Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

zuzkalenka
10. aug 2012

@ivanka12
ahoj dá sa to ale napr. moja kamoška rodila pred 4m a mala tiež zajednaného dr. ale rodila o 1tt skôr a lekár bol na dovolenke tak ju odrodil iný.
Vraj mu dala aj nejaké eurá ale nič jej nevrátil. Tak neviem či sa ti to oplatí 😒

ivanka12
10. aug 2012

@zuzkalenka ved to...mam z toho dilemu 😒 este uvazujeme nad Stiavnicou tak mozno nakoniec budem rodit tam...a nevies ako je to s epiduralkou?

zuzkalenka
10. aug 2012

@ivanka12 no to neviem, lebo ja som nemala 😕 😕
skús sa info. u tvojho gynekológa ten by to mal vedieť

kattarinab
10. aug 2012

@ivanka12 musíš isť na pohovor - prednašku s anesteziologom, aby si mohla mať epiduralku v zalohe 😉

localoca
11. aug 2012

@ivanka12 ahoj,da sa vybrat porodnik,je tam cennik sluzieb,co som ja precitala od a po z a ked si chces vybrat konkretneho doktora k porodu stoji to 100€,ziadne 300 a 400 ako hovoria niektoré zeny,mozes si aj anesteziologa vybrat ak chces epiduralku,to je tusim tiez 100 alebo 80,uz neviem presne,na gynde si kludne vypytaj cennik sluzieb a prestuduj si to 🙂

ivanka12
11. aug 2012

@localoca dakujem velmi pekne za odpoved 😉

localoca
11. aug 2012

@ivanka12 nemas za co,aj ja som myslela ze sa dava tych 300-400 € ale ked som to precitala tak som pochopila ze nie 🙂

sandy2
11. aug 2012

Ahojte žienky, som 2.krát tehotná a uvažujem o možnosti nadštandardnej izby po porode. Poprosim vas, čo s tym už mate skusenosti nejake info, že kolko stoji jedna noc, či tam možem prijimat navštevy, či tam nosia jedlo a ako si to treba zajednať, či vopred, alebo stači pri porode. dakujem 😉

macuka
11. aug 2012

vy ste riadne optimistky baby...Kebyze si mam vybrat v zivote uz v LOC nerodim...Otras co sa tam deje, sestry beru mamicky ako pacientov a tak sa ja chovaju otrasne, nevrlo, neslusne, arogantne..nehovorim vsetky, ale jedna je tam taka, ze by som ju vyhodila..Na sale chaos, ked zeny rodili a nemali tam muzov, tak sestry k nim ani neprisli, a uz vrchol bol ked jedna znama rodila, a uz to na nu islo, a nechali ju na sale tlacit v strese, ze dieta azda vyleti na zem, proste tak mi to pripadalo ked som vedla nej lezala na monitore za plachtou...Dalsia sestra tam vystrajala ked tato znama rodila, a stazovala sa kolko ona musi robit, a aky ma nizky plat, a buchala tam zo vsetkym, a total stres robila...No hruza hruza....Ja som bola spokojna s doktormi hlavne Varga porodnik...ale inak ako celok otras, a este mi ani epidural nevedeli zaistit, a musela som ist cisarskym...Pekne!!!!!

macuka
11. aug 2012

@sandy2 ja som bola na nadstendardke, platilo sa 20 euro za noc a den...Mohol tam byt so mnou muz od druhej tusim do siestej...ale povolili aj do osmej, ked tam nebola vrchna

macuka
11. aug 2012

@kattarinab nezaistia epidural!!! nemaju dostatok anesteziologov...Cize ak to pride, a su na sale rodička má smolu...:((((((((((((((((( ☹

macuka
11. aug 2012

@ivanka12 o ničom!!!

lucia1234
11. aug 2012

@ivanka12 ja som rodila pred 8 rokmi v štiavnici a nebolo to bohviečo , doktorka o ničom a prístup sestier strašný, v lučenci som rodila pred 2 rokmi a bola som spokojná , absolutne nebol žiadny problém ani so sestrami ani s doktormi 🙂

kattarinab
11. aug 2012

@macuka a kedy si tam rodila? Ja mam tiež 6 ročného syna, rodila som ho v LC, rodila som sama na sále vtedy,bola som so všetkým max. spokojá vtedy, preto sa tam chystam znova. Rodila si teraz niekedy druhé bábätko v LC?

bibka1308
11. aug 2012

@macuka Rodila som tam v marci a s ničím nebol žiadny problém. Všetci - celý personál bol veľmi ochotný, ústretový, milý. Je pravda, že intimita na pôrodnej sále nie je, počas môjho pôrodu tiež ležala za závesom na monitore jedna kočka, no v tej chvíli ti je to úplne jedno.

bibka1308
11. aug 2012

@sandy2 Za nadštandard sa platí 20 na noc. Rodina tam môže prísť kedykoľvek. Ku mne tam prišli hneď ako ma tam previezli z pôrodnej sály ( o 12.20 poobede). Dokonca manželovi a dcérke ochotná sestrička doniesla hneď ukázať aj maličkú, dovolila im ju popestovať, počkala kým ju obidvaja chytia a až potom ju odniesla. Boli za mnou aj o 20.00 večer a nikto s tým nemal žiadny problém. Jediná podmienky bola návleky, ale to je v každej nemocnici. Stravu mi tiež nosili na izbu, čiže som sa od maličkej nemusela nikde pohnúť. Bola som veľmi spokojná s tým, že bola nadštandardka voľná. Tých ˙80 € stálo za ten kľud, pohodu, rodinu nablízku a aj komfort. Pred pôrodom musíš povedať, že chceš ísť na nadštandard, a keď je izba voľná, tak ťa tam dajú, keď nie, tak musíš čakať, kým sa jedna z izieb uvolní.

macuka
12. aug 2012

@kattarinab ano teraz v júni...mam tiez 6 rocnu dcerku a ked som rodila ju, tiez bol problem s epiduralom...Nastastie a poviem to rovno, preto ze som sa za porod modlila, Pan Boh zasiahol a sef anestezie prisiel z domu pichnut mi od bplesti, inak by som skoncila tiez cisarskym...Ja som uz neriesila inu nemocnicu lebo do poslednej chvile ma klamali ze sa to bude nejak dat, a potom som uz nemala nervy zhanat inu nemocniu kde maju dostatok anesteziologov...Ja mam strasne nizky prah bolesti, a epidural bol nutny..

macuka
12. aug 2012

@bibka1308 nuž to si mala štastie inak by si hovorila keby si videla čo ja...Ale tak ak ma niekto silne nervy a všetko vytrpí nemá problema tam rodiť...Svoje tretie dieta ak Boh da nebudem rodit v LC

sandy2
12. aug 2012

@bibka1308
@macuka dakujem Vam pekne za odpoved, mam doma malu dcerku, takže by mi to velmi vyhovovalo, keby mohla byt so mnou aj s manželom dlšie na izbe, nemuseli by sme kecať na chodbe a malé im ukazovať cez sklo 🙂 ..a aj to je super, že jedlo nosia na izbu, takže sa nemusím od maleho pohnut. Už len dufat, že bude volna 😉

sandy2
12. aug 2012

@macuka ani nestraš s tou epidurálkou, ja sa zbláznim, ked mi ju nedajú ☹ ...pri prvom porode som myslela, že umrem od bolesti, a ked ani pri druhom nedostanem tak konec...

macuka
12. aug 2012

@sandy2 🙂

macuka
12. aug 2012

@sandy2 ja nestraším žiaľ...Sám dr Varga bol neštastný keď mi musel povedať pravdu, že ak to na mňa príde vtedy ked budú nejaké vážne prípady mám smolu... ☹ Dovtedy som za ním chodila zo strachom že usúdil že mam fakt z prvého porodu traumu z tej bolesti a zachranil ma jedine epidural...Potom usudil ze cisarsky a kedze som nevedela do coho idem nakoniec som suhlasila...nuz neni to mensia bolest aj ked uz zabúdam a som vdacna Bohu ze sme ok 🙂

macuka
12. aug 2012

@sandy2 ja bvy som isla do RS tam je anesteziolog Asisi ktory odisiel z LC asi vedel preco hpci je lucencan, a on bol ochotny prist aj z domu

foggy6
13. aug 2012

žienky, ktoré ste boli na "normálnej" izbe, koľko vás tam bolo? a ozaj, ako je to s nosením bábätka? nechajú vám ho aj na dlhšie, alebo vám ho berú?Lebo ja by som chcela aby bola malá so mnou... A keď príde za nami rodina, to ich akože nepustia k malej? Ako @sandy2 píše, že len ukazovať cez sklo?? ☹ A ešte otázočka: musí byť malá oblečená v tých klasických košieľkach čo sa uväzujú okolo krku a v nemocničnej perinke, alebo ste si bábo mohli obliecť aj do niečoho pohodlnejšieho? Lebo tiež uvažujem nad nadštandardnou izbou a chcem si to porovnať že aké podmienky má mamička v normálnej...

foggy6
13. aug 2012

A ešte otázka pre tie, ktoré máte pôrod už za sebou: mám si do nemocky kupovať popôrodné nohavičky a pôrodnícke vložky? lebo niekde sa píše, že ženy po pôrode musia v nemocnici chodiť "naostro". tak ako to je v LC... A tie pôrodnícke vložky sú pohodlnejšie ako klasické? ďakujem za vysvetlenie 🙂

huxy
13. aug 2012

@foggy6 ja som síce rodila v lc pred skoro rokom a pol.ale na izbe sme boli 3.aj keď po cisárskom som bola na izbe aj s jednou rómkou /ale klobúk dolu,bola slušná,mala všetko kúpené pre bábo,žiadna "špinavá"/.no potom ma preložili na druhú izbu,lebo museli mať stále k dispozícii jednu voľnú posteľ,tam sme tiež boli 3./inak rómky mali vyhradené izby-nemiešali nás/.mne bábätko doniesli neskôr,ako iným po prirodzenom pôrode.no myslím,že na tretí deň po pôrode mi ho doniesli už na stálo.teda že bolo so mnou vždy v izbe-v postieľke.ale po prirodzenom pôrode je to určite skôr.neboj,deň po pôrode budeš asi rada,že si môžeš trochu oddýchnuť,a potom ju už budeš môcť mať stále 🙂 no ak si nezaplatíš nadštandard izbu,tak veru rodine ukážu bábo len cez sklenené dvere.ani popestovať si ju nik nebude môcť.po narodení dostala dcérka nemocničné oblečko.ale potom sme si bábätká mohli obliecť do vlastného-povedali nám to sestry.tak sme tak aj urobili.ale nemocničná perinka zostala.
v každom prípade popôrodné vložky je treba si kúpiť vopred.sestričky ich vymieňajú a treba ich veru mať.myslím,že sú lepšie ako klasické.nedráždia ani štichy po prípadnom zašívaní.a popôrodné nohavičky?no ja som ich mala,ale len pár hodín,vadili mi.mala som tie sieťkované.ale keďže mne zašívali brucho,tak mi to aj tak vadilo.a chodila som len tak,teda "s vložkou medzi nohami" keď to musím tak napísať 😀

foggy6
13. aug 2012

@huxy ďakujem 🙂 Aspoň mám teraz už aký-taký obraz i keď si to celé neviem nejak úplne predstaviť 😅 že ako to bude prebiehať a tak... už sa mi to kráti, tak ma začínajú mátať úplne "zbytočné" otázky 😀 Ak bude voľný nadštandard tak si ho asi radšej priplatím, to už aké odveci s tým sklom 😠

huxy
13. aug 2012

@foggy6 no ja som tak isto nemala žiadnu predstavu,a v hlave som si premietala,aké to bude.no bolo to úplne ináč.v pondelok mi naplánovali cisársky,a v piatok ma teda rezali.a veru dovtedy som rozmýšľala nad kadečím,a veru úplne inak to bolo 🙂
no inak s tým nadštandardom.môj muž mi vtedy hovoril,nech sa spýtam,či je voľná izba,nech tam idem.no ja som si povedala,že radšej nie.síce je pravda,že tam by bolo úplne súkromie,mohla by prísť ku mne návšteva,mohli by vidieť bábo aj bez skla.no mne pomohlo,že som nebola na izbe sama,mala som sa s kým cez deň porozprávať,popýtať iných mamičiek /aj keď je pravda,že na izbe sme boli samé prvorodičky/.no a myslím,že to tiež pomohlo k môjmu zotavovaniu sa.keď som videla,ako svižne vstávaju a chodia druhé,tak som sa snažila aj ja /v rámci možností,keďže ja som mala bolesti po pôrode,nie pred ním 🙂 /

foggy6
13. aug 2012

@huxy veď aj ja som kvôli tomu vravela, že radšej obyčajná izba, že sa budem mať s kým porozprávať, možno mi budú vedieť aj poradiť a pomôcť, ak budem potrebovať.Že mi dajú pozor na malú, kým sa napríklad osprchujem... Na druhej strane ma odrádza že tam budeme až 3, všetky s malými deťmi, teraz moje zaspí, zaspím aj ja a za chvíľu začne plakať vedľa 🙂 alebo naopak, že moje bude "rušiť" ostatných 😀 Jaaaaj ja si to fakt neviem celé predstaviť 😀 radšej si nejdem ani nič predstavovať, asi sa nechám prekvapiť (lebo prekvapenie to bude asi tak či tak 😅 )

bibka1308
13. aug 2012

@foggy6 Ja som dostatočne spoločenská, no vôbec mi nechýbalo rozprávanie sa s inými babami. Potrebovala som kľud a ten nadštandard bol kvôli tomu, ale aj iným veciam, o ktorých som písala vyššie, super. Tie baby, čo bývali na normálnych izbách nosili dieťatko rodine ukázať k presklenným dverám. S rodinou sa stretávali v chodbičke pred oddelením. Sprchovať sa určite pôjdeš, len keď maličká zaspí - aspoň ja som to tak robila a vždy som si nechala otvorené dvere, aby som ju počula. Ja som mala aj popôrodné nohavičky, také klasické, nie boxerky a boli super. Naostro iba s vložkou nám nikto neprikazoval chodiť, dokonca aj na vizite som mala tie nohavičky a bolo to OK.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre