Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

mishuu
8. okt 2010

Čavte ženy 🙂

chodíte niektorá k Dr. Bendemu do Sanatu? Ja áno, chcem však vedieť Vaše skúsenosti s ním počas tehotenstva, (boli ste) ste s jeho starostlivosťou spokojné?
Ja mám pocit, že je dosť salámista, beriem HA už 6 rokov a odvtedy mi nebral krv na pečeňové testy, trošku sa mi to nezdá..

Kamarátka mi odporučila Dr. Maťa, ktorý je priamo na pôrodníckom oddelení, vraj je s ním veľmi spokojná..koho poradíte?

Vďaka baby...

maartinkaa
8. okt 2010

@mishuu ja chodim tiez k matovi a som velmi spokojna 😉 je velmi pedantny, co sa tyka tehotenstva, atd.....len je tazsie, tychto lekarov zastihnut, kedze aj rodia a operuju ☹

mishuu
9. okt 2010

@maartinkaa ďakujem za info...vyzerá to tak, že Bendeho "opustím" nejak s ním baby nemajú najlepšie skúsenosti čo som počula... 😒 A čo pani Dr. Zuščáková (neviem ako sa presne jej meno píše) ???

zuzik10
13. okt 2010

ahoj Mishuu, tak ja som chodila k dr. Zuzčákovej, a nemozem sa na nu vobec stazovat, vsetko berie dosledne a pedantne, je naozaj vyborna odbornicka, takze odporucam

sny
13. okt 2010

Čaute maminky,ja som pacientkou Dr.Zuzčákovej,som s ňou nesmierne spokojná,je to naozaj zlatá doktorka,milá k pacientkam.Síce som za ňou dochádzala 40km,ale stálo to zato.Pri nej som rodila aj dcérku,úplne náhodou.Bola som ráno na prehliadke,dala mi odporúčanie k pôrodu,termín som mala za 2dni.Ale vraj ak chcem,že v noci má službu,môžem prísť,pôrod vyvolajú-jupíííííí.Tak som neváhala ani chvílu,doma som zbalila veci a šup nazad do špitála.Dve hodky som bola sama na izbe vedľa pôrodnej,potom už na pôrodnú mohol aj manžel,bola som sama s ním,fakt milé sestričky a všetko ženy,len môj muž chlap.O 17:30mi dali vyvolávačku,vraj to bude raz dva.No malá nie a nie von,dali mi všetko možné na utíšenie,aj som zvracala,medzitým prišla jedna cinánska pani,za 2hodky porodila,prišla aj tretia s mužom,oddelili nás závesom.Ja som konečne porodila o 01:30,dr ma musela riadne nastrihať,bolelo to ešte dlho a vravela som, že nikdy viac 😀 Ja nie som náročný človek,600nedelné odd.je asi taký priemer,sestričky ktorá ako sa vyspala,jedna nám tam vkuse otvárala balkon,vraj smrdíme,ha 😠 Ale novorodenecká sestička bola anjelik 🙂 Tak ak máte neaké otázky rada odpoviem.Ja som sa s mužom rozhodla,žr budúci mesiac vysadím HAK a ide sa na druhé bábo 🙂 Už mi chýba ten adrenalín,čo už,keď tie miminká sú také zlaté.
P.S:pri prvej dcérke som otehotnela hneď po vysadení HAK asi 2týždne,čo som sa dozvedela asi v 9týždni,celé tehotenstvo bez komplikácii,žiadne simptómi 🙂

peha81
16. okt 2010

@mishuu ahoj,,ja chodím k Dr. Bendemu a som s ním spokojná,,tiež som brala HA cca 5 rokov,,ani neviem či mi bral krv počas toho,,ale načo,,každy rok som chodila na prehliadku,kukol či je všetko ok, a bolo,,,potom som HA vysadila,,rok sme si davali pozor len tak naostro a potom ked sme chceli mat babo tak hned na prvý šup sa to podarilo. Teraz k nemu chodim na poradne a vsetko ok,,,niektore baby (nie z LV) čo sme v inej teme sa vkuse stazuju na svojich dr., ze im nic nerobia, nemeraju miminá, nevázia, ultrazvuk 2x za cele tehotenstvo,,ja nemam problem,,robil mi všetky vyšetrenia čo sa majú počas tehu a na kazdej poradni aj ultrazvuk (okrem jednej, to sme pocuvali iba srdiečko iným prístrojom),,takze len tolko,,ja som spokojná 😉

sny
16. okt 2010

@peha81 Ja sa chcem len opýtať,že koľko musíš platiť u dokyho?Ja mám sono za 3,30,foto za 5,0,aj určenie pohlavia za 5.som len zvedavá,koľko berú ostatný doktory. A za objednanie na čas 2eura-aj keď si to nežiadam,zapíše ma a peniaze vypíta.

peha81
16. okt 2010

@sny ja neplatim u neho nič, pokial nechcem nieco navyse,,pocas tehu sa robia, teda čo poisťovne preplácajú 3 velké ultrazvuky, takze to som neplatila nic a vzdy ked som mala poradnu tak mi ho vzdy aspon na chvilu kukol ze ako sa mu tam darí,,,a este raz mi robil 4.velký ultrazvuk a to vypytal 5e, za určenie pohlavia 3,5e, a foto 3 alebo 3,5e,,neviem presne,,a za vypísanie materskej 2e,,a ja sa na konkretny čas tiez neobjednavam ,takze to neviem,,,on má každú stredu vyhradenú len pre tehotne, takze sa nás tam stretne kopa bruškatých 🙂 a ty chorís este stále k dr. Zuzčákovej?

sny
16. okt 2010

@peha81 ˇAno,ešte ku nej chodím,som s ňou nadmieru spokojná,tiež mi robila ono zakaždým vyšetrením,predtým ona nemala vlastné,chodila som štvrtky na polikliniku,tam to bolo zadara.Ale ak by som teraz otehotnela,chcem prejsť na tú dobu sem ku nám-som zo Šiah,lebo by mi bolo veľa dochádzať do Lv na krv a kontroly,malú by som nemala kam dať.Veď uvidím.
Vidím,že ty už zachvíľu ideš rodiť,tak veľa šťastia,nech sa ti darí to vyšupnúť rýchlo a hrdinsky.Veci už máš nachystané?

peha81
16. okt 2010

@sny dakujem,,aj ja dufam ze to pôjde lahko von,,ale pre istotu zajednávam epidurálku 😅 ,,veci som akurát tento týzden pobalila do tašky,,ale ešte treba čo to dokúpiť,,,aj tak dúfam ze malý tam tie 3 týždne este vydrzí,,nech si este chvilu uzijem volna 🙂 ..a vela šťastia pri tom snažení sa o druhé mimi 😉

sny
16. okt 2010

@peha81 No ja som sa zase nevedela dočkať,kedy sa už narodí,preto som išla na vyvolávačku 2dni pred termínom,lebo akurat mala službu dr.Zuzčáková,tak som neváhala,bola fakt super.Inak koľko teraz stojí epidurál v Lv?som počula,že riadne zdraželi. 😝

peha81
16. okt 2010

@sny ja si ju idem vybavovať až teraz v stredu,,ale jedna baba z LV mi pisala že 150e,,,no dosť, ked viem že predtým stála 2000sk,,ale čo mi pisali aj ostatné baby tak je to tak vo všetkých kútoch Slovenska,,pohybuje sa to od 100-200e,,,ale obetujem peniažky,,ja som taký strachoprt 😖 mne je v podstate jedno kto ma bude rodiť,,zevraj všetci levický su dobrí,,tak uvidím,,potom napísem skúsenost

sny
16. okt 2010

ok,díky.tak sa drž 🙂

mishuu
18. okt 2010

@peha81 Ahoj 🙂

veľmi pekne ďakujem za info, som rada, že si spokojná, aj ja som sa rozhodla u neho ostať 🙂

yvett14
19. okt 2010

Ahojte kočky, no ja som u Dr. Mančika a ja som s ním spokojná. Sestrička v pohode- uctivá a veselá a Dr. ohladuplný a seriozny. Ja som mala predtým Dr. ktoru som ani nepočula a prvé sono som mala v 5týž. a druhé len v 20 tom, ked som došla k Mančikovy tak mi hned povedali že mám zanedbane sono, hned ma vyšetrili a povedali aj pohlavie , pýtala som si 2 sono foto a platila som 3 eury a robili mi to hore nie v ambulancii. Ked sa Dr.Mančika spýtam tak mi všetko vysvetlí a to sa fakt pýtam vela -až priliš. Tak neviem, nato že som v polovici tehu prešla k nemu tak nevidim nejaké zápory.

peha81
20. okt 2010

kočky dnes som si bola vybavovať epidurálku u dr. Nichtu,,hovoril mi že nie všetci doktori to radi vidia a niekedy ho ani nezavolajú,,ze z približne 10báb čo si epi prídu vybaviť ju pichne asi 3,,,hovoril ze nevie kde je problém,,ze hej niekedy sa nestihne alebo sa nemôze,,ale to ze niektorí dr. to radsej prepasú a ani mu nezavolajú,,napr. dr. Poliak,,,tak mi bolo odporučené aby som si radšej zajednala dr. k pôrodu ktorí s tým nemá problém,,lebo ja tu epi fakt chcem,,len sa bojím ze vychytím takého dr. čo ju nemusí a ja budem bez ☹ a ja som fakt posero, ja sa bolesti bojím ☹ ☹
tak by som rada vaše skúsenosti, ze či ste mali zajednanú epidurálku a ked ste nemali zajednaného doktora či vám to bolo bezproblemov pichnute,,,hm??? alebo si fakt zajednat toho doktora??? dost penazi je to 😔

monci78
20. okt 2010

@peha81 mne to nichta tiez hovoril, ze ho casto nezavolaju, aj ja som mala strach, ale nezajednala som si doktora. Pokial viem tak Poliak uz nie velmi casto sluzi, to by bola fakt smola keby si chytila jeho. Ja som rodila v pondelok doobeda a bolo tam viacej doktorov, vodu mi prepichoval rano Batovsky a aj ma vysetroval a nakoniec k porodu prisiel Mato, epi musis oznamit hned pri prichode do nemocky lebo ti musia zobrat este tam krv na zrazanlivost. Ja som otom nevedela a skoro som to prepasla, bola tam aj porodna asistentka a ona vybavila Nichtu ona mu volala. Neboj pokial Nichta nema sluzbu tak v tom nevidim problem. Držím palce 😉 Inac porodna asistentka mi bola Batovskeho zena Batovska a bola straaaaaaaasne zlataaaaaa!!!

peha81
20. okt 2010

@monci78 dakujem 😉 ja fakt neviem,,pôvodne ma ani nenapadlo ze by som si dr. zajednávala,,som počula ze všetci levicky su oka,,len by som nechcela chytit toho Poliaka 😒 hm,,ale zákon schválnosti existuje,,,este môzem dúfat ze nestihnem odrodit za jednu smenu a stihnu sa prestriedat (aj keby som chcela čo najrychlejší pôrod,ale to asi každý 😅 )
a este som počula ze viac sa starajú ked mas niekoho zajednaného, tak neviem,,ale zas ked daco budem potrebovat tak podla mna na to je tam ta pôrodná asistentka a nie doktor,,,vies mi aj k tomu nieco napísať? a myslís teda ze iba Poliak ma problem s epi alebo aj nejaký iný dr.?

sny
20. okt 2010

@peha81 Ja si osobne myslím,že je to aj možno dohovorené medzi doktormi,že Nichta povie,že to mnoho doktorov nechce pichať a aby si si zajednala,teda si priplatila ešte aj za doktora 😒 Je to tvoja žiadosť a keď nemocnica umožňuje epidurál a máš ho zajednaný a si vyšetrená na jeho vpichnutie,tak je podľa mňa každý doktor ti zavolať anesteziológa.Skús sa spýtať iných báb,mňa to tiež zaujíma,ale myslím asi správne,že sú medzi sebou dohodnutí a delia sa fifty-fifty 🙂

peha81
20. okt 2010

@sny no snád este napíse aj niekto iný,,mohol by sa nájst niekto kto má skúsenosť s dr.Poliakom. Mozno sú aj dohodnutí,neviem,určite je to mozné,,Nichta mi hovoril ze on nemá problém, ze či to doktori berú ako nejakú povinnost navyše,,ze ho musia zavolať,,hm,,,ale v pondelok som si bola omrknut aj pôrodku a tam ma prevádzala sestrička Fábryová,,fakt sympoška,,a ona mi tvrdila, že ked chcem epi tak je to vyslovene na mojom dohovore s Nichtom, a ze pacientka si ho väčšinou volá sama,,niekedy sestrička. Som to dnes povedala Nichtovi a kukal na mna 😕 ze to neni pravda,,ze sestricky tam na neho majú normálne číslo a ze oni volajú,,,vsak si ani neviem predstavit, ze by som tam lezala v bolestiach a este mala z mobilu volat Nichtovi a vysvetlovat mu ze kto som a čo chcem. Neviem prečo mi to ta sestrička tak povedala 😖 a ty si prvé rodila bez epi?

peha81
20. okt 2010

ahoj @yvett14 pozerám že ty uz ides teraz rodiť 🙂 aj si zajednávaš lekára a epidurálku??? držím palce pri pôrode 😉

sny
20. okt 2010

@peha81 Áno,rodila som bez epi a viac už by som nechcela.to fakt nechápem toto správanie doktorov,nejak mi to nejde do hlavy.Nestačí,že tá epi je tak drahá,ešte si máme aj doktorov priplácať???

yvett14
21. okt 2010

@peha81 Vieš čo, ja som sa pytala sestričky lebo mi Dr.Mančik dal čislo ked sa pohneme z domu aby som volala, tak mi sestrička povedala že sa za to neplati vraj to on nemá zauživané, ja som sa hned pytala nieže mi potom vyrubia 100 eury. a Epi?? mamku mám zdravotnu sestru povedala že radšej nie, aj pri synovy som bola celkom v poho, bolesti 2 dni ale narodil sa na 2 potlačenia so šnurou 2x okolo krku, ale to ma nechala primárka v krupine zato že som piskovala za stravu ked som tam ležala. takže ak nebudem musiet tak radšej nie. diky ti moc ved uvidim ako dnes idem za nim a budem sa pytat na vyvolavačku. pa

yvett14
21. okt 2010

A včera som volala Jarke-sestričke či by bola velká drzost pytat vyvolávačku tak povedala vraj ked som už po termine tak by nemal byt problem, tak uvidim čo bude, len vravela že vo štvrtok je v poradni až do 18.00 tak ma prijmu v piatok- asi ked tam bude. takže neviem ako to tam chodi a za kym mám ist lebo prvy porod bol pred 12 rokmi a v krupine a neviem ako to teraz chodi. a ináč baby dokimu sa dava dakovné po 6 tyždnoch v poradni alebo priamo pri odchode z porodnice

peha81
21. okt 2010

@yvett14 tak teraz neviem či som to pochopila správne...ty si pacientka dr. Mančíka??? a ze ked ti ide k pôrodu, ked nemá službu, tak ze nemusís platit? to sa mi nezdá 😖 ale fakt neviem.
A s tým dakovným ti nepomôžem,kedze nemám skúsenosť,,ani som o tom nepočula,,ale pride mi čudné ze si ho platím (teda ak si ho platím) a za dosť peniazkov a aby som mu potom dávala este aj nejaké dakovné,,iné to je ked predtým neplatíš nič

peha81
21. okt 2010

@sny hmm 😖 ak ta to zaujima tak kukni do témy Okres Levice2,,tam mi nejake baby odpísali viac na moju otázku. no ale môj mm má asi pravdu....ked chces aby sa starali tak si zaplat....oficiálna korupcia 😖 😖

damiana
21. okt 2010

Ahoj baby, nemate prosim Vas niektora zoznam, co treba zobrat do porodnice v LV ??? Ak by sa tu niekto nasiel, prosim, poslite mi to do IP , velmi pekne dakujem !!! 😉

sny
21. okt 2010

@peha81 Tak to by bola fakt sila platiť im dvakrát.Ja som však toho názoru,že si aj tak platíme dosť vysoké zdravotné a starostlivosť žiadna.Tý,čo majú viac však naučili doktorov na úplatky a podľa toho s tebou aj jednajú 😠 Proste keď si nepriplatíš tak sa nemáš čo diviť,fakt hrozné.Ja som rodila pri mojej doktorke,mala akurát službu,tak mi dali vyvolávačku a ďakovné som jej doniesla do ordinácie po 600nedelí dezert,kávu,šampus.Naozaj si myslím,že nie je potrebné rozmaznávať doktorov úplatkami,aby sa nám viac venovali,keď naše dieťa to potrebuje omnoho viac,nakoľko štát na to kašle a dáva väčšiene žien len almužnu 🤐

yvett14
21. okt 2010

@peha81 no ahojky, takže bola som dnes na poradni a pekne ma vysetril a kým som došla domov tak mi odisla hlienová zátka, inač ma idu prijat zajtra lebo vravel že mi treba pomoct s otvorenim lebo sa neotváram ale som uplne makka a pripravená na porod, takže ak ma to nezdrapi do zajtra tak zajtra určite vyvolávame. držte mi palčeky hihi bude srandy kopec 😝 😝 😝

peha81
21. okt 2010

@yvett14 jééj super,,tak to drzím palce,,,nech to prebehne čo najrýchlejšie a najmenejbolestne 😉 ale super že si plná optimizmu a nie stresu,,to ti závidím (v dobrom),,,hádam aj ja sa tak budem tesit ze uz to ide,,,potom daj vediet ako to celé dopadlo,,,drzkam palceky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre