Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

gergi7
29. jan 2009

sarica, kočky už asi po tom všetkom nemaju chuť rodiť v Lc 😀 😀 😀 😀
mien, vsetky tak vystrasila, ze asi maju nie popôrodne depresie ale predporodne 😀 😀 😀 😀 😀

elissa2009
2. sep 2009

baby, ktora rodila v LC cisarskym????????????????????????????

eurit7
3. sep 2009

Ahojte. Ak by niekto navštívil túto stránku v týchto dňoch, rada by som privítala info ako to tam vyzerá teraz. Podeliť sa s aktuálnymi informáciami. Nás čaká pôrod za mesiac. 🙂 Budem vďačná

elissa2009
3. sep 2009

Mna caka o tri tyzdne, takze tiez cakam, ze sa niekto ozve.

zelinka37
8. sep 2009

piste piste... aj mna vsetko zaujima 🙂

elissa2009
8. sep 2009

No len keby sa uz niekto ozval ☹
Ja som sa teraz dozvedela, ze pri cisarskom v LC nemoze byt manzel. Nepoculi ste o niektom kto tam bol?

ukkereve
9. sep 2009

Ahojte! Mňa čaká pôrod o dva týždne, možno to príde aj skôr. Mám vybaveného lekára, myslím si, že to nie je na škodu. Dúfam, že všetko dobre dopadne.

elissa2009
9. sep 2009

Cau ukkereve aj ja ma o dva tyzdne, tak sa mozno stretneme, ale ja mam indikovany cisarsky. Koho mas dr?

zelinka37
10. sep 2009

no dievcata, tak dufam, ze potom sa s nami podelite o skusenosti... mna to caka zaciatkom buduceho roka, takze este mam cas, ale nie je na skodu informovat sa vopred. Hlavne nech vam vsetko dobre dopadne a nech mate na porod a veci s tym suvisiace tie najlepsie spomienky...

ukkereve
10. sep 2009

Ahoj Elissa 2009, možno sa stretneme naozaj. Mám Dr. Križa dohodnutého. Dúfam, že všetko pôjde hladko. A ty máš Dr? A prečo máš mať cisársky? Bábo je panvovým koncom?

elissa2009
10. sep 2009

Ja mam Braunsteina, lebo som z VK. A musim rodit cisarskym, lebo pri prvom porode som mala problemy s panvou. Ale to sa asi do porodu uz nic nedozviem, ked kazdy na nas kasle.
Ale ako pocuvam, skoro kazdy ma dohodnuteho Kriza. To on je fakt taky dobry? Ja sa s nim asi tazko dohodnem, ked ani neviem, kto to je.

ukkereve
10. sep 2009

Neviem ti nič konkrétne povedať, cisárskym síce rodila jedna moja známa nedávno, ale ona mala predčasný pôrod malý sa veľmi poponáhľal na svet a robil to Tomašovič bol akurát v službe. Mal pupočníkovú šnúru okolo krku a aj nožičku niekde zacviknutú. Všetko dobre dopadlo.
Križa chvália. Mne on robil stále sono tak len stadiaľ ho poznám. Je to veľmi milý taký ľudský človek. Mladý asi tak 35 rokov. Uvidíme!
A keď som sa ja informovala, či môže byť pri pôrode manžel tak mi povedali, že ak bude rodiť viacej žien naraz alebo bude daaký komplikovaný pôrod tak, že potom nepustia. Tak neviem či k cisárskemu pustia, neverím. Chceš celkovú anestézu, alebo len lokálnu?

elissa2009
10. sep 2009

No povedal mi dr, ze mi pichnu spinalku, ze uz sa neuspava. A Tomašovič je určite dobry, on jediny prisiel na moj problem, ktory sa mi stal pri prvom porode. Myslim, ze je dobry odbornik. A to som prekvapena, ze Krizo je mlady, predstavovala som si ho stareho. Tak to aj Braunstein je mlady, tak to je asi jedno.

ukkereve
11. sep 2009

ano Tomašovič je dobrý odborník, rozmýšľala som aj nad ním, ale som si nakoniec vybrala Križa leb posledný mesiac sa chodí do NsP do poradne a Tomašovič tam nechodí už ordinovať a Križo áno. V podstate to jej jedno. Prežiť to musím tak či tak! Toho Braunsteina nepoznám, neviem kto to je! Meno som počula už ale nestretla som sa s ním. A v Krtíši nie je pôrodnica?

elissa2009
11. sep 2009

No zrusili ju a to je dost strasne, ze nas krtisanky v LC neznasaju, ale aj my by sme radsej rodili u nas, keby bolo kde.

veronika81
11. sep 2009

jeej "naša" téma 😉
Už od pôrodu - a to je už 6 mesiacov - sa chystám sem napísať, ale nejako som sa k tomu nedostala, tak ste ma teraz k tomu dokopali 😀
Skúsim tak v skratke: rodila som prirodzene pri Dr. Križovi, mal akurát službu (ale mala som aj jeho t.č. 😉), sestričky boli v pohode, doktor strašne zlatý, ľudský, chodila som k nemu na sono počas tehotenstva aj potom v nemocnici. Na novorodeneckom sestričky tiež super (až na jednu výnimku, ale to asi musí byť všade 😒 ), malý sa mi nevedel prisať na prsník a ozaj každá jedna čo mala službu (až na tú vynimku 😀 ) sa mi snažili pomôcť, boli strašne ochotné a milé. Ja nemôžem povedať nič zlé, aj strava sa dala..

To, že nepustia manžela k pôrodu v prípade cisárskeho mi príde logické, predsa len je to operácia, ale neviem ako je tomu v Lučenci. Treba sa opýtať doktora.

Ak máte nejaké otázky, kľudne sa opýtajte, ak budem vedieť, poradím 😉

A baby, nebojte sa, myslite pozitívne, určite všetko dobre dopadne, zvládli to milióny žien pred nami.. Možno ste to už počuli, ale ten pocit, úžasný pocit, čo zažijete v momente, keď to malinké stvorenie uvidíte.. to sa nedá ani opísať, ale je to neskutočné!! 😵 😵 Tak držím palce a prajem pohodový pôrod 😉

ukkereve
12. sep 2009

A to Vás kto neznáša elissa personál Lc nemocnice? Veď vy za to nemôžete, že zrušili pôrodnicu.

ukkereve
12. sep 2009

Veronika vďaka za informácie. Rodila si dlho u Križa? Epidurálku si mala? Som rada, že boli sestričky ochotné lebo som už na ne počula kadečo. Dúfam, že to bude aj v mojom prípade podobné!

veronika81
13. sep 2009

ukkureve, na to že som bola prvorodička som porodila dosť rýchlo, cca. za dve hodiny od takých tých väčších bolestí. S epidurálkou som bola tak, že sa rozhodnem počas pôrodu.. bola som pred tým na školení (to je nutné absolvovať, ak ju chcete, robia to v nemocnici) a potom počas pôrodu, keď to už bolo dosť ťažké 😅 som prosila Dr. Križa o epidurálku, on ma pozrel, teda vyšetril a že už som otvorená na 8cm, tak sa to neoplatí, že do polhodiny porodím. A tak aj bolo 😉 Takže som to zvládla bez toho, ešte podotknem, že polhodinu predtým som ešte bola iba na 3prsty, vtedy sa ešte epidurálka vraj nepichá. Takže som to nestihla 😀
A sestričky boli fakt strašne milé, ochotné, ja som tiež kadečo počula, normálne horory, ale nič z toho sa mi nepotvrdilo.

elissa2009
14. sep 2009

a co hovoria na tom skoleni o epiduralke?

veronika81
14. sep 2009

bez toho školenia ti VRAJ nemôžu pichnúť epidurálku pri pôrode. Prednáša to primár anesteziológie, dá ti aj pečiatku do tehotenskej knižky, že si to absolvovala. Porozpráva o všetkých výhodách a nevýhodách, celý postup ako to prebieha pri pichaní, kedy sa môže a kedy nemôže pichnúť a tak. Tiež sa môžeš pýtať na všetko, čo ťa zaujíma.

a elissa, to je podľa mňa iba nejaká klebeta, že krtíšanky neznášajú, never tomu. To sa nedá takto zaškatuľkovať.

elissa2009
16. sep 2009

Ale mozno su to len famy, ved niekde porodit musim a myslim, ze ked sa ja budem spravat normalne, tak nebudu mat dovod byt zli.
Ale bojim sa strasne toho porodu.

veronika81
16. sep 2009

elissa presne tak, veď tie sestričky na novorodeneckom ani nebudú vedieť, odkiaľ si 😉 Ale vážne, aj keby vedeli..určite sú to len fámy, niekto nemal dobrú skúsenosť a vypustil to do sveta!

Pozerám, že ty to už máš za pár 🙂 Držím palce, mysli na to malinké dievčatko!! Veľa síl prajem!

eurit7
16. sep 2009

Ahojte. Tiež držím palce Elisse 2009 a dúfam, že sa podelí o čerstvé skúsenosti. Prajem vela síl a pohodový pôrod.

elissa2009
18. sep 2009

Dakujem 🙂
Hned ako pridem domov, tak vam vsetko napisem!!!!!!!!!!!!!!!

macalc
28. sep 2009

Ahojte babenky .........

Ako tak citam mate same dobre nazory na nemocnicu v LC moje kamosky tam rodili a tiez si chvalili Kriza ze je velmi dobry.
Ja som sa rozhodla rodit radsej v RS lebo aj lekara mam tam lebo tu bolo jeden strasne mily lekar ktory mi pred 10 rokmi povedal aby som sa zmierila stim ze nikdy nebudem mat deti a vlani som zmenila lekara chodim sice do RS ale mi to nevadi a po vysetreniach mi dal lieky a povedal ze o 2-3 mesiace zavolate ze ste tehotna a mal pravdu navymenila by som ho mza ziadneho ineho lekara

ywonnee
30. sep 2009

ahojte baby... som rada ze je tu nejaka stranka o LC porodnici lebo som dost vydesena kam pojdem rodit... pocula som same zle veci na LC. sice som rodila dcerku v TT ale poviem Vam ze radsej by som rodila na ulici nez znovu tam....
elissa2009 prajem vela sil a hlavne vela stasticka a zdravicka Vam obom pri porode... potom urcite napis ... ja chodim k mlademu Braunsteinovi a som s nim velmi velmi spokojna hadam sa dohodneme aj na porode... este je na to daleko....

sonamajko
5. okt 2009

ahojte, som rada že som našla stránku o lučenskej pôrodnici, som dosť prekvapená že sú tu aj kladné názory,lebo ja mám rodiť pod stromček, a bojím sa toho už teraz že čo bude, lebo na lučenskú pôrodnicu počúvam samé negatíva....teraz rodila kamarátka tretie a to šla si odrodiť do Banskej Stiavnice,lebo povedala že v Lučenskej pôrodnici nikdy viac, ale počula som že vraj tu majú aj nadštandardnú izbu,neviete či sa dá aj objednať, alebo ako to vlastne je? a či tam môže byť aj manžel....

aleela
7. okt 2009

Ahoj sonamajko, tak sa mozno stretneme 🙂. V Lucenci maju nadstandardnu izbu iba na gynekologii, nie na porodnickom oddeleni, cize ak budes prenasat, resp. lezat pred porodom v nemocnici, tak budes moct mat nadstandard, ak bude volny. Po porode, uz iba na normalnej izbe. Maju sice aj na porodnickom oddeleni 2 izby, kde moze lezat pacientka sama, ale to musis mat znamosti. Ked lezis na tej izbe (nie je to nadstandard, ale si sama), tak po dohode s primarom k tebe pustia aj manzela, aj rodicov, len proste musis poznat tych spravnych ludi.
Pritomnost manzela pri porode je mozna, ak rodis sama. Moze sa stat, ze na sala budete dve a vtedy tam manzela nepustia. tak isto aj v "vzdycharni". Ak tam budes sama, moze byt aj manzel, ak budes mat spoluvzdychajucu, tak jedine, ze sa dohodnete a bude aj ona suhlasit s pritomnostou tvojho manzela.

sonamajko
7. okt 2009

Ahoj aleela. Dakujem za info. Asi budem teda rodiť tu,prežili iné prežijem aj ja, včera som bola u kamošky tá rodila pred rokom v LC, mala pri pôrode Križa bola s ním spokojná, akurát sa sťažovala na sestričky že boli arogantné, a ona bola na tej izbe kde bola sama a vravela že by bola radšej aspon na tej dvojke, lebo jej bolo aj smutno,že si nemala ani s kým poklebetiť. Teraz je zasa tehotná a vravela, že zas odrodí tu. Inak ja mám od lekára termín tiež presne 21.decembra ako ty, neviem prečo mi tu vypisuje 20. ale pri mojom šťastí budem isto rodiť 24,ked budú všetci sedieť pri štedrovečernom stole 🙂 .Máte už vybrané meno pre chlapčeka? Manžel asi nebude pri pôrode, sám nevie ešte či chce či nechce, a ja tiež neviem asi skôr nie ako áno. Uvidíme. Tebe bude manžel pri pôrode? Dakujem ešte raz za info, drž sa pá...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre