Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

henia
4. máj 2012

nieje tu nejaka co rodila v Leviciach minuly rok okolo 7 marca???

ktore
4. máj 2012

Henia .ved prave,tolko pripadov je na downov syndrov.ja som amnio odmietla.nechcem to a hotovo.rozmyslela som si to lebo vysledky aj tak neukazu.som rada ze som neisla ,mozno by som bola velmi nestastna.citim ze je ok.tesim sa nan.

rejocka
4. máj 2012

@ktore jééj ahoj,poznám ta zo septembra,tak ideš do levíc rodiť?Možno sa tam stretneme ak si dobre pamatám,tak máme tak blízko pri sebe,ako sa máš?Už aj vieš čo máš v brušku?Ja chlapčeka-Damiánka 🙂

zora256
4. máj 2012

@millada Ahoj!
Držkám palčeky aby si mala krásnu spomienku na pôrod a potom sem napíš aký si mala zážitok z epi🙂

zora256
4. máj 2012

@henia Ahoj!
No to je smiešne,počas bolestí,zaspať,nuž ja som bola hne´d prebratá o štvrť na 12,ke´d mi praskla voda😀,že spať ešte ďalší deň som nevedela zaspať😀 už po pôrode ztoho celého🙂

ktore
5. máj 2012

@rejocka ahojko aj si povedoma.ano idem do levic na isto.dufam ze sa stretneme.kam chodis na poradnu?

majka21
5. máj 2012

@mirip, ako si ma potešila, aspoň som nebola sama, ktorej sa driemalo pri pôrode. Ja som si medzi kontrakciami driemkala, he-he. Ešte komu som to vravela, každý sa ma pýtal, ako sa to dá 😀, a ja reku normálne, veď som rodila v noci.

mirip
5. máj 2012

@henia ja minulý rok na MDŽ teda 8.marca 😎

rejocka
6. máj 2012

@ktore do pereca-dr.Bende,idem 16.5.na morfologický a ty ku komu chodíš?
🙂

alyce
8. máj 2012

Dievcata, nehodili by ste sem niekto zoznam veci, co si treba zobrat v Leviciach do porodnice? Dakujem 🙂

alyce
8. máj 2012

@lucia375
@dara2583
@majka21 dievcata, prosim vas, nenapisali by ste sem zoznam veci, ktore treba do porodnice v leviciach? velmi pekne dakujem 🙂

lucia375
8. máj 2012

@alyce To čo do každej porodnice, nič špeciálne.
Pre bábo len plienky, utierky a krémik na zadok, čiapočku, tenšiu dečku, môžeš aj vyvarený cumlík, oblečenie mu dajú erárne.
Pre seba doklady, nočné košele dávajú, môžeš používať aj svoje ale aspon prvé dni si zober ich.
Podprsenku na dojčenie + tampóny, dobré je ak máš mast na bradavky, napr. kalciovú alebo inú.
Hygienické potreby na sprchovanie, kefku, pastu, toaleťák, vreckovky atď.
Vložky, 2 balíky tých popôrodných SAMU z lekárne, potom ti stačia aj hocijaké lacné bez krídelok.
Župan, papuče, dobré je ak máš aj na sprchovanie nejaké šlapky.
Neviem, možno som na niečo zabudla, nič ma už nenapadá.

mirip
8. máj 2012

@alyce písala som pár strán dozadu 😉

lowike
9. máj 2012

@lucia375 @alyce ešte na to sprchovanie treba detské mydlo,
ak budeš v pôrodnici cez víkend, treba mať aj vlastné nočné košele, lebo cez víkend neperú erárne,
podložky na posteľ pre chorých/na prebaľovanie - aspoň 4 ks,
dobré je mať aj tie sieťované nohavičky - keďpôjdeš do jedálne, alebo ti príde návšteva, nechsa nemusíš zaujímať, či ti vložka nevypadne 😉
vineu na rozbehnutie mlieka a čokoládu na dobitie energie po pôrode 🙂

alyce
9. máj 2012

@lucia375
@mirip
@lowike
dakujem dievcata, ja som pred tym rodila v stiavnici, ale uz si nepamatam, co tam bolo treba a teraz pozeram, ze tam sme si museli doniest vlastne oblecko aj pre babo aj pre seba... Pomohli ste, idem si to pozapisovat 😉

fodorka
9. máj 2012

@henia ja som rodila 8.marc aminuly rok 🙂

fodorka
9. máj 2012

@mirip kto tam mal vtedy este zajednaneho dokiho ??

mirip
9. máj 2012

@fodorka aj tá druhá baba čo sa jej narodilo dievčatko prečo?

fodorka
9. máj 2012

@mirip nie ja len ze par stran dozadu si tu pisala ze doki sa nestaral tak som nevedela myslis tu blondinku?ved za tou chodil...

mirip
9. máj 2012

@fodorka nie ked som rodila prvú sme tam boli 3 a o jednu ten jej ani nezakopol

fodorka
9. máj 2012

@mirip aha tak oki 🙂 nie ja len ze ja som mala plateneho Neubauvera a super obrovska spokojnost 🙂

millada
9. máj 2012

@fodorka , bola si spokojna s Neubuerom? Je to moj gyn. a pri prvej dcerke som ho nemala, teraz rozmyslam ze si ho zajednam. kolko si platila? Mas pocit, ze ti porod aj trosku urychlil? Lebo vsetky kamosky, co mali zajedn. doktora porodili do 3 hodin 😅

fodorka
9. máj 2012

@millada som s azasmiala ze porodili do troch hodin lebo ja som rodila cca 2,5hodky 😀 ja som s nim bola vlemi spokojna je to aj moj doki a nebolo o com premyslat hned som si ho zajednala,kedz eja osm isla znov apo termine tak sme sa dohodli ze pondelok nastupim do nemocky on mal utorok sluzbu,hned rano utorok si ma primar zavolal ze pan doktor ma dneska odrodi dal mi cipok nech si idem lahnut na pol hodku ja som uz bola na 2,5cm otvorena a pri druhom to ide lahsie 😀 takze hned osm citila take skrabkanie v podbrusku ze nieco sa deje,prisla sestra nech idem snou hore dali mi klystir a sup na salu prisiel doktor Neubauer ze sup na kozu ja na 4cm otvorena ale aj tak mi pichol oxytocin co trosku lutujem ze som si nechcala alebo aj pri prvom porode som ho dostala a potom osm mala ukrutne bolesti ale nevadi uz co....a chodil ma pozerat a nakoniec ledva dobehol potvora sestricky ho nahanali skoro ma musela druha dokina odrodit ale stihol to aj nastrih-chvalabohu co pri prvom nestihli a je ho sitie parada cca 7minut a po 4hodinach osm sedela v tureckom sede 😀 super...po prvom som mesiac nevedela si sadnut ....takze ja odporucam aj do tretic ekeby mam ist tak si ho zavolam 🙂

millada
9. máj 2012

@fodorka , tak si dalšia, čo so zajednanym doktorom do 3 hodin 😠 😀 Lebo teda ja som si pri prvom nezajednala, ze ved vsetci porodnici su v LV dobri, mala som Matya, bol super, ale teda pôrod vyvolavany po tyzdni prenasania trval 17 hodin 😒
A ked mi potom vsetky kamosky mamičky hovorili, ze oni mali zajednaneho doktora a rodili do 3 hodin, jedna za 45 min. od prvej kontrakcie, tak som myslela, ze ma porazi. A tie, čo nemali ako ja, tak tiez min. 12 hodin rodili. Asi to nie je nahoda a to, ze si ich zaplatis ti oplatia tym, ze to nejak urychlia. Som si ista, nemoze to byt nahoda.
A kolko si teda platila?
Super, ze si to mala tak rychlo za sebou 😉 A ten oxytocin to urychluje, alebo prečo take bolesti z neho? Aj mne ho asi davali, lebo ja tyzden po termine zabetonovana, tak to vyvolavali jak sa dalo 😝

fodorka
9. máj 2012

@millada jaj moja tak to aj prvy osm mala taky vyvolavany oxitocinom samozrejme zavreta jak stupel n aflasi som rodila 9dni po termine a porod trval 9hodin...a ako som uz pisala druhy tiez po termine ale rychlo takze uz urcite to pojde rychlejsie aj ked si nezajednas...a kolko som platila uz neviem ale tusim na stranke nemocnice je to napisane...a preto take bolesti lebo ten oxytocin vyvolava stahy maternice takze preto no je mi luto ze som sa nechala znova presvedcit ze ho dame ale nevadi uz teraz s tym nic nenarobim ale keby mam ist este raz tak uz chcem bez 🙂 a neporovnavaj prvy a druhy porod!!to je 1:1000000 ja na prvy spominam dodnes dost blbo aj ked samozrejme zaver bol prekrasny ale porod otras tazky rodila som v NZ nemala som dokiho vsetci kaslali na mna a teraz parada uzila som si to bez stresov z ektovie kto ma odrodi ako to bude a tak...klud pohoa super!

millada
9. máj 2012

@fodorka , bodaj by. Ja mam viacere zname aj spoluziačky, čo mali druhy rovnako dlhy alebo aj dlhši ako prvy 😒 Dufam, ze to nebude moj pripad a pri prvom som si to odtrpela hned aj za druhe bejby 😀
No ja mam tiez na prvy dost zle spomienky, aj ked samozrejme zaver uzasnyýýý 😵 Keby sa mi to teraz tak rychlo podarilo ako tebe 😉
A ty si priamo z Levic alebo z okolia?

ktore
9. máj 2012

@rejocka ahojko ja som bola v martine na 3D je tam super ,ten pristroj kvalitny.vsetko som videla aj ako prudi krvicka do srdiecka.mozog odmeral.uf vlastne vsetko pozrel.vnutornosti,odmeral tu nosovu kost a ine veci .proste zazrak.bude to dievcetko barborka

ktore
9. máj 2012

@jaja28 ja som dve percent zo zien ktore na EPI nereaguju.absolutne som necitila ulavu.cakala som a nic.anesteziologicka chodila okolo mna.nechapala.potom som casom pisala do jedneho casopisu pisala co bolo.vraj mam citlivu maternicu a epi nezabrala.ale ked pojdem rodit tak budem chciet zase aj ked rizkujem ze zase nezaberie.vedla mna rodila jedna a tej zabrala.nic necitila.

ktore
9. máj 2012

baby prosim vas manzel ked ma donesie rodit tak je so mnou vnutri od zaciatku alebo ma prist neskvor?

jaja28
9. máj 2012

@ktore mne hovoril anesteziolog, ze 7 percentam nezaberie, ja som sa modlila, aby som nebola medzi tymi 7 percentami, nastastie mne zabrala, az nadmieru, keby idem rodit 2x zaplatim si zas a som presvedcena o tom, ze aj keby mi nezabrala presne tak ako tebe tak urcite risknej a zaplatim si ju zas 😉 budem drzat palce, aby ti to po 2x vyslo 🙂 a co sa tyka manzela, so mnou bola sestra, lebo manzel bol na sluzobke a bola so mnou od zaciatku ako som vysla zo sprchy az kym ma neodniesli zo sali na izbu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre