Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

mirka251
17. jún 2011

@wew ahoj mojka tak uz mame malinku Dianku 😉 narodila sa 9.6.2011 🙂 este raz blahozelam k malemu Alexovi

lucia1981
17. jún 2011

@wew ahoj! to naozaj zvýšili cenu? to je sila, by som chcela vedieť prečo....takže hovoríš, že v pôrodnici bolo v pohode, pri kom si rodila a čo sestričky?

wew
17. jún 2011

@mirka251 dakujeme aj ja gratulujem k malinkej ako sa máte ako si to zvládla???
sestričky úplne v pohode boli veľmi zlaté ani jedna nebola že nepríjemná našťastie, a ja som nakoniec museal rodiť cisárskym.. pri tomašovičovi a pri tej blondinke neviem ako s a sa vola ta nova doktorka... a cenu to neveim to môj muž povedal že videl že lepili nový cenník ...

mirka251
17. jún 2011

@wew mame sa dobreno bolo to trosku s komplikaciami,lebo som bola uz na 7cm otvorena a malej sa stracali ozvy,tak aj ja som mala nakoniec akutny cisarsky,ale uz sa to pomaly hoji,a som rada,ze uz je to za mnou a mam malinku doma 😉
@lucia1981 porodnica podla mna super,aj pristup sestriciek aj lekarov ja som bola spokojna 😉 a nadstandard je uz 20 eur ako pise wew

huxy
20. jún 2011

ako som uz predtym spominala,niektore sestricky boli ok,ale naslo sa par takych,co robili len to najnevyhnutnejsie.dokonca sa nasla jedna /taka silnejsia cernovlasa/,ktora pred nami somrala a stazovala sa na svoju pracu a ohodnotenie.mne osobne to bolo dost trapne a citila som sa,ako keby som jej tam bola zatazou.ale chcela som o inom.rodla som cisarskym o jednej poobede a malicku mi doniesli len ukazat o piatej na par minut /naozaj len ukazat,ani som si ju nemohla zobrat do narucia/.prilozit mi ju kazali az na druhy den.a to takym sposobom,ze ju doniesli,povedali: prilozte si ju,a odisli.a ked sa vratili po 10 minutach,tak sa len pytali,ci sa prisala.a potom ju odniesli.no samozrejme,ze sa neprisala,lebo som bola prvorodicka a nevedela som,co a ako.a nikto mi tam nic neporadil,nepovedal.takze tak.az posledny vecer pred odchodom domov sa par sestriciek zacalo zaujimat o to,ci mame mlieko,ci kojime.a kedze som nekojila,tak mi prisla jedna pomoct ukazat ako,a aj odsavat.no ale mala si uz velmi zvykla na papanie z flasky,takze som doma len odsavala 2 tyzdne.a potom uz len nutrilon.takze v tomto smere som bola naozaj sklamana.ale inak vo vseobecnosti myslim,ze nemocnica je ok.aj sestricky,lebo kazdemu sa moze stat,ze ma zly den.

seansa
21. jún 2011

mile mamičky,ked čítam tieto vaše komentáre,je mi na nic,niekedy sa treba zamysliet nad tým,čo píšete-milá huxy,neviem,ale asi nemáte čo na robote,ked mate čas na toto.Viac by sa buduce mamičky mali venovat tomu čo je to vlastne tehotenstvo,ako prebieha pôrod,aké sú techniky kojenia atď, a nie ohovarat personal pôrodnice,lebo ako tak čitam tieto komentare-česť výnimkám viac vás zaujíma všetko okolo a nie to čo by ste mali mať dávno naštudované veď odborá literatúra je dostupná a pôrod je fyziologia nie choroba to by vam mali vysvetlit stare mamy. stále viac mamičiek čaká na to,že to za nich vyrieši personál,čo sa týka pôrodu,kojenia,len aby ich nič pri tom nebolelo,a ak nahodou nie je to tak ako si predstavujú na už nič iné ako sťažnosti sa nezmôžu.Veď vačšina z vas nerobila este nikde a neviete,čo je praca-česť výnimkám,aj vy ste stale mile,ochotné a spokojné?

lucia1981
21. jún 2011

@seansa ahoj! nedá mi reagovať na Tvoj príspevok, ja som policajtka a už 11 rokov pracujem s ľuďmi a pre ľudí, pracujem od svojich 18 rokov a veľmi dobre viem, čo práca s človekom obnáša, nikdy som na ľudí neprenášala svoje problémy, pocity, nikdy som sa na nikom nevyvršovala a dokonca keď nám povedali, že naše oddelenie bude zrušené z dôvodu reorganizácie nikto z mojich kolegov vrátane mňa sme to neprenášali na ľudí a do poslednej chvíle sme sa snažili všetkým pomôcť, poradiť a usmerniť....ja som v LC rodila pred 5 rokmi, bola som mladá mamička, žiadne skúsenosti a to že sa sestričky na mňa neusmievali a nechodili stále okolo mňa, tak to mi teda vôbec nevadilo, ale to že som nemala mlieko a maličký stále plakal že je hladný tak to už ozaj donútilo ísť za nimi a ja som im bola na smiech, že vraj čo plačem zobrali ho dali mu umelé mlieko a doniesli vraj už je v poriadku.... to bolo riešenie? možno keby mi niekto poradil ako prikladať drobčeka ako správne kojiť....vtedy som nemala doma internet kde človek naozaj všetko nájde, na izbe sme boli samé prvorodičky....takže ja nechcem nikoho obviňovať ani odsudzovať ale myslím si, že keď si žena vyberie, že chce pracovať práve ako zdravotná sestra na pôrodnici tak by svoju prácu mala robiť s láskou a hlavne mala by ju tá práca baviť...o pár dní idem rodiť do LC zase a verím tomu, že tentoraz odídem odtiaľ domov s lepšími pocitmi ako to bolo pred 5 rokmi.....

seansa
21. jún 2011

ale ved kojenie je pudova zalezitost,a je normalne ze treba dieta casto prikladat aby prislo aj mlieko,a nie sa na neho divat zvieratka to nikto neucí. 😉

lucia1981
21. jún 2011

..to máš pravdu, ja som aj prikladala a nič, nakoniec mlieko prišlo a aj tak sme museli po dvoch týždňoch prejsť na UM, lebo podľa lekárky som ho nemala dosť výživné pre dieťa...no neviem v niektorých pôrodniciach vraj sestry aj pomôžu a ukážu ako správne kojiť tak som si myslela vtedy, že mi s tým pomôžu aj tam ale teraz už žiadne zázraky od nich nečakám a ty si tiež zdravotná sestra?

seansa
21. jún 2011

je to individualne komu ako pride mlieko,treba pozitívne mysliet a byt kludna.

lucia1981
21. jún 2011

..no ja som bola celé tehotenstvo presvedčená, že tentoraz mliečko bude ale bohužiaľ vzhľadom na určité okolnosti, ktoré sa stali sa obávam, že z kojenia zase nič nebude...

huxy
21. jún 2011

@lucia1981 plne s tebou suhlasim v prispevku

huxy
21. jún 2011

@seansa
po prve.mam kusok casu,aby som napisala buducim mamickam o svojich skusenostiach.
a po druhe ja sa na nikoho konkretneho nestazujem.ale myslim,ze ked som v nemocnici a sestricka pride na izbu a zacne sa pred nami stazovat na pracu a jej ohodnotenie,nie je to vhodne.ja som pracovala,od skoly az do svojho tehotenstva.nebola som spokojna,vsak preto som odisla,ked som zistila,ze som tehotna.a tiez som neprenasala svoje osobne problemy na svojich klientov /posledna praca-v banke/.ja si taktiez nepotrpim,aby okolo mna niekto skakal alebo stale nieco robil.vobec nie.ja som sestru volala raz a to bol vazny dovod,a nastastie ta bola ochotna.ale co som aj pocula,ako sa rozpravali s niektorymi buducimi mamickami cigankami /podotykam,nie som rasistka,ale tiez mam na ne svoj nazor/.ale to neznamena,ze nie su ludia.a ten pristup s kojenim uz vobec nie je ok.darmo je kadejaka literatura,internet,ale prax je uplne o niecom inom.vsak na inych forach som citala /pocas tehotenstva/,ze sestricky su v nemocniciach ochotne a popripade ukazu a poradia.ja som prikladala stale,ale kym niekto ukazal spravny sposob prilozenia,uz bolo neskoro.mala bola uz len nervozna,ze mlieko neslo tak lahko ako z flase.a revala,myslim tym doslova.a neutisila sa,len ked som jej strcila flasu.
a ako som pisala,kazdy moze mat svoj zly den.ja to neodsudzujem.ale musite uznat,ze su naozaj aj dobre sestricky ale aj take,co robia aby prezili /financne/ a nezalezi im na pacientoch.a to si nemyslim,ze je dobre.tak naozaj sa nemali stat sestrami.to je praca s ludmi,aby im pomahali.
tymto som nechcela nikomu ublizit,len som pisala vlastnu skusenost.

seansa
21. jún 2011

som za, ale kazdý robí pre peniaze,a nie charitu,to je vo všetkých povolaniach,len som zvedavá,keby každé povolanie malo takúto stránku,ako by oni dopadli,to by boli len samé negatíva,to by bolo písania!,len škoda,že to ešte nefunguje.ste zbytočne precitlivelé,ale časom pochopíte,že pôrodom sa to všetko len začína a prídu aj horšie veci s detmi,nielen tie ako im strčit prsník do pusy. 🙂 🙂

stut
21. jún 2011

Zdravotnícky pracovník si vo vzťahu k pacientovi plní svoje profesionálne povinnosti.

Zdravotnícky pracovník sa k pacientovi správa korektne, s pochopením, s rešpektovaním intimity a trpezlivosťou a nezníži sa k hrubému alebo nemravnému konaniu. Zdravotnícky pracovník rešpektuje pacienta ako rovnocenného partnera so všetkými občianskymi právami i povinnosťami vrátane zodpovednosti za svoje zdravie.

Zdravotnícky pracovník nesmie pomáhať porušovaniu cti a dôstojnosti človeka alebo sa na ňom zúčastňovať. Každý zdravotnícky pracovník je povinný oznámiť príslušným orgánom podozrenie z hrubého alebo krutého zaobchádzania a týrania pacienta, a to najmä maloletej osoby a osoby zbavenej spôsobilosti na právne úkony.
A pokiaľ nerešpektuje toto nemá čo v zdravotníctve robiť pekára tiež neoprávňuje napiecť zlý chlieb malá výplata lebo podľa platu by sa nedal jesť napriek tomu je dobrí. Prácu ZP. si hlboko vážim a nesúhlasím s tím aby zdravotníci sponzorovali zdravotníctvo prácou odpoly zadarmo odpoly preto lebo treba to navýšiť o 100 percent. Prečo sa na platy nesťažujú úradníci zdravotných poisťovní a prečo majú budovy obložené mramorom???????? Vďaka zdravotnícky pracovníci ktorí konáte LEGE ARTIS

seansa
21. jún 2011

som len nestranná pozorovatelka nevykonávam prácu sestry,mam len viac skuseností z pôrodníc-3-x som rodila a 2x z toho v LC,čo som bola spokojná, videla som pracu sestier a majú toho naozaj dosť aj oni sú len ludia,ale uplne s tebou súhlasím,ryba smrdí od hlavy.

huxy
21. jún 2011

@seansa ano to je pravda,pracujeme preto aby sme mali peniaze a prezili.ale to neznamena,ze si pracu nemame vykonavat spravne.teda co sa mi najviac nepacilo nebola ta praca,co sestricky vykonavali /lebo to klobuk dolu/,ale ten pristup.nemyslim,ze som precitlivela.nemala som ziadne staznosti ani nijake problemy,neotravovala som sestricky,poradila som si dost sama.s porodom a aj s pristupom doktorov som bola absolutne spokojna.a vravim,aj sestriciek tam bolo dost,ktore boli prijemne alebo aspon neutralne.len ma zaraza pristup 1-2,ktore si myslim,ze by tam ani nechceli byt,teda podla ich spravania.
len taky priklad: ak by som ja ako pracovnicka banky reagovala na prichod klienta s poziadavkou o uver,ze sa mu zacnem stazovat na moj plat,na vysoke naroky zamestnavatela a tak dalej a tak dalej,urcite by ten klient do tej banky viackrat nesiel.taketo spravanie by nemalo byt prijatelne na ziadnom pracovisku.a este dat klientovi pocit,ze je mi zatazou a nezelanou osobou,to je vrchol.a presne takyto pocit som mala pri jednej sestricke.nastastie,mala sluzbu len raz za cely moj pobyt v nemocnici.hovori sa,ze zla reklama sa siri velmi velmi rychlo.
chcem ale pochvalit taku milu mladu cernovlasu sestricku,sestricky na sale a tiez vacsina sestriciek na novorodeneckom.bolo vidno,koho ta praca bavi a koho nie.

stut
21. jún 2011

Ešte by som chcel podotknúť nemocnica Lučenec sa dlhodobo v rebríčku všeobecných nemocníc pohybuje v prvej desiatke a aktuálne asi na siedmom mieste z 52 . Tak že myslím že to je celkom pekné umiestnenie. Ako to asi vyzerá v tej pädesiatejdruhej ?? Je všeobecne známo že popôrodné stavy prinášajú aj precitlivelosť. Práve preto by mali byť sestry na to špeciálne školené. Ale myslím že ak si zopakujú psychologiu pre stredné zdravotné školy ktorú sa učili. Bude im to stačiť. Ak nie tak je tu Zákon 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov ktorý v § 11 písmeno (a, hovorí :Každý má právo ,ochranu dôstojnosti, rešpektovanie svojej telesnej integrity a psychickej integrity, a písmeno (í, Každý má právo , na humánny, etický a dôstojný prístup zdravotníckych pracovníkov. A nakoniec morálna otázka : Správame sa aj my tak, ako chceme aby sa správali k nám?? A poprosím vás vážte si ten Lučenec. Ja som z iného okresu naša nemocnica bola na 37 mieste v rebríčku dnes je nejakým záhadným spôsobom na 10 mieste asi je to skokan roka.

zora256
24. jún 2011

Ahojte!
Tak dosť sa zle číta toľko negatíva,až človek nemá chuť tam ani ísť rodiť,tak dúfam,že sa konečne ozvú,ženy ktoré rodili v posledných mesiacoch a napíšu,pozitívne zážitky.

nikus66
25. jún 2011

ano, veľmi zle sa to číta, žiaľ práve možno len tá jedna kazí to čo ďalších desať robí výborne, každý máme nárok na zlý deň, ani my nie sme stále usmievavé a dokonca veľakrát ani to obyčajné ďakujem nevyslovíme tým ktorí si to zaslúžia a na margo našich spoluobčianiek neviem akom by som reagovala keby mi mladá takmer dieťa 15roč. vynadala do ...... gadžoviek a iné ......,predovšetkým je dôležité si uvedomiť aj náročnosť a psychickú záťaž sestier a potom posudzovať aj oni sú len ľudia a majú nárok taktiež na dôstojné jednanie a správanie z našej strany., neviem keby sme rodili doma pri svojich blízkych alebo po 12 hodinách išli domov ako v zahraničí / čom nás možno v našom zdravotníctve aj počká/ ako by sme sa sťažovali a hlavne na koho... myslím, že Lc pôrodnica je na dobrej úrovni a niet sa čoho obávať, je tu aj milí a ochotní personál

mata84
25. jún 2011

suhlasim s Huxy...rodila som pred mesiacom...myslim, ze viem o ktorej sestre je rec...tak isto sa len stazovala, kolko ma ona roboty, ze zasa ma plno roboty, lebo su same sekcie..a tak isto uplne isty pristup k romskym obciankam..a hlavne ked su madarskej narodnosti..len tolko som chcela 😨

sandy2
25. jún 2011

ja som ležala na gynde 2 týždne pred pôrodom a pri príjme tam bola taká hnusná sestrička staršia čiernovlasá krátkovlasá, ktorá mi nebola ochotná ani ťažkú tažku odniesť na izbu, že si mám z nej postupne vybaľovať a odnášať veci po kusoch veci. Potom ked som šla na izbu, tak na mna zasa bliakala, že som ešte neprezlečená do nočnej košele, že mi idú robiť vyšetrenia a tak. A to nie som ani cigánka. Škoda, že som sa neinformovala na jej meno, takýto prístup som fakt nezažila!!! Všetko sa dá povedať pekne a nie arogantným štýlom, len preto že ona má nejaký problém a vybíja si zlosť na pacientkach. Ináč tie mladé sestričky sú v pohode, hnusné sú tie staršie. Ako svoju prácu si vykonávajú fakt dobre, len ten prístup, ten nie je u niektorých na úrovni. Na pôrodnici je to tiež také, že sú aj milé tiež tie mladšie, ostatné sú bud neutrálne, alebo nepríjemné. Takže je to hlavne o šťastí, akú setričku vymáknete pri pôrode 😉. Ja som to mala pol na pol, jednu strašne milú a jednu nepríjemnú.

lucia1981
26. jún 2011

...no baby ako to tak čítam, tak mám normálne strach a to ma pôrod čaká každú chvíľu a jeden mám už za sebou, no uvidím ako to dopadne potom sa ozvem.... 😕

zuzkalenka
7. júl 2011

Ahojte Lucia1981 má synčeka 😲
Narodil sa dnes (7.7.) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
GRATULUJEME

paserona
8. júl 2011

@zuzkalenka Gratulujem Lucii k bábenku 🙂 Dúfam, že z nej opadol všetok stres a že je OK.
@lucia1981 Lucka úprimne ti prajem veľa zdravíčka a šťastíčka.
Teraz asi nebudeš mať toľko času na net, ale dúfam, že napíšeš nejaké pozitívne správy o pôrodnici v LC. Nechcem byť otravná, no tiež mám niekedy neovplyvnitelný strach a stres z toho ako to dopadne. Vlastne dosť často. Prosím hoď nám sem info.
A pozdravujem maličkého. Paaaa

lucia1981
12. júl 2011

ahojte babenky! v nemocnici v LC som nakoniec strávila dlhých 12 dní. Prijali ma ráno 29.6.2011 s bolesťami a to sme si s manželom mysleli, že idem rodiť, no neotvárala som sa a tak ma hospitalizovali na gynekologickom oddelení, ktoré by som nazvala, ako čakateľňu pre budúce mamičky, lebo sme tam boli skoro všetky s bruškami a buď tesne pred termínom alebo už aj po termíne... doktor povedal, že to nepotrvá dlho a pôrod sa rozbehne, nakoniec som čakala osem pre mňa nekonečne dlhých dní, sestričky na gynekológii boli všetky veľmi zlatučké, milé a ochotné ani na jednu nemôžem povedať zlé slovo, vždy ma potešili milým a povzbudzujúcim slovom, dokonca aj upratovačky boli milé a strava sa tiež dala zjesť a veľakrát mi aj chutilo... 🙂 na pôrodnú sálu som chodila na záznamy niekoľkokrát za deň, robili mi ich pôrodné asistentky tiež veľmi milé žienky až na dve, ktoré teda ozaj vyzerali, že to robia všetko na silu a s nechuťou 😠 len som si želala aby som pri nich nerodila...nakoniec som v noci zo 6 na 7.7. dostala už dosť silné bolesti a kontrakcie (musím povedať že za tie dni čo som tam bola som dostala plno injekcií ktoré na mňa akosi neúčinkvoali.) ktoré som do rána pretrpela na izbe lebo ráno mal prísť môj doktor pri ktorom som mala dohodnutý pôrod, takže od pol osmej som už bola na sále, dostala som oxytocín, ktoré teda bolesti a kontrakcie riadne rozbehol a 10.30 sa narodil náš druhý drobček Lenny Pavel s mierami 3250 g a50 cm, pôrodné asistenky som mala skvelé, veľmi milé a ochotné a rodila som pri dr. Branunstainovi, ktorý bol tiež úžasný a tak isto som tam mala manžela, pichli mi aj EPI čo bolo pre mňa obrovskou úľavou v tých bolestiach a musím povedať, že po jej účinku som si mohla pôrod ku koncu naozaj vychutnať... na pôrodnici som mala nadštandardnú izbu, kde zamnou hneď pár hodín po pôrode mohol prísť manžel aj so synčekom a tam tiež nemôžem ani na jednu sestričku povedať nič zlé, tak isto si robili skvele svoju prácu, vždy s úsmevom a ochotne vo všetkom pomohli, na novorodenckom oddelení pracujú tiež sestričky, ktorých práca veľmi baví čo bolo na nich fakt vidno, o maličkého sa príkladne starali a poradili mi a pomohli ohľadom kojenia, ukázali správnu techniku, osvedčené rady a recepty za čo som im veľmi vďačná a domov som prišla s plne kojeným drobčekom a mliečka máme stále dosť... 🙂 takže moje obavy z tejto pôrodnice sa vôbec nepotrvrdili a naozaj som bola veľmi-veľmi spokojná... 🙂

zora256
13. júl 2011

@lucia1981 Ahoj!
Gratulujem vám k Lennymu Pavlovi!A veľa zdravia a radosti vám prajem! 🙂

lucia1981
13. júl 2011

@zora256 ďakujem pekne... 🙂

zuzkalenka
16. júl 2011

@lucia1981 tak to je super vedieť že ste v poriadku som si dovolila už informovať baby dúfam že sa nehneváš 😒 všetko dobré a veľa zdravíčka a veľa mliečka 😲

ivet2011
30. júl 2011

Ahojte,
prihlásila som sa iba dnes.
Čakáme druhé dieťatko 1.11.2011.
Chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti s vybraním doktora k porodu. Ja som sa rozprávala s Dr.Križom, tak vravel , že je tu tá možnosť. Mám sa ešte ozvať....
Ďakujem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre