Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

wew
28. mar 2011

dakujem kočky.... skúsim.... a odychovať? 🙂 ja ? no snažim sa ale moc to nejde 🙂

79zuzik
28. mar 2011

@wew aký si si vybrala kočík, mne napísali, že na budúci týždeň ho budem mať doma

wew
28. mar 2011

Ten Enzo .. čo sa mi od začiatku páčil... 🙂

rebeka25
29. mar 2011

@wew - pekny vyber pekny 🙂 Normalne ti zavidiet budem taky pekny kocik 🙂

wew
29. mar 2011

@rebeka25 🙂 no dúfam že bude fakt pekný, praktický a mojej láske malinkej sa bude v ňom dobre búvať, oddychovať 🙂

79zuzik
29. mar 2011

@wew 🙂

mirka251
30. mar 2011

ahojte tak ja uz stvrtu noc nespim,strasne ma bolia bedrove klby a stehenne kosti a k tomu este tejto noci aj brusko ☹ mam taky pocit,ze pri tomto tempe porodim skor 🙄

lucia1981
30. mar 2011

@mirka251 ahoj Mirka! s tým spánkom sme na tom podobne, ja sa budím v noci 5-6 krát a to ráno musím vstávať do práce.... ☹ bolesti mám tiež a najviac ma trápi to, že čo všetko by som chcela doma robiť a nevládzem tak ako predtým... 😖

kiara0666
30. mar 2011

@jajanulienka ahoj Janka. ako si na tom? este si cela??? co nove?

kiara0666
30. mar 2011

@iivkam ahoj,dakujem za nazor 🙂 kazdy clovek je iny,ved uvidim 🙂

mirka251
31. mar 2011

@lucia1981 ahoj moja ja som konecne tejto noci spala 😉 zajtra si idem po marodku ku dr.,tak sa dam aj pozriet pre istotu,lebo poradnu mam az 12.4 🙂 s tym robenim ani nevrav ja si neviem predstavit,ako to tu po tej prerabke dame do kopy aj malovat bude treba,ale to az o nejake dva tyzdne,tak dufam,ze mi bude lepsie 😝

huxy
31. mar 2011

@kiara0666 si este cela? 🙂

lucia1981
31. mar 2011

@mirka251 ahoj Mirka! tak asi je to náhodička, ale aj som spala celkom dobre, zobudila som sa len raz, aj to ma vlastne zobudil náš drobček lebo chcel ísť cikať... 🙂 ja robím už len týždeň potom si vyčerpám dovolenku a materská tak sa už neviem dočkať a maľovanie čaká aj nás, chcem vymaľovať spálnu aby bábika prišla do nového .... 😀 manžel má zo mňa dosť len čaká čo ešte vymyslím.... 😅

kiara0666
1. apr 2011

@huxy 🙂 jasne 🙂

79zuzik
2. apr 2011

@mirka7582 ešte si celá????

jajanulienka
2. apr 2011

@kiara0666 Ahoj, my sme uz dvaja. V nedelu 27. skoro rano som zacala mat bolesti, od druhej poobede som mala pravidelne kontrakcie kazdych 5 min v trvani 40 - 60 s, tak sme cakali do pol 9 vecer,ked sa bolest stupnovala.Potom sme isli do porodnice, kde zistili, ze som len na 2 cm, tak ma dali na gynekologiu, kde sa bolesti stale stupnovali. Po asi dvoh hod som bola na 4, tak ma vratili naspat na porodnicu, ale tasku mi nikto nedoniesol, tak som bola bez vody. Bolesti boli ukrutne, uz aj tlaky na konecnik, ale stale som nebola dost otvorena. Priznam sa, chodila som na cvicenie, ale postupom casu som z tych ukrutnych bolesti stratila nad sebou kontrolu a uz som to nezvladala. Porodila som nakonniec az pred pol 9 rano, uz pri inej sluzbe. Myslim si, ze mali so mnou nieco robit, nic mi za cely cas nedali a kedze tlacit som isla otvorena len na 8, tak mam paradny nastrih. Musim povedat, ze do LC nikdy viac, patrim k tym, co maju zlu skusenost, aj potom pri starostlivosti o babo, ochota sestier, celkovy pristup. Odporucam zvazit porod v LC. Dufam, ze ty budes mat len pozitivne skusenosti.

kiara0666
2. apr 2011

@jajanulienka Janka,gratulujem k babatku!a je to chlapcek alebo dievcatko?vsetko ok?joj zavidim ti ze uz mas po tom! ja budem asi pretahovat,citim sa v pohode.no moze sa to asi zmenit z minuty na minutu.joj moja je mi luto ze mas takuto skusenost :( uz si stvrta kamoska ktora porodila skor ako ja 🙂 chcem to mat uz za sebou,stale sa viac bojim. mala si partnera pri porode? ja budem asi sama :(
drzte sa a dajte o sebe vediet 🙂 pa

nikus66
2. apr 2011

Nedá mi nereagovať, tiež gratulujem k bábätku. Ja som rodila tiež v LC pred rokom a musím povedať ,že som bola spokojná,pôrod trval 12 hodín ,tiež mi nič nedali ,ale čo vlastne aj mali dať -bez bolesti to asi nejde a každý máme iný prah citlivosti na bolesť, starostlivosť na pôrodnej sále či na pôrodnici už po pôrode bola v pohode,sestričky aj pani doktorka boli ochotné,milé. Možno ani my nie sme vždy také milé na setričky a možno ani to čarovné slovíčko ďakujem im nepovieme.Ja môžem len pochváliť a odporučiť. 😉

lucia1981
2. apr 2011

@jajanulienka blahoželám k bábätku a chcem sa opýtať ak môžem, pri kom si rodila?

wew
2. apr 2011

@jajanulienka blahoželmám k bábätku....

wew
2. apr 2011

kočky kupovala niektorá z vás baby vysielačku-monitor? ak áno aký model a kde?

rebeka25
3. apr 2011

@jajanulienka -Pripajam sa k blahozelaniam 🙂
Ale neda mi.. Co ti mali dat? Ja som tiez zopar hodin vrieskala na porodnici, doslova som tam od bolesti presuvala nabytok (buchala do tych posteli a pod..) a sestricky si listovali v casopise a sem tam ma prisli skontrolovat ale ved oni to nevedia urychlit aby babo zislo a ty sa rychlejsie otvorila. A tiez ako @nikus66 som bola spokojna, jednoducho je to porod a ten boli ako slak 🙂

sandy2
3. apr 2011

Ahojte, nedá mi aby som opísala môj pôrod.... Bolesti sa mi začali asi o 19.00 hod., ked sa začali stupnovať, prišla som v noci asi o 00.30 hod. do pôrodnice s tým, že mám 5 min. kontrakcie. MUDr. ma pozrel s tým, že som len na 2 cm. Sestrička mi začala vyčítať, že načo som ešte prišla, ked som len tak otvorená, že druhé ženy ešte takto behajú po svete...možno, že behajú ale nie s kontrakciami. Bola som prvorodička, mala som vyčítané z múdrych knižiek, že s 5 min. kontrakciami sa má ísť do pôrodnice, tak som vyplašená išla. Proste normálne mi dala najavo, že ju obťažujem. A ked mi robili záznam, že to ešte nemôžu byť kontrakcie a tak, normálne mi neverila, že mám bolesti.Našťasie s nou mala službu jedna neuveriteľne milá sestrička, také sa hádam už ani nenájdu, takže aspon niečo pozitívne. Na doktorov nemôžem povedať nič zlé, tí sú naozaj v pohode a majú oveľa lepší prístup ako sestry. Tak ja som ešte oproti Janky celkom dobre dopadla. Ináč nemôžem fakt nič povedať, lebo ma chodili pozerať, merali ozvy, robili záznamy, merali tlak a pravidelne pozerali, že nakolko cm som už otvorená. Iba jedna vec...ako nie som odborník, ale tiež si myslím, že by sa pôrod mohol dať urýchliť...napr. mne pichli tuším oxytocín a ku koncu mi dali glukózu, ktorá mi fakt urýchlila pôrod, lenže to bolo až na konci, ked som už bola otvorená možno na 7-8 cm, takže tiež sa pýtam, že či mi ju nemohli dať skôr, ked som sa trápila v ukrutných bolestiach hodiny a ešte k tomu s vysokým tlakom. Ale človek na toto všetko zabudne a teší sa potom z dieťatka a hlavné je, že všetko dobre dopadlo.

mirka251
4. apr 2011

@lucia1981 no mna materska caka o 4 tyzdne,ale uz som na marodke od piatku 😉 tak aj upratovat budeme mozno spolu 😀

mirka251
4. apr 2011

@jajanulienka gratulujem a prajem vela zdravicka 😉

jajanulienka
5. apr 2011

@kiara0666 Dakujem, mame chlapceka, Benjamina. Manzel pri porode nechcel byt. Neboj sa, urcite vsetko dobre dopadne a budes sa zanedlho tesit z krasneho babatka. Budem rada, ked potom napises, ako sa vam dari.

jajanulienka
5. apr 2011

@nikus66 Ano, chodila som na pripravu od 19 teho tyzdna a viem, ze pri prvorodickach porod trva, resp. prva doba porodna 8 az 16 hodin. Tiez som bola pripravovana na to, ze porod su ukrutne bolesti, ktore sa nedaju k nicomu prirovnat. A tiez som vedela, ze ked pridu tlaky na konecnik, mame sa tesit, lebo to znamena, ze zanedlho, nejaku polhodinku porodime. Ale ked mas bolesti skoro 24 hodin a tlaky na konecnik 2 hodiny minimalne a kazu ti pri tom chodit, lebo nie si otvorena, nezda sa mi to az take normalne. Tiez sme si hovorili, ze zena by sa mala otvarat cca 1 cm za hodinu. ja som po 6. hodinach pravidelnych kontrakcii bola otvorena na 2 cm. To uz nie je ok a vtedy by sa malo nieco podat. Tak sme si to hovorili na priprave.

jajanulienka
5. apr 2011

@rebeka25 To co som uz pisala nikus66, ja som tiez uz od bolesti kricala a bola som okriknuta, aby som uz bola ticho. Ale pri tlakoch na konecnik skus chodit dve hodiny, ked mas kazdu chvilu kontrakcie. Pri mne sa vystriedali dve sluzby, v jednej boli mile sestricky a nie velmi mila doktorka, v druhej sluzbe to bolo opacne, doktorka co ma rodila bola mila, aj na vizite vzdy ked prisla. Ale zial, moj celkovy dojem bol negativny, co som si teda nemyslela ze to tak bude, kedze som bola teoreticky velmi dobre pripravena a vedela som, co bude so mnou robene a ze to chce cas.

jajanulienka
5. apr 2011

@mirka251 Dakujeme velmi pekne

jajanulienka
5. apr 2011

@sandy2 Ano, aj my sme si na priprave hovorili, ze ked kontrakcie su pravidelne kazdych 5 min a trvaju 40 s a tento stav trva hodinu, je cas ist do nemocnice. Bola som upozornovana, ze sa do nemocnice netreba ponahlat, aby som nebola sklamana, ze so mnou nic nerobia, ze treba vydrzat co najdlhsie doma, tak ja som nesla po hodine takehoto stavu ale az po siestich, zial, nepomohlo mi to. A co sa tyka doktorky, co ma prijimala, nezdala sa mi az taka odbornicka, ani plodovu vodu mi nevedela prepichnut, tak ma nechala este 2 hodiny tak. Nakoniec som ale rada, ze ma odrodila ina. A je pravda, ze pri pohlade na maleho drobceka som na to zacala postupne zabudat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre