Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

tinka0812
18. sep 2009

Ahojte.Prosim Vas ako to je teraz s LVnemoc.?Pocula som,ze ju asi zatvoria?A ma niektora z Vas skusenost s panom dr.Poliakom,mne ho odporucil moj doktor,ale zatial som snim len telefonovala a koncom mesiaca sa mame stretnut.Mam tam ist rodit,len sa obavam ze uz bude nemocnica zatvorena.Dakujem

lenullkak.
18. sep 2009

Ahoj Tinka. Pána Dr. Poliaka vrelo odporúčam, ja som pri ňom rodila v máji a som nadmieru spokojná...nenastriháva do konečníka, ale do stehna...takže o zlatú žilu sa nemusíš báť...rýchlejšie sa to potom aj hojí...papa

eviiik
18. sep 2009

no ja neviem o tom, zeby porodnicu zatvarali, len raz za cas maju problemy s teplou vodou, zatial nemam ziadne skusenosti so ziadnim dr. som zvedava u ktoreho budem rodit ja, lebo sa to uz blizi.
Lenka super, ze si sa ozvala, pod kukunut aj do Levic, a ako sa ma Zojka?

mirip
18. sep 2009

ani ja o tom neviem že by sa porodnica zatvárala teplá voda to je problém ale napr. teraz posledné dni im aj tá tiekla a nie len Poliak nenastriháva do konečníka som poočula že aj Dr. u ktorého idem rodiť ja Braun, nastriháva k stehnu a šije veeeeeeeeeelmi pomaly a baby či ich šil už po tých 4hodinách behali bez bolesti tak uvidíme ako budem na tom ja 😀

tinka0812
18. sep 2009

Lenka dakujem.Ja idem rodit sc lebo mam uz 2sc za sebou.Ked som mu volala,tak bol uplne super len sa bojim lebo obe deti som rodila v Galante a Levice vobec nepoznam.

sue2209
19. sep 2009

Ahoj Eviiik,
blíži sa tvoj termín a to znamená, že budeš musieť začať navštevovať poradňu tam, kde budeš rodiť. Neviem, ktorého lekára navštevuješ ty, ale ja som nadmieru ( a to prízvukujem ) spokojná s Mudr.Braunom. Je to jeden veľmi úžasný človek. A to nie len čo sa týka odbornosti, ale aj ľudského prístupu. Som po umelom oplodnení a odvtedy, ako som to zistila som prešla k nemu. Ako sa hovorí : klobúk dolu pred takým človekom a hlavne- v dnešnej dobe musí človek hľadať lekára ako on ako ihlu v kope sena. Vyjde Ti v ústrety vo všetkom o čo ho požiadaš a všetky tvoje otázky Ti zodpovie dopodrobna. No a keďže dnes máme aj možnosť výberu lekára, pri ktorom chceme rodiť, hoci je to za poplatok, už teraz som sa ho pýtala, či by bolo možné, aby som rodila pri nom. V ambulancii počuť na neho tiež len samé chvály, ešte som sa nestretla so ženou, ktorá by sa na neho sťažovala. Je pravda, niekedy treba na neho čakať veľmi dlho ( vizita, operácie, pôrody ), avšak oplatí sa. Ja mám termín 23.11, ale už by som bola najradšej, keby som maličkú mala pri sebe hneď teraz. Mimochodom- hoci na tej tvojej fotke nevidno dobre tvojho partnera, nevolá sa náhodou Mirko D. ? Ak áno, pozdrav ho od Zuzany z VŠ.

tinka0812
19. sep 2009

Ahoj sue.Asi sa tam stretneme,ja mam termin 22.11.Je tu este niektora s podobnym terminom?

sue2209
19. sep 2009

Ahoj Tinka0812. Tak pre ktorého lekára si sa nakoniec rozhodla ? Je ich tam na vyber dosť, len natrafiť na toho správneho. Ja sa toho tak trochu obávam, pretože som prvorodička a hlavne preto chcem mať pri sebe niekoho, komu dôverujem. Ako to, že ešte neviete pohlavie ? Nechce sa ukázať ? Ja som bola aj na 4D a tam sa mi malá ukázala veľmi pekne, že bude baba.

tinka0812
19. sep 2009

Ja idem k Poliakovi lebo mi ho odporucil moj doktor a tomu doverujem.Uz vieme,bude to konecne chlapec!Neboj bude to v pohode.Ked som cakala prvu dceru,tak som bola uplne sama.Jej otec ju doteraz nepozna,mama sa so mnou nerozpravala a teraz,ze chod rodit,ked nemas ziadnu oporu.

marianna27
19. sep 2009

ahojte maminy a budúce maminy,ja som z Levíc a našu porodnicu možem odporučiť,končím
38tt a na rizikovom u nás som nedávno ležala skoro mesiac.porodné asistentky a sestričky sú veľmi milé
a hrozne pomáhajú,podobne je to aj s dr.

eviiik
19. sep 2009

ahojte
sue, ano moj manzel je Miro D. pozdrav odovzdam, ja chodim na poradnu stale ku svojej dr. a ta mi nespominala, ze by som mala zacat chodit aj do pordonice na poradnu, ale najblizsie sa jej na to spytam.
Marianka, zeby sme sa poznali z predporodnej pripravy 🙂 Ako sa Ti dari, ako dopadla poradna v stredu?

sue2209
20. sep 2009

Ahoj Eviiik,
Tak teda neviem, ako je to teraz, ale sestra chodila do poradne k svojej lekárke v Dudinciach a pred pôrodom - neviem v akom období už začala chodiť k Mudr. Mančíkovi do Levíc, kde nakoniec aj rodila. A aj naposledy, keď som bola v poradni ja- boli tam 2, ktoré chodili inde a šli do Levíc, nakoľko sa tam chystali rodiť. Neviem, možno je to individuálne, no radšej sa teda opýtaj,aby si potom zbytočne nestresovala. Ozaj, neviem si Mirka predstaviť v úlohe otca.
Ahoj Tinka0812,
no ja som na tom podobne. Po laparoskopii, 2 umelých oplodneniach, pohotovostnej hospitalizácii -mala som OHSS, som v 9 tt zistila,že vlastne ten, s ktorym som bola 5,5 roka sa na dieťatko vôbec neteší, vôbec ho nezaujíma, či som ostala konečne tehotná, vlastnej mame zatajil, ze so mnou čaká dieťa, nemal pre mňa ani štipku času, ale venoval ho ožratému bratovi a najmä jeho frajerke a materi, od ktorej sa teraz už ako 34 ročný chlap nevie odtrhnuť. Tak som to jednoducho ukončila. Teraz aspoň viem, na čom som a ako sa hovorí, dvere mám otvorené. Ostali sme kamaráti, no žiť alebo pretrvávať s ním vo vzťahu naďalej nedokážem. Veď čo to bol za vzťah, keď za mnou prišiel raz za 3 týždne a to len na noc ? Zvyšok času trávil neustále s mamou robil všetko podľa nej ? Ok, to je už iná téma, do ktorej zachádzam.... Chcem tým len povedať, že aj ja som na tom zle, pretože som maličkú chcela narodiť do kompletnej rodiny, avšak- nie vždy to vyjde a niekedy ej rozchod tým najlepším riešením.

tinka0812
20. sep 2009

Sue,tak sme na tom skoro podobne,ale ono to preboli.Ja som si nasla skveleho manzela,priznal na malu otcovstvo po 8mesiacoch nasho spoluzitia a teraz cakame tretie.Asi som mala sproste stastie,ked som stretla takeho chlapa!Mna moja svokra neznasa,na nasej svadbe bola asi 2hod.a mojaj prvej dcere nevie prist ani na meno.Drzim palce!

eviiik
20. sep 2009

Sue, mozno je to ine ked chodis ku gynekologovi v inom meste, ale moja je v LV, a chodi aj do LV porodnice, zvykne aj rodit, ale len stvrtky a ked ma hotovost, ale v utorok sa jej n ato spytam.
a Mirka si asi preto nevies predstavit v ulohe otca, lebo ho poznas ako studenta, aj ja som studovala n VS, cize viem co sme tam vsetko zazili, na nasu princeznu sa uz velmi tesi/me a uz len cakame kedy sa zacne chystat na svet 🙂
Mrzi ma Tvoja situacia, ale bambulka Ti prinesie radost do zivota, a raz najdes toho spravneho chlapa, ktory Ti bude muzom a dcerke otcom, tak ako Tinka.
Baby vela stastiia, a krasny porod zelam 🙂

ulinka221
21. sep 2009

Ahojte baby, chcela by som rodit v LV aj ked byvam mimo (BA). Kedy si treba vybrat porodnika? som v 35tt. Treba ist za konkretnym porodnikom alebo najprv do nemocnice?

tinka0812
21. sep 2009

Ahoj sue.Si v pohode?Dufam,ze som sa ta dako nedotkla?

sue2209
21. sep 2009

Ahoj Tinka0812,
nie, kdeže! Ja som v pohode. Odvtedy, ako som sa rozhodla ísť svojou cestou som oveľa vyrovnanejšia, dokonca všetci, čo ma stretnú po dlhšom čase mi tvrdia, že celá žiarim. Takže to, že budem slobodnou mamičkou ma vôbec netrápi. Akurát kvôli malej,ale čo už. Pochopí to. Akurát som prišla od Mudr. Brauna. Že vraj sa mám šetriť, lebo mi hrozí predčasný pôrod. No, nemilá info, hlavne keď ja neobsedím. Som veľmi dlho na PN a človek, keď je doma sa nudí. Preto som si vždy našla niečo, čo som robila. No nejako to budem musieť tie cca 2 mesiace vydržať a "šetriť sa".

Ahoj Ulinka221,
Na základe rozhovoru s Eviiik neviem ako je to teraz , avšak človek nikdy nič nedá za informáciu. Ak by si sa teda rozhodla rodiť v Lv a chcela by si číslo na Mudr. Brauna, pošlem Ti ho internou poštou. Mimochodom, prečo chceč rodiť práve v Lv ?

mirip
21. sep 2009

neviem ako vy dievčatá poznáte v Levickej nemocnici pôrodníkov ale podla posledných info čo mám aj ja som zmenila názor a som počula že je jedno koho si zajednáte, všetci sú milí a pomáhajú, nekričia a ked ste prvorodička tak počas tých prvých kontrakcií super rýchlo dajú info a pripravia už na samotný pôrod........takže keby som nechodila k tomu čo chodím a aj ho samozrejme chcem k porodu a by som chodila k niekomu zvonka tak by som v tom prípade brala ktoréhokolvek Doktora, všetci sú milí a ochotní a sestričky aj na prijme aj na UZv čo sú sú skvelé a ochotné 😵

ulinka221
21. sep 2009

Sue2209: dakujem za info...asi pojdem k primarovi, kamarat mi ho vybavil..tak uvidim. A preco? nebola som spokojna ako to v BA funguje...tak na pase...a kedze som povodne z LV tak som sa rozhodla tam.
Dufam ze to bude ok...tento tyzden by som mala ist obzriet...kedze zacinam v piatok 36tt.

sue2209
22. sep 2009

Ahoj Ulinka221,
dúfam, že sa po návšteve LV nemocnice ozveš. Ano, aj aj som už počula o tom, že v Ba to funguje ako na bežiacom páse.

tinka0812
22. sep 2009

Ahoj sue.Tak sa teda poriadne setri,nech tam potom nelezim sama.Aj mne to povedal doktor,ale ako sa da setrit pri 2detoch a ked mam muza uz mesiac v anglicku a este dalsi mesiac tam bude!Asi preto si tak dobre rozumieme 😀 !!A ako casto chodis na poradnu?Lebo ja idem az 16.10 a bola som v stredu.

sue2209
22. sep 2009

Ahoj Tinka0812,
Ja si to tiež neviem predstaviť ako sa mám šetriť. Prerábali sme byt, kde som musela dosť veľa robiť a aj teraz sú ešte práce na dokončenie. No a ešte mi tu pobehuje najzlatšia neterka na svete a treba sa venovať aj jej . hovorím, že mám dve deti. Jedno v brušku a to druhé mi tu pobehuje. Ľúbim ju ako svoju a preto sa jej aj toľko venujem. O to, že by si tam potom ležala sama sa neboj, myslím, že okrem nás dvoch tam bude viac rodičiek. A ako často chodím na poradňu ? Bola som včera a znovu idem 2.10, kedy ma už vypíše na MD. No a potom podľa toho, ako mi povie. Takže vlastne ani poradňu nebudem potrebovať, idem si viac-menej po tu MD. Ale väčšinou som chodila raz mesačne.

mirip
22. sep 2009

No sue 7-8 mesiac sa chodí každé dva týždne už a posledný mesiac každý týždeň 😵

mici11
22. sep 2009

Babenky v LV porodnici su ozaj vsetci velmi mily a ochotny pomoct 😉 vrele odporucam 😉 Nedavno som to tam absolvovala 😉

sue2209
24. sep 2009

Ahoj Mici11,
tak prezraď, ako to prebiehalo ? Ja sa toho tak trochu bojím, preto chcem čo najviac info.

mirip
24. sep 2009

nie si sama sue čo sa bojí, my to máme tiež za pár a keby sa dalo tak tam pošlem niekoho iného nech odrodí za mna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ulinka221
25. sep 2009

Ahoj Sue2209,
jasne ze sa ozvem...vyzera to na tyzden medzi 19-23 kedze asi idem cisarskym.
Budem aj tebe (a samozrejme aj vsetkym dalsim babam co sa to blizi) drzat palce...aby vsetko prebehlo hladko.
😉

mici11
25. sep 2009

Sue a co by si chcela vediet? Baby nebojte sa, vsetci vam tam budu velmi pomahat, ale musite robit co vam povedia a bude to lahsie 😉 Hlavne predychavat, predychavat....Mne porod vyvolavali a porodila som za necele 4 hodiny....Kludne sa pytajte 🙂 😉
Mirip ja by som kludne sla znovu rodit 😉 , takze neboj a to som sa tiez velmi velmi bala a hrozila mi sekcia, ale skusili sme najprv normalne a vyslo to 😉

Drzim palceky 🙂

ulinka221
28. sep 2009

baby nemate niekde zoznam co si treba zobrat do levickej porodnice?
dakujem

sue2209
28. sep 2009

Ahoj Ulinka 221,
pokiaľ viem, tak zoznam Ti dajú kedykoľvek sestričky, keď ideš na poradňu k lekárovi.Majú ich tam vytlačené a dávajú ich ženám na požiadanie. Alebo si tam zavolaj, ak nebudeš mať cestu okolo. inak, aj na rôznych stránkach si nájdeš zoznam, čo všetko si máš zobrať do pôrodnice.No ako tak na to pozerám, je tam veľa hlúpostí, ktoré žena nepotrebuje. Ja tam nejdem zbytočne veľa vláčiť, veď pre malú ževraj všetko dávajú a budem potrebovať veci len pri odchode, takže väčšinu budeš potrebovať len pre seba. ja bývam nervózna, keď mám pri sebe zbytočne veľa "hlúpostí" . Hádam bude najlepšie, keď si tam zavoláš. Ja si ten zoznam možno tiež vypýtam v piatok, aby som naozaj nevláčila zbytočne veľa veľa vecí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre