Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

lula5552
6. feb 2013

@mirip ahoj bola som na kontrole precitaj si hore co mi doktor povedall ako je to mozne mam z toho nervy ostatne zeny v v tomto tyzdni su uz aspon na 2 ,3 orsty otvorene a ja nic ani krcok nemam mekky ale tvrdy este stale urcite budem pretahovat

luciau72
6. feb 2013

Ahojte budúce mamičky čo sa týka pôrodnice v leviciach tak je to celkom v poriadku.dobre je že sestričky váš rozdelia na cigánsky a biele.mne tam bolo dobre .

mirip
6. feb 2013

@lula5552 ja som to čítala čo si hore napísala no môžeš sa aj za týžden otvoriť, ja som šla s odtekajúcou plodovou vodou tiež zatvorená a čípok na otvorenie + infuzka urobili rýchly porod

mam132
6. feb 2013

@lula5552 no to neviem ako dlho si ta tam nehaju, ja som zacala krvacat dva dni po termine, preto som sla do nemocnice a ked mi pozreli plodovu vodu tak bola zelena co je znak ze babatko malo uz byt vonku preto mi to tak rychlo sa snazili vyvolat

lula5552
7. feb 2013

@mam132 no dufam ze mne sa take nestane radsej nech mi ho vyvolaju hned v pondelok ked tam pridem alebo max utorok, neviem co mam robit staci mi aj normalna izba len som znechutena z toho ze je tam na vsetky izb iba jedna kupelna, to by som si radsej zaplatila nadstandard neviem co mam robit

lula5552
7. feb 2013

@mirip keby som mala to stastie co ty bola by som rada :D uvidime mali vie kedy sa mu bude chcet ist von este mu je tam asi dobre :D

mam132
7. feb 2013

@lula5552 tie sprchy su zle a skarede ale nestalo sa mi ze by sme sa tam stretli s inymi mamickami ( su dve sprchy vedla seba) a to som tam bola vzdy po cikani aj po kojeni ( vtedy to moc krvaca ) su to len 3 - 4 dni dalo sa to vydrzat 🙂

mam132
7. feb 2013

@lula5552 drzim palce 🙂 kedy mas termin ?

luciau72
8. feb 2013

Ahojte mamičky ako tak čítam tak onedlho budú mať levice noveho obyvateľa.držím palce .

lula5552
8. feb 2013

@mam132 no sak uvidime zoberem si radsej aj nejake slapky do sprchy aby som tam nedostala nejaku korelu :D dufam ze tam dlhsie ako 3-4 dni nebudem ,

lula5552
8. feb 2013

@mam132 ja mam termin 18.2 na buduci nie na buduci ale na ten dalsi tyzden :D

monci8888
8. feb 2013

ja som rodila v LV a bola som nadmieru spokojná 🙂 kedze som bola po termine, tak som prisla najskor na pozorovanie s tym, ze ak neporodim do piatku sama, tak mi daju vyvolavacku.. nakoniec nebolo treba, ale podstata je, ze od prvej minuty ako som bola prijata, bol personal velmi mily a ochotny, lekari a hlavne sestry sa mi snazili pomoct. ked som zacala rodit, tak ma uplne upokojili, citila som sa pri nich prirodzene, ziaden stres... po porode poradili, pomohli co a ako s babom, no proste velmi som bola spokojna...manzel chodil na navstevy az neskor vecer a vzdy ked mala niektora sestricka cas, tak sa zastavila nachvilku na pokec 😀 aj ohladom kojenia mi velmi pomohli... proste, ja mozem ich pracu len pochvalit 😎

lula5552
14. feb 2013

@monci8888 ahoj asi kedy rodila? Ja idem v pondelok na príjem lebo mam temín tak som zvedava pobede pobede má nechajú na pozorovaní a kedy mi pôrod vyvolajú ak sa sama nezačnemem otvárať. Už druhy deň mám stahy úplne mi stiahne brucho a boli má ako keby mám dostať kramy mozu to byť tí poslickovia? Čoho nich vies

zuzina17
14. feb 2013

Ahojte maminky mna by velmi zaujimalo ktore ste boli rodit v LV ze co ste si brali a naopak co ste si nemuseli brat do porodnice je nieco co poskytuje aj nemocnica? alebo si musite vsetko doniest sama co sa tyka veci celkove hygienicke veci podlozky jednorazove atd. ja mam termin v maji a chcem ist rodit do Levic preto ma to zaujima dakujem za odpovede 🙂

majka2508
15. feb 2013

Ahojte, chcela som sa spýtať, či ešte EPI robí dokt. Nichta?

monci8888
15. feb 2013

rok a pol dozadu :D ale kamaratka tam rodila prave predvčerom a tiež je veľmi spokojná 😉 aaaa tak každému individuálne si myslím, ale mne tam lekár vravel, že radšej sú za prirodzený začiatok... tak mne dali štyri dni ešte pozorovanie, ale druhý som už začala rodiť sama... za teba dúfam, že sú to poslíčkovia, aj keď ja som tie krámové bolesti mala samotný pôrod 😅 prajem veľa šťastia a nech sa bábo narodí čím skôr a zdravučké 🙂

mirip
15. feb 2013

@zuzina17 Doneste si do porodnice:

pre seba: tehotenskú knižku
občiansky preukaz
preukaz poistenca
sobášny list /nemusí byť originál stačí originál kopia/
hygienické potreby
detské mydlo
papuče
osobnú bielizeň
2 uteráky
vložky

pre novorodenca: malú lyžičku
čiapočku
detský sprchovací gél
kefku na vlásky
plienky pampersky - balík
detské telové mlieko zvláčňujúce
deku / v chladnom období/
2 látkové plienky
detské vlhčené obrúsky

Výbavičku pre dieťatko vám stačí priniesť pri odchode z porodnice:
čiapočka, košieľka, kabátik, 2 látkové plienky, zavinovačka, deka alebo prechodný fusak na jeseň a zimný fusak cez zimu

+ nezabudni podložky pod seba a samozrejme župan

lula5552
17. feb 2013

@mirip ahoj a načo aj malú lyžičku? Mne kamoska hovorila ze aj látkovej plodnosti sú tam k dispozícii ?

lula5552
17. feb 2013

monci8888 ahoj dufam ze mňa tak dlho na pozorovanie a odrodim aj aj ja čo najskor

mirip
17. feb 2013

@lula5552 malá lyžičkana glukozu kýmnabehne mlieko, tú ti nedajú, dajú ti maximálne striekačku na glukozu ale nie každé bábo chce striekačkou, lyžička je prirodzenejšia

lula5552
17. feb 2013

@mirip aha lebo viem ze to davaju v striekacke ,ale pre istotu si ju teda zoberem

dulkagabulka
22. feb 2013

Vypovedá expertné hodnotenie slovenských pôrodníc objektívne o kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti? Čomu pripisujú odborníci váhu a ktoré ukazovatele sa naopak do užšieho výberu nedostali?
Všiminite si napriklad neuveriteľné štatistiky nástrihov v Levickej pôrodnici
Kritický pohľad na expertné hodnotenie pôrodníc. Môžete hlasovať za náš článok tu:
http://vybrali.sme.sk/c/Expertne-hodnotenie-por...

mirip
22. feb 2013

@dulkagabulka s tým nástrihom je to pravda, v Lv sa nekašlú a nastrihnú stále

lula5552
23. feb 2013

Ahojte, tak uz to mame za sebou,nas syncek je uz tu narodil sa v utorok o pol druhej pobede vazi 3600gramov a meria 51cm. Nemam sa naco stazovat,az na par sestriciek teda dve co su take dost neprijemne,inak su tu vsetci velmi mili aj sestricky co sa ŕtaraju o deticky,aj na porodnej sale su velmi mili. Jedlo ujde najlepsia je ranna biela kava 🙂 do tejto nemocnici by som isla rodit znovu 🙂

lula5552
23. feb 2013

@mirip ano to je pravda,nastrih urobili vsetkym co sme tam boli, ale tak lepsie ako keby sme sa mali natrhnut,podla mna,vsetky sa najviac stazovali na sitie,ze to bolo horsie ako porod,ja neviem po porode ma museli uspat,lebo sa mi neodedelila placenta,tak ma vtedy rovno aj zasili

vcielka410
24. feb 2013

ahojte , chcela by osm sa spýtať, či neviete mi poradiť, v 36tt ked sa ide na poradňu do pôrodnice, ako je to v tej Levickej. či tam treba prísť a čakať, alebo sa tam dá objednať na presnu hodinu. a či tam býva veľa ľudí. mam tam ísť o týždeň,a akosi zatial nič o tom neviem 🙂 vďaka.

mirip
25. feb 2013

@vcielka410 najlešpie ísť na prrjem ktorý je ale na genekologickom oddelení a spýtať sa, sestričky sú veľmi ochotné obidve alebo ak si si vybrala podoníka u ktorého chceš doiť tak priamo za ním choď

ktore
25. feb 2013

@vcielka410 ja som vobec na poradni v porodnici nebola.a ani neviem o tom ze v lv sa chodi.

ktore
25. feb 2013

@zuzina17 ja ked som bola tak maly pre babo vsetko na kupanie.vlastne mi kupali oni.bolo tam vsetko.ale mala som zo sebou detske mydlo,ziadny sprchovaci gel pre babo.dokonca kupu cistou vodou a iba ritku treba mydlom pri kazdom kakani.ani kremik na telo netreba.aj doma budes iba cistou vodou kupat a iba ritku mydielkom.inak sa babetku vysusi koža budete mat suchu pokožku.potom budete mat s toho problemy.aj v nemocnici ho budu kupat asi tak dvakrat kym tam budete.opytaju sa ta ci ti maju okupat oni alebo chces ty sama.malu lyzicku som mala tiez ale malinka mi tahala zo striekacky ani som tlacit nemusela ale to zalezi od babetka.ja som lyzicku nepotrebovala vobec.

zora256
27. feb 2013

@ktore Ahoj!
Mne aj jedna ukázala ako mám kúpať malého tam na izbe,nuž ale pravdu Ti povediac ja som ho len raz skúšala,keď bol eľmi pokakaný,ale sa mi kĺzal a tak som ho radšej utierkami poutierala a okúpala doma.Pri odchode domov mi len povedali,že treba každý druhý deň kúpať,nie častejšie. A čo sa týka kúpania,doma iste nie mydlom kúpem malého,lebot to vysúša,ale Bupi šampónom 2v 1,čiže je aj na telo,a potom dobre ponatieram Bupi mliekom a je super jemnučká 🙂a lyžičku nám nekázali mať len an puding,mne malý nestíhal hltať zo striekačky,každé bábo je iné.Tak vám maličká pekne papá 🙂ke´d si ťahala sama 🙂Ten náš od začiatku zaspával aj na prsníku potm na fľašky,takže sa moc nenapapal:-/.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre