Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

irmingard
4. dec 2012

Ahojte, viem, ze toto je prispevok ohladom skusenosti z porodnice, ale chcem sa len opytat je niekde moznost v lc urobit morfologicky ultrazvuk, pripadne v okoli? dakujem vopred za odpovede

maggie37
8. dec 2012

@irmingard áno, to urobí každý doktor, ktorý má sono... takže v Lučenci ich je plno

zuzkalenka
19. dec 2012

baby chodíte niektorá k Dr. Ľuptákovi?

kiara0666
3. jan 2013

@zuzkalenka moja mama chodi...preco?

zuzkalenka
3. jan 2013

@kiara0666 už nič som potrebolava vedieť či robil medzi sviatkami ale už je to ok 🙂

niquska
9. jan 2013

Zienky zistujem kto ma vlastne odrodil ..bola taka mlada chuda blondina...neviete niekto ako sa vola?? 😉

maggie37
9. jan 2013

@niquska ja neviem ako sa volá síce, ale viem ktorá to je a chcem sa ťa opýtať ako si bola s ňou spokojná? 🙂

niquska
9. jan 2013

@maggie37 dobry bola akurat ma vychytila prave ked sa menili v sluzbe takze pri vsetkych tych pretrapenych hodinach bola ina doktorka pri mne ale tato ma odrodila ...ako to zistim jak sa vola? inac bola velmi prijemna a aj starosliva, pekne ma zasila aj sa mi to skoro zahojilo a chodila sa vzdy na nas pozerat ako sa mame 😉 prajem krasny porodik =D a hlavne rychly 😉

maggie37
9. jan 2013

@niquska niekto ti určite napíše ako sa volá, skus to hodiť aj do skupiny Lučenec.. 🙂 a ďakujem 🙂

niquska
9. jan 2013

@maggie37 no vidis to ma nenapadlo idem hned tam napisat a potom malu kupkat 😀

trasko
13. jan 2013

niquska vola sa Pancikova 😉...ale mozno si uz zistila

maggie37
14. jan 2013

@niquska ešte sa ťa opýtam že kde nájdem nejaky zoznam či žiadaju do našej porodnice? a či dávaju erarne košele pre maminku a erarne oblečenie pre babo 🙂 ako si to mala?

niquska
14. jan 2013

@maggie37 zoznam neviem asi podla mna nikde lebo ja som na nete tiez nenasla ale len tak som si nabalila veci co som vedela co si mam vziat a erarne kosele maju no ale to su tie lasicke biele plachtove vezmi si radsej svoju 😀 ak by si chcela tak ti napisem do IP co som si zhruba ja brala 😀

huxy
14. jan 2013

@maggie37 ak budeš rodiť v lc pôrodnici,a začneš už chodiť do prepôrodnej poradne do nemocnice,tak tam ti dajú zoznam vecí,čo treba do pôrodnice /alebo si ho tam vypýtaj/.neviem,či dávajú košele,ale všetky ženy mali svoje.akurát bábätkám dajú,ale potom povedali,že si ich môžme prezliecť do vlastných,zostali len nemocničné perinky

maggie37
14. jan 2013

@niquska to by si bola zlata velmikeby si mi to napísala do IP. dakujem 😉

maggie37
14. jan 2013

@huxy dakujem za info 🙂

trasko
15. jan 2013

kazdy gynekolog ho dava.teda sestricka.pytaj si.ak by pozabudli 😉

jasminka34
18. jan 2013

@niquska
@niquska ahoj,prosim ta,ja idem rodit do LC v marci, mohla by si mi napisat ake mas skusenosti s doktormi a co vsetko mi treba pobalit do porodnice,vopred velmi pekne dakujem,papa

maggie37
19. jan 2013

@jasminka34 Ahoj, ideš rodiť v marci a kedy máš termín? 🙂 Inak skus preklikať aj predošle stranky v tejto skupine, dosť tu písali skusenosti s doktormi a ževraj do pôrodnice dá zoznam aj doktor, tak si skus vypýtať 🙂

jasminka34
19. jan 2013

@maggie37 termin mam 6.3. a cakame Ninu, vdaka za radu,papa

jasminka34
19. jan 2013

Babenky, ktora z VK ide rodit do LC a ma termin na februar, marec 2013?

maggie37
23. jan 2013

Babulky rodili ste niektorá tak, že ste nemali dohodnutého doktora?

trasko
24. jan 2013

maggie myslim,ze vacsina tak rodila 😉...ja som rodika v oktob. nemusis sa vobec dat.je to super teraz.

maggie37
24. jan 2013

@trasko ano? to si ma potešila 🙂 v oktobri a koho si mala pri porode? 🙂

anickad77
24. jan 2013

@maggie37 ahoj 🙂 ja som vsetky deticky rodila v LC, posledne vo februari, rodil ma Dr. Krizo a Dr. Fulajtarova, rodila som sekciou, mala som vybavenu vip izbu - odporucam 🙂 klud, wc a sprcha vlastna, chladnicka, mikrovlnka, konvica rychlovarna, super postel, no proste neda sa to ani zrovnavat s klasickou izbou, tie spolocne wc a sprchy... 🙂 a hlavne ticho a pokoj na izbe, nikto ta nerusi 🙂 platila som 20€/den, tie peniazky za to stoja 🙂 ak potrebujes viac info aj za veci pre seba a pre babatko, kludne mi napis 🙂

maggie37
24. jan 2013

@anickad77 ahoj, dakujem za odpísanie 🙂 a mala si ich teda dohodnutých či si natrafila na nich, vobec neviem ako to je 🙂 a teda za vecičky pre babo mi daju v nemocnici na poradni zoznam, alebo čo ti bolo treba?

anickad77
24. jan 2013

@maggie37 mala som dohodnuteho Dr. Kriza, ale akurat mal aj sluzbu, ked sme prisli 🙂 zvyknu dat zoznam, ale napisem ti, co ti treba urcite 🙂
pre babatko:
balicek plienok pampersiek, tie najmensie, tusim 3-5kg, latkove plienky aspon 3ks, bavlnene kosielky 3ks, body 3ks, dupacky 2ks, zavinovacku, deku, ciapocku bavlnenu, kremik na zapareniny, zvyknu byt teraz vzorky Sudokremu, to ti staci, vlhcene obrusky, flasticku malu, staci ti aj taka 1,25ml - ak budes mat malo svojho mliecka, dostanes umele, aby si mala z coho podat 🙂 a este cumlik. To je pre babatko vsetko, po porode si vezmu plienky, obrusky - budu ich pouzivat, kym ti ho nedonesu, potom ti zvysok vratia. Veci, co chces, aby malo malinke oblecene - das neskor, najskor ti ho oblecu do nemocnicneho, potom prezlecu a ty si prezlecies neskor aj sama 🙂
pre seba :
zupan, nocne kosele 2ks, nohavicky bavlnene, ak si budes moct uz dat, aby si mala, ty vies najlepsie, ake su ti dobre 🙂 ponozky teple, kojenecku podprsenku, viem aj kde maju lacne 🙂 v LC v Priore hore v Tatiane maju po 3€ - ja som si tam kupila, a posluzili skvele 🙂 vlozky, aspon 3 baliky - ja som mala naturella kamilkove - su makke, prijemne - takisto je na tebe, ake 🙂 toaletny papier, hygienicke potreby, uterak, osusku, slapky na izbu + jedny do sprchy, kremik na prsniky , nevie ma rychlo napadnut nazov, napisem, ked ma napadne 🙂 urcite si kup kamilkovy roztok, aj dva + maly lavorik, to je na to, ked porodis a budes nahodou sita, tak sa tym budes umyvat od spodu, rychlejsie sa zahoja ranky 🙂 , dalej si vezmi vodu - mineralku najlepsie jemne perlivu, mozes aj vineu, no tu sestricky neradi vidia, dzusy nie, vezmi si nieco aj na zahryznutie, keksiky, croassanty... ked ta chyti hlad, aby si mala po ruke, poharik na pitie, nabijacku na telefon 🙂 krem na tvar, tam dost tvrda voda 🙂 to by malo byt vsetko, kludne sa pytaj, ked nieco este nebude jasne 🙂 odpisem urcite, len popri tom mi tu beha malinky, tak pomedzi pisem 🙂 idem pozriet ten kremik na prsniky, ako sa vola 🙂

maggie37
24. jan 2013

@anickad77 dakujem!!!! si strašne zlata že si mi to tu napísala, hned som to dala na papier a ten krem už mam. teda všetko až na ten kamilkový roztok a lavorik. a chcem sa spýtať v čom si rodila? a prečo nemaju radi vineu? 😀 takže si môžem aj svoju perinku ano? juj to si ma potešila 🙂 🙂 a otázočka, Dr. si nič teda nedavala potom?

anickad77
24. jan 2013

@maggie ked prides na porodnicu, oblecies si svoju kosielku, v ktorej rodis, treba si vziat radsej dve, ak si ju pri porode zaspinis 🙂 preco nie vineu, lebo si myslia, ze okrem mineralky vsetko ine stipe brusko babatku 🙂 viem, ze zeny pili potajme, lebo vraj sa z toho tvori lepsie mliecko, neviem, neskusala som, my cim viac sme prikladali, tym viac bolo mliecka 🙂 hlavne treba pit, ked si smadna 🙂 nic som nedavala, ja to nerada 🙂 je to ich povinnost, postarat sa 🙂 ako, ak chces, nejaku sladkost sestrickam, iste ta neohrdnu 🙂 ty si mozes pre babatko svoje veci vsetky vziat, lepsie povedane, uz skor aj musis, lebo nemaju 🙂 dakedy aj koselu sme dostali, teraz uz len obmedzena skupina dostane 🙂 my si musime svoje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre