Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

gergi7
13. okt 2009

aleela, babatko ti po porode zabalia do nemocnicnej kosielky a perinky. Ked babatko bude uz na izbe pri tebe, kludne si ho mozes poobliekat do svojho.
Nocna kosela na kojenie vobec nie je treba. ja som ju tiez nemala. kedze bolo uz dost chladno, ja som mala svoju dvojdielnu pyzamu 😉 . No a co sa tyka toho v com sa rodi. Je to podla toho ako to stihnes 😀 . ja som do nemocnice prisla s minutovymi kontrakciami. Klistir som neabsolvovala a malu som odrodila vo svojom pyzeme 😀 . No a ak by si prisla skor, pekne ta poobliekaju do tych ich erotickych kosielok 😀 😀 😀

sofik
14. okt 2009

gergi že erotických 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gergi7
14. okt 2009

sofik, tak je 😀 .
Este pocas mojej praxe bolo tak, ze maminky sa museli obliekat do kosiel na kazdu velku vizitu 🙄

veronika81
14. okt 2009

gergi má tak trošku aj pravdu, že erotických.. tá, v ktorej som rodila ja, nemala vrchné dva gombíky a bolo mi teda kadečo vidieť 😀 😀 Ale v tej chvíli mi to bolo srdečne jedno 😝

sofik
14. okt 2009

veronika máš pravdu, aj tá v ktorej som rodila ja bola na zavazovanie ale šnúrky chýbali takže tiež sa mi to roztváralo a bolo vidiet kade čo 😀

ja som tiež nemala košelu na kojenie ale obyčajnú čo sa rozopínala na gombíky pod krkom a malú mi obliekali celý čas v nemocnici do ich nemocničných vecí koli sterilite - bola na neonatologickom oddelení a tam sa musela hygiena dodržiavat 😉

veronika81
14. okt 2009

inak možno to boli tiež šnúrky, už sa ani nepamätám, ale pointa že chýbali.. gombíky, šnúrky.. zostáva 😉

A pre malého som mala svoje vecičky, samozrejme po pôrode dali tie nemocničné, ale pri prvom prebaľovaní na druhý deň som mu dala vlastné. Jedine perinku som používala nemocničnú.

dendulik
14. okt 2009

ahojte ja budem rodit zaciatkom januara a chcem sa spytat ze ako ja to v lucenci alebo brezno.dakujem

eurit7
20. okt 2009

Ahojte. Chcem sa podeliť o moju skúsenosť . K pôrodu som mala dohodnutého dr. Braunsteina. Čo sa týka pôrodu, nemôžem povedať pol krivého slova. Aj pán doktor aj sestričky strašne zlatí. Pôrod som mala celkom ľahký. Ako mi pustil plodovú vodu do 2 hodín bola malá na svete. Ako ste tu už spomínali sestričky z novorodeneckého boli strašné. Česť výnimkám. Tak isto mi malú doniesli po pôrode že si ju mám priložiť, či si ju viem a už jej nebolo. Ako prvorodička mi to nešlo. Jedna sestrička ma zrušila hneď, že s takými bradavkami nebudem kojiť...... Proste žiadna pomoc z ich strany, len večný výsluch, keď som išla malej po mliečko, kedy papala, koľko papala. či som ju priložila, koľko som si odsala a podľa ihc uváženia mi dali mlieko. Neviem, nechcem strašiť, ale pre mňa to bolo trošku ťažšie. A ešte kvôli žltačke sme boli o 2 dni naviac. Ale čo sa týka pôrodu, povedala som , že ak to ma byť také, že "rodím každý rok" 😀 😉

veronika81
20. okt 2009

eurit, gratulujem k Tamarke 😵

A ako si na tom s kojením teraz? Lebo ja som mala tiež problém, ale našťastie som to "rozchodila" a kojíme sa doteraz. Ide ti to, prisala sa malá?

eurit7
21. okt 2009

Ďakujem veronika 81. Kojíme sa s klobúčikom na bradavky, skúšame pomaly aj bez ale zatial nám to celkom nejde. Ja si myslím, že trošku podrastieme a bude to o.k. Chcem sa spýtať čo sa týka kojenia. Malá sa neviem večer napapať. Musím jej spraviť trošilinku Nutrilonu a potom vydrží do 4 - 5 hod rána. Neviem či robím dobre. Ale skúšala som to len s kojením, ale sa neukludnila iba po Nutrilone. Posledné 2 dni to robí aj z rána.

veronika81
21. okt 2009

eurit, na kojenie je tu expertka annag, kľudne jej napíš buď IP alebo do témy "Ďakujeme Annag".

Ale podľa vlastných skúseností.. maličkú si prikladaj k prsníku čo najčastejšie, podľa môjho názoru nerobíš dobre keď takto skoro dávaš Nutrilon, nerozbehne sa ti dobre laktácia, práveže ju týmto utlmíš a môžeš pomaly strácať mliečko a to myslím nechceš. Ja som tiež kojila cez klobúčiky, ale nevzdávala som to a stále skúšala malého prikladať a jedného dňa sa chytil, mal tuším okolo troch týždňov, už neviem presne. A hlavne nenechaj malú v noci tak dlho spať, ja viem že jediné čo teraz chceš je asi spánok, ale práve v noci sa tvorí najviac mliečka a to môžeš stimulovať hlavne tým, že si budeš malú stále prikladať k prsníku. Každé 2-3 hodiny v noci, cez deň aj častejšie, po hodine a pol môžeš. Je to o držku, ale oplatí sa to vydržať, bude stále lepšie a lepšie, uvidíš.
Určite chodíš pravidelne do poradne a ak ti Tamarka priberá, nie je dôvod dávať Nutrilon, daj jej večer napapať, ulož ju spinkať a ak sa o hodinku-dve zobudí, znova ju nakoj. Píšeš, že je nekľudná večer, nemôže to byť kolika? Nebolí ju bruško? Plače? Lebo nám to takto nejak začalo, keď mal malý 2-3 týždne.

Ospravedlňujem sa sa príspevok mimo témy 😉 ale keď sa už eurit pýtala..

Ak ešte niečo, napíšem ti do IP. Ale určite sa ozvi Annag, je to veľmi zlatá žena, určite ti ochotne pomôže a poradí. Našla som ti už aj link na tému, tu je https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... Ona sem chodí hlavne večer, vtedy na všetky otázky odpovedá 😉

Tak veľa sily prajem, tiež začiatky nie sú ľahké, ale fakt sa to oplatí vydržať!! 😵

eurit7
21. okt 2009

Ďakujem veronika 81. A tiež sa ospravedlňujem za odbočenie z témy. Určite sa ozvem annag, alebo aj Tebe ,ale cez IP.

veronika81
21. okt 2009

eurit, kľudne sa opýtaj..ak bude vedieť, poradím. Ale vravím, čo najskôr sa ozvi annag, ona je laktačná poradkyňa, posúdi ti celé dojčenie. Neodkladaj to. Mne v začiatkoch veľmi pomohla, dovolím si tvrdiť, že nebyť jej tak už dávno nedojčím!

a mimochodom.. lučenská nemocnica je celkom fajn, dá sa to vydržať 😉 😉
(to aby mi nezrušili príspevok 😀 )

sonamajko
22. okt 2009

ahojte, chcela by som sa opýtať či je možnosť vybrať si spôsob pôrodu v Lc, napríklad do vody, alebo tak...

alusha
22. okt 2009

sonamajko, nemas na vyber, jedina moznost je na koze s vyviazanymi nohami 😀

gergi7
22. okt 2009

sonamajko, tak zatial nic take v Lc nehrozi 😒 . Mozes si jedine vybrat staru alebo novu kozu 😀. (ak nebude obsadena)

Musim sa pohvaliat. Ja som rodila prva na novej koze 🙂 . Ale bola to jedna katastrofa. personal s nou este nevedel narabat. raz som bola dole hlavou, potom som mala nohy skoro na lampe. A ked bola mala uz skoro von, tak zacali rozoberat stolik, lebo by ma Dr. nevedel zasivat.

sonamajko
22. okt 2009

ahoj gergi, tak si mala super zážitok, no čo už ked nie je z čoho vyberať, tak bude koza....dúfam že sa mi daktorá ujde,chi

ywonnee
23. okt 2009

eurit7 ak sa smiem spytat ktoreho dr.Braunsteina si mala dohodnuteho??? ja chodim k mlademu a tiez by som ho chcela k porodu,ale neviem teda co si za to zapyta.... teda ak si nieco pyta.... vies mi o tom nieco povedat??? lebo teraz sa na mna on len usmial a povedal ze ak budem moct prist tak pridem,co ma dost vydesilo lebo ak nepride tak letim do Martina...

gergi7
23. okt 2009

sonamajko, zazitok bol fakt na super 😀 . Do nemocnice som prisla s minutovami kontrakcia a to som este stala na chodbe dobrych 20 minut a cakala na prijem. A ked som bola uz na pasoch, prisla som na mna pozriet sestricka z porodnice, co ma prijimala a podla zaznamov skonstatovala, ze mi naozaj nieco je 🙄 😀

co sa tyka tej pozornosti v obalke pre porodnika, mam na to svoj nazor. je to kazdeho vec.

sofik
24. okt 2009

sonamajko takéto porody ako napr. do vody sú len vo vačších mestách ale aj tam dost záleží na stave rodičky ale čo ja viem tak vačšina žien rodí klasicky 😉 ja som chvalabohu nemala priviazené nohy - v Prahe to nepraktizujú 🙂

veronika81
24. okt 2009

tak ja som v podstate ďakovala za tie priviazané nohy (resp. môže ďakovať doktor) 😀 😀 lebo ak by to tak nebolo, tak pri šití určite dostane pár kopancov odo mňa 😅 😝 Ale inak bol doki super, len toto ma nejak moc bolelo..

sofik
25. okt 2009

veronika a neumrtvili ti to? ja som pri šití necítila nič 🙂

veronika81
25. okt 2009

sofik umŕtvili, tuším aj dve (možno tri) injekcie mi tam pichol, ale ja neviem..aj tak to strašne bolelo 😢

sofik
25. okt 2009

tak ja som ani nevedela že ma zašíva len som si všimla že robí niečo podobné šitiu tak som si to domyslela 😀

eurit7
25. okt 2009

Ahoj ywonnee. Mala som mladého Brausteine. Starý už nechodí k pôrodom. Mladého som mala dohodnutého cez spoločného známeho. Neviem, možno to zavážilo. A kolko si zapýta? On si asi nezapýta nič, ale dnes všetko niečo stojí. Ja by som mu dopredu nedávala nič.

sonamajko
25. okt 2009

ahojte ja by som sa chcela ešte opýtať že kto všetko vlastne chodí rodiť, myslím ktorí pôrodníci, lebo stále počúvam len Križo, Varga a ten Braustein, je tam ešte aj niekto iní?

alusha
25. okt 2009

sonamajko, este tomasovic, lorinz, taka mlada doktorka (neviem, ako sa vola) a este starcekovia plasienka a hrivnak, ale neviem, ci oni este chodia k porodom, a neviem, ci chodi aj primar k porodom?

gergi7
25. okt 2009

sonamajko, na odd. je ich malo. tak preto stale pocuvas tie mena 🙂 . Ta mlada Dr. , co pisala alusha je Dr. Kožíková. jej otec ma firmu v Haliči. je mladucka , ma 26 rokov. Rodicky si ju chvalia. predsa je to zena 🙂 .
Rodia vsetci Dr. Jeden ma sluzbu na porodnici a druhy ma prisluzbu.
Ja som mala vybaveneho Dr. Kriza. Prisiel pomahat aj Dr. Lorincz. Karinka bola dost velka, tak mi ju musel pomoct vytlacit 😅

gergi7
25. okt 2009

jaj a samozrejme, ze chodi k porodom aj primar.

sonamajko
25. okt 2009

Dakujem za info, tá mladá mi bola asi na sono ked som bola, ona tam bola s Dr. Vargom. Ja som za to chcela vedieť, lebo gynekolog môj vravel, že mi vybaví Plašienku, ale vraj on pije ale to som len počula na neho neviem či je to pravda, ale asi by som chcela niekoho mladšieho, a stačí dať Dr.100 euro? či sa dáva aj viac? Inak táto byrokracia ma štve, ale vraj je lepšie si zaplatiť, ako čakať kto príde, sama neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre