Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

gergi7
20. jan 2009

bianka, mne klystir nedavali, ja som si to doma pekne oddychala a do nemocnice som prisla s minutovymi kontrakciami 😉 , dali ma len na pasy , pozrel ma Krizo, bola som uz na 5, a za par minutiek sme uz rodili 😀 😀 😀
ja by som sa epi bala, co ak by sa vyskytli nejake komplikacie, ako viem ,tak po nej sa sekcia robit nemoze

gergi7
20. jan 2009

mien, musim reagovat na tu tvoju skusenost! malo si to fakt tazke. viem ake su tam sestry, ja som na gynde lezala mesiac a tiez som si tam prezila svoje, strach - neistota !!! chcem sa vratit k tym studentom! ja sa ich musim zastat, lebo viem o com to vsetko je!!!! studenti maju jednoducho prax a musia tam ist. ani mne sa nechcelo za studentsky cias pozerat vlozky zene po porode. ale pri tej vizite som musela byt, ci som to chcela alebo nie!!! taktiez som absolvovola aj kopu porodov, ci uz tych so stastnymm koncom ale naopak, a tiez som tam musela byt, bola som aj pri inerupciach a opat sa mi to nepacilo!!! ale som tam musela byt , lebo islo o moju prax a moje vedomosti!!! tiez som pichala injekcie na cierno, niekde som sa to musela predsa naucit!!! a casnik by sa kde naucil obsluhovat a nosit taniere, ci v skole po chodbe!!! odkrutila som si aj vysku ! a vo fakultnej bola ina klientela ako tu, a tiez som bola na sale. a aj ten medik sa to musi niede naucit a nazbierat prax!!!

mien
autor
20. jan 2009

ja ťa chápem gergi, ale podľa mňa je to nepsravodlivé, lebo po materskej dov. idem učiť na strednú školu a keď si pomyslím na to, že tam sú študenti takí strarí ako boli na vizite ide ma z toho poraziť.

lucia19
20. jan 2009

BIANKA NEBOJ URCITE DAM VEDIET AKY BUDE MOJ ZAZITOK Z PORODU 😉

gergi7
20. jan 2009

mien, vies ani pre tych studentov to nie je lahke! ale oni ta tam nebrali ako nieco z vykladu, pre nich si bola len nejaka pacientka, pre nich to je prirodzene. a to vsetko, co som uz vidala ja a zo vsetkeho a z kazdeho pacienta by som si mala nieco robit, tak potom by som bola kde??? ja viem, ake to je. ale najhorsie je , ked sa na teba pozeraju ludia, ktoryh poznas. a to je fakt nepriemne. mna tak vysetrovala Lorincz a okolo mna bolo 7 doktorov a kazdy ma poznal!!! 🙄

veronika81
20. jan 2009

jééj mien..trošku odveci teraz..ale akurát som si všimla, že máš malého Damianka 😵 Ja uvažujem nad menom Damien, teraz prednedávnom som ho zazrela a strašne sa mi zapáčilo.

inak baby, ja sa zatiaľ akosi vôbec nebojím pôrodu, je to normálne?? 😀 😀

veronika81
20. jan 2009

bianka, tie prednášky o epi bývajú v nemocnici? A to stačí iba prísť alebo sa niekde aj nahlasuje?

bianka...
20. jan 2009

ano veronika,byvaju v nemocnici...pojdem to zistit,lebo ked si ju chces dat,tak si musis vypocut prednasku-byt poucena...
dik gergi-za nazor na epi...ale musim mysliet pozitivne....nebudu komplikacie 😉 😉 zvladneme to 😵

a inak je to neprijemne ty studenti...proste su este mlady na takuto prax...aby takto praxovali.ja ked som lezala na gynde v septembri tak v pondelok tam nabehli ako dive stada styria prezliekat postel chichunali sa tam na hlupostiach,ako bolo na diske...ako o kolkej pojdu domou...kam pojdu z praxe...a jedna si tam na izbe navyse telefonovala...ja som oci vyplestovala,akokeby som tam ani nebola sa spravali...si myslim,ze ine je mat prax v restauracii a ine v nemocnici...
rano mi doniesli tabl.a ja pozeram ved ja taketo nejem...bola som akurat na WC,tak sa potom vratila,pomylili sme sa 😵 ...a po 15.min mi doniesla capik...na kt.tiez "zabudli".nehovorim,ze to robia vsetci,ale predsa si nemozu robit z toho dobry den...

gergi7
20. jan 2009

bianka, suhlasim s tebou, su take exemplare, ktore si na spravanie pozor nedaju. ja som medzi taky nepatrila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale aj ja som telefonovala a dokonca sme aj na balkonoch fajcili 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jasne treba mysliet, ze vsetko prebehne ok... 😉 ale studenti su tam tusim len 2 dni v tyzdni a mozno, ze ich ani nestretnes. na gyndu ich davaju viac. na porodnicu idu maximalne 2-3. aj my sme chodili len v takych poctoch. 😀

veronika81
20. jan 2009

Opýtam sa ja ja za tú epi zajtra na cvičení. Ozaj baby (tehulky), nechodíte niektorá cvičiť k pani Číčelovej?

gergi7
20. jan 2009

veronika, a cicelova cvici v nemocnici? lebo aj v nemocnici cvici jedna porodna, tak neviem, ze ci je to jedna a ta ista. ja som nechodila a zvladla som to uplne v poho 😎

veronika81
20. jan 2009

gergi nie, ona cvičí na Petofiho ulici, ako je hygiena. Viem o tom, že sa cvičí aj v nemocnici, ale toto mi poradili v ambulancii u môjho gynekológa, tak som šla tam..
Akurát zajtra máme prednášku o pôrode 😉

bianka...
20. jan 2009

gergi-gratulujem k malickej,je taka zlatulinka... 🙂 🙂 🙂 🙂

ja chodim k p.Cicelovej,je velmi mila...zajtra je aj prednasko o porode... 😅
aspon to predychavanie je ok,lebo som nemala ani potuchy ako sa dycha,verim ze sa mi to zide 😀
inak trosku som sklamana,lebo v inych okresoch chodia aj partneri aspon na tie posledne cvicenia...a ukazuju ako to prebieha co robit a tak pri porode,ked budu aj oni.

veronika81
20. jan 2009

bianka, tak sa vidíme 😅 O koľkej chodievaš cvičiť? Ja o 15.30.

gergi7
20. jan 2009

bianka,dakujem. a uz ma aj zubky!!!joj musim sa pochvalit
vsak aj tu je tusim nejaka psycho- fyzicka priprava pre muzov. a ty toho tvojho chces mat? neboj, ak to na teba pride v noci a nik nebude rodit, alebo to doticnej nebude vadit, manzel bude moct byt pri porode. ten moj sa bal a teraz lutuje.jeho smola 😀

bianka...
20. jan 2009

jasne... 😉 ja po tebe...o 16.00 🙂
nam raz rozpravala p.cicelova o porode,ale aj tak si to este vypocujem.ktovie ci ona bude prednasat??
minule neviem ci si bola,sme mali prednasku o kojeni...juj tolko info.vsetko sme si ani nezapametali 😔

bianka...
20. jan 2009

a uz ma aj zubky...ved je este malilinka 😀 😀 😀
chcem ho mat pri sebe...zo zaciatku nechcel,ale teraz sa chysta...neviem si to ani predstavit ake to bude...ale vsak tolke ste to zvadli,tak to zvladnem aj ja...ja sa najviac obavam toho klistiru...take neprijemne,ze mi tam bude sestricka nieco strkat...a ak nestihnem dobehnut na wc???juuuj
viem ze dolezite je spolupracovat a bude to ok,a hlavne spravne dychat...

veronika81
20. jan 2009

Aha, tak niekde medzi dverami sa stretávame 😀
Prednášať bude p. Číčelová, aspoň tak mi to minulý týždeň povedala. A bola som aj na tej o kojení, dobrá prednáška, veľa nového som sa dozvedela.
No idem ja do postele, drahý už zaľahol 😉 tak sa idem pritúliť (v rámci možností samozrejme, ako mi to bruško dovolí 😀 )
Dobrú noc baby, tak zajtra bianka, skúsim ťa podľa fotky odhaliť 😉

gergi7
20. jan 2009

bianka, no a uz zubata!!! a mysli na to ze priroda dokaze divy 😀 , ja som sa doma vyprazdnila sama!!! fajne ma 3-4 krat prehnalo! a baby, fasadu si spravte doma!!!! ja som mala super pripravu, ked som ostala lezat v osmom mesiaci na gynde!!! a clovek sa aj tak uci na vlastnych chybach

bianka...
20. jan 2009

fasadu si robim roky pravidelne...teraz tak,ze odhadom,chichi...lebo nevidim,ale je tam uz nejaka prax 😵 😵 😵

tak zajtra,budeme pozorne pocuvat o porode...
urcite ma odhalis-ja teba nie,lebo nemas peknu foto...nedovidim
tak dobru nocku 🙂

veronika81
20. jan 2009

gergi, že fasádu..zasmiala som sa 😀 Ale tak určite že doma, aj keď neviem si to dosť dobre predstaviť, ak začnem byť nervózna z blížiaceho pôrodu a budem už mať bolesti. A už teraz mám problém oholiť si len nohy 😒
Inak počula som to aj ja, že telo sa niekedy samo pripraví na ten pôrod a automaticky sa pred tým vyprázdnia črevá.

veronika81
20. jan 2009

bianka, pozrela som ešte tvoj album, tak snáď si ťa zapamätám 😉
A..aj my máme v obývačke jednu stenu červenú 😀 a tuším máte aj podlahu "hrušku", lebo my máme a veľmi sa to na našu podobá. Pozerám, či si fotená v našej obývačke 😀 😀 akurát ten stromček niekto vymenil, heh.
No idem už, majte sa..

gergi7
20. jan 2009

veronika, to bol aj moj pripad s tym vyprazdnenim!
vsak aj ja fasadu roky, ale vies, s velkym bruskom, ako som mala ja, tak som mala co robit 😀 😀 😀 vsak moja zabka mala 3750 a 52 cm, takze to nebolo zaidne skvrna 😀 😀 😀
bianka, dobruu nocku ti a nespi na chrbte, chichi

lucia19
21. jan 2009

nejaka mamina ktora rodila v lc?

mtsl
21. jan 2009

aj ja sa pridávam k spokojným rodičkám. rodila som u Dr Kožíkovej - milá, príjemná a jemná. sestričky na sále boli celkom fajn. tiež som mala 6 študentiek ktoré sa dívali na pôrod (v tej chvíli mi to bolo fuk) musím podotknúť že ich učiteľka sa ma veľmi slušne prišla opýtať či sa môžu pozerať. pri pôrode treba počúvať sestričky, obyčajne majú pravdu a ide to potom ľahšie - osobná skúsenosť 🙂
na všetko sa treba pýtať - dôrazne - oni potom odpovedajú a keď vedeli že sa pýtam, tak hovorili aj samé (nie všetky) aj po pôrode to bolo celkom fajn, pomohli mi s kojením ale tiež som sa viac krát pýtala a nechala si skontrolovať viac krát, či to robím správne. dokonca som malého večer 1x kúpala na izbe so sestričkou keď sa zakakal až za ušami 😀 ale musela som si ju zavolať

roasha
22. jan 2009

mtsl,normalne sa divim,ze ta tam nefackali??????.............. 😲 😅

lucia19
22. jan 2009

roasha ty stym fackanim mas skusenosti? 😲

roasha
22. jan 2009

nie,nemam! 🙂
........a tolko hluposti co popisala o svojom porode mien 😝 ........nepotrebuje komentar...... 😝 😀

roasha
22. jan 2009

..........niekto ma bujnejsiu fantaziu 😝 ........niekto fantazmagoriu....... 😀

lucia19
22. jan 2009

a aky si mala porod ty ak sa smiem spytat aj ked to bolo uz davno ked mas 6 rocnu dceru 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre