Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

veronika0
9. jún 2014

@lostris1 presne si uhadla.. spoliehala som sa na doktora, lebo som mala dobreho doktora (ak by niekto chcel vediet tak primara 2x ) pri porode a aj sestricky. Ked som chora kam idem? K doktorovi. Ked mam deti chore kam idem? K doktorovi.. Ci to len ja chodim k doktorom????? Tak preco by to malo byt inak aj pri porode?

veronika0
9. jún 2014

a si myslim, ze ta 1 noc tomu dietatu vobec neublizi byt u sestriciek...

lostris1
9. jún 2014

@veronika0 preco by to malo byt inak? lebo porod a tehtenstvo nie je choroba. nerozumiem ako take cosi mozes zrovnavat. a ze to dietatu neublizi? dieta ktore bolo 9 mesiacov v tebe a pozna len teba sa narodi, je to pre neho sok a zrazu ostane uplne same. to dieta nepozna okolnosti a hodinky nevie pochopit ze rano pojde k mame, k tej ktoru jedinu pozna. je vo velkom strese. ja viem nebude ta to zaujimat, ale je to vedecky dokazane ze novorodenec separovany od matky vykazuje o 170% stres, ma zvyseny tlak a tep a vysoku mieru stresovych hormonov v krvi. teda preziva strach a uzkost. ak je ti jedno ze tvoje dieta celu noc preziva pocity strachu ktore si nedokaze vysvetlit a pochopit a nevie ze ta uzkost a samota raz skonci, tak potom sorry. dieta nechapem ze tomu raz bude koniec. take male dieta strach, hlad, smad vnima ako zivot ohrozujuci stav a tak nan hormonalne reaguje. aj pri takychto argumentoch si myslis ze je to jedno?

inak a doktor akoze vie lepsie ako porodit dieta ako zena ktora ho nosila 9 mesiacov? ano doktor vie lepsie operovat spele crevo, doktor vie lepsie dat sadru na zlomenu nohu, ale preanajana ako moze vediet lepsie ako sa rodi dieta ked ako chlap zo seba nevytlacil ani jedno! doktor ma pri porode zasiahnut ked sa skomplikuje situacia a jedna sa o zivot ohrozujuci stav. co sa tyka doho odnasania dietata. ze je to podla teba nezodpovedne. takze vsetci zahranicni lekari su sprosti ked dovolia matkam mat dieta na tele a nikam ho neodnesu? oni snad tie deti nezodpovedne ohrozuju nie? ake zasadne vysetrenia prosim ta robia? odvazit a odmerat? to je tak nesmierne dolezite??? to tomu decku zachrani zivot? no nechat dieta nahe na matke a nerusit ich, to je najvacsi dar ktory po narocnom porode mozu mat. a nie ze mi dieta vezmu, umyju a vrazia vedla mna do postielky...a este je s tym niekto spokojny. a ze sa divame na zahranicie? no a? tak skoda ze sa v 89 nieco robilo a preco sme neostali tak ako sme boli ale opicili sme sa po demokratickom zapade? juuj a nastrihy dalsia kapitola ako slovensky lekari zarabaju na utrpeni zien. Levice su na tretom mieste na slovensku co sa tyka nastrihov je ich tam 94% to ti pride normalne??? ked WHO odporucuje pod 10% a v dansku maju dokonca 4,9% sorry ale aj ked pripustime ze 10% zien ozaj potrebuje nastrih tak tych 84% ho v leviciach dostane bezdovodne. preco? lebo je to zakrok za ktory maju od poistovne prachy. dobre rano!!!! keby si dostala na vyber nechala by si sa dobrovolne strihat??? nuz ale ked ta zmanipulovali zrejme rozpravkou ze je to lepsie ako sa nadtrhnut tak si sa asi dala. lenze aj lekar ked ju uprimny tak vie a povie ze nadtrhnutie sa lahsie a lepsie hoji ako nastrih. toto je realita!

veronika0
9. jún 2014

@lostris1 nechce sa mi to rozoberat, nech si kazdy spravi po svojom. Este jedna vec: Kolko zien tu rodi, Kolko zien rodi tu uz viac x - skoro kazdej robia to iste, tak keby sa im to nepacilo, boli by proti ako napr ty a ostatne tak by do tej nemocnice ani nepachli.. vies? a predsa len sa rozhodnu znova pre nu (a stale je plna porodnica) .. tak potom je kde problem? ze su ,,nevzdelane,, ako ja??????

lostris1
9. jún 2014

@veronika0 ano presne ako si to napisala. ze o tom nemaju ani sajn a nepochybuju o tom ci je ten postup pre nich a pre dieta dobry. osobne by som sa vyhla oblukom porodnici s takym precentom nastrihov. lebo mne to nepripada normalne aby sa nastrihavali matky rad za radom ked to nie je treba a ani to nie je doporucene a celkovo je to dost mimo. takze ano, zeny s tym suhlasia lebo sa neobtazuju nic si dopredu o tom zistit. pretoze keby si to zistili tak by sa proti takym praktikam rezolutne branili alebo by rodili inde.

sokovana
10. jún 2014

@veronika0 tak třeba proto, že těhotenství a porod fakt nejsou choroby? 🙂 To jen doktoři z těhle normálních věcí nemoc dělají. Pokud je matka zdravá, těhotenství probíhá v pořádku fakt není nemoc, není pacientka. A pokud se do porodu nějak nezasahuje většinou ani není co při porodu řešit🙂 .já tedy porodila děti tři, všechny v porodnici, fakt jsem tam nejela proto, aby do mě začali cpát nějaký srágory, ale proto, že holt masáž na zdrávce působila docela kvalitně.A bohužel u třetího když jsem se rozhodla rodit doma to nevyšlo, neb bylo těhotenství rizikové... apropos.. rodit doma jsem se rozhodla po tééé, co mě s druhým porodem pak vševědoucí mudra poslal domu přes moje ječení, že prostě rodim. Nu a dítě jsem dovezla zpátky(domu a zpátky zas to trvalo 30 minut), během 8 minut jsem porodila, mudráček nestihl přiběhnout, jenže dítě bylo celý fialový, s podlitinama, chvilku nedýchalo a neslyší. Joo voni totiž mudrové nejsou páni Bozi.. to jen tak mmch.... takže..normálně probíhající těhotenství a porod se stávají nemocí až díky zásahům, který být nemusí.

sokovana
10. jún 2014

@veronika0 víš proč si ženy nechávaj líbit zacházení u porodu?A zacházení po porodu s miminkem? Protože jsme bohužel zvyklí dávat zodpovědnost na druhé, nepečovat o své zdraví, nezjištovat si nic. Protože nám hustili( nebo našim matkám) že doktor ví, doktor ví všechno, doktor ten prostě je nejlepší. Jenže tak to není. Je to moje zdraví, moje tělo, moje dítě. Já se musim rozhodnout jestli podstoupim to a to, jestli budu jíst tyhle léky nebo jiný. Doktor má dát pouze varianty.Já jsem zodpovědná.Mě zajímá proč mi cpou tyhle léky, zajímá mě jak fungujou ... jo doktoři koukaj jak z jara. Nejsou zvyklí, že by se pacient, matka, rodička zajímali a dokonce měli tu drzost něco odmítnout. A my jako pacienti jim tohle vnímání sebe a nás velmi dobře umožnujem. Ale my tady nejsme pro ně! To oni z nás žijou, oni díky nám mají prachy. Oni se mají chovat! a jsme zdravotník, takže posuzuju chování většiny lékařů a sester. Nemá to bejt tak jak to je!

a divila by ses jak jedna noc bez mámy po porodu dokáže s psychikou zamávat! stačilo by něco přečíst, vyčíst doporučení WHO, pročíst věděcký výzkumy.. a možná by stačilo se zamyslet. Když někde rosteš, vnímáš emoce toho člověka atd myslíš, že najednou když projdeš něčim jako je porod(což pro dítě zřejmě fakt brnkačka není) čapnou tě a separujou od jedinýho bezpečí který doted znáš, že to bude ok? Proč je moje generace po většinou na hlavu? neurozy, komplexy, proč maj problémy s rodičema atd...blik

veronika0
10. jún 2014

@sokovana jeziiis, mne je to uz uplne jedno, ja nemam cas rozoberat to tu 1000x....

sokovana
10. jún 2014

došly argumenty? 🙂

sunshine85
10. jún 2014

@lostris1 a kam ist rodit? ☹ ktoru nemocnicu odporucate?

lostris1
10. jún 2014

@veronika0 krasny matersky vyrok: jeziiis, mne je to uz uplne jedno.

veronika0
10. jún 2014

@lostris1 ja viem

nancsy
10. jún 2014

Ahojte, neviete, ako je to s porodom dvojiciekv leviciach? Mate s tym niekto skusenosti? Vdaka.... 🙂

lostris1
10. jún 2014

@sunshine85 slovensku? ani jednu

haifa
26. jún 2014

ja tiež budem rodiť v LV. Som zdrav. sestra, a moja naj kamoška je pôrodná asistentka. od nej strašne veľa som sa naučila. ja lekárovi do vačku 200e nebudem dávať, vraj sú všetci dobrý,tak si radšej zaplatím nadštandard izbu 🙂 /a kebyže nedaj bože niečo tak sú povinný konať a riešiť situáciu/ vidím veľa sa tu rieši okolo toho nástrihu, je 100krát lepšie nastrihnúť ženu ako keby sa natrhla až ku konečníku !! a vraj pri tých bolestiach ani necítiť tak ten nástrih. V dnešnej dobe maminky sú moc múdre,presnejšie chcú sa robiť,že sú múdrejšie ako lekári,tak nech sa páči nech rodia doma s oveľa väčším rizikom ako v nemocnici pod dohľadom! čo sa týka tých 2 hod. bez prvého komplet vyšetrenia : ja budem chcieť aby mi dali len ozaj na ukľudnenie dieťatka a potom už aj nech spravia apgara!či je všetko o.k a potom nech mi vrátia na celý život 🙂 .a čo sa týka naplánovania pôrodu : dodnes nechápem ako sa dá naplánovať pôrod 😀 to že si naplánujem deň to áno,ale pôrod?! toto chcem, hento nechcem podľa mňa náš organizmus takto nefunguje,že napr." ja nechcem nástrih a ja bez problémov porodím aj bez toho"alebo " pán dr.prosím vás podme podla plánu 😀 " pôrodný plán je určitá naša predstava ideálu,ktorá možno na koniec úplne inak prebehne,preto nie je vhodné rázne nesúhlasiť s medicínskymi zákrokmi !

veverina
26. jún 2014

@nancsy Ahoj ja som rodila dvojicky v Lv prirodzene,mam krasne spomienky na porod 🙂 ak sa chces nieco opytat,kludne aj IP napis 😉

apollo13
26. jún 2014

@haifa o nastrihoch si nieco precitaj. WHO odporuca po 20% slovesnko ma 69% v priemere.LV maju tretie miesto na slovensku a maju vyse 90% nastrihov!!! chapes?!!! v dansku maju 4,9% to ti pride ok??? vo zapadnej europe maju vseobecne pod 10%
snad si nemyslis ze ostatne su nadtrhnute po konecnik. ked uz existuje epino. navyse zena sa nenantrhne alebo len totalne minimalne pokial je v normalnej polohe teda nie na chrbte, ale moze si vybrat polohu aku potrebuje.
Apgar skore sa podla WHO ma robit na tele matky. v nemocniciach podporujucich bonding to robia uplne bezne.

k tym nastrihom si evidnentnne neprecitala nic zo zahranicnej odbornej literatury, lebo inak by si mala iny nazor. odporucam si nieco o tom precitat. mozno ho nie je citit ked sa striha ale poznam dost zien co ho citia v roznych situaciach este po par rokoch. nie dakujem neprosim

apollo13
26. jún 2014

@haifa takze dufam ze si naozaj nemyslis ze ked ma porodnica v LV vyse 90% nastrhov tak ze tie zeny ich realne potrebuju!!! tak sa nediv ze mnohe nechcu mat nastrih pretoze dobre vedia ze je to len rutina nic ine. keby mali nastrihov pod 10% tak poviem ok ti lekari tam strihaju ked treba a budem im doverovat. ale ked nastrihnu prakticky skoro kazdu tak snad nebudem taka naivna aby som verila tomu ze bez tejto ich zachrany sa potrham az neviem kam.

haifa
26. jún 2014

@apollo13 ja chápem aj tvoj názor a max. akceptujem, ale nebudem o tom čítať čo je v zahraničí,ktorá matka nie je spokojná s našimi nemocnicami nech ide rodiť do Dánska.neviem možno že je vo mne chyba,ale ja ten nástrih neberiem ako životnú drámu.vieš, mne tu darmo píšeš presne percentá ako je to v zahraničí, to by si asi inde mala písať a nie tu na MK. 😒 len nerozumiem ženám,ktoré počas tehotenstva max.dôverujú lekárom a zrazu príde deň pôrodu a zrazu odmietajú lieky, infúzie,nástrih atd.vieš ak lekár uzná za vhodnejšie nástrih tak hádam vie čo rozpráva. a prajem každej rodičke aby jej najväčším problémom bola dilema o nástrihu.

apollo13
26. jún 2014

@haifa ked lekar uzna za najvhodnejsie nastrih...no ved si zdravotnik, tak vies ze ukon je preplateny poistovnou. a nie, nie som z tych co 100%ne doveruju pocas tehotenstva a potom vymyslaju pri porode. aj v tehotenstve som nejake veci odmietla. napr test na cukrovku. problem je ze lekari sa to tak skratka ucia, ze nastrih...pritom by stacilo dat inu polohu a nahrievat hradzu horucim obkladom a potreba nastrihu by sa zredukovala na minimum. lenze to by lekar musel upustit od rutiny, precitat aj nieco novsie ako svoje skripta a dovolit zene porodit tak ako jej dava telo signal a nie na chrbat nohy do strmenov, riadene tlacenie atd. skratka kym toto budu lekari rutinne robit hoci to odporuje zasadam fyziologickeho porodu nemam dovod im doverovat a nechat ich rozhodovat o mojom tele a mojom dietati. a neviem preco by zeny mali chodit do zahranicia rodit, preco by nemali pozadovat aby lekari akceptovali ich zelania. je to nase telo a my si tych lekarov cez poistovnu platime, takze mame pravo pozadovat isty standart. taky zubar si nodovoli vytrhnut mi zub bez toho aby si pytal dovolenie. a kolko porodnikov robi veci a zasahy bez informovania zeny, alebo dokonca proti jej suhlasu. akoby zena bola nekompetentna porodit si vlastne dieta. kopec porodnikov da zene najavo ze jedine s nimi porodi a jedine s nimi prezije. ja nepochybujem ze su situacie ked je lekara treba, ale pri fyziologickom tehotenstve iba v 7% porodov treba realne zasahovat. a aka je realita? zasahuje sa do viac ako 80% porodov. zasahuje sa neraz zbytocne len aby sa porod urychlil aj ked nie je ziadny problem a nasledokom je ze sa po medicinskom zasahu problemy zacnu kopit. a lekar potom vitazoslavne zasahuje a zachrnauje...pritom realne v mnohych pripadoch akurat tak naprava to domino ktore spustil prvym zbytocnym zasahom. ale akceptujem matky ktore lekarom na 100% veria a nepochybuju o nich. tak boli naucene a tak to prebrali do matiek, spolocnosti atd. ale cim viac sa zaoberam porodnictvom a realnymi pribehmi matiek tym viac sa ubezpecujem ze na 100% ziadnemu lekarovi verit skratka nemozem. rada by som, ale zial realita mi za posledne dva roky otvorila oci. prosim neber to ako utok ani nic. 🙂

babika23
26. jún 2014

ja som tiez rodila v Leviciach 2 roky dozadu a bola som velmi spokojna... su mili, profesionalni, maju prax a plne im doverujem, lebo neverim, ze nejaky lekar by robil nieco, co nepovazuje za spravne a potrebne. Ja som mala celkom znesitelny porod urcite aj vdaka tomu, naozaj nemam potrebu to predlzovat iba preto, aby to bolo dokonale prirodzene... Samozrejme respektujem akykolvek iny nazor, ja chcem iba povedat, ze mam velmi dobru skusenost a pevne verim, ze to rovnako dobre dopadne tentokrat 🙂)

apollo13
26. jún 2014

@babika23 ziadna zena si to nechce predlzovat. ale ak si to niekto nechce nechat urychlovat tak nie preto ze je bio eko etno a pripadne masochista co ma rad bolest. ale preto ze kazdy rutinny zasah moze dieta potencialne ohrozit. vies mne staci precitat si neziaduce ucinky syntetickeho oxytocinu z pribaloveho letaku a viem, ze veticka " tak to mamicka trosku popozenieme, nech to mate rychlejsie za sebou" by ma rozhodne neprehovorila aby som riskla tie vysoke rizika ktore infuzka s oxytocinom moze priniest. nehovorim niekedy ju treba. ano ja tiez verim ze ti lekari rbia co povazuju za spravne...ale ...je to aj objektivne spravne co robia? vies (nestalo sa to v LV) ale ked kamoska prisla do nemocky s kontrakciami a rovno jej vrazili infuzku s oxytocinom a porodila za 4 hodiny ale bola totalne telesne vycerpana, tak to fakt nepovazujem od lekara za mudre rozhodnutie. a tych pripadpv poznam x. oni naozaj robia co povazju za spravne. len zial so zdravym fyziologickym porodm to ma malo spolocneho. lebo lekari su odbornici na patologie a vacsina z nich prirodzeny fyziologicky porod od zaciatku do konca ani nikdy nevidela. a inak to je dobre ze si s prvym porodom spokojna. ja vobec nespochybnujem ze vacsina zien je spokojna s medicinych vedenymi pripadne urychlovanymi porodomi ale to len preto lebo vobec nemaju predstavu o rizikach ktore z toho vyplyvaju. tak ako si ziadna zena ktora si dopodrobna zisti neziaduce ucinky epiduralu na dieta epidural skratka neda. ale ta ktora si to nezisi a boji sa bolesti a da si to, tak bude samozrejme spokojna. ale napr ked potom porod skonci kliestami alebo vexom tak si mysli ze to bol problem v porode a vobec jej nenapadne ze to bol nasledok jej vlastneho rozhodnutia dat si epidural. no a tak vlastne z nevedomosti svoje dieta vystavila kliestovemu porodou ( to ake tragicek nasledky taky porod moze mat si zisti ak ta to zaujima) len preto ze sa bala bolesti. no a dalo by sa pokracovat donekonecna.

babika23
26. jún 2014

@apollo13, ja plne respektujem tvoj nazor, kludne oxitocin odmietni, ked chces... ja len jeden komentar... na pribalovy letak sa pise uplne vsetko, aby sa farmaceuticke firmy vyhli nezmyselnym zalobam, ake byvaju v Amerike napr. Preto sa tam pise uplne vsetko, aj ked sa to vyskytlo u 1 pripadu z 50000. Keby sa mam riadit podla letakov, tak aj acylpyrin vyzera ako jed a nie liek.

apollo13
26. jún 2014

@babika23 no ale to ze podanie oxytocinu zvysuje riziko o 60% ze porod skonci cisarskym rezom to je skratka vedecka studia. a vies ani letak netreba citat, staci si precitat ked tu na MK matky pisu ze mali akutny cisar, potom ked som sa x z nich opytala co sa stalo tak povedali, ze dieta malo problem s ozvami a nasledne povedali ze ano bol im podany oxytocin. lebo to je jedina z najcastejsich komplikacii a vyskytuje sa velmi casto, ze dieta skratka ten napor nezvladne a ozvy sa zhorsia a to uz potom zalezi v akej je to faze ci sa beru klieste, vex, alebo cisar. a stava sa to casto, velmi casto. retoze kedze on zosilnuje kontrakcie a zhustuje ich intenzitu tak dieta nema cas si medzi nimi oddychnut a velmi casto ma problem. a to nespominam tu lahodku ze s nim to zenu viac boli kedze synteticky oxytocin nedokaze to co prirodzeny a sice podporit produkciu hormonov v mozgu ktore blokuju bolest. nehovoriac o tom, ze ked su zena a dieta naliati syntetickym oxytocinom tak nadvazovanie ranne vazby po porode je podstatne zlozitejsie ako ked sa produkuje prirodzeny oxytocin, lebo toto hold syntetika nedokaze. no a vsetky podtykam vsetky moje kamaratky ( a nebolo ich malo) rodili sice 4-6 hodin ale boli totalne vycerpane. naproti tomu tie co rodili 17, pripadne az 22 hodin bez urychlovania sa po porode citili vyborne a mali kopec energie. to o niecom tiez svedci. skratka mozno je urychlene porodu lakava ponuka, ale rozhodne je riskantna pre matku a dieta a ma viac negativ ako pozitiv

haifa
26. jún 2014

@apollo13 ale nie v pohode... 🙂 u nás na Slovensku či už alternatívna liečba,alebo čo najprirodzenejší pôrod je ešte v plienkach. pri pôrode v nemocnici veľa závisí o psychickom rozpoložení rodičky... lenže to ani jedna z nás nevie dopredu aké bude mať potreby,ako bude znášať bolesť a ako bude reagovať na úplne neznámu životnú situáciu.ved sme generácia ktorej ked niečo bolí tak hned si dá liek od bolesti, ide k lekárovi tak automaticky ženy chcú rodiť v nemocnici, chcú dostať liek od bolesti a je ich určite viac ako tie kt. odmietajú.a aby som bola úprimná bola by som oveľa viac rozklepaná doma vo vode alebo v neviem akej polohe s jednou pôrodnou asistentkou ako v nemocnici s lekárom kt. ma informuje po každom postupe a škaredo povedané,ale "riadi pôrod". a to že mi dajú lieky od bolesti,infúziu...tak sme žiaľ "jedovatá generácia" náš organizmus je zvyknutý na lieky,tak predpokladám, že aj počas pôrodu si moje telo bude pýtať lieky od bolesti. možno naše deti už viac budú preferovať alternat.medicínu a tým pádom môžu rodiť tak prirodzene,že si ani liek od bolesti nemusia dať 🙂

apollo13
26. jún 2014

@haifa ano v mnohom s tebou suhlasim. aj ja by som sa doma necitila tak bezpecne ako v porodnici. nie som ten typ na domace porody. ale co sa tyka bolesti pri porode viem jedno, telo pokial nie je medicinsky ovplyvnene (napr tym oxytocinom) dokaze vytvorit dostatok hormonov blokujicich bolest. dostatok na to aby sa to dalo v pohode vydrzat. dost velka pomoc je tepla voda pripadne obklady a masaze. ano ja si davam pichnut injekciu od bolesti aj ked mi vrtaju zub. ale to ovplyvnujem iba seba. lenze pocas porodu nejde o mna a moju bolst ale v provom rade o dietata. a nechat si pichnut analgetikum ked viem ake nasledky to moze mat na moje dieta...nie to by som si skratka nevzala na triko. neverila by si, ze telo dokaze pri porode vyprodukovat take mnozstvo hormonov ze clovek este 5 dni po porode neciti ziadnu bolest ked sa poreze. tak si vies predstavit aka konska davka sa vyplavila v ten den. ale hovorime o pripade ked nebol porod urychlovany oxytocinom v prvej dobe porodnej. vtedy to zial nefunguje, lebo telu su vyblokovane prirodzene mechanizmi. a ne nemyslim si ze ked si davame bezne lieky od bolesti tak ze porod bez ich uzitia tazko zladneme. porod je celkom iny dej. ked nas nieco boli ked sme chori, alebo mame problem tak je to signal patologie v nasom tele a telo nam bolestou dava najavo ze nieco nie je ok. porodne bolesti su ale ceko ineho razu a maju iny ucel a nie ohlasovat patologiu, lebo porod nie je patologia, takze tie bolsti maju inu povahu, takze aj telo na ne inak reaguje a vytvara si na ne urcitu odozvu. vies ked ta v tehotenstve bolela hlava tiez si si nedala opiaty. no a napr dolsin ktory sa rodickam dava patri medzi opiaty a nepriaznivo na dieta vplyva. tak skus v tej chvili mysliet na to, ze ta bolest nie je patologicka, a ze podanie analgetik skor uskodi dietatu ako pomoze.

monikabubko
27. jún 2014

Ahoj 🙂,ja som rodila v LV všetky tri deti. Musím podotknúť,že za posledných 10 rokov sa veľa zmenilo(teda okrem niektorých upratovačiek a ich arogantnosti,ktorú som vyriešila veľmi rýchlo jednou vetou).Veľmi veľa závisí od ľudí,no zakaždým som bola spokojná a s počtom mojich pôrodov mala spokojnosť stúpajúcu tendenciu 😉 . Opíšem svoj nedávny pôrod. Lekára som nemala žiadneho zaplateného, do nemocnice som nastúpila ako potermínová v pondelok a v stredu som rodila.Priznávam pár vecí ma na rizikovom zarazilo,ale to nepatrí ešte k pôrodu,o tom potom.V stredu po vizite,kde pán primár skonštatoval,že sme otvorení na tri a pol a že či skúsime porodiť(však jasné ,že skúsime 😀,som len bola zvedavá,ktorú z fáz pôrodu bude prežívať za mňa srandista 😀 ) som išla hore na vyšetrenie,klystír.Sestričky boli úplne super , aj lekári,rodili sme tri baby naraz. Do ničoho ma nenútili,mohla som voľne chodiť na toaletu,hopkať na lopte,prechádzať sa ,na iné aktivity som chuť nemala. Čo je výrazný pokrok pre mňa,je,že som celý čas mohla piť,koľko som chcela a necievkovali ma ani raz za celý pobyt v pôrodnici,čo predtým bola rutina(max navlhčiť gázou pery a cievkovať každú chvíľu,tak to fungovalo pri mojom prvom pôrode). Či mi môžu dať oxytocín sa ma spýtali,ja som neodmietla,mne oxytocín pri pôrode pomáha 😉 .Keď som bola otvorená na 8 mi doktorka sama povedala bez toho,aby som ju prosila alebo to mala v pôrodnom pláne(ja som nijaký plán nemala,lebo moje plánovanie čohokoľvek neviem prečo často zlyhá ),že to skúsime bez nástrihu. Ďalším prekvapením pre mňa bolo,že sestrička sama hovorila v poslednej fáze,aby som sa nebránila tlakom a pekne nechala malú nech si razí cestičku von sama,krásne som ju cítila ako ide von moja malá bambuľka a potom sa narodila na dve zatlačenia.Síce ma nastrihla doktorka,ale až na poslednú chvíľu ,keď so sa začala trhať. Následne pri zašívaní my opravila šitia po predchádzajúcich pôrodoch a to tak,že 72 hodín po pôrode som si to sama odšoférovala domov,keďže mm musel 2 dni pred pôrodom odísť služobne do Nemecka a dve hodiny po pôrode som mohla s menšími bolesťami úplne v pohode fungovať: Na sálu som prišla o 9:30 a o 13:05 sa malá narodila. Ja mám na pôrod aj následnú starostlivosť veľmi pekné spomienky.Myslím,že levická pôrodnica sa snaží viac ako predtým ísť v rámci svojich možností po stopách trendov moderného pôrodníctva a keby náhodou mám rodiť znova ,určite sa rozhodnem pre ňu 🙂

apollo13
27. jún 2014

@monikabubko to je fajn ze si bola spokojna. bonding tam ale asi automaticky nerobia ci? nemas skusenost?

monikabubko
27. jún 2014

@apollo13 Ak tým myslíš,či mi dali malú nahú telo na telo,tak áno dali hneď po pôrode,zvážení a zmeraní na pár minút,potom ju vzali,utreli, obliekli a dali mi ju naspäť , skúšali sme prsník,ale celé tie dve hodiny bola už len pri mne.Takže bonding v plnom zmysle slova tam nefunguje,ale prvá lastovička už vyletela 🙂

apollo13
27. jún 2014

@monikabubko no tak takto to robia bezne, len skutocny bonding si treba vsade dost vydupat a to je prave na nasich porodniciach desne. to je snad este desnejsie ako
tie priserne % nastrihov co sa robia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre