Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

rebeka25
25. jan 2013

@maggie37 - ja by som iba poradila podlozku na postel to som vyuzila pod teba, a no ja som si dala klasicku vlozku - parfumovanu(tiez narurellu) a nevedela som skade mam skakat hrozna reakcia ja odporucam tie original poporodne, su sice ako z cias CSSR ale su fakt najlepsie a k nim sietkovane jednorazovae nohavicky (nie su celkom jednorazove vies zo par krat aj preprat) ale su super na "odvetranie" 🙂 A ja si tento krat beriem aj detske nafukovacie koleso na sedenie 😉 no nam uz pred tym radila pani Cicelova ale nebrala som a chybalo mi 😅

trasko
25. jan 2013

ja pridavam este-nohavicky poporodne si vezmi.kupis ich v zdrav.potrebach a poporodne vlozky ale take dlhe.mavaju aj v tescu.su lepsie ked silno krvacas,jednoraz.podlozky prebalovacie to pod teba.a masticka na bradavky je najlepsia v DM.netreba ju umyvat pred kojenim.na rozbehnutie mliecka si kup homeo ricinus communis a nezabudni tampony odlicovacie,oliv.olej a 60%lieh na pupcek,hodne toaletaku fuuu hadam vsetko uz.a este vankusik nejaky pod hlavu si.

maggie37
25. jan 2013

@anickad77 no za tu vineu som počula aj ja 😀 uvidime.. :-ˇ) takže rodím vo svojej , fuuuha no dobre vedieť 🙂 ďakujem za infošky

maggie37
25. jan 2013

@rebeka25 to mám už pripravene podložky, aj original poporodne vložky... to normálne potom dám na tie jednorazove gaťky ano? fuuha bude to vyzerať dosť komicky 😀 nafukovacie koleso, no musim zhanať!
@trasko masť na bradavaky mám klasicku kalciovu, tu treba zmyť? Inak mám už všetko čo píšeš, aj tie homeopatika si beriem 😉 a olivovy olej načo vlastne?

trasko
25. jan 2013

ano ta sa zmyva.musi sa.a na to nebudes mat veru cas moja. 😉oliv.olej je pre babatko.zvyknu sa deticky supat.hlavne rucicky a nozicky rozmocene. na to sa vykasles rychlo co je komicke a co nie.pockaj ake komicke bude ked budes poprdkavat aj KOKEGYNKAMI.xexe.a hlavne vela pi po porode.aj kvoli stolici.

maggie37
25. jan 2013

@trasko tak si teda zbehnem pre tu dobru do DM, dakujem za radu Poklad 😉 Ale ved mne je to jedno čo bude komické, to ja len všetko obraciam na srandu, aby som to ľahšie strávila.. Klystír a podobne 😀 Poprdkavať neviem, lebo ked bude volna nadštandartna idem tam, ja som taký samotár 😅 áno áno budem budem....

anickad77
25. jan 2013

@maggie37 nemas za co 🙂 iinak, ja som pouzivala pri vsetkych detoch olejcek Aviril, taka mala flasticka, neskutocne deticky po nom vonaju, je na trhu dlho, mozno ho poznas, olivovy nevonia, mne to smrdelo na babatku, ked som vyskusala 🙂 ale zase, je to na tebe 🙂 pekny den 🙂 ked este nieco, kludne napis 🙂

lenockalc
25. jan 2013

Ahoj @anickad77,chcela by som sa ťa opýtať aký je postup pri vybavovaní si svojho gynekológa pri pôrode a či sa zato aj platí a koľko?Ja mám síce termín až začiatkom apríla,ale ma to už zaujíma.Vopred ďakujem... 🙂

anickad77
25. jan 2013

@lenockalc ahoj, tak neviem, ci chces vlastneho, alebo ineho, my sme sa normalne opytali, ci nam pride k porodu, myslim okolo 100€ to bolo, zeny tak spominali, ze taka je taxa, daju ti aj potvrdenie tusim po porode 🙂 s lekarom sa dohodnes, ked to na teba pride, ako ho mas kontaktovat 🙂

lenockalc
25. jan 2013

@anickad77 no ja by som chcela mať svojho pri pôrode,ďakujem za info,v utorok idem do poradne tak sa nato opýtam svojho gynekológa.A ešte jedna otázočka ,čo sa týka epidurálky,treba to tiež jemu teraz pripomenúť alebo stačí ked budem v nemocnici že chcem rodiť s epidurálkou?

anickad77
25. jan 2013

@lenockalc ja som povedala dopredu, on si poznaci 🙂 nie je za co 🙂

lucinka2424
27. jan 2013

ahojte zienky som tu nova som v 37 tyzdni a uz sa mi to blizi..22.februara mam termin ma tu niekto ete taky termin?ci budem sama heh vela stastia mamickam ktore rodia skor 🙂

sandy2
27. jan 2013

ahojte žienky, chcela by som sa spytat co se mali chlapov pri porode, či je nutné mať pre nich to specialne oblecenie, alebo može byt aj v civile a ci sa tam može kamerovat. Dakujem 🙂

jaoslava
30. jan 2013

ahojte zenicky,ja by som vas chcela poprosit ci by ste mi nemohli napisat co treba do porodnice v lc pre mamicku a babatko dakujem velmi pekne 🙂

jaoslava
30. jan 2013

ahoj lucinka2424 ja mam
termin 17.februara

maggie37
30. jan 2013

@lucinka2424 prajem ti veľa šťastia, ja rodím o mesiac neskôr 🙂
@jaoslava ahoj preklikni sa na stranu 62 a tam to rozpísala jedna baba detailne 🙂

jaoslava
30. jan 2013

dakujem krasne aj ja drzim palce 🙂

lucinka2424
30. jan 2013

ahoj jaoslava to je super a si stadeto s lucenca?ak ano tak sa mozno uvidime na porodnici..vela stastia a nak je zdrave miminko 🙂

lucinka2424
30. jan 2013

ahoj meggie37 dakujem pekne aj ja tebe prajem vela stastia..mas vsetko uz nachystane ci pomalicky chystas? 🙂

evulka2203
31. jan 2013

ahojte baby, chodi niektora z vas k dr. hrivnakovi?

maggie37
31. jan 2013

@lucinka2424 v ieščo už mám všetko nachystane, lebo teraz sa mi už hýbe čoraz ťažšie a chcem mať pokoj a ty ? 🙂

jaoslava
31. jan 2013

ahoj Lucinka2424 ja som z Dolnych Plachtiniec okres Velky Krtis a miminko zatial zdrave malo by to byt dievcatko a pribudne ku mojim dvom synom 🙂 🙂

lucinka2424
31. jan 2013

maggie37 ja uz mam tiez vsetko nachystane ale vzdy ma ete neco napadne ze toto treba hento..uz len cakat kedy ma to chyti a tesit sa..hadam ubehne rychlo a uz budem doma s malou.. 🙂

lucinka2424
31. jan 2013

ahoj jaoslava umna tiez je zatial vsetko v poriadku uz len cakam kedy vipita nasvet..a mam mat tiez dievcatko bude moje prve..a ako spravis s nausnickami?pocula som ze najlepsie v porodnici dat..co poradis? 🙂 som rada ze je zatim zdrave..sa ozvi potom ked budes mat zasebou ako sa ti dary.. 🙂

maggie37
1. feb 2013

@lucinka2424 to už bude ved za chvíločku, no držím palce, ja si ešte počkám 🙂

lucinka2424
1. feb 2013

maggie37 dakujem ti dufam ze to zvladnem..je to moje prve takze bude to vsetko prva skusenost a newem co ma caka tak trosku nervozna..ale nak to mam zasebou...neboj aj tebe to rychle ubehne ani sa nenazdas..a uz vies co budes mat? 🙂

maggie37
2. feb 2013

@lucinka2424 určite to zvládneš, o tom ani nepochybuj 😉 aj u nás to bude prvé a čakáme dievčatko 🙂 potom prosím ťa napíš dojmy z nemocnice, som zvedava ako to tam bude prebiehať cele.. 🙂

lucinka2424
2. feb 2013

@maggie37 bodaj by si mala pravdu..aj mi cakame dievcatko..neboj napisem ved som aj ja zvedava ake to tam bude.dufam ze budu vsetci dobry a nebudu ponas kricat heh inak budes davat nausnicky v porodnici uz ci pozdejsie ako je dobre co myslis? 🙂

maggie37
3. feb 2013

@lucinka2424 ale určite budu dobrí, ked budeš slušná, tak snad nebude problem 🙂 no my nejdeme dávať naušnice vobec, takže toto som neriešila 🙂

bibka1308
3. feb 2013

@maggie37 Nadštandard odporúčam, človek nemusí byť samotár, ale tie chvíle s bábatkom, rodinou, kvázi luxusom a pohodlím za tie peniaze stoja. Na nadštandardke som bola v pôrodnici v marci pred rokom a určite odporúčam, ani na chvíľu som to neoľutovala. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre