Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

petulka_1
7. júl 2010

@rebeka25 ja som tam bola zhruba hodinku. Tak som myslela, ze je tam dost vela zien a to najskor odmeraju tlak sestricky, vahu a moc, potom cakas na sono u doktora a potom zas cakas na vysetrenie. Urobi zopar zenam sono potom ide vysetrovat a zas takto. Bol tam Krizo a tomu to slo rychlo, ja chodim k nemu, ale u inych neviem. No musis si zobrat knizku aj moc ako do poradne.

rebeka25
8. júl 2010

petulka_1 Hehe to sa budeme takto prehadzovat? No sranda my sme chceli ist s babami z cvicenia spolu ale nejak to nevydalo, takze idem sama 😝 No to som pocula ze Krizo je super ze ten svoje pacientky objedna sam a na vtedy ked on je tam, ale ostatne si tam volaju same a objednavaju tam podla terminu. No a kedze 23.7 ked mam ist ja, je piatok, viem ze tam Krizo urcite nebude, lebo je v ambulancii. Dufam ze tam bude Tomasovic, este to by bolo fajn. Chodievas cvicit k p. Cicelovej?

petulka_1
8. júl 2010

@rebeka25 ja nechodievam cvicit. Najskor som aj chcela, ze pojdem, ale potom som nesla. Teraz uz na ten tyzden sa mi ani neoplati ist. Aspon dufam, ze to nebude dlhsie ako tyzden 😉

ivanka85
9. júl 2010

@petulka_1 prepac az teraz som sem nakukla,odsavacku som kupila za 55eur, ale uz ju aj predavam, mliecko uz nie je,papame Bebu..ak by si tu aventku chcela, za 40 ju budem ponukat..

rebeka25
10. júl 2010

petulka_1 - Hihi no na tyzden sa to uz naozaj neoplati. No uz aj ja by som to chcela mat tak blizko aj ked takto je to uz tiez fajn 😎 aj ked pochybujem ze sa moje zlaticko poponahla do tohto tepla.

petulka_1
23. júl 2010

Ahojte. Tak uz mozem pridat skusenost s porodnicou. Bola som spokojna, mala som velmi zlate sestricky a aj doktorka co ma odrodila bola mila. Na novorodeneckom sa tiez starali, vysvetlili, pomohli aj s kojenim a vsetkym okolo, takze som bola milo prekvapena a spokojna. 🙂

rebeka25
23. júl 2010

petulka_1 V prvom rade ti velmi velmi gratulujem 🙂
Tak to je super ze si bola spokojna, dufam ze taketo pozitiv informacie potom budem mat aj ja 🙂

petulka_1
24. júl 2010

@rebeka25 Dakujem pekne a drzim palce aby ti to velmi rychlo zbehlo. Ja som mala sice bolesti od 3 rana, o 6 som sla do nemocnice ale to ma este doktorka poslala domov, ze ak chcem, lebo som sa este vobec neotvarala a tie bolesti boli len v krizoch (aj ked to bolo strasne-kazdych 10-15 min), a vrch brucha este netvrdol. Nakoniec som ale bola velmi rada, ze som to mohla predychavat doma s muzom, masiroval mi chrbat, prechadzal sa so mnou a tak. Takze som uz isla do nemocnice asi o 22:00, ked boli tie bolesti naozaj silne a potom sa to uz rozbehlo rychlo.

ivanka85
25. júl 2010

@petulka_1 rodila Ta ta mlada doktorka?

petulka_1
25. júl 2010

@ivanka85 Ano rodila ma taka mlada doktorka, myslim ze je Zvolena. Bola velmi zlata... 🙂

ivanka85
25. júl 2010

mna rodila tiez mlada doktorka asi Pancikova,dufam ze som jej neskomolila priezvisko🙂ta bola super🙂

veronika81
25. júl 2010

máme v LC novú pôrodníčku? Pred vyše rokom keď som rodila, tam bola jedna mladá, volá sa Kožíková, ale tá je z Lučenca.

rebeka25
26. júl 2010

Juuuuj ja neviem co by som dala za to keby tak mal sluzbu Tomasovic. O tom že by som vystihla Kriza ani len nesnivam 🙂 Mam termin 10.8 a on sa 9.8 vracia z dovolenky 😒 . No ta pani doktorka Kožikova to som pocula ze uz posobi niekde v cechach ci kde tak neviem. Ale ja by som radsej chlapa 😅 Ja neviem cim viac sa to blizi tym vacsie stresy. Minule ked som bola v poradni uz tam v nemocnici tak mal službu Mudr. Varga no ako doky mi nebol velmi simpaticky ☹

evuska6661
26. júl 2010

@rebeka25 ahoj Rebeka čítala som čo si písala... nuž doktor Varga je celkom dobrý doktor.... rodila som pri ňom syna a veľmi mi pomohol lebo bolesti som mala ale malý sa neak nechystal prísť na svet....ale on mi pomohol....tak ti držím palce aby si mala ľahký a rýchli pôrod.....

alusha
26. júl 2010

@rebeka25 ja som mala pri druhom porode tiez Vargu a bola som max. spokona, bol super a prijemny... aj s manzelom si na sale pokecali 😀 aj pupocnikovu krv mi odobral, dokonca mi to sam navrhol, ci nechcem darovat 🙂 pri prvom mi bol Krizo, bol tiez dobry, ale Varga sa mi zdal este lepsi, aj po porode ma chodil pozerat na izbu a kontrolovat 🙂

rebeka25
26. júl 2010

evuska6661-Dakujem pekne 😉 . Aj kamoska pri nom rodila a povedala ze druhe by tak isto chcela pri nom, bola s nim velmi spokojna. Ja som len asi precitlivela a tento pocit som nadobudla len preto, ze ked ma vysetroval Mudr. Tomasovic ani som o tom nevedela, ale ked Mudr. Varga tak ma to dost bolelo.

Alusha - a to stacilo len na porodnej sale nahlasit ze chces darovat pupocnikovu krv? Ja som rozmyslala velmi nad jej odberom, ale je to velmi nakladne, ale pocula som ze darovanie je zadarmo, tak ak to ma nejakemu dietatku pomoct tak radsej darovat ako by to malo vyjst navnivoc.

alusha
26. júl 2010

@rebeka25 ja som to ani nenahlasovala, aj som nad tym uvazovala, ale potom som aj pozabudla a sam mi to navrhol... vyplnili sme taky dotaznik a odobral po porode, pred vybratim placenty...

rebeka25
26. júl 2010

alusha - hmm ale je to fakt dobry napad...

kristyk
27. júl 2010

Ahojte tak ako citam same pozitivne reakcie ja uzvazujem nad B.Stiavnicou a Lc ale ja som od mojich znamich vela chvali nepocula tak som prekvapena stychto pozitiv...Ak mate niekto aj negativa napiste nech vieme porovnat dakujem

rebeka25
27. júl 2010

kristyk - ja som na tom rovnako. Tu same pozitiva, ale z okolia len same negativa. Tak si vyber. Ja som tiez chcela velmi Stiavnicu, ale zle znasam cestovanie, a posledny mesiac tam chodit kazdy tyzden by bolo pre mna velmi narocne...

petulka_1
28. júl 2010

@ivanka85 Ale tato sa nevolala Pancikova, ona bola len na vypomoc v Lc zo Zvolena,sa mi zda a neviem isto, ale volala sa Kubikova, aspon dufam, ze si dobre pamatam, lebo som uz velmi nevnimala vtedy... 😀

petulka_1
28. júl 2010

@rebeka25 Ja som tiez chcela velmi rodit pri Krizovi, dokonca som s nim bola aj dohodnuta, ale neako to nevislo, no ale nakoniec som bola s touto dr. velmi spokojna, bola fakt zlata.

rebeka25
28. júl 2010

petulka_1 tak to je podstatne ze si bola spokojna dufam ze budem aj ja nech tam uz bude ktokolvek. Ja som rozmyslala ci sa nedohodnem s Mudr. Tomasovicom alebo Mudr. Plasienkom uz podla toho kto bude ochotny, ale ked ja neviem...Ako to vlastne prebieha ked si s niekym dohodnuta? Zavolas mu ked to na teba pride a pokial nema sluzbu tak ta chodi kontrolovat? Alebo ako? A ved v nemocnici kym neporodim mozem byt aj vela hodin a on je tam cely cas? No to sa mi nechce velmi tomu verit. A zasa potom mat nervy ze ked sa s niekym dohodnem a nakoniec nepride ( to ja som taky psychos totizto ze ked sa na nieco nastavim tak to tam musi byt 😖 ) Ved aj tomu dokymu do toho moze hocico prist.Asi to necham tak ved v podstate nie je tam nikto taky koho by som vyslovene nechcela. Na kazdeho jedneho som pocula aj negativa aj pozitiva. Tak uz si len pockat na vlastnu skusenost. Aj ked uprimne. Negativa ani nie tak na doktorov ako na sestricky a s tym clovek nic neurobi.Co som od viacerych pocula s nimi je to tak 50na50 mile a nemile.

petulka_1
28. júl 2010

@rebeka25 presne tak, to musis mat stastie aj na sestricky. Nastastie ja som mala take super mile, ze az. A to s tym doktorom, on ked nema sluzbu tak aj tak ta kontroluje ten co je v sluzbe a len ked ti povie, ze uz rodis tak volas tomu koho chces. Ale ja ked som uz zacala rodit tak som bola hned na 7 cm otvorena, tak by asi ani nestihol prist. Ale skusala som mu volat, no nedvihal takze tak.

alusha
28. júl 2010

@rebeka25 pokial viem, tak Plasienka uz nechodi k porodom

rebeka25
28. júl 2010

alusha - neviem ako to je som sa pytala asi pred vcerom jeho syna tak povedal ze chodi este do sluzby tak raz dva krat do tyzdna

petulka_1 - A este som sa chcela opytat dala si si epi? Ja som bola na pouceni ale neviem ...

kristyk
28. júl 2010

Ahojte!Chcem sa opytat ci su tu nejake baby od doktora Balka a ako riesili jeho nepritomnost ,leba ja zvazujem ci zmenit doktora alebo len zatial prestupit nejakemu inemu leba si ma teraz pohadzuju ako horuci zemiak stale som u nejakeho ineho doktora a vobec sa mi nepaci starostlivost a pristup asi ich to obtazuje ze musia brat ine pacientky.

michaelak.
28. júl 2010

@kristyk ja som prvu dcerku rodila v BS a druhu tu v LC.A ked mam zhodnotit,tak LC vyhrava.Absolutne som nebola spokojna s BS.jedina vyhoda,ze manzel moze byt s vami

ivanulienka81
28. júl 2010

jedna moja znama rodila v tiez v Banskej Stiavnici a riadne ju tam doriadili... 😒

katrin31
28. júl 2010

@kristyk a kde je doktor Balko?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre