Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

vlastusss
20. okt 2010

jaaj??to len taak?? ja ze to bude nejaka priprava...myslim psychicka pre muza aby neskolaboval 😀 😀 dufam ze to este stihnem, lebo mam pocit ze to pride skor..neviem preco..mozno maju viacero mamiciek take pocity a nakoniec budem fucat este aj o 5 tyzdnov 😅

ajkalc
20. okt 2010

Baby, chcem sa vam opytat,ako je to s oblecenim na porodnici teraz. Ja ked som rodila daaaavno,tak nam tam davali nocne kosele. Teraz uz nie. Robia problem s tym,ked si tam donesiem teplaky a tricko? Naozaj si teraz nebudem kupovat 2-3 nocne kosele,ked ich nenosim. A aj tak v januari chodit s holymi nohami.... ☹ Podla mna by malo byt v pohode cez den teplaky a na noc sa prezliect do pyzama. 😕

alusha
20. okt 2010

@ajkalc na porod ti daju erarnu koselu a potom si podla mna mozes obliect, co chces... ja som mala kosele, ale ja ich nosim aj doma... len na vizitu potom nohavice dole 😀

zuzananinka
20. okt 2010

@alusha dakujem za vsetky rady, si zlata. No ja som bola dnes na tej prvej poradni v nemocnici - cakala som dve hodky cca ale ono to nejak rychlo ubehlo

@vlastusss ja som nepocula, že by sa malo niečo rušiť 😕

zuzananinka
20. okt 2010

@ajkalc ked som v lete lezala na gynde - tak som si vsimla ženy na porodnici mali cez den teplaky a ja už mam tiež zbalene teplaky a take tehu tricko na denne nosenie

vlastusss
20. okt 2010

@zuzananinka no mne doktor povedal ze sa bude rusit asi lucenska porodnica, lebo kriticky stav lekarov...tak ale hadam to dako udrzia ved kam maju potom zeny chodit aj z okolia... 😖

zuzananinka
20. okt 2010

@vlastusss ahoj - no je pravda, že ich je teraz malo a chodia aj z iných miest - ale mne moj doktor nič take nespominal - tak sa spytam o tt na poradni, či sa o niečom takom uvažuje - lebo ked som lezala v nemocke tak už operacie planovali práve na november a diskutovalo sa tam o vymene okien - tie izby nadstandardy len odnedavna funguju - tak mi to tak nepripada - ale situacia sa mohla zmeniť zo dna na den

vlastusss
20. okt 2010

nooo myslim si ze ani nie...mne to uz kamoska spominala, a ona tam lezala pred dvoma mesiacmi-priblizne...tak neviem...srandu si zo mna doktor urcite nerobil 🙂

helka101
21. okt 2010

@ajkalc Ajka ja som rodila vo svojej košeli. pred dvoma tyždnami 😀 a ako som si všimla, daktorej dali ich erarne košele a niektorím nie... 😖 tak enviem podla čoho to vyberaju.. ale nebola od krvi, ani od ničoho, len zapotena 😅 😀

No a o tej nemocnici je to pravda, teda koluju tam take reči.. lebo dokopy je tam asi cca 6lekarov, ktorí služia od nevidím do nevidiím.. 😒 chodia vypomohať doktori zo ZV, a asi aj BB.. ale to sa tak donekonečna asi neda fungovať 🙄

vlastusss
23. okt 2010

@helka101 tak to mas pravdu...ale tak je to za to skoda lebo kolke zeny tam chodili z okolia a teraz??? ☹ .....tak ja si myslim ze sa ta sestricky opytaju ci mas svoju alebo ti maju dat oni kosielku nie??ja chcem tiez vo svojej rodit..tie ich kosele to su tie z ktorych trci hola ritka??ci nie?? 😀

vlastusss
23. okt 2010

a je tu nejaka babenka ktora by mala rodit okolo 19 novembra??

alusha
23. okt 2010

@vlastusss ritka ti z tej kosele trcat nebude, ale vystrih maju az po pupok niektore 😀

vlastusss
23. okt 2010

@alusha 😨 😨 coo to ozaj??to ozaj budem radsej vo svojej rodit..a neviem aku si mam kupit ci s kratkym rukavom, bez rukava.isto mi bude teplo 🙂

alusha
23. okt 2010

@vlastusss pred porodom teplo, po porode zima... aspon na mna po oboch porodoch prisla taka zimnica, ze ma klepalo este dva dni 🙂

vlastusss
23. okt 2010

@alusha no tak na porod s kratkym a po porode sa prezleciem do takej co ma dlhy rukavik..taku som si aj kupila 🙂 ja uz ani spavat neviem, co myslim na to co si mam zobrat, aby som na nic nezabudla... 😒 ja uz chcem mat vsetko pripravene aby som nemusela stresovat 🙂

helka101
23. okt 2010

@vlastusss noo tak ako píše Alusha, vystrih po pupok 😀 ale tak ich musím pochvaliť.. vzdycharen je vymalovana, aj obrazky su tam pekne 😉 a zmenili aj postelne oblečenie z bieleho, na pasikave, take červene 😵 v takej farbe su aj košele 😎 no mna sa nikto nič nepýýtal. proste som odrodila vo svojej.. 🙄 ale tak nejako mi to nevadilo, potom som ju dala domou poslať, nebola špinava, ani od krvi, len zapotena 😅 😀 ved som sa aj zapotila 😵 ale stalo to zato 🙂

vlastusss
23. okt 2010

@helka101 noo tak to urcite bude staat za to 😀 😀 aj sa tesim na to..mozno pre to ze neviem co ma caka 🙂 🙂 tak taketo priemne prostredie tam je??nooo tak super obiecky vo farbe kosele...neni o com 😀 😀 😀

alusha
23. okt 2010

@helka101 tie nove pasikave kosele maju aspon gombiky, takze som nemala hole cici 🙂 lebo tie biele boli fakt priserne 🙂

helka101
23. okt 2010

@alusha to maš pravdu.. cici zakriju, aspon čo som videla, lebo pri malom som mala bielu... ale naštastie mala aspon dva gombííky.. tak mi neutekali vonku 😀
@vlastusss no vlastuš, tak sa nemocnica vynovuje.. aspon, že tie obliečky zmenili.. 😎 noo neboooj, nemaš sa čoho baaať.. zvladli sme ine, zvladneš aj ty.. 😀 aj sestričky su tam mile, tak nestresuj a vychutnavaj si tehu dokym môžeš, potom ked bude male na svete.. ti pokoj skončil 😝

alusha
23. okt 2010

no ja ked som rodila prvy krat, tak to bola fakt sranda s tou koselou, ziadny gombik, vystrih po pupok, tak mi ju zalepili leukoplastom, uzas 😀
nooo neviem, ci sa daju posledne tyzdne tehu vychutnavat, obrovske brucho, neda sa lezat, neda sa spat, ani chodit poriadne... ja ti prajem, nech to mas cim skor za sebou 🙂

vlastusss
23. okt 2010

@helka101 no presne toto si neuvedomujem..ze este by som mala lenosit a tak kym mozem....ja uz sa tak neviem dockat, ze to uz az dobre nieje...v noci nespavam uz len kvoli tomu ze neviem ako si lahnut a na druhej strane stale myslim na babo ake to bude a taaak...a ked zaspim tak sa mi vzdy sniva o krpcekovi 😀 😀 sestricky vpoho?,to som rada..ja som chcela ist do banskej stiavnice uz len kvoli tomu ze su tam super doktori a aj sestry..lebo ak budu ku mne zle tak neviem co spravim v tom momente...bud plakat, alebo budem nepriemna 😀 toho momentu sa aj muz boji...ze mu budem nadavat 😀 😀

helka101
23. okt 2010

@vlastusss muž 😀 😀 😀 😀 😀 😀 myslim, že aj ja by som bola neprijemna, alebo takto - aj oni by boi v tom momente neprííjemny 😀 ale tak ja ti prajem taky rychly pôrod ako som mala ja pri malinkej, kebyže viem ako to pôjde rychlo a aka bude, ked sa narodí tak ju chcem už davno 😉

Sestričky su na vybuchy pacientok myslim, zvyknute... 😀 ale tak isto netreba byť vulgarna a tak 😅 mna ked napomínala sestrička, aby som nerobila toto a toto, tak som ju aj tak ignorovala a robila si ako ja chcem 😎

Noo verím, že sa nevieš dočkať.. mna ubíjalo pri malej to prenašanie, a zato som bola neskutočne štastna ked osm ju porodila a bola v poraidku 😉 A tie posledne mesiace su najhoršie.. to heeej.. ja som tiež nevedela spavať, ale to len taky 7-8mesiac.. posledny mesiac bol super, spala som celu noc, nepalila ma zaha, nebolelo nič.. proste super.. ani čurať som často nechodila 😀

vlastusss
23. okt 2010

@helka101 noo tak dakujemm...aj ja dufam ze mi to prejde rychlo aby som ju mohla uz pohladit ..nielen cez brusko 🙂
no pokial nebudu nepriemne ku mne tak vulgarna nemam byt preco...mozno budem az moc vyplasena ked to na mna pride , tak budem ockami zmurkat smutne aby nekricali 🙂

praveze pre mna je cele tehu super..mne nic nebolo ani nije..tak ako ze normalne problemiky ako ostatne baby bezne mam, ale nepripustam si to, a nezaoberam sa nimi tak ....prosto boli ma chrbat, opucham a to nemam ani vysoky tlak a aj horsie veci uz boli ale total som v pohode..no tak stava sa z eked pridu depky tak aj bez priciny placem a som ubolena aj ked ma nic neboli ale myslim si ze to zazivaju viacere 🙂 len uz mi je ako tak dlho..a to ze som dost casto sama tak aj preto chcem aby tu uz bola...

helka101
24. okt 2010

@vlastusss zase si treba asi povedať, ak budu nepríjemne.. predsa len bolesti maš ty ...ale ako vravím, ja som sa tam stretla s fakt milým personalom 🙂

No a ti verím, že ti je samej smutno... poznam to, ja byvam tiež väčšinou sama, aj počas tehu som bola, no teraz to bolo lepšie, bol somnou aspon malýý a ten mi program teda robil 😀 no a teraz ked mame našu Bobku na svete, tak mam o zabavu postaranéé..a ani mi doma manžel nechýýba, aby ma rozveselil 😀

vlastusss
24. okt 2010

@helka101 akoze poslednej dobe mi vraveli ze su tam super aj sestricky aj doktory a tak ja mam uz dohodnute /teda aspon dufam/ s mojim gyn. ze on ma odrodi, ze ked dostanem bolesti tak mu zavolam.. tak ...ja uz neviem..to ja mam take nalady ze stresujem, pak by som len plackala, a inokedy mam taku flegmu naladu a robim si srandu z muzom..ze on sa pyta"a ty sa kde balis?? " a ja ze aaaa idem na vyyylet 😀 vtedy fajn a je mi jedno ako to bude prebiehat, hlavne ze budeme obe v poriadku..to si zelam najviac na svete..

no ved prave preto sa neviem dockat kedy pride na svet...potom on bude chodit za mnou ze ci ho uz nelubim..uz si ho viem predstavit..tak lebo budem vsetok cas venovat malej a na neho mi zvysi malo casu...aspon mu to vratim...trochen 🙂

vlastusss
24. okt 2010

@vlastusss ozaj a pre babatko co mam zobrat do porodnice...plienocky aj jednorazove aj platene aaa aj oblecko dake?,ci to mi zatim poskytnu 😕 😕

vlastusss
24. okt 2010

@helka101 ozaj a pre babatko co mam zobrat do porodnice...plienocky aj jednorazove aj platene aaa aj oblecko dake?,ci to mi zatim poskytnu

danabel
24. okt 2010

@vlastusss ahoj, ja som rodila v Štiavnici a môžem ti úprimne povedať, že aj tam sa nájdu mrchy sestričky - nadobudla som dojem, že čím mladšie, tým drzejšie. V pohode boli staršie, paradoxne neboli také znudené a otrlé zo svojej práce ako tie mladé.

nordi
24. okt 2010

@vlastusss ahooooooooooooooooj 😉

nordi
24. okt 2010

ahojte babenky, tak ako je to v lucenci? aj ja sa tam chystam rodit, tak neviem, kazdy ma inu skusenost, nazor....uvidim
zajtra idem este k dokimu tak sa ho chcem opytat co si mam vziat do nemocnice, viem ze plienky jednorazove okolo 40ks, vlozky, hygien.potreby,uterak , slapky , vlhcene utierky.... a oblecko pre babo staci take ked pojde domov? niekto mi spominal ze v nemocnici je v kosielke co mu tam daju a potom ked pojdeme domov, si ho obleciem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre