Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

monci78
30. nov 2010

@adka83 ja ku nemu chodím už desať rokov, pýtaj sa čo by si chcela vedieť...? Ale ako hovorí mirip on nechodí k porodom..

elsanka
30. nov 2010

Ahojte, som tu nová a čítam, zaujímavé príspevky. Som v piatom mesiaci, čakáme druhé bábätko. Prvý pôrod bol však v Španielsku a teda skúsenosti so sl. nemocnicami nemám. Asi to plánujeme zvládnuť v lv. nemocnici. Čítam, že to nie je najhoršie. Chodím k Dr. Ďurovskej a dohodli sme sa na pôrode, máte s ňou niektorá skúsenosti? Mne pripadá znalá veci a veľmi príjemná. Termín mám v polovičke mája, Prvý pôrod bol dohodnutý, vyvolaný a s epidurálkou, bolo to fantastické, chcela by som si to aspoň zväčša zopakovať, hoci aj na Slovensku, preto sa pýtam na Vaše skúsenosti. Dík.

adka83
1. dec 2010

@monci78

dakujem....ja k nemu chodim len chvilu a na tieto veci som sa este nepytala ale videla som ze ma v ordinacii diplom ako pôrodnik, tak preto sa pytam....a ako to potom funguje s vyberom pôrodnice a pôrodnika? ja som teraz v 22 tt ale rfadsej by som chcela vediet tieto veci dopredu...dakujem

mirip
1. dec 2010

@adka83 tuším od 5. či 6mesiaca by si mala začať chodiť k porodníkovi u ktorého chceš rodiť teda ak si zaplatíš niekoho konkrétneho k porodu teda tak nejako by to malo byť aj ked nebudeš mať zajednaného konkrétneho porodníka

adka83
8. dec 2010

uz tak skoro? ja som myslela ze to len par tyždnov pred pôrodom....tak to uz mam najvyssi cas nejakeho najst 🙂

peha81
8. dec 2010

@adka83 ja som si zajednávala pôrodníka 2 -3týzdne pred pôrodom,,to uplne stačí,,dovtedy som chodila len k svojmu a vsetko bolo ok,,máš čas, neboj 😉

adka83
10. dec 2010

super tak mam este cas, i ked po tom co som v poslednom case pocula o LV pôrodnici, myslim ze ani ziadneho konkretneho zajednavat netreba...ale este si to rozmyslim...istota je istota 🙂

lowike
13. dec 2010

ahojte baby, presťahovala som sa do Tlmáč a chcela by som si preniesť kartu aj ku gynekológovi/gynekologičke. Koho odporúčate - čo sa týka bežnej starostlivosti, ale aj pri tehotenstve aj pri pôrode? Ja som bola doteraz zvyknutá na lekárku - ženu a tak by som asi preferovala ženu. Našla som v LV na internete 2 gynekologičky - MUDr. Iveta Ďurovská a MUDr. Klaudia Zuzčáková. Aké máte s nimi skúsenosti?
Prípadne v Tlmačoch je MUDr. Braun a všimla som si, že na začiatku tejto témy (nečítala som ešte celú) ste ho veľmi chválili, tak by som možno riskla aj chlapa, ak by sa to oplatilo :P
Prosím poraďte o 10 dní si beriem kartu od svojej "starej". :D Vopred ďakujem.

katusradus
13. dec 2010

@lowike ahoj ja som tlmačanka,teraz bývam v leviciach,ale nadalej chodím k Braunovi,dobre si čítala 🙂 je ozaj velmi príjemný,spomedzi troch lekárov ku ktorým som chodila je on naj. myslím,že nebudeš lutovať a nemusíš ani cestovať do lv, máva ale vela pacientok v čakárni,ja sa stále objednávam 😉

sny
13. dec 2010

@lowike Ahoj,ja chodím k dr.Zuzčákovej už 9rokov,je naozaj super,má vlastné sono,môžeš sa objednať na čas a má primerané ceny za služby,čo u nás sú omnoho drahšie,napr.sono u nej 3,60eur,u iných aj 10eur,objednanie na čas 2eurá,inde 4eurá.
Je to mladá doktorka,príjemné vystupovanie,ochotná poradiť,rada podá informáciu aj cez telefón,nie som z LV,tak mi aj recept poštou pošle.Ja som pri nej aj rodila,bola to náhoda,nemala som ju zajednanú,ale nelutujem,je to milá,skúsená dr,vrelo odporúčam

fodorka
17. dec 2010

@lowike ja som sa tie zprestahovala sem do LV a mne poradili Dr. Neubauvera tak som si dala kartu k nemu a nelutujem pekne povysvetluje som s nim spokojna aj ked nebudem klamat objednaie 5eur a ultrazvuk mi tu hradi poistovna 3krat za cele tehu co u mojho dokiho bol na kazdej poradni tuto ked chce spomimo urobi za 5eur,fotka babetka 5eur..akoze su to peniaze ale tak neberie mto ako vyhodene do vzduchu je sikovn yprijemny a ved aj tak co ved len v tehu a potom mozno raz za rok dat tych 5eur za objedanie neni az take horzne..takze ja si ho chvalim velmi...

s9lvika
20. dec 2010

@monci78 no sestričky na novorodeneckom sú všetky do jedného úplne úžasné, a určite nikto nevyhovie každému, možno ty mávaš všeobecne problémy s ľudmi... a to že sú modelky s nechtami, teraz akože čo, majú si nechat mastné vlasy,nemalovat sa,nemat nechty...nechápem... mne by bolo určite príjemnejšie byt s moddelkou ako s neakou humusáčkou... celé gyn-pôr.ale aj novo je super... a najprv si písala že vás nepustili domov,a vyhovárali sa na žltačku (akože klamali) a potom , že bolo bábo pod lampou,tak? a tam pri nom asi oazj velmi nemáš čo robit, tak ako na iných odeleniach pri vyšetrovaní, operácii a pod.ved čo by bolo keby sa tam nahrnuli všetky mamičky?

monci78
20. dec 2010

@s9lvinka ty moja si odkial spadla ze ides spochybnovat to co som tam ja prezila? Ty ako sa opovaziz sudit mna aj ked ma nepoznas?? Prave som sa vratila z detskeho oddelenia zo zamkov a cuduj sa svete nie su tam modelky, ale zlate duse. Mali pre nas mileho slova, tak ty mi tu nemudruj prosim ta!!!!!!!!!!!!! 😠

mirip
21. dec 2010

@monci78 sto bodov aj ja som mala nepríjemnú skúsenosť so sestričkami z novorodeneckého, neviem čím to je možno sympatiami alebo ako sa vyspia ked idú do roboty

s9lvika
21. dec 2010

@monci78 moja nemudrujem, ale ja som bola velmi spokojná, aj všetky známe,aj tu som čítala pozitíva... len som nepochopila tie ,,modelky,, to je akože zlé? a ešte si písala že na gynde si už bola spokojnejšia, tam už boli iné sestričky?

mirip
21. dec 2010

@s9lvika ona nemyslela že to že boli ako modelky bolo zlé ale to ako pristupovali k nám, napr ja som tam bola ako prvorodička a ked som sa niečo spýtala tak na mna len zagánila ktorákolvek a prevrátila očami že sa také pýtam a a neviem a dorazila ma Dr na novorodeneckom taká staršia Dr, ked mi nenabehlo mlieko ani na tretí deň tak mi šplechla do očí, že čo som to za mater ked som si v maternici vedela vychovať také velké dieťa a teraz mu neviem doať najesť a sestrička čo bola s nou na vizite sa len smiala........aj ked mne to vtedy smiešne nebolo a som si potom aj poplakala teraz by som ju poslala do čarta lebo ako si dovolí niekto tvrdiť a vysloviť také veci nepochopím nevie o mne nič absolutne a mna sa to osobne poriadne dotklo lebo po 5rokoch sa nám po kadejakých problémoch a jednom potrate predtým podarilo otehotnieť a malinká je náš velký zázrak a preto to nebolo od Dr a aj sestričky pekné, a tiež sa mi nepáčila dalšia vec je jasné že všetci dávajú do popredia dojčenie ale ked niekomu nenabehne mlieko hned tak sa pozerali na mna takmer všetky zvechu akoby som bola nejaký vyvrhel spoločnosti čo nevie čo má robiť a ani náznak ppomoci z ich strany.......................a to človeka vie poriadne zdeptať ked som išla s malou domov tak mi len povedali aké mlieko dávať ale nič k tomu ani o dávkovaní a ako často má papať ani o vyváraní fliaš skrátka nič, všetko som si musela nájsť sama a ked som prišla s malou domov na druhý deň sa aj mlieko spustiulo, prešli depky s porodnice čo nikto nič nepomohol a neporadil a bolo aj mlieko.....

monci78
22. dec 2010

@mirip dakujem,
@s9lvinka to ze ty si mala dobru skusenost sa len tes, nie vsetky to maju lahke na novorodeneckom, aj nam sa malý podaril len tazko po laparke, ktoru mi robili na gynekologii, bolo tam super, ani sme nechceli odtial odísť, a mam velmi dobre spomienky...a ked ma na piaty den prestahovali na hotelovu izbu, co je o poschodie nizsie na gynde, tak novorodenecke sestricky vzdy bliakali, to naco ste sem isli, kto sem bude furt chodit za vami? to uz co je akoze?? Ani s doktorkou detskou som nebola spokojna, mam uz syna s DS a tiez som rodila tam pred 15timy rokmi, clovek by si myslel ze sa to tam zmenilo, ale figu, ja som pracovala v automobilke a nemohla som si dovolit umele nechty, lebo poskrabem lak, ale na novorodeneckom si to mohli dovolit, je to tam cudne no. A tie nechty to fakt nevadi, ale aspon pristup mal byt iny, informovanost o stave dietata bola nulova, a kedze mam postihnute dieta, teraz som sa dozadovala väčšej informovanosti, co je podla mna logicke, a reci typu ,,co mam co vam rozpravat ake ma maly vysledky? aj tak sa dotoho nerozumiete vraj" tak tie boli posledna kvapka, a ked som sa pýtala na piaty den, preco som nedostala rhegu po porode kedze mam negat krv, tak iba vtedy mi povedali vraj maly zdedil krv po mne takze nebolo treba. To je podla teba normalne? Mozno si sa ty uspokojila stymito informaciami co ti dali ohladne dietata, ale ja nie, ja som chcela vzdy vediet kde ho beru, do kedy tam bude, a ake su vysledky. Ked so po tyzdni zacala cirkusovat, ze som detskeho lekara este nevidela, a nedala som sestricke maleho zobrat na vizitu, len vtedy sa tam dotrepal pan velkomozny doktor, a pytal sa aky je problem, tak som mu to vysvetlila, pekne ma ukludnil a bolo to ok. Clovek si zasluzi trosku ucty hadam, @mirip vies co je najlepsie? tebe nechceli nic ukazat, povedat, hlavne ze nadomnou tam mudrovali a ukazovali mi ako mam maleho kupat, aj ked som im povedala ze to nepotrebujem, ved som tretorodicka. asi tak...pekne sviatky vam prajem... 😉

monci78
22. dec 2010

@mirip, teraz pozeram ako ti leti ten cas, za chvilu ides rodit, drzim palce... 😵

mirip
22. dec 2010

pridávam sa ešte k tomu aj ja monci78 tiež mi hocikedy vzali malú ani nepovedali kam idú na aké vyšetrenie a ked som sa na to raz sestričky pýtala že kedže som podpísala že som prevzala zodpovednosť a dieťa chcem pri sebe tak by mi mala aspon povedať kam ju berú a ona sa ocapila že na sono hlavičky či kam to viem že je ako je príjem na detské oddelenie a ked som povedala že prečo jej nedá čiapočku ked ju bude brať po chodbe, že načo je potom napísané v papieroch že do porodnice že si mámje pre dieťa priniesť čiapočku ked jej ju nikdy nedá tak zazrela a nakoniec ju dala malej a na druhý deň naschvál ked jej brali z hlavičky krv tak jej ju capla na hlavu aby tam bol flak od krvi.......................ale nie všetky boli hnusné jedna sestrička taká dlhovlasá blondína mala stále vrkoč na tú som natrafila asi 2x a tá bola velmi zlatá aj ked som nedojčila tam a boli sme na umelom pomohla ako sa len dalo 😵

monci78
22. dec 2010

@mirip presne s tou ciapkou sme aj mi mali stale boj, ja som ju dala malemu na hlavu, ked ho brali prec, a ked ho doniesla, ciapka nikde, az ked som ho prebalovala som videla ze ju ma capnutu medzi nohami. A presne ako vravis ta sestricka stym vrkocom bola velmi zlata ona mi prisla vecer povedat ako je to stou zltackou a ako vysoku ju ma maly. ona bola hadam jedina normalna sestricka, ked bol maly pod lampou vzdy mi ho tak doniesla, ze bol okupkany a vyvonany. 🙂 ostatne mali v pazi...
@mirip ides tam rodit aj teraz? ja keby ze nechcem epi tak idem do stiavnice ale tam nedavaju epi, kvôli tomu som sla do levic...

mirip
22. dec 2010

@monci78 hej idem a k svojmu Dr teda dúfam že bude mocť a nebude niekde odcestovaný, zatial sme sa dohodli že hej

s9lvika
23. dec 2010

@monci78 je mi fakt lúto, že ste mali takéto skúsenosti... je tam viac sestričiek, všade sa nájdu aj také, aj také...možno velakrát to ani nebola sestrička, ale ošetrovatelka,lebo ich nejde rozoznat... Krásne Vianoce

lulu19
25. dec 2010

ahojte baby mozete mi poradit tie co ste uz v leviciach rodili ze co vsetko potrebujem zo sebou zobrat kludne mi napiste aj do ip buem vam velmi velmi vdacna .este raz dakujem

mirip
25. dec 2010

@lulu19 pošlem ti v IP

silvika18
2. jan 2011

Ahojte dievčatá, chcela by som sa Vás opýtať na vaše skúsenosti v Leviciach. Koľko je tam nadštandardných izieb? Dajú sa objednať vopred? Či teplá voda tečie aj v noci? A ako je to s návštevami - či môžu ísť na izby alebo musia byť niekde na chodbe? Môže za mnou manžel kedykoľvek prísť alebo len v návštevné hodiny? Ďakujem za odpovede 🙂

mirip
2. jan 2011

@silvika18 nadštandartné izby tuším 3 či 4 zajednať ak ideš rodiť spontánne sa velmi nedajú len ak máš šťastie a je práve volná, návšteva može len k okienku 20X20cm a ak sa tam stretne viac návšetv tak smola návšetvy dnu nemožu ako vo vačšine porodníc len ked máš nadštandartnú, može prísť návšteva kedykolvek, teplá voda tečie cez deň a v noci nie ak sa to teda nezmenilo už od 2009

devlin
6. jan 2011

@silvika18 ja som mala hotelovu izbu, ale na gynde, nie na sestonedeli (a neviem si vynachvalit, ziadne placuce babatka, len to moje 😀 ) a tepla voda tiekla aj v noci, chodila som sa x-krat za noc sprchovat 😉 rodila som v septembri 2010

lowike
10. jan 2011

@fodorka
@katusradus
@sny
ahojte, ďakujem za rady, vyhral to nakoniec Braun a vyzerá byť super 🙂

fide
12. jan 2011

Ahojte je mozne mat manzela v LV pri porode??? v Nr to bolo mozne len ak nerodila nejaka ina mamicka ktorej by to vadilo.A to bez ohladu ci si to zaplatite alebo nie,,,Nastastie som rodila v nedelu vecer kedy nebol taky naval🙂 a este aky mate nazor na dr Zuscakovu??Dakujem za odpoved.

mirip
13. jan 2011

@fide je to možné ak rodíš sama ak rodíte viaceré dá sa oddeliť závesom ak to tej druhej nebude vadiť, Dr Zuzčákovú poznám len z videnia inak ju poznajú tie čo k nej chodia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre