Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

vlastusss
1. nov 2010

@nordi avoj mojka...ako sa mas???

vlastusss
1. nov 2010

aky bol vikend?? nieco new??? 😕

kati84
2. nov 2010

ahojte baby vie my niektora z vas napisat co potrebujem do porodnice,lebo ten moj doktor my nepovedal do teraz termin mam v decembri chcela by som vsetko prichystat dakujeem

nordi
2. nov 2010

@vlastusss ahoooj vyvaram ako besna, nic nove... 15 idem k dokimu, vyprazam brav.rezne zem.kasu k tomu a este suhajdy idem robit 😉 a ty ako\???/ ako sa citis?

vlastusss
2. nov 2010

@nordi ja??uz na chovienko..dnes mi bolo dako na prd od obeda..rano fajn a pak bleee 😒

nordi
2. nov 2010

@vlastusss jaaj tebe sa to krati dofrasa ajle aj mne uz

vlastusss
2. nov 2010

@nordi no a dnes mi zapoti ze este dake tri tyzdne mam..fasa

nordi
2. nov 2010

@vlastusss ale to je zachvilu neboj.... mozno aj skor porodis 😵

vlastusss
2. nov 2010

@nordi toto som pisala babam akurat na sklo..........vies co??to je to ze ja vobec necitim ze by mala chcela ist nejak extremne von...jej je tam fajn, a nemam nejake take poslicky alebo stahy alebo co..ja neviem....na buduci tyzdšen umyjem vsetky okna a nebudem vitahom chodit ale po schodoch.....

tak tento den stal za velky prd ked musim tak napisat...som tu bola rano pred poradnou...pak som sla ku stevkovi, kukol ma zospodku, zobral ster, zlozim nozky, sono, ozvy.....uz som to tu raz pisala ze nechapem aky stav ma chyti ked tam uz lezim a nozky mam dole..total ma opustia sily zacne mi byt zle a ide na mna mdlo...to asi s toho ako tam lezim a zle sa mi dycha alebo ja neviem..no tak presne toto sa mi stalo ...ale ako??? totalne sa mi zahmlelo pred ocami,uz uz by som asi omdlela, a vtedy mi dal servitku nech si utriem brusko..tak horko tazko, sadla som si a upne vyklepana zalahnute v usiach a vsetko sede....ja ked som toto mamine rozpravala tak kukala po mne ale ja ozaj neviem z coho sa mi to tam stava
vravim mu ze som zacala dost opuchat...reakcia ziadna...
mala ma 2900gramov..... na to na mna kuka a povie..no tak tie tri tyzdne este mate..takze to vyzera ze niesom v 38, ale 37tyzdni...ja uz sama neviem, ale taka kriza ma v tom momente chytila..este som si to tak nepripustila ale par ludi ma pak dorazilo..som bola v meste, dobrych 15 minut mi trvalo kym som sa vschopila a nejako zorientovala, po tom co mi zle prislo...zacala som stretavat ludi...kedy mas termin?? ty uz si aka velka?? ty uz mas aku tvar?? aka si opuchnuta?? a blaa blaa blaa a do mna 300 voltov ako keby niekto pustil...asi mi aj vlasy dupkom staali..do toho sa pridalo to ze som uz nevladala a z prechadzky sa stal horor, este moj drahy mm ma vytaca svojim pristupom ku veciam a sebeckostou....prisla som domov s bolestou hlavy, som si lahla a len taak sa mi kotulali slzy z ociciek...ja uz nevladzem byt tehotna..fakt..nemam ziadne problemy nic, ale ubolena, nevyspata, nasrata, nepochopena, oooch..vsetko do jedneho a je z toho tato moja kriza a este stevo mi povie ze este 3tyzdne???
kazdy ze uzivaj si brusko..ja si bruskouzivam maximalne ako viem..ale ked som taka nervava a noc sa stava pre mna morou, a spanok neznamou vecou, tak mam dost..neda sa ....

nordi
2. nov 2010

@vlastusss mojka chapem ta, aj mne trepu kokotiny s prepacenim.... ze co som samy jebak.... ze ako to ze to bude chlapcek, ked som tak ospatnela, ze pri chlapcovi sa opeknie...nuz a tak a tak ja len co nato mam povedat, no nic reku hmmm ... za kazdu somarinu placem...., tieto psychicke stavy nenavidim na sebe uz... a este co ma caka ked budem na tom tak ako ty v tolkom tt... nechcem pomysliet ani
mojka drz sa a nevsimaj si reci druhych a muzik ta podpori, a hlavne si povedz ze nikdy nebolo tak zle ze horsie byt nemoze.... ste zdravucke obe, neboj ona zachvilku vyleti vonku pekne a s teba to vsetko opadne 😵 😵 😵 😵 😵 a ja budem tisko zavidiet, lebo mna to este len bude cakat 😉

vlastusss
2. nov 2010

@nordi hej to mas pravdu..prejde to ani sa nenazdam..to je len teraz take obdobicko ze som maznava a potrebujem pozornost, len dako sami jej nedostava.aspon nie tolko kolko by som jej potrebovala.. 😒

nordi
2. nov 2010

@vlastusss ani mne , moj je vacsinou v praci a ked pride tak je unaveny, nechcem ho otravovat, no minule sme ranajkovali a na mna to dolahlo tak som zacala plakat a on ma zobral do narucia, a to mi stacilo , este viac som vybuchla a potom uz bolo dobre, to som potrebovala vyrevat sa mu v naruci....nemuseli sme nic ani hovorit stacilo len ta naruc a ja som sa ukludnila

vlastusss
2. nov 2010

@nordi mne ked treba plackat tak plackam radsej sma..ani neviem preco..asi aby si o mne nemyslel ze som idiot, alebo co... 😒

nordi
3. nov 2010

@vlastusss ale nemyslel, pochopil by ta, moj mi povedal, boze co tie hormony dokazu, ze sa uz tesi , ked sa dam do normalu aj telo aj hormony... 😉

nordi
3. nov 2010

@vlastusss ale nemyslel, pochopil by ta, moj mi povedal, boze co tie hormony dokazu, ze sa uz tesi , ked sa dam do normalu aj telo aj hormony... 😉

vlastusss
3. nov 2010

@nordi a ja sa aj cudujem co tie hormony sposobuju 🙂 🙂 🙂

rebeka25
3. nov 2010

@kati84 - ja som porodila v auguste a brala som si az 2 plne napratane cestovne tasky 🙂,ale nelutujem vyuzila som skoro vsetko.
Tak samozrejme potrebujes komplet hygienicke potreby to nemusim rozpisovat, nezabudni ani len na toaletak, ani ten tam nieje. Vyuzijes dve nocne kosele, alebo jedno pyzamo a nocnu koselu ako ti je lepsie, a jednu staru nocnu koselu co ti nie je luto znicit k porodu ( mozno ju vobec neznicis, na mojej nebola ani kvapka krvy, ale pre istotu). Zobrala som si vlastny teplomer, jedna sestricka rozdala erarne, dalsia kazala davat si vlastne tak si pre istotu zober.Velmi som vyuzila podlozky na postel proti zaspineniu. Nezabudni na vlastny hrncek, a lyzicku - vyuzila som.Perinku babike tam brat nemusis, dostanes pre nu, nech ti len donesu ked pridu pre vas. A z vlastnej skusenosti-babike neber nic co sa pretahuje cez hlavu. Ja som sa s tou mojou bala manipulovat, nieto jej este nieco pretahovat cez hlavu ( teraz uz ako s vrecom 😠 )Nezabudni na flasku a nam sa velmi osvedcil aj cumlik hlavne kym som nedostala mlieko.Jaj a nenapakuj si milion nohaviciek kup si v lekarni take ti sietkovane tie su super. A odsavacka je dolezita. Ked ti dorazi mlieko tak nebudes vediet co s nim a babika ti ho len tak nevytiahne lebo budes mat prsia ako kamen. Krem na bradavky - ten Avent je super ale je podla mna zbytocnedrahy osvedcila sa velmi CALCIOVA MAST, alebo homeopaticka CICADERMA. Ja neviem co este ak ma nieco napadne tak dopisem 🙂

kati84
4. nov 2010

@rebeka25 dakujem ti velmi pekne ,uz som taka nervozna z porodu ze by som chcela mat vsetko pripravene 😒

rebeka25
4. nov 2010

@kati84 - verim ti aj ja som bola tak isto, ale nestresuj sa, urcite ak si nieco zabudnes, tak ti to najblizsi prinesu, a zasa nic nie je taka vec, co by ti tam nepozicali keby si to potrebovala hned 🙂 Uvidis porod prebehne ani sa nenazdas (aj ked sa ti to v priebehu neho nebude zdat 😉 )a potom sa budes uz len vytesovat s babiky.Ja mam na pobyt v nemocnici len pozitivne spomienky.

ivanka85
5. nov 2010

@vlastuss prepac ze sa vmiesam do debaty ale tie stavy,co si opisovala u dr,som mala aj ja..dr mi povedal, ze je to preto, lebo maternica je uz velka a vsade tlaci a z toho su tie mdloby..povedal mi nech si posedim, kym to prejde,spytal sa,ci nechcem vodu a po chvili to vzdy preslo,ale nastastie do kazdej poradne chodil aj manzel,tak som sa mala na koho zvalit🙂

kati84
7. nov 2010

dufam ze mas pravdu musim to zvladnut a hotovo 😉

kati84
7. nov 2010

@rebeka25 dakujem dufam ze mas pravdu,musim to zvladnut a hotovo 😉

rebeka25
7. nov 2010

@kati84 - no tak nejak neboj to babetko tam neostane vyst vonka musi 🙂

aleela
7. nov 2010

@kati84 Nezabudni si deku pre babatko, je tam v zime zima 🙂 teda hlavne tahalo od okien. Tie podlozky su super vec, urcite si zober, a cumlik nepotrebujes urcite a flasku len pre istotu, skor si precitaj a nastuduj www.dojcenie.wordpress.sk , tam sa dozvies preco cumlik a flasku nie 😉 Velku pomoc v dojceni od sestriciek necakaj 🙂

iivkam
7. nov 2010

@kati84 neboj zvladnes, ten maly batoztek stojí za to, je to nadherný pocit držat svoje babetko v naručí 🙂

kati84
8. nov 2010

dakujem baby za uzitocné rady ste zlaté

aleela
8. nov 2010

@kati84 sorry za nespravny link, spravne ma byt . com nie . sk
http://dojcenie.wordpress.com/

vlastusss
9. nov 2010

@ivanka85 ajoj dost neskoro odpisujemm 🙂 🙂 bola som dnes u doktora a uz mi bolo lepsie..som sa povyzliekala do kratkeho rukavu aby ma teplo tak neoblialo a ked som zlozila nozky tak som si pohodlnejsie lahla..tak vyssie trosku..akoze citila som aj tak ze mi nieje neviem ako..ale uz som nezazila ten stav ako minule ze na odpadnutie 😉

pastelka99
11. nov 2010

@nordi
ahoj 🙂
narazila som na teba a vidím, že máš termín v januári 2011, tak sme na tom rovnako a kedy presne??? neboj ani ja nechcem byť v nemocnici a netrápi ma len toto, trápi ma toho viac ach jaaaj :(

ajkalc
11. nov 2010

@pastelka99 ahoj januarovka.

pastelka99
11. nov 2010

@ajkalc
Ahoj januárová kolegyňa 🙂
Takže aj ty máš termín január a čakaš zimné bábätko??
Kedy máš presne termín??
Budeš rodiť v LC pôrodnici??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre