Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

yvett14
21. okt 2010

@peha81 neboj moja ja ti napíšem, akurát mi teraz sestrička spatne volala ak sa to rozbehne skor ako do zajtra rána tak určite mám dojst ona už upozornila nemocu že možno dojdem.
ešte to som chcela za to platenie za dokiho. ja neviem ale mne tak aj dnes doki povedal "ja tam budem a vsetko si poriešime a poposurime" takže neviem či on tam je každy den ale hadam aj hej lebo ked je primár. nie??? pa moja ,haha som ja strašne zvedavá aka ja budem hrdinka hihi papa

peha81
21. okt 2010

@yvett14 asi je to tak,,ze ked je primár tak je tam a más plus ze si jeho pacientka,,tak super ze ste sa takto dohodli,,,ja chodím k Bendemu a ten nerobí pôrody,,tak ja si musím len niekoho zaplatit ked chcem,,,ale nevadí,,uz sa vybavuje 🙂 hlavne aby všetko dobre dopadlo,,tak sa teda drž a vela vela síl 😉

sny
24. okt 2010

@peha81 Ahoj,ty si už určite porodila-potom GRATULUJEM,tak skoro si tu iste nebudeš čítať,ale keď si to prečítaš tak prosím napíš,aké to bolo,ako si bola spokojná a tak.Verím,že ste s bábom v poriadku 🙂 Držte sa a dávajte si pozor

peha81
24. okt 2010

@sny jejda nestraš,,ja čakám že este minimálne týžden budem 2v1 🙂 ale určite dám vedieť 😉

sny
24. okt 2010

@peha81 juj,prepáč,ja som to chcela napísať pre yvett14,tak pardon.Ona už totiž mala dávno porodit,tak čakáma tebe držím palce,aby si to do termínu zvládla 🙂

peha81
24. okt 2010

@sny uhm 😉 dakujem

devlin
25. okt 2010

Ahojte,

pridam moju (dost cerstvu 🙂 ) skusenost.Napriek pociatocnym obavam som bola s LV porodnicou velmi spokojna. Rodila som u Batovskeho, porodna asistentka Batovska. Velka spokojnost. Rodila som bez epi, porod bol rychly 🙂 A to som prvorodicka. Lezala som na gynde na hotelovej izbe, super. Mala som tam klud, ked som nieco chcela, zavolala som na sestonedelie. Sestricky vsetky v pohode, nemozem sa stazovat. Ale ja som nemala ziadne problemy, tak asi aj preto 😀 Takze tak...Akurat by som trochu zmodernizovala porodnu salu a rada by som rodila v sede, ale to mozno nabuduce 😉
Drzte sa 😉 Ak mate nejake otazky, kludne sa pytajte.

ankalv1
25. okt 2010

Ahojte baby,no ja som tiež rodila v Leviciach.Doktora som síce aj chcela mať svojho-Mančíka,ale malý sa vypýtal o týždeň skôr a keďže bol august bol na dovolenke.tak som tam prišla s kontrakciami o 18,00 večer,pozreli ma a dali na izbu čakateliek(pri pôrodnej sále).tam som bola celú noc-medzitým mi spravili klystýr a pod. a ráno ma prišiel pozrieť Poliak.začal tam kričať že už som mala byť na sále a o chvíľu to bude..a tak som teda rodila pri ňom,či som chcela alebo nie.Pôrod bol ťažký a hlavne dlhý,malý sa narodil až o 12,00.okrem toho keď išiel von vraj pokrčil pliecka a natrhol ma,predtým ma Poliak už 2x nastrihol.krvi tam bolo ako na zabíjačke a tie doktorove poznámky sa tomu aj podobali-akože:bábika veď už potlač,chcem ísť na obed,ocinko poď si zapáliť a tak...a zašíval ma od 12,00 do 14,30!!!to bolo z toho najhoršie-pamätám si to až veľmi dobre!malý mal 4kg a 50cm.ale nedám dopustiť na sestričku Bátovsku,nabudúce by som si asi zaplatila ju keby sa to dalo.čo sa týka šestonedelia mala som VIP izbu,aspoň to bolo dobré ale žeby sa ku mne nejako sestričky hrnuli nemôžem povedať.okrem toho nám pomýlili krvné skupiny,malý má A poz. po mužovi a ja 0 neg.,nepichli mi protilátky lebo si mysleli že je to naopak,ešteže som ich raz náhodou počúvala,ostali ako obarený a behali za mnou s injekciami.Trišku dlhé sorry 🙂 🙂

sny
26. okt 2010

ANKALV 1: Si to fakt nemala vôbec ľahké,nechcela by som zažiť pôrod pri Poliakovi,baby vraveli ako vie otvarať hubu 🙂By to skúsil pri mojom mužovi tak neviem,neviem...Ja som doktorku zaplatenú nemala,ale tá moja mala akurát v deň poslednej kontroly pred pôrodom služby tak ma zavolala,že ak chcem,tak ma odrodí.Som bola celá happy,sťažovať sa nemôžem na nič.Dúfam,že takúto zlú skúsenosť už nikdy nebudeš mať.Veľa šťastia...

secconr
29. okt 2010

peha 81- na kedy si mala ten termin ...trochu som pozabudla samozrejme ak to uz nemas za sebou! 🙂 Ja sa 2novembra idem s Ivetkou Durovskou dohodnut ze kedy to rozbalime! Bola by som rada keby ma to chytilo v stredu lebo vychadza celkom pekny datum 10.11.2010 😀 ! Lebo ked doktor sluzi a neprenajima si salu tak nemusis nic zaplatit ! 😅 Drzim palceky kazdej aby to bol ten najprijemnejsi pozitok v jej zivote!

peha81
29. okt 2010

@secconr no ja mám termín 9.11,,este stále 2v1,,ja idem 3-ho na kontrolu už k dr.Braunovi,,som si nakoniec vybavila jeho,,a ze ked do termínu nič tak sa dohodneme, že kedy to spustíme. ja som sa ho aj pýtala, že ako má služby ale nechcel mi povedať,,že však niečo naplánujeme,,aby sa rodilo cez den za plného chodu nemocnice a nie v noci. ja už kašlem na tie prachy,,len nech všetko dobre dopadne.
aj v štrvtok máš pekný dátum 11.11. 😉

secconr
3. nov 2010

peha81 no ako si dopadla na kedy ste to naplanovali? My s Ivetkou nijak lebo malemu sa v brusku paci tak nebudeme nic silit 😵 vsetko je v poriadku! 😀 len uz je to fakt vela na mna ! Neviem si predstavit ako budem fungovat po porode co sa tyka spania lebo uz teraz mi neda spat ☹ comu sa tesim upratala som si barak ako keby som sa nemala z nemocnice vratit! Doma je nuda a co budem len lezat ! 😝
Uz by bol pre mna pekny datum aj zajtra 🤐 ale ak sa nahodou stretneme tak budem rada ak sa mi prihovoris a vymenime si pozitky toho krasneho dna 😅

peha81
3. nov 2010

@secconr no tak malý sa zatial von nechystá,,ani náznak blížiaceho sa pôrodu,,,tak ak sa krpček nevykľuje do 9-ho, čo je PTP tak ráno mám isť na príjem a rozbehneme to. no mám z toho také zvláštne pocity,,že takto plánovane,,hádam sa rozhodne malý aj sám prísť na tento svet,,ale zas na druhej strane aspon ma to neprekvapí nepripravenú 😅 jáj,,však nejako bude. a ty máš kedy presný termín? ja dom budem upratovať asi v sobotu a potom sa naložím do teplej vane, nech sa to rozbehne 😅

secconr
7. nov 2010

peha81..Zlatik uz sa ti to krati a drzim ti palceky aby ste nic nemuseli vyvolavat aby maly prisiel uplne prirodzene! 😉 Ja mam termin 19.november takze ja som uz nevrla ale ked som vydrzala tolko mesiacov vydrzim este tych par dni aj ked je to teraz najnarocnejsie! ☹ Ja som bola v sobotu na zumbe takze som si v ramci normy este zaskakala🙂 chcela som ist uz zajtra rodit (8.nov)ale brusko mam stale hore ziadny naznak k tomu ze by mi to hrozilo! Na vsetkych svatych som premiestnila dve spalne umyla okna na dome takze neverim tomu ze upratovanie ti nieco pomoze akurat k dobremu pocitu ze mas upratane! Prajem ti mat to cim skor za sebou a vsetko aby bolo v najvacsom poriadku 😵 🙂 😀

misha.together
13. nov 2010

Ahojte. Ja idem rodiť do Levíc. Termín mám 6.decembra. Chcela by som vás poprosiť o nejaké informácie ohladom doktorov ktorí su tam. Tak mi napíšte všetko o mudr. Batovskom, Braun, Mančík. Ktorý je najlepší a ktorého si mám vybrať. Ďakujem

monci78
13. nov 2010

@misha.together tak z tych co si vymenovala su vsetcia uplne super, ja na tvojom mieste by som neminula peniaze za doktora pretoze vsetcia dojedneho su spickovy...!! 😉

sny
14. nov 2010

@misha.together Ahoj,ja som mala doktorku Zuzčákovú,je to moja doky,aj som pri nej rodila,ale len náhodou,peniaze som za to tiež neminula,to si radšej zaplatím epidurál 😀 Bola som veľmi spokojná,pôrod som mala ťažký,ale inak samé ženy okolo mňa,tak som bola kľudná.Ja neviem,ale ženám viac verím,veď nám rozumejú trochu viac ako muži.Ale verím,že budeš mať pri sebe hocakého mužského doktora,zvládneš to statočne a na pôrod nech ti ostanú len pekné spomienky.Veľa šťastia,už sa ti to kráti 🙂

peha81
15. nov 2010

@misha.together ja som si vybrala dr.Brauna a bola som s ním spokojná,,to bolo presne pred týzdnom 🙂 ale mala som lahký pôrod, takze v konecnom dôsledku kebyze to viem dopredu tak si asi ani nikoho nezajednávam,,no ale to nevieš, takze som si radsej zaplatila,,,všeho všudy bolesti mi začali o 7 ráno, o 12 som sa dostala na sálu, to bolo este rozdýchatelné, potom epidurál a o pol 3 bol malý vonku 😵 šitie som zo začiatku cítila lebo epi nezabrala úplne, ale potom mi dal dáku injekciu a tom som mu potom povedala ze teraz si tam dole môze robiť čo chce, ze nič necítim 😉 takze mám skvelý zažitok, a dnes si uz na bolesť ani nespomeniem 🙂

sny
15. nov 2010

@peha81 Ahoj,tak ty si už po?Gratulujem k synčekovi 🙂 Ešte pred pár dňami si sa tu bála a teraz máš krásny pôrod za sebou,šikulka 😉
Môžem sa len opýtať na ten epidurál?Koľko stál,nakolko bolel vpich a ako ti je teraz po ňom?Bolo tam veľa mamičiek?Prosím napíš keď si nájdeš čas...ďakujem

peha81
15. nov 2010

@sny dakujeme za gratuláciu 🙂 epidurálka stojí 150e,,vpich som trochu cítila, ale bolo to v pohode, fakt nič extremne,kedze som skôr myslela na bolesť pri kontrakciách,,dr. bol dobrý, vždy sa spýtal ze ci mi uz presla kontrakcia a potom pokracoval,,a po nom tiez v pohodke, trochu ma bolel chrbát na druhý den, ale to bolo asi aj preto ze mi tu hadicku nechal tam az do druheho dna,,ze to sa vybera az potom, takze mi to vybral v utorok doobeda,,,a trochu to bolo cítit ked som lezala na chrbte,,,ale kebyze sa mam este raz rozhodnút tak to nemením,,aj dr.Braun aj anesteziolog dr.Nichta sa zhodli, ze kebyze ho nemám tak tak lahko asi neporodím,,aj psychika robí svoje.
Mamiciek na oddelení zo zaciatku nebolo vela, ja som bola do stredy sama na izbe, a myslim ze dovtedy boli väčšinou po jednom na izbách,,potom sa to trosku rozbehlo,,do vedlajsej izby pribudli 3ciganky, ja som dostala jednu babu a tak sa to postupne hromadilo,,ale boli este aj volné postele 😉

misha.together
16. nov 2010

ok dakujem vam za rady. ja idem sekciou a pokial sa nic neprihodi malo by to byt naplanovane. prveho synceka som mala tiez sekciou takze toho sa nebojim v podstate viem do coho idem. len tentoraz by som si chcela toho doktora fakt zajednat, vzhladom k predchadzajucim okolnostiam z prveho porodu. takze fakt dakujem za rady.

fodorka
16. nov 2010

ahojte trosku som sem nakukla,kedze prveho synceka som rodila este v Novych Zamkoch ale kedze byvame uz tu natrvalo v LV tak druheho si odrodim tu,sice termin mma´´am na koncifebruara zaciaktom marca....ja chodim k Neubauverovi arozmyslame velmi s muzom ze ho aj zapolatime kedze prvemu s amoc von nechcelo aisiel az 9dni p otermine a horko tazkona vseliake vyvolavacky a poviem pravdu keby primar nad nimi nedvihal varovny prst sa na mna z vysoka "vyseru"sorry za vyraz...a chcela som s aopytat ako je to s nadstandardnou izbou co s aplati co je tam???dakujem za odpovede... 😉

mirip
16. nov 2010

@fodorka s nadštandardnou asi tak ked prídeš a je volná tak prečo nie ked nie máš smolu dopredu sa zazmluvniť nedá kedže nevieš kedy bude pri normálnom porode deň D aj ja som ju chcela ale malá sa narodila v utorok v noci a ja som mala ten pech že od pondelka boli obsadené všetky a tie baby odchádzali v piatok a ja v sobotu a na jednu noc už mi bola nafigu, teraz by som chcela kvoli malej aby nechodili všetci za mnou k okienku ale ako mám šťastie zase z toho nič nebude 🙄

fodorka
17. nov 2010

aha takze takto no lebo j asom bola este v NZ na nadstandardke ale tam je iba jedna a uvolnila sa na ruhy den kao osm odrodila,ale kedze by som sa chcela dohodnut s doktorom na konkretny den tak hadam sa da vybavit nejak aj ta izba...sak popytam sa ho....a ked by som bola na nadstandardke tak muz moz eprist aj smalym tam na izbu pozrie tnie?

evaho
23. nov 2010

Mile mamicky ja som rodila v LV pred piatimi tyzdnami u Dr.Mancika a isla by som znova.Za 4 hodin aj s cestou,perfektne aj sitie aj pristup,aj starostlivost!!!!!!!!!!!!Vsetka vdaka)))))))))))).

evaho
23. nov 2010

Este nieco,tie peniaze vobec nelutujem,lebo rodila som druhy krat,ale az teraz som zistila ake to je krasne,ked vsetko citite a vnimate.Prve dietatko islo velmi tazko,preto som sa rozhodla pre dr.Mancika ku ktoremu som presla,ked som otehotnela.S LV porodnicou som spokona aj ked som bola len na obycajnej izbe.Boli sme tam tri mamicky,tak nam bolo aspon veselsie.

vargovka
23. nov 2010

Ahojte baby. Ja som síce nerodila ( teda pred jedenastimi rokmi ),ale bola som včere pri pôrode mojej najlepšej kamaratke. Bol to taky zážitok že by som ho dopriala každému 🙂. Ale nie to som chcela. Rodil pan doktor Kopka ( aspon myslim ze sa tak volal ) a bol perfektný. Zlatý,mily no proste radosť rodit 😀. Nebol tam naznak nervozity ani ničoho podobneho. Vrelo odporučam 🙂. Sestričky? Parada. Tak isto. Ochotne,ziaden krik ani nervozita. Bud sme chytili dobru službu,alebo ak to takto funguje v Lv. nemocnici tak klobuk dole. 🙂 🙂 🙂 🙂

bublinka144
24. nov 2010

Ahoj,
ja som rodila v LV porodnici v aprili tohto roku, mala som naplanovanu sekciu. So starostlivostou som bola spokojna, po sekcii som bola 24 hodin na ISKE, maleho mi aj tam doniesli. Potom som bola na nadstandardnej izbe, co bolo super, navstevy neobmedzene, maly v postielke vedla mna, kupanie vo vanicke na izbe, TV - skor ako kolisa. Len WC a sprchy mohli byt blizsie, ale to je uz ozaj detail. Sestricky sa starali, pytali sa, radili. Aj sestricky z novorodeneckeho boli zlate, maleho som im odniesla aj v noci, kedze som mala silne bolesti hlavy po sekcii. Ale hlavne je, ze maly je zdravy a aj ja som OK. Jazva po sekcii sa mi sice zahojila keloidom, ale to je asi skor vec dedicna a nie je to zase az take hrozne.

adka83
29. nov 2010

Ahojte tehulky/maminky....nemate niektora skusenosť s MUDr. Onrášikom? Býva prítomný aj pri pôrodoch?

mirip
29. nov 2010

@adka83 mala si namysli Ondrašíka čo ordinuje va 4tom na poliklinike že, nie on k porodom nechodí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre