Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

v_i_v_a
14. aug 2012

@dadikadodik
Ja som v LV.. tak to zial nie.. ale kedysi sme aj tam boli na praxi ako studentky 🙂..

zora256
14. aug 2012

@ktore Ahoj!Môj synček už behá od 11 mesiacov sám,len keď si nie je istý tak mu podám prst a chytí sa a potom zas pustí,padá ešte občas ale rád behá a smeje sa pri behaní,užíva si slobodu🙂A koľko Ti má rokov dcérka?Veru tak treba ju nechať aj pohrať sa aby si užila detstvo,len sem tam nejakú drobnosť ak Ti podá,donesie a tak a nech pozerá ako sa čo robí🙂A bude skúšať na bábikách,zatiaľ kým jeje nebude sestrička brať hračky🙂Teším sa moc stebou🙂Kiežby som si to celé mohla čoskoro zopakovať 😵

ktore
14. aug 2012

@zora256 mala ma 10rokov o tyzden.mas sikovneho schlapceka ked sa tak rychlo chytil chodenia.dcerka sa pustila sama ked mala rok aj 4 dni.ale pravdaz epadala este.

zora256
14. aug 2012

@ktore Ahoj!Ďakujem veru zo dňa na deň je šikovnejší,chvala Pánu Bohu,ale akosa vraví,prvé je väčšinou šikovnejšie ako druhé,ke´dže na prvé máme vždy najviac času a pozornosti zaberie,než ke´d treba dávať aj na staršie pozor,a ke´d je najmladšie tak je vraj aj lenivejšie,keďže ho vláčia aj súrodenci ke´d sú starší,hoc aj to nemusí byť pravda,ja som napríklad najstaršia a začala som chodiť až ako 1 a pol ročná keď sa mi narodil brat😀 dovtedy ma navlačovali ale tak ja sm bola pohodová a pohodlná,keďže môj otec má 9 súrodencov a ja som bola ich maznáčik😀 tak akosi ma rozmaznali tak mali😀,ale tak ja sa snažím vychovať samostatného mladého muža,tak sa aj snaží všetko pekne sám🙂ešteže je aj povahovo taký,že veľmi chce všetko sám skúšať🙂Prajem Ti tiež šikovné dcérky a aby Ti potom veľa pomáhali keď Ti aj z bábätka narastie mladá slečna🙂

veronica30
16. aug 2012

@marcella5 ahoj!chcem sa opytat ci ta uspali celu alebo len od pasa dolu?a ako to prebieha cele?a ako dlho sa potom zotavujes po cisarskom?pocula som ze ked rodis cisarskym tak zotavovanie trva dlhsie ako ked rodis normalne.A aky doktor ti robil cisar.v Lv?Dakujem🙂))

julianaka888
16. aug 2012

Ahojte kočky....tak ako sa cítite? Ešte sa guľkáte ? 🙂

mrkva131
17. aug 2012

Ahojte, chcela by som sa vás niečo spýtať 🙂 Ja mám termín v utorok. Môj doktor je na dovolenke, no pred tým než odišiel mi napísal papier, ak do utorku neporodím, aby som s ním išla na príjem a hospitalizujú ma. No a chcem sa spýtať, či mi teda v deň termínu pôrod vyvolajú, alebo ma nechajú tak, kým sa sama neotvorím? :/

marcella5
17. aug 2012

@mrkva131 Ahoooj, no podla mna ta nechaju este par dni tak, budu ti davat kvapky, a nejake lieky podporujuce porodnu cinnost... A snad coskoro porodis... Ak nie, tak asi po tyzdni ti skusia dat vyvolavacku, to su moje skusenosti spred roka, mozno je to uz inac, ale pochybujem, podobne dopadli aj kamosky, co rodili nedavno, a prenasali

chariquet
17. aug 2012

Ahojte mamičky a budúce mamičky 😉 Rada by som sa u vás informovala, ako je to v pôrodnici s návštevami. Neplánujem si zobrať nadštandartnú izbu, len klasikuš a mám isté obavy, či sa ku mne (hlavne môj mužík) dostane 😒 Predpokladám, že sú tam stanovené návštevné hodiny... ale, kde sa s návštevou stretávate, je ten prístup ku vám dostatočný? Je to na chodbe alebov inych priestoroch? Asi očakávam veľa, ale je tam napr. wi-fi? Ak sa vám zdá moja otázka čudná, je to preto, že som levickú pôrodnicu ešte vôbec nevidela+nie som z LV, no plánujem tam v septembri rodiť. Vopred ďakujem za akékoľvek info 🙂

mrkva131
17. aug 2012

@marcella5 Ja by som bola najradšej keby mi hneď v utorok vyvolali :( Jeden z dôvodov je aj ten, že priateľ má dovolenku iba 2 týždne a musí sa vrátiť späť do práce, tak aby sme boli čo najviac spolu a doma :(

marcella5
17. aug 2012

@chariquet ahoj, muz ku tebe nebude moct ist na izbu, budete sa moct stretavat iba na chodbe pri takom malickom okienku mu mozes ukazat babatko, ale tam moze byt dalsich x navstev, takze to nie je moc o sukromi.

marcella5
17. aug 2012

@mrkva131 mozno este dovtedy porodis, neboooj, ale ked nie, urcite ti vyvolavacku hned nedaju, lebo 2tyzdne pred aj 2tyzdne po termine, je normalna porodna doba, ci ako to oni volaju. Snad sa malicke poponahla, aby ste mohli byt co najdlhsie spolu!!!

chariquet
18. aug 2012

@marcella5 dakujem ti za info 🙂 no, ocakavala som presne toto... Tiez vsak dufam, ako mrkva131, ze porodim v termine - ziadne 2 tyzdnove pretahovacky!!!! ...muzik ma len 12 dni volna a potom hajde, mesiac robit 😠 a budeme sa vidiet maximalne cez skype 😖

kacenaba
18. aug 2012

Ahoj ja som rodila v máji v Leviciach, problémy s návštevami neboli, chodli za mňou kedykoľvek. Len ráno keď bola vyzita, tak sa nedalo. Hlavne keď bola veľka v tedy boli všetky sestričky vystresované. Vôbec sme nepoužívali to malé okienko a aj s malou som bola na chodbe a dokonca aj niekoľko krát vonku, keď tam bolo veľa ľudí,nikto mi nič nepovedal.

marcella5
18. aug 2012

@chariquet ja to poznam, my sme boli tiez prve 3 mesiace s malym sami, len cez skype sme komunikovali, potom mal priatel robotu doma, a teraz pred 2 tyzdnami opat ma pracu prec, takze nic moc, ale aspon zazil prve kroky, prve blabotkanie maleho, tak je rad, ateraz ho uz cez skype aj spozna, tak je to jednoduchsie, ako ked bol uplne malinky.

chariquet
18. aug 2012

@kacenaba juj, to si ma maximalne potesila! Dufam, ze i nam to umoznia... Moj sa uz stroji, ze bude pri nas maximalny mozny cas - je cudzinec (s rodicmi budu prekonavat recovu barieru) a najradsej by bol cely pobyt na Slovensku pri mne, co som si vsak s tym okienkom vobec nevedela predstavit...
@marcella5 😖 sucitim a chapem, ake to je komunikovat len cez skype.... My zijeme v zahranici - rozhodla som sa prve baby rodit na Slovensku. Ale kedze v lete mame v praci plllllllllno roboty, zial, musela som tu posledne 3 mesiace tehotenstva stravit sama a manzel doma zarezava. Som vsak vdacna, ze sa mu podari dofrcat sem aspon na par dni... potom sa chcem dostat trosku do kopy. Neviem vsak, ako rychlo po porode to bude mozne - chcem dat este malicku tu zaockovat a urobit kontroly a domov len potom 😅

millada
18. aug 2012

@mrkva131 , kto je tvoj dr.? Nie Neubauer? Lebo ja chodim k nemu a tiez ma dovolenku 😀
A teda ja som prvu dcerku tiez prenasala, na termin som isla na prijem a potom som tam tyzden lezala, davali kvapky, injekcie, behala som po schodoch, drepovala, nič sa nedialo, tak po tyzdni dali vyvolavačku. Ale bolo to aj tesne pred Vianocami, tak neviem, či vzdy zvyknu po tyzdni vyvolat alebo to koli sviatkom, aby tam mali čo najmenej pacientov potom 🙄 Ale teda drzim palce, nech to pride skôr a same u teba 🙂 Aj ja v to dufam u seba, lebo teda to čakanie tam bolo otrasné a vyvolavany pôrod tiez nič moc 😝

marcella5
19. aug 2012

@chariquet no tak to mate tiez pestre... ale hlavne, ze budete malicke potom spolu vychovavat, ono je podstatne, aby ste potom boli spolu, aby ti muzik vo vsetkom pomahal, ale to urcite bude. Tak asi sa to uz zmenilo trochu v LV, ako pisala kacenaba, lebo pred rokom fakt baby len sez okno komunikovali. Ja som mala zaplatenu izbu, tak to bolo super, od rana do 20 do vecera mohol byt niekto so mnou, co bolo pre mna na nezaplatenie, lebo som bola po sebcii, a vela mi rodinka pomahala.

mrkva131
19. aug 2012

@marcella5 No ja by som bola najradšej keby som porodila do toho utorku, ale stále nič :( tak ale keď sa už maličká rozhodne, že si na ňu budeme musieť počkať, tak nič sa nedá robiť 🙂 ale ďakujem 😝

mrkva131
19. aug 2012

@millada Ahoj, nie nie, ja mám dr. Brauna 🙂 No možno ti dali aj preto, keď išli tie sviatky 🙂 Uvidíme už ako to dopadne, ja behám už teraz po schodoch, upratujem ako bláznivá, no stále nič :D Keď už budem aj prenášať, dúfam, že bude aspoň nadštandardná izba voľná, aby tam so mnou niekto mohol stále byť, lebo ja by som sa asi zbláznila už :D 🙂

vedejova
19. aug 2012

Nebojte budeme radi, keď nás neubytujú na chodbách keď príde ten nátresk po dovolenkách 😅 Aj ja sa chystám do Levíc 😵

ktore
19. aug 2012

@julianaka888 ahojko.gulkam sa.a bojim sa,uz ,mi rozum chodi na porodnych bolestiach.

julianaka888
20. aug 2012

@ktore Veru 🙂 aj ja mám strach z celého pôrodu 😒 Keby som vedela aspoň,že kedy to presne na mňa príde 😀 aby som bola pripravená 😀

mishuu
20. aug 2012

@mrkva131 Ahoj 🙂 vidím, že sme na tom podobne a obe by sme mali rodiť tento týždeň...ja mám dnes poradňu, tak som zvedavá čo nového 😉 možno sa stretneme v pôrodnici 😉 ak ma spoznáš podľa fotky (gaštanovo červené vlasy mám 😀 ) tak ma ohlás 🙂

ktore
20. aug 2012

@julianaka888 radsej nevediet kedy to prpide to by som sa asi zblaznila cakat na ten den presne.uf.dnes som bola na poradni.hrozne vela mamiciek.doktorka je po dovolenke.

julianaka888
20. aug 2012

@ktore My máme poradnu 30-teho,tak uvidíme či sa jej vôbec dočkáme 😀 a robili vám aj dáke vyšetrenie?

ktore
20. aug 2012

@julianaka888 iba ma vysetrila.v podelok idem zase na poradnu a aj na krv.aj mi odmeria babetko.povedala ze uz ma malo miesta.a uz dozrieva placenta.tak to ma byt asi .nehovorila mi to vyzara na skorsi porod.ale cakala som ze ma tak potesi. 😀

julianaka888
20. aug 2012

@ktore Tak držím palčeky,ved hádam sa aj stretneme v nemocnici 😀

ktore
20. aug 2012

@julianaka888 to je mozne ze sa stretneme.budem rada. 😀

julianaka888
21. aug 2012

Ja už chcem ísť rodiiiiiiiiiiiiiiiť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre