Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

kikoslawa
23. sep 2012

@foggy6 ..lepí mi dobre už, mám strach ani neviem z čoho najviac.. asi by som ešte nosila bruško.. :P

meggynkaa
23. sep 2012

@kikoslawa Zacharová je na poliklinike na Rubanisku, a Stehlíková myslím pri cintoríne. Obidve sú super doktorky 🙂

kikoslawa
23. sep 2012

@meggynkaa Ďakujem tá na Rúbanisku by mi viac vyhovovala,no ešte sa poradíme 🙂

meggynkaa
24. sep 2012

Dnes som bola u svojho gynekologa pre výsledky na streptokoka a bola som sa objednať v nemocnici na prvú predpôrodnú prehliadku a to ma objednali až na 8. oktobra.Som si myslela, že skôr ma objedná.Sestrička sa smiala, že som dnes hádam piata od môjho gynekologa 🙂

ivanka12
24. sep 2012

@meggynkaa ahoj, ja som tiez bola prekvapena ze tak pozde objednavaju. Dnes mam za sebou prvu poradnu v nemocnici a som v 37+5tt. A to som bola v poradni naposledy 27.8., takze mesiac bez kontroly.

meggynkaa
24. sep 2012

@ivanka12 no presne aj mne vypočítala sestrička,že by som mala byť v 37+5tt. A poslednu kontrolu som mala 11.9. Ale dúfam bude všetko ok.

ivanka12
24. sep 2012

@meggynkaa ja som tam aj druhykrat potom volala ci ma dobre objednali a vraveli ze to je v poriadku 🙂

olilili
24. sep 2012

@maggie37 U mna to slo vyborne! Bola som v rukach odbornikov, velmi som spokojna, ze som sa rozhodla pre porod v LC,patri im velka vdaka. 🙂

maggie37
24. sep 2012

@olilili Rodila si cisarskym? 🙂 A ktorý doktor?

olilili
25. sep 2012

@maggie37 Mudr. Fulajtarova a Mudr. Krizo 🙂

kikoslawa
28. sep 2012

Žienky čo treba bábu vziať do pôrodnice ? Ďakujem 🙂

niquska
28. sep 2012

@foggy6 prosim ta aka je to ta nadstandartna izba?? kolko sa za nu plati? a ak by som mala zaujem ako si ju mam zabezpecit nejak dopredu alebo sa riesi ked uz prides naostro? =D nechcem lezat s ciganami na jednej izbe a obavam sa ze lucenska nemocka je ich plna hlavne gynda 😒

foggy6
29. sep 2012

@niquska no na nadštandardke máš úplné súkromie, máš vlastnú sprchu a toaletu, úplne úžasnú postieľku pre malé, polohovaciu posteľ, mikrovlnku, chladničku aj kanvicu... niektoré sestričky ti dokonca nosia aj jedlo na izbu 😉 ja som ju chcela hlavne preto, že tam ti môže prísť rodina a nemusíš sa s nimi baviť na chodbe ako to je v normálnych izbách... platí sa 20e za noc. pri normálnom pôrode držia 4 dni, takže ma to vyšlo 80e ale vôbec neľutujem 😅 ja som im to povedala keď som už išla na sálu, takže áno, nahlasuje sa to až naostro 😀 už len dúfať, že bude voľná až porodíš, ja som to vystihla, teda naša malá 😝 ale keď ma prepúšťali, tak na izbu už čakala iná mamina z obyčajnej izby... 😖 a cigánky sú vraj v osobitných izbách, nie s bielymi ale to neviem posúdiť... 🙂

foggy6
29. sep 2012

@kikoslawa plienky, vlhčené utierky,nejakú čiapočku, rukavice, niečo na oblečenie najlepšie je také čo ti pôjde ľahko cez hlavičku, deku, osušku, zo 10 látkových plienok tie využiješ aj do perinky aj na utieranie pri papaní. Perinku ti dajú nemocničnú ja som mala aj odsávačku využila som ju posledné dni lebo malá sa mi nevedela dobre prisať, tak som jej odsávala a dávala vlastné mlieko nie umelé. Možno sa ti zíde aj dudlík, ale naša ho nechcela až keď mala 2 týždne 😅 . A treba si doniesť aj vlastnú dojčenskú fľašu. 🙂

kikoslawa
29. sep 2012

@foggy6 Ďakujem ti..to všetko si mám doniesť hneď keď prídem do pôrodnice? Či stačí keď mi to priateľ prinesie? Takže bábo je po celý čas vo svojích vecičkách, nemá nemocničné??Dakujem.

alusha
29. sep 2012

@niquska s cigankami urcite lezat nebudes, tie davaju spolu do poslednych dvoch izieb na konci chodby...

niquska
29. sep 2012

@alusha pocula som uz od viacerych mamiciek ze robia rozdiely medzi mamickami ...ze ked nejaka pride a zda sa im dost nie "biela" tak to vsetko supu k cigosam...a pravdu povediac ja som taka snedsia a ani ako cmar niesom tak sa bopjim len toho ze to tak skonci 😒

rebeka25
1. okt 2012

@niquska - vobec nie ja som chodila do poradne s jednou pani ona bola sica romka, ale slusná čista, a ani ju tam nesupli. tak davaju take origos "kontajnerove" 🙄

localoca
2. okt 2012

@niquska ahoj,nemusis sa bat ciganky maju svoje izby,ja ked som rodila oba nadstandardné izby boli obsadené,tak som musela ist na normálnu izbu,ale nelutujem to absolutne,nasla som si tam jednu kamaratku,ktorá rodila v ten den ako ja,a len posledny den k nam dali jednu babu,a aj ta bola v pohode,ale bolo to dobré aj ohladom toho ze zom sa napr. isla osprchovat tak mi malého povarovala,aj cas rychlejsie presiel,ale povodne som chcela aj ja nadstndard,ale bolo to ok aj takto 🙂

trasko
2. okt 2012

ktora mate termin teraz v oktobri?ja mam uz 10rocneho syna ale nejak inak sa teraz bojim ci co... juuuj

niquska
2. okt 2012

@localoca no tak len dufam ze to tak bude.... 🙂 lebo aj teraz mi tam mam lezala ale na neurologii a akoze Krtis ma vypiiipanu nemocku lebo tu nic nieje ale Lucenec sa moze hambit za poskytovanie zdraviotnej starostlivosti a este k tomu si pytaju 3e plu 1e za elektriku a tyzden mama lezala na storocnej nepolohovatelnej posteli (mimochodom z 5tich posteli mala iba ona taku, vsetci mali normalne) lezala pri okne, okno sa nedalo zavret (katasrofalny stav) a namiesto paplona jej dali deku ktora bohjvie ci nebola pomocena a nevyprata lebo to tak zapachalo...tak kde do riti potom idu peniaze od pacientov?prisla viacej chora domov ako ked tam isla ....hanba celemu zdravotnictvu na slovensku a to chcu vecsie platy..kkt konsky si zasluzia 😠

localoca
2. okt 2012

@niquska neviem ako ostatné odelenia,ja som lezala od 5.7 do 1.8 na gynde tam je celkom fajn az na tie postele,ako par dni sa da vydrzat to neni problém,aj mne len po tyzdni to zacalo vadit,ze ma to uz tlacilo z kazdej strany,ale som to musela vydrzat tak som to nejak vydrzala,paplon bol normalny,akurat vankus som mala taky na nic,ale ja som si dala donies z domu svoj a potom uz to bolo v pohode 🙂 aj sastricky su tam milé na gynde,no a potom po porode 4dni na porodnictve aj tam bolo fajn bola som na izbe cislo 6,a ked som rodila malu tak som bola na 5ke 🙂 no ja som bola cez leto v tej najvacsej horucave,na gynde to bolo hrozné cele poobedie az kym slnko nezaslo to tam pieklo,su tam zaluzie ale su to ako keby ani neboli,na druhej strane uz bolo lepsie,tam len rano svietilo...a este na detskom som lezala s malou ani tam sa nemozem stazovat,ked som bola tehotná s malou tak na infekcnom som lezala tyzden som dostala salmonelozu ale tam tiez bolo dobré a taky mily primar tam je ze ma dal samu na izbu kvoli tomu ze som bola tehu,hned pri sestrickach keby daco..taze sa memusis bat 🙂

foggy6
2. okt 2012

@kikoslawa stačí keď ti to donesie priateľ... plienky a vlhčené utierky im treba dať hneď keď porodíš a ostatné veci ti budú treba až bude malé s tebou na izbe. ak bude všetko v poriadku tak ti ho dajú na druhý deň po pôrode 🙂 dovtedy je oblečené v nemocničných veciach a už potom, keď bude nonstop s tebou si ho môžeš obliecť do čoho chceš... 🙂 z vlastnej skúsenosti odporúčam- daj pozor na to, aby tvoje malé prenášali po chodbe v čiapočke! je tam prievan, ja keď som s malou chodila vždy som jej dala čiapočku no sestričky roznášajú deti bez nej... takže my sme si z pôrodnice odnášali zapálené očko!! 😖 prejavilo sa jej to až posledný deň... By som ich tam vraždila za to... 😠

kikoslawa
2. okt 2012

@foggy6 ....aha jasné, už mám v tom jasno 🙂 aby som vedela čo ako pobaliť a naručiť priateľovi 🙂 Ďakujem budem dbať nato,aby jej dali čiapočku dúfam budú moje slová aj niečo platné..to ma mrzí ale dúfam to má už lepšie malinká. ĎAKUJEM KRÁSNE 🙂)

meggynkaa
3. okt 2012

@trasko Ahoj ja mám termín na 24. oktobra a mám dcérku 9 ročnú.Som zvedavá ako to bude brať ked sa jej narodí sestrička,teraz sa na ňu veľmi teší.A ja sa bojím pôrodu - to bolo dávno čo som rodila 😉 a veľa sa pomenilo ....

trasko
3. okt 2012

meggynka ahoj.musim tuk takto lebo som len z mobilu.ja mam termin 22 oktober a uz sa do koze nezmestim.je to ine ako pri malom take intenzivnejsie a tak...xixi stare sme uz asi preto.moj syn sa velmi tesi na braceka.pobalena si?

trasko
3. okt 2012

meggy a 8meho na kolku ides do nemocky?ja som bola teraz 1ho od 10tej do 16 30 tam!idem aj 8meho hadam to tak znova nebude lebo ma svihne.hadam to tak nebyva stale

meggynkaa
3. okt 2012

@trasko do nemocnici som objednaná na 9:30h. Ani ma nestraš,že tam budem tak dlho,to si beriem časopisy 😉

trasko
3. okt 2012

xexe no ja som tam bola 1.10 tolko.bolo to prvy krat tak uvidime 8.10 ;-D ja tam mam byt na 10.00 takze tam uuurcite este budes.stuchnem do teba?...mal by tam byt uz Krizo po dovolenkd a ktovie ci nas tam nebude aj viac ako prveho.koho mas gyndosa?

meggynkaa
3. okt 2012

@trasko Ja mám Balka gynekologa.No ja tam pôjdem radšej skôr,aj ked neviem či to niečo pomôže. No ja si myslím,že nás tam bude dosť lebo ked som sa objednávala tak sestrička mi vravela ,že som už 5 od môjho gynekologa čo sa objednáva 🙂 🙂 . Čo neurobíme kvoli naším drobcom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre