Pôrodnica v Levoči. Bol niekto alebo sa chystá?

miska11
13. feb 2007

ahojky je tu niekto kto bol alebo sa chystá rodit do levoče???

monikapalo
14. nov 2010

Ahojte, aj ja som rodila v porodnici v LE, bola som spokojna,aj ked to neboli este nove priestory, ale ked som uz odchadzala domov, chodili po chodbach nejaki ludia a rozpravali sa kde, co a ako bude vyzerat. Som zvedava, co vsetko sa tam zmenilo, mozno sa tam zajdem o dva roky pozriet znova 😉 Tiez som bola spokojna , ale samozrejme ako kazda prvorodicka stastna ,ze to vsetko dopadlo velmi dobre a bez akychkolvek komplikacii. 🙂

emia
19. nov 2010

ahojte, bola som sa včera pozrieť na pôrodnicu v LE, naozaj veľmi pekne priestory 🙂 Záchody s kúpeľnou su na izbe, čo je fajn. Je to taka malá útulna pôrodnica. Na pôrodnej sále je aj miestnosť pre 1.dobu pôrodnu, čo je dobre že sa nemusí len ležať a čakať hodiny pripútana na posteli, fit lopta, môže tam byť aj otecko, ktorý chce byť pri pôrode. Po priestoroch ma previedla veľmi milá pôrodná asistentka. 😉 Môžem povedať že si na mňa našli čas a neodbili ma. 🙂

cloviecka
29. nov 2010

ahojte. tie, ktore ste v levoci nedavno rodili, alebo tam pracujete, ci vase zname. ja by som potrebovala vediet, ako je to tam s epiduralkou, musi sa nejak objednavat dopredu? alebo to staci povedat az po prichode do porodnice? je tam stale niekto kto by ju napichol? za odpoved velke dakujem.

emia
29. nov 2010

@cloviecka , o epiduralke som sa informovala, viem toľko že treba požiadať dopredu, lebo po príchode do nemocnice už je neskoro. Treba ževraj k tomu nejake vyšetrenia zrejme krvi a podpísať že si ju žiadaš. 😉 posledný mesiac pred pôrodom sa chodí do poradne do nemocnice v ktorej chceš rodiť a tam treba požiadať o epiduralku ak si ju žiadaš.

cloviecka
2. dec 2010

aha, dakujem za info

fabiaan
4. dec 2010

tak a my sa chystame do Levoce v pondelok, pozriet sme tam uz boli je tam velmi utlne,vynovene a personal bol pri ukazovani velmi ochotni tak som zvedava ako dopadneme v pondelok.Len skoda,ze polovicka to nestihne 😒

bianka1712
12. jan 2011

Prosim vas ako je to s tou nadstandartnou izbou? Treba si ju nejak rezervovat?

fabiaan
21. jan 2011

@bianka1712 ja som iba pri prichode povedala,ze chcem nadstandard takze netreba vopred rezervovat

sindy107
24. jan 2011

cawte baby..tu asi nik nepise.ja sa chystam rodit do levoce som zo snv ale tu nejdem.neviete ako je to tam s lekarmi sestrami a porodom???myslim tym starostlivost pocas porodnych dôb...dakujem

emia
31. jan 2011

@sindy107 ahoj, ja som sa tiež rozhodla po 2 komplikovaných pôrodoch v Spišskej, rodiť to tretie v Levoči, prišla som do pôrodnice až ked som mala kontrakcie každých 6 minút, najprv som sa prezliekla do pyžama, potom sestričky spísali dokumentáciu, vyšetrili ma, pytali sa či chcem klizmu, mohla som isť ešte na izbu. Potom prišiel doktor, vyšetril ma a čo je dobre nemusela som len ležať pripútana na pôrodnej sále. Mohla som isť ešte aj na WC, občas skontrolovali ozvy, dali mi aj fit loptu okolo postele, takže som na nej mohla sedieť a hojdať sa a ked som už bola pripravená na pôrod tak som sa mohla aj otočiť na jednu aj na druhu stranu. 😉 Personal bol príjemní tiež doktor čo ma odrodil bol dobrý, aj ked na prvý dojem tak nepôsobil. Bola som milo prekvapená, z toho pôrodu mam naozaj dobrý zážitok, ani neviem že som rodila. V Levoči pôrod nezdržuju, daju aj infuzku ak je treba na vyvolanie. 🙂 Ak ešte niečo chceš vedieť napíš do IP, rada odpoviem.

lusia13
13. feb 2011

caute. ja mam lekara v presove teraz je primar v levoci takze rodit budem asi v levoci zatial sme sa otom nebavili no moja znama pred rokom bola tiez jeho pacientka a rodila v levoci tak uvidíme. som prvorodicka takze sa toho bojim hrozne, ale povzbudilo ma ako pekne o tej nemocnici pisete a ze je aj vinovena to som vobec netusila tak som taka spokojnejsia.piste dalej ake mate skusenosti velmi sa tomu potesim a urcite nebudem sama. 🙂

eva7
20. feb 2011

Ahoj. Ja som rodila sekciou, kedze prirodzeny porod sa ani po vyvolavani nespustil, 8. februara 2011 v porodnici v Levoci. Su tam velmi dobre podmienky, porodnica po rekonstrukcii, vsetko nove a ciste. Bola tam velmi dobra odborna starostlivost, prijemny a ludsky personal. Ja som mala nadstandardnu izbu s WC, sprchou, TV, prebalovac. pultom a postielkou. Platila som cca 10 EUR/den. Maly bol na novorodeneckom oddeleni ale stale ked som chcela, tak som ho mala pri sebe. Aj personal z novorodeneckeho oddelenia bol velmi prijemny. Pri sekcii som mala spinalnu analgeziu. Po sekcii som nemala ziadne velke bolesti, kedze mi davali dostatok utisujucich liekov. Bola som prvorodicka, a teda nemam s cim tento porod a porodnicu porovnat, ale podla toho co som citala na internete si myslim, ze v tejto porodnici su podmienky naozaj velmi dobre. Dakujem vsetkym v tejto porodnici za starostlivost o mna a babatko. 🙂

lif150
24. feb 2011

Ja som zo SNV ,ale isla som rodit radsej do LE, bola som prvorodicka , sice som rodila v starych priestoroch, ale velmi si pochvalujem pristup, nenatahovali porod , dali mi hned vyvolavacku , aby to islo rychlejsie , ked nastali komplikacie, hned ma dali do plnej anestezy a urobili sekciu,kedze mala prestavala mat tep.Fakt vrelo odporucam...

dannizeta
24. feb 2011

Ja som tiež počula len samé chvály. 😉 A neplánujem si ani vybrať pôrodníka,či také niečo.Jedine čo zvažujem je epidurálka... ☹ Keďže budem rodiť prvý krát,tak mám strach,či sú tie bolesti zvládnuteľné aj bez toho...neviem,čo ma čaká... 😖 Ale určite verím viac levočskej pôrodnici,ako tej prešovskej,kde som mala ísť pôvodne.Takže Levoča,v júny nás čakajte! 😀 😀

zalu
20. apr 2011

Chem taktiež prispieť svojimi poznatkami z tejto pôrodnice.... je to celé prerobené, sociálne zariadenie je na izbe čo je veľkou výhodou izby sú malé max 3 osoby čo je tiež fajn... majú aj nadštandard,ale ten som ja nevyužila, využila som možnosť priniesť si na izbu za poplatok tv vzhľadom na to že som bola prijatá po termíne a pôrod mi pomaličky vyvolávali 2 dni injekciami... Čo sa týka personálu.. taktiež som bola veľmi spokojná, sestričky sú milé také ľudské, pomožu, poradia, povzbudia🙂 takisto aj setričky na novorodeneckom oddelení.. a lekári taktiež fajn.. milý..proste dobrý prístup k pacientkam v tejto pôrodnici..možem len vrelo odporúčať.. 😉

marcah
27. apr 2011

@dannizeta tak to vyzera ze v juni v levoci uz neporodime, od 1.5. chcu porodnicu v Levoci zrusit. Lekari aj porodne asistentky uz dostali dnes vypovede, zajtra o 11:30 sa kona protest.

dannizeta
28. apr 2011

@marcah čožeee?? Odkiaľ máš také info?? ☹ Som z toho mimo,nikde inde som neplánovala ísť.Teraz mi zostala tá hnusná prešovská...mimochodom ,v ktorej pred mesiacom rodila moja sesterka.Zanedbali starostlivosť a obaja bojovali o život... 😠 Keby sa niečo zmenilo,prosím ťa,daj vedieť.. 😅

polovnicka
28. apr 2011

@miska11 ja sa chystám do Levoče..ale čo som sa dnes dozvedela..nemilú správu..vraj od 1.5.2011 rušia pôrodnicu.. ach jaj..teraz čo budeme robiť.. http://www.webnoviny.sk/zdravie/nemocnica-v-lev... Šak som ešte pred týždňom volala so sestričkou či tam môžem ísť..a povedala,že hej..chystala som sa tam budúci týždeň..a to pred rokom rekonštruovali celú pôrodnicu a aj novorodenecké..je tam vraj super..lebo Poprad je o ničom..tu sa nechystám..takže teraz som na nervy..neviem čo robiť..či tam znova zavolať abo čo..

polovnicka
28. apr 2011

@dannizeta ja som rodila v PO prvé dieťa..ale v starej nemocnici, nie v monobloku..a bola som veľmi spokojná..ale teraz sa tam aj zmenil personál..tak by som tam nešla..a teraz by tam nemal kto sa o mňa starať..lebo sme s Popradu..a manžel robí a dcéru by som kde nechala..moja mamka má zdravotné problémy..tak nemá mi tam kto pomôcť..ešte som počula,že Kežmarská pôrodnica je dobrá..tak neviem..uvidíme,že čo sa dá robiť..

dannizeta
28. apr 2011

@polovnicka Noo teraz rozmýšľam,aj Krompachy si chvália,alebo potom už len St. Ľubovňa.Je to blbé,o týždeň už doky bude chcieť vedieť,pre ktorú nemocku som sa rozhodla..som z toho na nervy...akurát teraz sa to muselo stať! 😠

cervena_ciapocka
29. apr 2011

@polovnicka @dannizeta hádam ju nezrušia ... veď mesto povedalo, že sa ju bude snažiť zachrániť aspoň na 4 roky a oni z nemocnice povedali, že keď sa dohodnú, tak stiahnu tie výpovede zamestnancom.

marcah
1. máj 2011

@dannizeta no zatial to rusenie presunuli do 30.6.2011 (vtedy vsetkym skonci dvojmesacna vypovedna doba) - chodim na cvicenia k porodnej asistentke z Levoce tak ona ma informuje 🙂. Takze ak mas termin v juni tak to asi este stihnes, ja mam termin 1.7. 😀 - som to vychytala. V piatok bude este mesto Levoca rokovat o tom ci su schopni porodnicu zachranit, tak stale verim ze nieco vymyslia..... Ak nie tak mna caka SNV a to tiez nie je ziadna vyhra...

dannizeta
1. máj 2011

@marcah No veru,SNV žiadna výhra..Myslím že stíham,ale keby niečo tak ja skôr tú Ľubovnu 😉

marcovka
2. máj 2011

baby Levočanky budem sa modlit,aby nezrušili porodnicu ja som rodena Levočanka tak že to mesto je moja srdcovka 🙂 ja som vytočena čo chcu spravit 😠 je to svinstvo 😝 😝 aj primara mate z Prešova čo viem Dr.Smolko či? tak dievčata držim palce,aby sa podarilo zachranit... 🙂 🙂 🙂

zuzkazivcak
5. máj 2011

Ahojte. Neviete ci nahodou nieje nejaka peticia aby nezrusili porodnicu v Levoci?

majaff
8. máj 2011

peticia je facebooku

emia
9. máj 2011

už asi nič z toho, lebo v novinach písali ževraj sa tam už od 25.apríla nerodí. ☹

sue250
9. máj 2011

emia pokial viem funguju normalne a do konca juna aj budu, a porody su tiez 😉 tak neviem ja som teraz bola v piatok na kontrole a normalne vsetko funguje 😉

emia
9. máj 2011

@sue250 ja som len písala čo som čítal nový čas, kde sfotili aj maminu ževraj poslednu čo porodila ale, môže byť že pôrodnica ešte funguje ako hovoríš, pretože teraz som sa dozvedela že bolo jednanie spoločnosti Agel s mestom a mesto dalo nejake peniaze na prevádzku do júna kým nebudú voľby na nového primátora a po voľbach primator rozhodne čo a ako ďalej. 😖

lusia13
9. máj 2011

caute. no to som v soku co pisete vobec som o tom nevedela az teraz som sa to od vas dozvedela ze asi idu rusit porodnicu.a to pritom moj doktor je tam primar tak neviem ze kde budem rodit ale ja mam este cas tak som kludna. ostava nam len cakat co z toho bude. caute

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre