Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

lucia1981
6. apr 2011

ahojte! tak ja som od dnes doma a od rána upratujem, pôvodne som chcela len oddychovať ale akosi rýchlo ma prestalo baviť ležať na gauči pred telkou.... 😀 zajtra ideme do poradne tak som zvedavá ako môj drobček narástol.... stále rozmýšľam nad tou pôrodnicou v LC pred piatimi rokmi keď som tam rodila som tiež povedala, že nikdy viac ale poslednom čase čo tam rodili kamošky tak si celkom pochvaľovali ja fakt neviem, najradšej by som išla do Banskej Štiavnice no tam nie sú vybavený na prípadné komplikácie ktoré by mohli nastať somnou alebo s bäbatkom... 😒 ....proste stále mi to vŕta v hlave a rozmýšľam aj nad EPI, čo som prvý pôrod mala bez lebo v LC mi ju vtedy v noci nemal kto pichnúť... 😖 ....

79zuzik
6. apr 2011

@adka47 ahoj ako sa máš??? už si sa bola objednať v nemocnici ja idem 27.4. na 10,00hod.

adka47
6. apr 2011

@79zuzik Ahoj 🙂 , mám sa celkom dobre ,na sono v nemocnici som bola toho 28.marca,maličký mal vtedy 1700gr., v 32 tt.,otočený je dole riťkou tak dúfam sa otočí hlavičkou , a ty? ako sa máš? už dávam aj fotky kočíku konečne som si našla čas 😝. Na sono už asi ja pôjdem len v máji , keď budem chodiť každý týždeň , k Ruffínimu idem naposledy 29.apríla,asi v ten deň sa budem objednávať aj na sono.Ty kedy máš presne termín? a kolko váži tvoje maličké ?

adka47
6. apr 2011

Ahojte , toto som ja a moje bruško v 30tt.

79zuzik
7. apr 2011

@adka47 ja som bola na sono v 31 týždni u Dr. križa malý mal 1580 g, už pôjdem len do nemocnice v 37. týždni. Teraz sa už chodí od 37. týždňa predtým sa chodilo od 36. týždňa. Ja som teraz v 35. týždni od včera som na MD, termín mám 18.5.

adka47
10. apr 2011

@79zuzik ty máš skorej termín ako ja , ja mám 27,29 máj , ale neviem ako ty , mňa dosť často bolieva bruško -tak ako pred menštruláciou, navládzem cez deň veľa spím , ako si na tom ty?

kiara0666
10. apr 2011

@jajanulienka ahoj janka.tak uz to mam za sebou 🙂 uz sme dvaja 🙂 vsetko je v poriadku, som spokojna s pristupom, vsetci boli veľmi zlaty 🙂

79zuzik
10. apr 2011

@adka47 mňa tiež bolí brucho, dokonca aj mi prestalo chutiť jesť, bruško mi síce rastie, ale sa mi zdá o kúsok nižšie, podľa menzesu by som mala 8. mája, ale to mi nepočítali - nakoľko som mala neprevidelne - takže uvidíme - inak aj ja tento týždeň spávam cez deň - čo som nezvykla a v noci zle spím

adka47
10. apr 2011

@79zuzik aj ja veľmi zle spím , niekedy som hore dve - tri hodinky na nervy,a ešte k tomu je aj naopak otočený tak ma nožičkami kope do mechúra,no som zvedavá ako vydržíme až do konca , s prvým som nič taketo nemala -proste bez problemov no uvidíme ☹

adka47
10. apr 2011

@huxy ahoj , už sem málo chodíš , ale ak by si sa sem ešte dostala , chcela by som sa ťa spýtať kedy sa ti maličká otočila riťkou?ja som bola v 32 tt. na sone a povedali mi že je riťkou , ale že sa môže ešte otočiť , tebe bola dobre otočená a potom sa otočila naopak alebo ako si to mala ?a po cisárskom si vedela chodiť? sedieť? a kedy ťa pustili domov?papa

jajanulienka
10. apr 2011

@kiara0666 Gratulujem, tesi ma, ze vsetko prebehlo v poriadku a ze si bola spokojna. Prajem Vam obom, aby ste boli zdravi a spokojni, aby ste spolu prezivali len radostne chvilky.

wew
11. apr 2011

@kiara0666 : gratulujem.... veľa zdravíčka prajem

huxy
11. apr 2011

@adka47 ahoj,este sem obcas zavitam 🙂
tazko povedat,kedy sa mala otocila ritkou.ale ked som bola na sone asi v 30 tyzdni,tak bola mala otocena ritkou dolu.a od vtedy tak aj zostala.ale mozno bola tak uz aj pred tym 30-tym tyzdnom,neviem.no ale bola dost velka,narodila sa s vahou 4130 g,tak mozno aj preto sa uz nevedela otocit.neviem,len si to tak myslim.ale jeden doktor hovoril,ze sa moze este otocit,aj na poslednu chvilu,ale nestalo sa tak.a tak naplanovali ten cisarsky.po cisarskom na druhy den rano nas sestricka donutila vstat a ist si umyt tvar,zuby.aby sme sa zacali hybat.no a o 24 hod.vybrali cievku,cize som musela chodit na wc sama.zo zaciatku to bolo tazke,ale dalo sa to zvladnut.aj im obcas prislo slabo a nevolno,ale pomaly sa to dalo.sediet sa dalo,ale vsetko trebalo opatrne.pustili ma na 5-ty den po cisarskom.cize som zostala o den dlhsie,ako keby som rodila prirodzene.
neboj sa,este sa moze babo otocit.a keby aj nie,da sa to zvladnut.ja som inak dost bojko.a mozno by som mala pri prirodzenom porode ovela vacsi strach.drzim ti palce.

kiara0666
12. apr 2011

@jajanulienka ahoj.velmi pekne Ti dakujeme!!! aj ja vam prajem hlavne vela zdravicka,aby vam drobec robil radost 🙂
a inak ako sa vam dari?

kiara0666
12. apr 2011

@wew dakujeme pekne 🙂

wew
13. apr 2011

prišiel mi kočík.... idem skladať 🙂

adka47
13. apr 2011

@huxy ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď, je to ťažk aj tak aj tak ako vidím , bojím sa no uvidíme možno sa otočí ,papa a držkajte sa

huxy
13. apr 2011

@adka47 neboj sa,ked uz pojde do tuheho,tak budes len cakat,aby si mala babatko v naruci.vydrzis to,ci to bude tak alebo onak.drzim palce

mirka251
14. apr 2011

@wew ahoj moja ,tak potom daj foto,nech sa pokocham 😉

wew
14. apr 2011

@mirka251 Už je v albume

adka47
14. apr 2011

@huxy ďakujem ti veľmi pekne🙂

jajanulienka
15. apr 2011

@kiara0666 Dakujeme. No, dari sa ako tak, len sa ucime. Snazime sa kojit, tak nejaky rezim este nemame a asi ani dlho mat nebudeme. Maly je strasne spavy, potaha par hltov a uz drieme. A potom plac a zase to iste. Dufam, ze coskoro to prekoname a bude uz len lepsie. Tiez nas trapi brusko a vtedy ten plac nezvladam. Viem, ze je dolezite, aby matka bola v pohode, lebo ked nie je, prenasa sa to na dieta. Snad sa to naucim kontrolovat. A vy ako?

kiara0666
16. apr 2011

@jajanulienka ahoj moja.tak maly si z novorodeneckého oddelenia priniesol stafilokoka na prsteku :( /infekciu/ liecim mu to.ale som velmi nahnevana. dr.vravela ze v poslednom case sa to stava casto.
maly pribral za 5 dni 200g🙂
kojim ho kazde 3 hod cez den.a v noci ked sa zobudi /1-2krat aj viac ako kedy/
uz si asi zvykol kedy je den a kedy noc. zo zaciatku to bolo strasne.
neboj moja aj tvoj si zvykne len musis byt kludna. lebo on to citi a potom je tiez nervozny.
drzte sa pa

danabel
16. apr 2011

@lucia1981 ahoj, čítam, že rozmýšľaš na BS, ja som tam rodila, lebo Križo mal v čase môjho termínu dovču, ktorú mal naplánovanú dopredu. My sme sa boli v BS najprv pozrieť a až potom sme sa rozhodli. Možno by si sa aj ty mohla ísť najprv pozrieť pôrodku, popýtať sa, čo ťa zaujíma a tak nad tým pouvažovať...Podľa mňa je to dosť odlišné od lučenskej pôrodnice, tá je skôr klasická a konzervatívnejšia aj napr. v prístupe druhej osoby pri pôrode, lekárskych vizít, návštev... o tejto pôrodnici koluje plno skreslených info...aj ja som ich mala a potom som bola prekvapená...jednou z nich je, že nie sú vybavení na komplikácie pri pôrode - sekcie robia úplne bez problémov, ak by sa pôrod komplikoval...podľa mňa sú na veľmi dobrej odbornej úrovni, mne sa pôrod páčil, rodila som s Dianatalom.
Len ak má bábätko nejaké závažnejšie problémy, tak prevážajú v inkubátore do BB.

lucia1981
16. apr 2011

@danabel ahoj! ešte stále nie som rozhodnutá, že kde teda pôjdem rodiť, prvého synčeka som rodila pri Križovi a bol naozaj super, mala som ho dohodnutého no nakoniec mal aj službu, ale veľmi som s ním bola spokojná a aj manžel, ktorý bol somnou pri pôrode, o Štiavnici som sa rozprávala s mojim doktorom Braunsteinom ten ju neodporúča kvôli tomu, že ak nastane nejaký problém tak nemajú potrebné vybavenie, tak naozaj neviem, ale do LC sa mi teda veľmi nechce, aj keď je to blízko, no naozaj neviem, ten dianatal som rozmýšľala aj ja nad ním alebo nad EPI ak by som predsa rodila v LC, a ako sa Ti s ním rodilo, je to naozaj pravda že skracuje dobu pôrodu?

danabel
16. apr 2011

@lucia1981 mne Dianatal pomohol aj pri otváraní pôrodných ciest a keď som šla rodiť bola som otvorená na 6-7 cm, pôrod mi spustili prepichnutím pl.vody kvôli infekcii sme už nechceli čakať na spontánny pôrod. Prepichli mi ju okolo pol deviatej, potom klystýr, sprcha o 9,50 som išla na sálu a 10,50 bola maličká na svete - a to som bola prvorodička. Ja si ho dám určite aj pri druhom, ak náhodou už nebude niečo iné na trhu dovtedy 🙂
EPI som vôbec neriešila kvôli negat.vplyvu na bábätko...

jajanulienka
19. apr 2011

@kiara0666 Ach, v dobrom ti zavidim, ze ste si uz nasli system. Byt kludna je pre mna od porodu tazke. Fyzicky aj psychicky som na tom bola zle, stale sa bojim, ci mam pre maleho dost mliecka, ci prospieva, lebo v nemocnici stratil na vahe tych povolenych 10 % (mozno aj preto, ze mu az na treti den zistili uzdicku na jazyku, kvoli ktorej nedostatocne jazyk vyplazoval a to je pri sati hrozne dolezite) a hrozili mi, ze si maleho nechaju. Tak odvtedy som hotova a stale sa niecoho obavam. Do poradne mame ist az 3. maja, uz teraz sa strachujem, co mi dr. povie.
A to pribratie za 5 dni, to si vazila doma? Pre moj pokoj sme sa snazili vazit pred papanim a po papani na kuchynskej vahe, ale zistenie bolo, ze si taha malo, tak ma to nijako nepovzbudilo ☹

79zuzik
19. apr 2011

@adka47 ahoj už si sa objednala do nemocnice???

adka47
20. apr 2011

@79zuzik ahoj , ešte nie , ja len 29-toho idem k Ruffínimu a asi aj v ten deň sa budem objednávať tak som zvedavá kedy ma objednajú , budem vtedy v 36-tom tt. tak asi o týždeň neskôr v 37 tt., ja sa potom ozvem že kedy , chcela by som isť ku Križovy , lebo ho chcem mať aj pri pôrode tak uvidíme , inak ako sa máš? všetko ok?mne sa už dosť zle spí aj chodí , bolia ma nohy .Joj ako by som chcela , aby to bolo za mnou , a ešte mesiac -no čo už vydržíme.Ty kedy ideš do nemocnici?

adka47
20. apr 2011

@79zuzik a už máš všetko kúpene do nemocnici? mne už chýba len drogéria , včera som bola ešte pokupovať nočnú košeľu , kojeneckú podprsenku , a začiatkom mája by som sa aj pobalila , a ešte musím isť do lekárni -kúpiť si harmanček pre seba aj malé a teplomer papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre