Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

zora256
13. sep 2013

@fiflenka Ahoj!
Presný ešte nemá len približný,lebo zatiaľ je mimčo mešie o 2týždne tak dal podľa ms na 27.4.2014díky peke za info.

monikamacko
2. nov 2013

Ahojte,
aj ja by som rada niečo napísala o pôrodnici v Lučenci a zároveň sa tým aj poďakovala celému personálu, ktorý sa tam o mňa a moje deti staral. Prvý krát som rodila pre štyrmi rokmi a odniesla som si odtiaľ krásneho chlapčeka. A keď som teraz išla rodiť znova, opäť som si vybrala Lučenec, aj napriek tomu, že už bývame na východe Slovenska. Kvôli tej starostlivosti sa mi oplatilo, takú diaľku pricestovať. Aj sestričky pri pôrode, aj tie ktoré sa o mňa starali počas pobytu tam, boli veľmi milé a so všetkým sa mi snažili pomôcť. A aj sestričky z detského oddelenia boli veľmi ochotné a aj vďaka nim sa nám podarilo začať dojčiť a darí sa nám to dodnes... Takže pôrodnicu v Lučenci môžem len odporúčať a ak náhodou budeme mať aj tretie, znova si vyberiem túto nemocnicu...ďakujem

motylik0258
29. nov 2013

@zora256 Ahoj 🙂 Ja mám termín 29.4. 2014.

lucka544
11. dec 2013

ahojte maminky ktore tu rodia vo februari?

kakova
13. dec 2013

Ahojte baby ja som rodila teraz 19.11 a nemocnicu v lc mozem len odporucat prvy porod bol spontanny s doktorkou Kozikovou bola velmo mila super ma aj zasila hned na druhy den som behala po chodbe ako srna aj sestricky boli velmo mile a tento porod teraz som mala troska komplikovany takze som musela mat neplanovanu sekciu ale vsetko dobre dopadlo bol primne TOmasovic najlepsi doktor velmo mily na druhy den sa sestricky omna starali boli mile nemozem sa na nikoho stazovat celz tym na porodnici je skvely 🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte dievčatá, ak máte skúsenosť s pôrodom v tejto pôrodnici, prosím zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

mischell86
20. jan 2014

@lucka544
ja mám tiež termín vo febr. 17,2 a rozhodla som sa nakoniec pre lc... len dúfam, že všetko dobre dopadne a sestričky budú tiež milé...

zuzkalenka
21. jan 2014

@mischell86 neboj sa všetko dobre dopadne 🙂) Potom napíš ako bolo držím palce 😉

vtacatko3
24. jan 2014

@lucka544 Lucka, ja mám určený termín na 23. februára. Vidíme sa? 🙂

lucka544
25. jan 2014

@mischell86 tak sa mozno aj stretneme ja mam 26 no ale to uz moze byt hocikedy🙂enboj bude dobre ja som tam uz rodila...

lucka544
25. jan 2014

@vtacatko3 ahoj tak asi hej urcite aj na poradnu ked budem uz musiet do lc,ty uz chodis do nemocnince do poradne?

mischell86
25. jan 2014

@lucka544 Možno áno, ale ako sa mi blíži termín, tak neskutočne váham nad ZV, neviem sa ešte rozhodnúť, no v utorok už musím dať vedieť dr. tak zatiaľ mám čas rozmýšľať... Tak držím palce, nech to čím najlepšie dopadne a aj so spokojnosťou ovšem

basena001
26. jan 2014

Ahojte, ja som rodila začiatkom januára v LC. Som z Detvy a rozhodovala som sa medzi BB, ZV a LC. Na základe odporúcaní vyhral LC a vobec nelutujem. Rodit som zacala spontánne, ale potom sa to trosku domrvilo a musel príst cisársky rez. Dostal ma pod ruky Dr. Bolgác a bol úplne super. Aj ked uz som bola na sestonedelí a mala som iného osetrujúceho lekára, kazdý den sa zastavil a kontroloval, ci vsetko prebieha ako má. Celý zákrok bol v spinále, takze som este na operacnom stole videla malú, po 4 hod. mi ju priniesli na prisatie, potom na pooperacnú mi ju nosili na prisatie v 4-hod. intervaloch, na normálnej izbe uz bolo na mne, kedy a na ako dlho som ju chcela mat. Ak som bola unavená, nebol problém, sestricky z novorodeneckého boli ústretové a postarali sa aj cez noc. Netreba hrat po porode hrdinku, ak sa necítite dobre. Celý personál je super, podporuje a zálezí im napr. aj na tom,, aby zena zacala kojit - podpora riadna. Nelutujem, dalsí porod isto v LC.

inava9
9. feb 2014

Ahojte, dámy. Pomôžte mi v rozhodnutí sa pre pôrodnicu. Ktorá je podľa vášho názoru aktuálne lepšia a príjemnejšia, Lučenecká alebo Rimavskosobotská? Chcem vedieť nedávne skúsenosti, nie z pred dvoch a viac rokov. Vďaka za info

kakova
9. feb 2014

Lucenska je super a este ak bude volna izba tak je tam super personal je velmo mily ja som rodila pred dvoma mesiacmi 🙂🙂🙂🙂 🙂

zuzkalenka
26. mar 2014

je tu nejaká baba čo má termín v sebtembri 2014?????

inga225
26. mar 2014

Ahoj. Ja mám koncom augusta, začiatkom septembra. =)

zuzkalenka
27. mar 2014

@inga225 a ku ktorému dr. chodíš? bola si už v nemocnici na sone či tvoj dr. má sono v ambulancii?

inga225
28. mar 2014

@zuzkalenka k dr.balkovi a v nemocnici som nebola bo ma v ambulancii sono, ma tam ze aj ultrazvukovu ambulanciu ci co.. 🙂

zdenocka111
10. apr 2014

ahojte, prosím vás, je možné zavolať si laktačnú poradkyňu na pomoc už do pôrodnice hned po pôrode? Vie mi niekto , koľko stoja jej služby?

keysi
13. máj 2014

Ja som rodila v marci tohto roku a môžem povedať, že pôrodnícke oddelenie super, pán doktor, s ktorým som bola dohodnutá k pôrodu mal úžasný, citlivý a profesionálny prístup, ako aj počas celých 9 mesiacov. Sestričky na pôrodníckom tiež milé a zhovorčivé, sanitárne sestry ochotné a zlaté, nosili mi stravu do izby, aj keď som v pohode 3-4 hod. po pôrode behala.
Ale teda musím spomenúť prístup sestier z novorodeneckého oddelenia. Celé zle. 3 sestry nemajú na tom oddelení čo hľadať. Absolútne neprofesionálne, oduté, neochotné, akoby som ich ja- prvorodička iba otravovala. Čo ma maximálne naštvalo, tak spoluobčianka tmavej pleti ušla z nemocnice, vrátila sa po 5 dňoch pre dieťa a okolo tej skákali ako okolo kráľovnej a ja, čo som si platila nadštandardnú izbu, som sa musela chodiť doprosovať, či už aby mi ukázali základnú starostlivosť o dieťatko, o kojení ani nehovorím. Celý čas nám pchali fľaše s UM, napriek tomu, že som chcela výlučne dojčiť. Hlavne, že všade na stenách obrázky, ako podporujú dojčenie. Samozrejme, česť výnimkám, ale tých bolo skutočne málo. Keď som videla, že má smenu jedna z tých otrasných, už sa mi žalúdok prevracal.
Bolo by toho na popísanie viac, ale hovorím si, načo? Veď už je to za nami a na budúce by som si ústa viac otvorila. Je to moje právo, moje dieťa...

zuzkalenka
20. máj 2014

@keysi koľko sa platí na jednu noc tá nadštandardná izba???
a na tie sestričky na novorodeneckého si pamätám aj ja. Naduté a keď si sa chcela niečo spýtať dobre že ťa pohľadom neprepichli.
A u koho si rodila?

keysi
24. máj 2014

@zuzkalenka Rodila som u Dr. Križa, a za nadštandardnú izbu som platila 20 eur za noc. V izbe som bola sama, mala som tam mikrovlnku, kanvicu, kreslo, sprchu a návštevy mohli ísť za mnou až na izbu. Práve o to mi išlo a mne ani nechýba spoločnosť druhých, bola som tam sama iba so svojím bábätkom, nikoho sme nerušili, ani nás nerušili, aj keď to teda nie je nízka suma.

gabinka279
23. aug 2014

Ahojte žienky 🙂 zaujíma ma čo všetko treba do nemocnice. Niekde čítam že treba oblečenie pre bábatko niekde že nie. Tak neviem. Viete mi povedať ? Dakujem krásne 🙂

zuzkalenka
27. aug 2014

@gabinka279
Oblečko pre bábo treba určite. Košieľky, rukavičky, ponožky, čiapočky a potom to v čom pôjdete domov. Ja beriem aj deku pre istotu aj jednu zavinovačku. Potom mám plienky bavlnené aj pampers a pre bábo krém na zadok, olivový olej, lieh, vatu, tyčinky do uška, 2ks fľašky, cumlík. No to by bolo asi všetko.

kwika23
16. sep 2014

ahojte dievcata. zaujima ma primar Peter Bielik. mate s nim z Lucenca nejake skusenosti?

zuzkalenka
2. okt 2014

@kwika23 ja som u neho bola na vyšetrený iba raz 1 týždeň pred pôrodom lebo som mala KP (aj som tak rodila potom) ale poviem ti nič moc. Taký sa mi zdal odmeraný. A potom po pôrode mal 1krát vizitu ale ani slovo nepovedal nič iba kukol na brucho a nič iné. Tak neviem možno mal len zlý deň 🙄

kwika23
2. okt 2014

@zuzkalenka no podla mna nemal zly den, ja k nemu chodim normalne ako k lekarovi a mam presne tento isty problem, nic nevravi je ako zakliaty princ. chcela som vediet, ci je taky normalne alebo len ja mam taky pocit. ja strasne chladny, ziadny cit z neho nejde. dakujem za odpoved

zuzkalenka
2. okt 2014

@kwika23 tak som sa nemýlila 😨 a všetci sú s neho posr... myslím všetkých doktorov taký pán primár keď bola tá jedna vizita čo som tam ležala 12 dní tak každú chvílu iný dr. prišiel do izby a hovoril že ide byť veľká vizita aby sme sa ani nepohli s postele a tak úplne na smiech to bolo a bol na izbe asi 2min. a povedal 3 slová 😀 😀 😀

basena001
4. okt 2014

@kwika23 no,tak musim zareagovat.v lc som rodila v januari (vid prispevok vyssie) a fakt bol cely tim super,mozno prave preto,ze v tych dnoch sa tam velky pan primar zdrziaval velmi malo🙂ale kef sa objavil,vsetky rozhodnutia ostatnych lek.negoval a korigoval.zrejme si potrebuje nieco dokaxovat.co som o nom pocula,je mozno odbornik,no ti starsi lekari tomasovic,krizo,bolgac,varga su narozdiel od neho nielen odbornici,ale maju aj nieco,co bielikovi chyba -ludsky pristup a pochopenie.myslim,ze primar je najslabsim clankom inak super oddelenia,ktore tam vsak drzia ini - a to nie je len moja skusenost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre