Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

zora256
2. okt 2012

@ankalv1 Ahoj!
Tak ja zas ostatných nepoznám,ja len čo som počula,od žien.jedine z Batovským mám skúsenosť🙂Veru je to podľa mňa jedno ktorého máme aj pri pôrode,každý je v niečom lepší🙂

ankalv1
2. okt 2012

@zora256 aj Bátovský je fajn, mňa síce nerodil ale na oddelení bol ok vždy mi všetko vysvetlil.. ale jeho žena mi bola pri prvom pôrode a tá je skvelá- keby tam ona nebola asi utečiem 😀 😀

zora256
2. okt 2012

@ankalv1 Ahoj!Nuž ja nepoznám,ktorá je jeho žena a ani ostatných,keďže som z okresu Vk,tak ja som tam šla rodiť,lebo môj gyndoš je zo Šiah a aj som tu viac chváli čítala ako na Lučeneckú pôrodnicu,a teraz aj na laparku sa chystám do LV🙂tak verím,že budem mať zas na lekárov a sestričky šťastie,aspoň toľké ako pri pôrode a na šestonedielke 😔 .Hoc ja som tiež mala super asistentky,nepoznám ich po mene jedna bola copatá mladšia asi nad 20rokov ale némala ešte 30-tku,svetlo hnedé z blond melírom,asi ak sa dobre pamätám a kučeravá staršia pani okolo 40-50neviem presne ale bola veľmi milá,a aj jej kľud ukludňoval a bola aj na šestonedielke nápomocná,proste som sa sňou mohla porozprávať o svojich ťažkostiach ako opuchoch nôh a o vyčerpanosti bola veľmi milá a aj sa z novorodeneckými sestričkami dohodli,že mi na tú noc malého postrážia a ja som musela mať nohy zabalené a odýchnuť si čo mi veľa pomohlo🙂

mirip
3. okt 2012

@veronica30 je to individuálne, každý chváli niekoho iného

ktore
3. okt 2012

@zora256 to mi dala papier doktorka a s nim som isla.ona mi povedala kedy mam ist .velmi si uz nepametam.ona mi dohodla asi termin.ja som nic nevybavovala,sa mi zda.

zora256
3. okt 2012

@ktore Ahoj!
No to je super🙂Ja som čítal tu už neviem ktorú diskusiu o laparke,tam jedna písala,že podľa ms,aj ty si mala pred alebo po ms?Tú laparku,alebo to sa už ani nepamätáš,asi:-/A to si bola na nej pred prvým bábom,alebo pred druhým?A po akom čase sa vám podarilo otehotnieť?

chariquet
3. okt 2012

@veronica30 ja som rodila u Batovskeho - spokojnost na 100%, zasil ma na 5 hviezdiciek - na druhy den som mohla sediet v hocijakej polohe 😀 neviem, ake som mala stastie, ze som sa k nemu dostala, no som vdacna 🙂 Dobre skusenosti mam aj s Kopkom - bola som u neho na vysetreni a tiez som bola spokojna.
Vo vseobecnosti na LV porodnicu nemozem povedat ani jedno krive slovo - doktori, sestry - vsetci su tam, kde maju byt. Na porodnej sale mi robila "spolocnost" Batovska a este jedna starsia sestra = skvele zenicky, pekne sme pokecali a pri porode mi maximalne pomahali. Stacilo fakt len pocuvat ich rady.
Co bolo o nicom je strava, no tie 4 dni kazda prezije... a samozrejme "super priestor" na navstevy... v tomto su viditelne rezervy 😖
Vsetkym tehulkam drzim palce 😉

ktore
3. okt 2012

@zora256 neviem uz ci pred alebo po ms ja som po nej otehotnela do troch mesiacov.bola som aj pred prvym teho ale to som mala aj ine problemy vtedy som neotehotnela

zora256
4. okt 2012

@ktore Ahoj!
Teraz som práve po ms.Ale keďže ku gyndošovi idem len 15.10. to už budem takmer vpolovici cykla,a kým vybavím,budem pred ms.Ale tak uvidím,čo mi povedia.Tak to fajn,keď sa druhé podarilo hneď na 3mesiac po laparke.Nuž u nás je aj ďalší problém,môj muž,on mal v roku 2010 len 50% zdravých spermií,a keďže žiadnu zeleninu a ovocie neje a nechce a ani vitamíny v tabletkách,tak zrejme už ani toľko nemá zdravých:-/ keďže má nezdravú životosprávu a je trvrdohlavý ako lev☹,tak asi sa nepodarí už vôbec 😢 ,ale čo už ja si aspoň svoje zdravie dám do poriadku a uvidíme časom,či sa podarí a ak nie,tak budeme mať len syna🙂,ešte že aspoň jeho máme 😉 .Len keby svokra nebola taká hnusná...

ktore
4. okt 2012

@zora256 oj joj co mas hnusnu svokru?to neni dobre ked je muz tvrdohlavy.ja som tiez svojmu kupila vitaminy na spermie ale tiez velmi nebral.heh.tam su odlozene.

zora256
4. okt 2012

@ktore Veru,stále sa jej máli,má 11 ročného vnuka a nášho 1 ročného stále chce ďalšie,lebo chce vnučku:-/,proste nemá srdce nevie pochopiť,že ak sme mali ťažkosti aj pri prvom a teraz mám ísť aj na laprku,že to nie je naželanie,atď.len nechcem byť hnusná a povedať jej do očí,že jej synček má zlú životosprávu,a preto nevie spraviť dieťa 🤐 ,a že jej synček nechcel ani toto( a teraz ho nedá za nič),a že mu stačí toto jedno a ani nepohne prstom preto aby sme mohli mať ďalšie,len keby mi stále jeho mater nehúdla,keď on nie je doma,stále príde stým tak som už vnedeľu vybuchla,že to nie je také jednoduché ako si ona predstavuje,že sa uvidí po operácií čo mi nechajú 🙄 ,a tak ako keby sa zo sna prebrala,začala habkať,že či naozaj pôjdem na tú operáciu,no skoro ma porazilo,vôbec nepočúva,čo jej hovorím,je hrozná,proste ubehne pár mesiacou a znovu bude domňa húsť takjej už zrejme poviem nak hovorí svojmu synkovi,a uvidíme čo nato povie,sná&ď jej jej synček už povie svoje.😀
Ešte dobre že sňou nežijeme,lebo by som už asi dávno bola u našich.

mirip
4. okt 2012

Vyhodiť ju z 12 poschodia s tým,že dverami nemusíš leť ty striga 😀

mirip
4. okt 2012

@zora256 a laparka nie je nič strašné, akurát v ten deň ked si mala laparku musíš byť na jiske je otras, teda ak tam vedľa teba leží jedna cigánka ktorá strašne kuviká a stene 24hodín a z druhej strany druhá síce biela žena ale taká čo do rána hodí šablu z narkózy minimálne 10x

zora256
5. okt 2012

@mirip Ahoj!díky za predstavu,ako to asi vyzerá na jiske😀

nikalv
5. okt 2012

@veronica30 ak mozem poradit tak primar... mala som ho pri oboch porodoch a bola som spokojna... 🙂

mirip
5. okt 2012

@veronica30 ja poradím Braun, Braun, Braun anikto iný 🙂
no ono aj tak výber je na tebe, lebo každá ti tu poradí iného...... 😀

ktore
6. okt 2012

@veronica30 v ziadnom pripade MUDR.MAťO nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Braun je dobry.ja som vyfasovala Maťa a nedopadlo to dobre.nechcelo sa mu.kaslal na mna.

vargovka
6. okt 2012

@ktore kedy ma prosim ta Maťo službu? aby som vedela kedy nemam rodiť 😀 lebo tiez som na neho pocula nie dobre veci,tak by som bola nerada keby som ho vymákla.

vargovka
6. okt 2012

@mirip ale tak hadam je aj niekto aspon rovnako kvalitny pôrodník v Lv ako dr.Braun. či ani nie?

mirip
6. okt 2012

@vargovka podľa mna nie je, ak si čítala druhú vetu v predchádzajúcom príspevku, tak tu vám neporadí nikto žiadna baba čo rodila v Lv, lebo každá povie meno toho porodníka s ktorým má skúsenosti pri svojom porode a doporučí len toho....a nakoniec vybrať si musíte aj tak každá sama alebo nechať to na náhodu, stále je to na vás koho si vyberiete

mirip
6. okt 2012

@vargovka a Maťo má službu skoro stále

mirip
6. okt 2012

@vargovka lebo keby chceli baby čo idú rodiť do Lv vedieť objektívny názor mamičiek čo už odrodili musela by tu byť nejaká zo žien čo rodila veľakrát a bola-rodila u všetkých 8-9porodníkov v Lv a vtedy by sa dalo porovnať...no taká čo má 8-9členný detský team doma tu nie je 😀

ktore
6. okt 2012

@vargovka vobec neviem kedy ma sluzbu.dufam ze ho nevymaknes.

ktore
6. okt 2012

@vargovka snad ostatnych chvalia,okrem zuscakovej.inak mna ona rodila pred 10 rokmi a bola fajn ale mohla sa zmenit odvtedy.mozno ze mala vtedy dobru naladu.

vargovka
7. okt 2012

@mirip je jasne ze kazda si vyberie toho doktora ktoremu doveruje. a este ked si ho zaplati,tak sa snaží o dušu.
a Maťo ma sluzbu skoro stale? ja si skor myslim,ze mava sluzby na pôrodke presne tak ako vsetci ostatní. tak ale ked to pises,tak to mozno vieš. ja sa necham prekvapit kto tam bude.

vargovka
7. okt 2012

@ktore neham to ja na nahodu 🙂 ved odrodit ma musi kazdy a bude tam aj moj drahy so mnou,tak snad by neboli na mna hnusny. by im hned povedal ako si muža poznam 😀 😀

ktore
8. okt 2012

@vargovka to je edobre ak tam budes mat muza.nech sa ich nenaplasi.

simi22
9. okt 2012

Myslím, že aj niektorí iní sú takí dobrí pôrodníci ako Braun, možno aj lepší. Ak si uvedomíte, že Braun len ambuluje, tak tých pôrodov až tak vela nemá a tým stráca aj skúsenosti. Známa si ho zajednala, dala sa nahovoriť, ale veru nebola veľmi spokojná. Celý deň sa o ňu neobzrel, bola na pôrodnici 6 hodín, ani raz ju neprišiel pozrieť a to bol na ambulancii, vravel že jej je celý deň k dispozícii. Prišiel až keď ho volali sestričky k pôrodu. A to ju stálo 200 éčok. Vraj vedla nej rodila žena, ktorá si k pôrodu nezaplatila nikoho a tú bol nejaký lekár pozrieť za ten čas aspoň trikrát. Tak si potom vyberte.

tinkaaa
9. okt 2012

ahojte baby,chcem len pridať moju skúsenosť - ja som mala zazmluvneného Brauna už 2x a nemôžem sa sťažovať.Mala som sekciu,ktorú robil spolu s Maťom a prišiel sa aj opýtať aj pozrieť ako sa mám.Taktiež poradne a vyšetrenia,všetko v naj poriadku.Vizity robil on,takže som bola nad mieru spokojná a informovaná čo a ako.
Skôr by som sa vyjadrila k sestričkám na novorodeneckom.- mať nadštandard dole na prízemí a sestry na vás takpovediac prepáčte za výraz "serú" kým sa vy neozvete cez telefon ... no čo dodať.Bohužiaľ som vymákla 2neochotné služby za sebou - potom to už bolo ok .Nebolo mi to nejak ľúto ani zle,len si neviem predstaviť maminku,ktorá je prvorodička a nevie čo je s jej bábom lebo jej vizitu nerobia na izbe ale bábo zoberú hore a vrátia po vizite,neprídu sa pozrieť či niečo potrebujete až potom ako sa ozvete.
Česť výnimkám,ktoré by si za svoju ochotu zaslúžili naozaj metál - nuž ale bohužiaľ nie všetko je vždy ružové a pekné ako to vyzerá na prvý pohľad.

nikalv
9. okt 2012

@tinkaaa to poznam.... aj ja som mala izbu hottelovu na rizikovom a tiez dosli az ked som ja alebo manzel dosli.... a jedna povedala mojmu muzovi do telefonu ze ,,dufam ze tam nebudem musiet chodit,, ale to bola sestricka z gynekologie... a ani ma po porode neprisli vysetrit ako mali.... kaslali na mna.... ale niektore boli mile, ochotne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre