Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

chisa
26. apr 2011

@sny ...tak za PEDA som platila asi na tretí den,sestricka na oddeleni mi povedala kedy to mame ist zaplatit,bolo to 150 e. Jasne,ze to nebolo uplne bez bolesti,lebo kym ju zavedu,musia zacat kontrakcie a musia byt porod.cesty otvorené na urc. velkost,tak je dolezite aby sa PEDA zaviedla v spravnu dobu.je to trosku neprijemne,ale len chvilu,kym to dr.zavedie,ale to je fakt chvilocka.super je,ze ak potrebujes,da sa stale davka pridat,takze pri siti napr. nie je citit taku silnu bolest.kateter sa potom vybera az na druhy den.ja som.sa dlho nevedela rozhodnut,az na poslednu chvilu som sa rozhodla pre nu a veru,bolo to dobre rozhodnutie.

jaja28
26. apr 2011

ahojte, ja som rodila v Lv, rodila som pri dokt. Kopkovi, ktore ho som si vopred zmluvne zaplatila + mala som aj EPI a pri pôrode bola moja sestra, takze som tam nechala 10 000 sk v tom čase a boli to najlepsie investovane peniaze v mojom zivote, doktor na 1 s hviezdickou, mili, ochotny a cely cas sa odo mna ani nepohol, s EPI som nic necitila, takze ked som bola otvorene na 10 cm, povedali mi tak ideme na to, ubrali epi, aby som vedela kedy mam kontrakcie, lebo som absolutne nic necitila 😀 a na 3 kontrakcie sa mala narodila, super porod, personal, no proste odporucam kazdemu 😉

elsanka
26. apr 2011

ja som sice v LV nerodila, ale skusenost s PEDA je ta ista. Do zavedenia, strasne bolesti z kontrakcii, ale potom uplne super! Ja som citila, ked mi prichadzali kontrakcie. Jediny rozdiel bol, ze neboleli. Pri porode to iste.... citila som kedy kontrakcia prichadzala a vtedy som zatlacila, malinky sa narodil na tretiu ci stvrtu kontrakciu. A sitie, ci predtym nastrih som vobec necitila.... vysledok: na porod, ktory ma kazdu chvilu caka som si dohovorila PEDA a aj porodnika...
Moj nazor: Ak je moznost eliminovat, alebo aspon minimalizovat sprievodne bolesti a mat sancu sa plne sustredit na moment prichodu dietata, je to treba vyuzit! Teda ak je to financne zvladnutelne.... 😉

mirip
26. apr 2011

@elsanka aj kontrakcie všetky sa dajú prežiť aj bez peda 🙂

deborah77
26. apr 2011

Zajtra sa chystám k doktorovi Nichtovi na pohovor. Som zvedavá.

elsanka
26. apr 2011

@mirip ja nevravim, ze sa nedaju prezit, ale ked sa daju zmiernit, tak preco nie....to je vec nazoru a prahu bolesti....
Ja este stale neviem ci si to dam, ci to stihnem alebo, ci vobec pride lekar... Keby lekar neprisiel, nemam ziadny problem tie kontrakcie "prezit" ako Ty vravis....Len tvrdim, ze ak existuju vymozenosti mediciny, tak preco ich nevyuzit. Myslim, ze by si si mohla precitat iste zazitky z porodov a nie vsetky su fantasticke..... prezit este neznamena spominat v dobrom na zazitok z porodu....... da sa spominat na kazdu sekundu, s jasnou hlavou a krasnymi spomienkami..... ale opat vravim...kolko ludi, tolko nazorov....

sny
27. apr 2011

@chisa Ďakujem veľmi pekne za infošky,iste sa mi zídu,i keď mám ešte čas,ale teraz si to už poistím,lebo nerada by som svoj posledný pôrod pretrpela,ako prvý,ale chcem si ho riadne užiť 🙂

jaja28
27. apr 2011

presne tak, je to o prahu bolesti, tak ked sa tomu da pomoct tak preco nie, mala som rizikove tehotenstvo a lezala som v nemocnici 2 mesiace, videla som strasne vela porodou, a bol naozaj velky rozdiel ked boli s epi a ked nie. po epi mamicka nebola unavena, bola v pohode, uzila si cely porod, takze az to financna situacia aspon trosilinku dovoluje nevahajte babulky, fakt je to super 😉 😉 😉

bresbea
27. apr 2011

Ahojte!Citala som tu o epi.To musím povedat vopred?Alebo staci ked už idem rodit.?Môj lekár spýtal sa na to,dens by som mala povedat,a povedala som ze netreba ale ako teraz citám o tom ......ze to je tak dobré.Termín mám 9.Maj. alesom už otvorená pondelok mám ist zase na poradnu.

okana1985
27. apr 2011

ahojte baby chcem sa spytat ked chcem manzela pri porode musi sa to do predu nahlasit???

mirip
27. apr 2011

@okana1985 nie stačí tam ked si

keena
27. apr 2011

@okana1985 podla mna musi, ved aj za neho musis zaplatit vopred..
@bresbea jj vopred.. a tiez to musis zaplatit...ak nevyuzijes tak ti vratia peniaze, ale o 10€ menej

okana1985
27. apr 2011

@keena a to mame ist do porodnice??

mirip
27. apr 2011

@keena nie nemusí vopred, platí sa až na porodnej nie skor

elsanka
27. apr 2011

jedine co je treba nahlasit vopred je konzultacia s anesteziologom ohladom PEDA. Manzel pri porod len pride. Vsetko sa plati az po porode: dohodnuty lekar, PEDA, nadstandartka aj poplatok za manzela pri porode.Cca vas to vyjde na 450 az 500 eur. Je to na zvazenie, pretoze to male peniaze nie su.Ja som si dohodla aj lekara aj PEDA a nic som dopredu neplatila a to sa mi uz porod blizi. Som otvorena, odisla mi hlienova zatka a nepravidelne kontrakcie uz zacali.... takze mozno aj dnes.....

keena
27. apr 2011

@mirip @elsanka no zas o nieco mudrejsia 🙂 fakt som si mysela, ze sa to plati skor.. ale tu epi fakt netreba zaplatit skor? resp. ked ju nevyuzijes, ale mas ju teda "odkonzultovanu" aj tak ju zaplatis?
@okana1985 to neviem, skus sa opytat svojho dr.

mirip
27. apr 2011

@keena všetko sa platí až po aj zajednaný lekár až po

elsanka
27. apr 2011

@keena urcite nie...ked ju nevyuzijes, nemas za co platit, Nichta vravel, ze nie vzdy moze prist nakolko sluzi aj na zachranke a na PEDA je v nemocnici sam.... mam pocit, ze dievcata vraveli tak, ze pocas pobytu v nemocnici sa s nimi dohodnes keedy ti zaplatis, respektive oni Ti povedia... takze s balikom penazi na porod ist nemusis. Okrem toho za lekara platim rovno jemu a nie v nemocnici, on si to s nimi vyuctuje, takze je to tiez az po....

zora256
29. apr 2011

@elsanka Ahoj!
Tak Ti držím palce,aby Ti to celé dobre dopadlo! 😉 A aby si mala pozitívne zážitky na celý pôrod.Potom sa ozvy keď budeš môcť 🙂

fodorka
29. apr 2011

za lekara platis az po vsetkom za mnou prisiel po porode moj doktor Neubauer a povedal mi ze sa dojedname az po 6stonedeli...ale ked som si isla dat potvrdit papier k nemu ked s amaly dozil 28dni tak som mu to rovno vyplatila....lekara zajednat odporucam po skusenosti s prvym porodom urcite...a s tou epi je to asi cvec nazoru ja som si povedala ze ked to prezili milionyx zien pre do mnou to prezijem aj ja....prvy porod bol sice dlhy tazky ale ako nahle bolo po task vsetka bolest opadala a bolo to skvele a vobec som nebola nejak extra vycerpana pravewze som si hned bola pytat maleho k sebe🙂 a druhy portod tiez bez epi tenotkrat za 2,5hodky takze super🙂 ale ako vravim vec nazoru ked sa niekto nato vopred necviti zajedna si epi a je... 😉
ale inak kao porodnicu mozem len alen odporucit prve osm rodila v NZ a sice vybavenie bolo o dost lepsie ako tu ale ten pristup ci na salke aalebo na sestonedlei sa neda opisat velmi super!

dankamat
3. máj 2011

Prosim vas, neviete ci sa musi nejak dopredu nahlasit, ze chcem rodit v LV ked mam trvaly pobyt v inom okrese a kraji??? Nebudem si zajednavat ani doktora ani nic podobne. Staci len prist, ze tam chcem rodit a to je vsetko? Nemate nahodou skusenosti? Dakujem.

elsanka
3. máj 2011

@dankamat myslim, ze zahlasovat dopredu nic nemusis, pokial by si tam isla rodit uz s kontrakciami, respektive so zacatym porodom. To odrodis v akejkolvek nemocnici. Problem je, ked chces konkretneho doktora, to si radsej zisti uz teraz......Inak staci mat pri sebe potrebne veci a doklady a nahlasit sa na prijmovej ambulancii.....

dankamat
3. máj 2011

@elsanka dakujem za odpoved. No keby som prisla s kontrakciami tak jasne ze ma zoberu. Ale co ak budem mat uz termin a ziadne priznaky. Snad ma prijmu. Priatel je z tohto okresu a tu aj byvame, ibaze ja mam trvale bydlisko ine. Tak preto sa informujem, ci s tym nebudu nejake problemy.

elsanka
3. máj 2011

@dankamat ked tu byvate, urcite ziadne problemy nie su a ani nebudu, okrem toho predpokladam, ze aj gynekologa mas tu, tak v pripade prenasania Ti urcite poradi..... vsetko zavisi od stavu dietatka, ci trpi alebo je ok. Ved posledny mesiac by si mala chodit na kontroly kazdy tyzden. Ale zatial nepredbiehaj udalosti, priroda to vsetko zvykne zariadit a nakoniec to vsetko dobre dopadne!!!

zora256
8. máj 2011

@dankamat Ahoj!
Aj ja som z iného okresu a kľudne môžem rodiť v LV,lebo tak chcem,mňa sa lekár pítal,že kde chcem a teraz nie je problém rodiť kde len chceš,aj v inom štáte.tak kľud a neboj všetko bude ok.Pohodové tehu! 😉

desszi
8. máj 2011

Milí priatelia, tento týždeň vo štvrtok, 12.mája, so začiatkom o 16.30 Beseda o (ne)očkovaní v kaviarni Amici Cafe Bar v Rotunde v Leviciach (Jilemnickeho 7, vchod od trznice). Všetko čo ste chceli vedieť alebo čo vás zaujíma o očkovaní sa dozviete práve tu. Aj to co vam detski lekari nepovedia. Kaviaren je nefajciarska, takze idealna aj pre buduce maminky 🙂 Hostom besedy je Ing. Marian Fillo, hlavny tvorca stranky Sloboda v ockovani a spoluautor a clen peticneho vyboru Peticia za slobodnu volbu v ockovani. Radi vas medzi nami privitame.

zora256
14. máj 2011

@moonixi Ahoj!
Aj ja budem rodiť v júli a chystám sa rodiť v LV.Ty nechodíš do fóra Júloviek?Je nás tam dosť a sme asi 3 čo chceme rodiť v LV.Tak sa nám to blíži.Majte sa obaja krásne! 😉

moonixi
16. máj 2011

@zora256 Ahoj Zori, tak super, dalsia julovka... do fora sem-tam zajdem... Takze sa vidime v porodnici :D...Drz sa 🙂

zora256
16. máj 2011

@moonixi Ahoj!
Tak ja mám o dosť skôr termín,tak iba ak sa vy neunáhlite,ináč sa v pôrodnici neuvidíme.A Ako sa máš?Už máš nachystané veci do pôrodnice?My už takmer všetko,len vodu ešte nemám kúpenú,a vyvarený cumlík,a požehlené vecičky.Tak aj vy budete mať chlapčeka ako čítam.Môj malý má už 1920g.A tvoj?Tak sa mi zdá,že bude dosť veľký,len dúfam,že nie nad 4kg,lebo už teraz má málo miesta,a dosť tlačieva aj dolu.a kopančeky sú čorsz silnejšie.A to máme ešte 7tt aj pár dní.Niekedy by som nedbala,keby ten čas už tu bol.A ty sa ako máš?Tak sa majte krásne! 😉

kvietocek7
17. máj 2011

ahojte babenky, trochu sa vam sem votrem ale chcem sa spytat na 3D scan,neviem to tu rychlo najst, ci ste absolvovali v Leviciach u Dr.Neubauera ako dlho pred terminom sa treba objednat a hlavne ci ste boli spokojne, dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre