančík, začal sa rozkrikovať a rozhadzovať rukami, že ako je to možné, že mi nič nebolo a zrazu...
teraz som v 21tt...od začiatku ležím, mám za sebou aj serkláž...Mančíkovi môžem zavolať ked aj o 3.00 ráno...vždy ked chcem mi spraví sono a pozrie mi ten steh...

zhrniem: ako pôrodník je veľmi dobrý Dr Mančík, Braun a Bátovský
komu by som sa nedala ani len pozrieť: Kopka, Chochláč a Poliak
sestričky: na jednotku, všetky príjemné...na novorodeneckom neviem, totiž tam som sa ešte nedostala ☹
p.Fábryová je neuveriteľne milá a trpezlivá žena...a sono robí lepšie ako samotný dr...

deborah77
23. mar 2011

@elsanka Ja nechodím na tú predpôrodnú prípravu. Ty tam chodíš? A myslíš, že prídem oveľa, ak tú pôrodnicu nebudem pred tým vidieť? Keby som vedela, kedy na tú prehliadku s niekým ide, tak by som išla na to jedno stretnutie, ale to sa asi nedá. Ak je epidurálka lacnejšia, tak budem rada, lebo 150,- sa mi zdá veľmi veľa oproti tomu, čo písali baby s iných miest na internete. Moja doktorka povedala, že to bolo 5000,- korún a že teraz nevie. Ja sa len bojím, že si ju objednám a nebude mi ju mať kto pichnúť, keďže anesteziológ je len jeden. Ak budeš niečo vedieť, napíš. Zatiaľ ahoj...

deborah77
23. mar 2011

@adka83 Ahoj, ty si si objednala epidurálku? Ak si si objednala, čo ti povedali? Vždy ten anesteziológ príde, keď ho zavolajú? A máš objednaného aj lekára? Ja si asi lekára nedám.

adka83
23. mar 2011

@deborah77 ahoj...bola som na pouceni u Dr. Nichtu, on mi porozpraval ze co a ako, ake su vyhody a tak....doktora som si este nezajednala, bola som za Braunom ale este sme sa nedohodli, zajtra idem k nemu na vysetrenie a ze podla toho uvidime ci naplanujeme pôrod alebo to nechame tak lebo on ma cas len do 4.4 a ja mam termin 8.4 🙂

Co sa tyka toho ci pride urcite, to mi povedal ze mi nevie zarucit na 100% ale bude sa snazit, tak neviem 😒

fodorka
24. mar 2011

ahojte pridavam svoju "cerstvu skusenost" kedze prve som rodila v NZ tak osm nevedela co ma tu caka no som nadmieru spokojna,doktora som mala zajednaneho svojho Neubauera musim pred nim dat klobuk dole je perfektny.no a co sa tyka stravy ja som bola spokojna ked ste neni nejako extra narocne tak je to v pohode🙂 a co sa tyka sestriciek aj hore na sale boli skvele a aj na oddeleni sestonedelia co sa tyka "detskych" sestriciek velmi zlate stale chodili pytali s aohladom dojcenia ukazovasli vysvetlovali poahali a aj tak isto sestricky ako "pre nas" takze ja som bola maximalne psojona s celkovym pristupom....a co osm tam zahliadla doktorou este by som odporucala brauna vyzeral velmi sympaticky a aj si ho velmi chvalia a jediny koho urcite by som nechcel amat pri porode je Poliak za chvilku tam asi bude chodit uz o palicke 😀

elsanka
25. mar 2011

@deborah77 Ahoj, na predpripravu uz nechodim, ukoncili sme to a vlastne si myslim, ze to nie je az take nevyhnutne absolvovat. Ja som pri prvom dietati neasolvovala nic a porodila som ho uplne bez prolemov. Tu skor islo o to, zoznamit sa s prostredim a mozno nejakym personalom, aby clovek vedel do coho ide, popytal sa na nejake informacie a mozne pochybnosti, ale to je vsetko. Takze si nemyslim, ze prides o vela, ak tam nepojdes...... ak mas kohosi (alebo nieco), kto Ti pomoze s informaciami o porode, nie je dolezite aby si tam sla. O epiduralke, zatial neviem nic blizsie, je mozne, ze stoji 150, mne sa zdalo, ze porodna asistentka vravela menej, ale dozviem sa......A nemusis sa bat, ze Ti ju nepichnu, ak si o nu poziadas, vraj je MUDr. Nichta velmi ochotny a maximalne vychadza v ustrety pacientkam. Snazi sa prist kedykolvek, aj mimo sluzby.

keena
30. mar 2011

ahoj baby.. prave som natrafila na tuto diskusiu, lebo riesim co si treba so sebou donies do LV porodnice, nakolko budem rodit tam, u dr. Durovskej... musim si to tu precitat (neskor) nakolko som teraz v praci, tak to nestiham 😅
@moonixi ja mam termin v juli, ale dost skorej od teba, a tiez dufam, ze porodim skor ako na termin, aspon o tyzden by som chcela 😀 citam ze chodis na kuzry (ja zacinam buduci tyzden, ale tu do BA na Kramare.. je to tu zadamo, comu som nemohla uverit 😲 ), nehovorili vam co si treba doniest do porodnice?? ak ano mohla by si mi to pls. hodit do IP, resp. suhlasi to co sem hodila @miriip ?? alebo @miriip je to aktualne, vidim si rodila, toto nedavno, tak asi je to ok 😉

moonixi
30. mar 2011

@keena Ahoj keena, nam este nevraveli, ze co treba, ale to co napisala miriip je myslim v pohode.. 😉

dankamat
30. mar 2011

Ahojte baby, ja som sa teraz presťahovala do okresu Levice, takže čo sa týka nemocnice nepoznám ako to tu chodí. Treba si tam zaistiť doktora už teraz, alebo ako to riešite?
Lebo ja mam doktora v Hlohovci a meniť ho nechcem, no rodiť by som chcela tu, aby som to nemala ďaleko. ďakujem za akékoľvek rady. 🙂

dankamat
31. mar 2011

@moonixi Monika bola si na tej preporodnej priprave??? Oplati sa tam ist?

moonixi
31. mar 2011

@dankamat Ahoj Danka, ano chodim na nu este stale... Myslim, ze je to fajn, pani Fabryova je velmi mila a ochotna odpovedat na akukolvek otazku...info z prvej ruky... A taktiez stretavam sa tam aj s inymi tehulkami a medzi sebou tiez pokecame... Takze urcite kvoli tym informaciam sa tam oplati ist..🙂...

dankamat
31. mar 2011

@moonixi a treba sa tam nejak dopredu nahlasit, alebo jednoducho len prist... ako casto to byva?

moonixi
31. mar 2011

@dankamat Dani, staci zavolat pani Fabryovej na tel. 036/6379669 a povedat v kt. tyzdni si... ona ti povysvetluje veci a zaradi ta do niektorej skupiny... byva to 1x za dva tyzdne...🙂

dankamat
31. mar 2011

@moonixi Dakujem ti velmi pekne - urcite jej zavolam 🙂

moonixi
3. apr 2011

Ahojte tehulky, rozmyslam nad vyberom pediatra pre nasho maleho.... Bola mi poradena Dr. Novakova a Hraskova... Mate snimi niektora skusenosti? resp. poznate nejakeho ineho dobreho pediatra, kt neriesi vsetko antibiotikami?

laki
4. apr 2011

@moonixi , ahoj, ja síce už nie som tehulkou dosť dávno, ale čo sa týka detskej dr, tak ti poradím dr.Kováčovú, ona naozaj nerieši veci antibiotikami, a keď už dá antibiotiká, tak to je už naozaj potrebné.Aspoň ja mám s ňou takú skúsenosť.Ale ono je ťažko radiť, koľko ľudí toľko názorov.

moonixi
4. apr 2011

@laki Dakujem pekne, o nej som predtym ani nepocula 😀

hanig
4. apr 2011

Ahojte, ja mám termín v júni a rozmýšľam, či si zajednať lekára k pôrodu. Veľa som tu čítala o dr. brunovi, ale čo som sa rozprávala s "jeho" pacientkami, ktoré odrodil, každá vravela, že sa s nimi dohodol na určitý deň a potom im dal nejaký čípok, aby ten pôrod začal. Ale ja nechcem, aby mi pôrod vyvolával nasilu vtedy, kedy to vyhovuje jemu, ale aby som začala rodiť sama normálne. Poraďte mi. Možno by som sa mala poobzerať po inom pôrodníkovi, Počula som, že sú tam aj iní veľmi šikovní. A tí sú tam stále, nie ako dr. braun, ktorý niekoľko dní v týždni uteká aj do ambulancie na Lipníku.

mirip
4. apr 2011

@hanig myslím že si mala namysli Dr Brauna nie Bruna 😀 , to čo ti hovorili baby j blbosť, vyvolávačku Dr nedáva len tak, ak máš rodiť sekciou tak sa dohodne na určitý termín a ak prirodzene tak pred termínom vyvolávačku teda tabletku nedáva vobec, počká sa do termínu a ak nič tak potom vyvolávačka, on nechce nechať tak ako viacerí Dr dlho teda viac dní prenášať, inak v žiadnom prípade tabletku nedáva, necháva to na prírode al AK TO NEJDE TAK ABY NEOHROZIL BABY A TEBA TAK TOMU MUSí POMOCŤ, ty si sa zrejme rozprávala s babami čo boli po termíne a dával vyvolávačku, ja s ním mám viac skúseností a ak chceš popíšem ale len v IP no a čo sa týka Lipníka tam robí len v stredu doobeda inak je stále aj v stredu popoludní tam na gynde a kolkokrát robí aj mo ordinačných hodinách ked má pacientky a ked treba je ochotný prísť aj cez víkend

elsanka
5. apr 2011

Ahojte, opäť po dlhom čase..... reagujem tiež na MUDr. Brauna, teda ešte ho nepoznám, nie je môj lekár, ale hovorila som s ním ohľadom pôrodu a myslím si , že sa javí ako spoľahlivý lekár. Uvidím po stretnutí s ním. Tiež si nemyslím, že je tu až také množstvo lekárov na výber.
Ozaj, bude rodiť niektorá z vás v máji?

deborah77
5. apr 2011

To tu všetky máte zajednaného lekára? Ja si chcem zaplatiť len epidurálku. Zdá sa mi to drahé aj lekár, aj epidurálka. Bojím sa, že natrafím na toho Poliaka, iní sú asi v pohode.

monci78
6. apr 2011

@mirip ahoj, teraz vidím že už máš maličkú na svete, gratulujem z celého srdiečka, aby ste boli všetky zdravé, dúfam, že si sa netrápila dlho, 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre