Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

vlastusss
17. jan 2011

babenky ked som sa vratila po dlhom case kuk co tu new tak som si aspon pospominala..nebolo to ani tak davno ked som sla do nemocnice a uz ma mala pomali dva mesiace..tak rychlo mi rastie pred ocami..aach kazdy den ma niecim novim prekvapi..je to moje slniecko...strasne krasny pocit aj ked ten porod fuuuuh..no mala som stastie ze to slo rychlo a doktor musel mat zomna uz nervy ..co zomna ked predomnou rodili tie osobitne skupiny co su na konci chodby 🙂 🙂 🙂
dost som sa bala lucenskej nemocnice ale zvladla som..lezala som najskôr na gynde a bola som tam sama..skoro som sa zblaznila a pak na porodnickom tak tam som bola v nadstandardke a fakt mi chybalo pokeckat s nejakou mamickou ale zas mi tam bolo fajn a mala som tam klud...uplne mi stacilo ked ma dosli na 4hodky kuknut pribuzny...nemala som velmi chut vstavat a kecat pripominat si, ale s takymi cerstvymi mamickami by mi to lepsi epadlo kedze by vedeli ako sa prave citim 🙂 a ani domo v sa mi nechcelo ist lebo som sa bala ze to bude u mna kazdy den niekto natrepany a silou mocou pomahat 🙂 🙂 🙂 lebo nedokazali pochopit ze keby som nieco nevedela tak sa opytam.. 🙂 🙂 no ale ted je to uplne ine..tie co to maju za sebou to vedia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a tie co sem len pridu a budu citat tak tym drzim palcoky... 🙂 🙂 🙂 sucitim 😀

huxy
25. jan 2011

este by som sa chcela informovat.lebo niekedy mam pocit,ze doktor mi neda vela informacii a ja som neskusena a neviem,co sa pytat.tak sa spytam dopredu vas,aby ste mi poradili.niekde som citala,ze od 36.tyzdna tehotenstva sa chodi kazdy tyzden do nemocnice,kde chcem rodit.je tomu tak aj v luceneskej nemocnici?a ak ano,a moj doktor ma tam neposle,mozem tam ist aj sama?poprosim o radu.diky

iivkam
25. jan 2011

@huxy, Tvoj gynekolog ta tam automaticky posle ked pojdes do poslednej poradne k nemu, mne dal telefonne cislo a musis sa tam objednat oni Ti daju presný termín, sa ta budu pytat kedy mas termin porodu a chodí sa tam kazdy tyzden az do porodu robia Ti zaznam a sono

vlastusss
25. jan 2011

@huxy noo ja som z krtisa a tiez som si myslela ze tam budem chodit kazdy tyzden , ale nechodila som voobec...on mi totizto to vysetrenie, ktore by mi robili v lc robil v ordinacii u neho, len som si za to zacvakala 😒 😒 ale kludne mozes ist do lc do porodnice a oni by ti to tam ochotne aj poukazovali 🙂 🙂 🙂

huxy
27. jan 2011

no dufam,ze ma tam posle.nabuduce idem do poradne v 36t+4 a kym ma este objednaju,tak bude uz aj minimalne 37 tyzden.no ale snad to bude stacit.moj doktor nema ani sono,a nemyslim,ze ma pristroj cim sa robia zaznamy,tak by som mala chodit do nemocnice,kde ma posielal predtym aj na sono.
a znamena to,ze uz viac by som nemala chodit do poradne,len do nemocnice?

iivkam
27. jan 2011

@huxy uz nebudes chodit do poradne k svojmu gynekologovi, ale az do porodu uz do nemocnice

allsa
2. feb 2011

Ahojte mamičky,aj budúce mamičky. možno sa vám bude zdať že píšem od veci,ale na jednej nemenovanej stránke,som čítela príspevok na lučeneckú nemocnicu od pani,ktorá je asi z Talianska a rodila v LC.Strašne na tú nemocnicu nadávala,no myslím si,že by sme sa mali aj my mamičky, či pacientky pozrieť na prácu sestrier a dr. z ich strany.Samozrejme všade sa nájdu nepríjemný Dr. aj sestričky.No uznajme,že ani my nemáme vždy dobrú náladu,a nie vždy sa správame k iným ľuďom či už v práci,alebo doma milo,a ani sa stále neusmievame.Áno,máte pravdu oni by mali.No kedže som sama zdr,sestra a momantálne som na MD,viem aká je to náročná práca s ľudmi,aby ste vyhoveli každému,je to nemožné.Vždy sa niekomu nebudete páčiť. Ja som rodila pred pol rokom v LC,a veru by som nemenila za inú nemocnicu.Už len to,že tam na odd.nemajú prístup návštevy som ocenila asi najviac.Veď ktorej z vás by sa páčilo,keby na izbe bol počas kojenia niekto cudzí,poväčšine chlap,a okukoval vás,ako je to bežné v iných nemocniciach.A tiež je tam vďaka tomu čisto a hlavne kľud....No a to hlavné,nechcite luxus 5 hviezdičkového hotela,keď jedna sestra má na starosti toľkých ľudí,+ samé vypľňovanie papierov,dotazníkov,chystania liekov,vybavovanie telefonátov...Pomer 1: 25-28 je nie príliš férový. Takže buďme aj my trochu trpezlivé a pozerajme sa na všetko aj očami tích druhých. .....A mimochodom,pozdravujem Vlastičku z VK,s ktorou chodíme na prechádzky ( trojka červených kočiarov) 😉 🙂

lusika02
2. feb 2011

@allsa no urcite mas pravdu kazdy sme iny naladovost je jedna vec a zanedbanie starostllivosti druha. Ja som rodila v LC bohuzial 2 x. 1X som prisla v nedelu v noci ze mi odtiekla voda ked mi po 3 dnoch konecne dali vyvolavacku rano vecer mi zacali kontrakcie. Kedze som nechcela svojim fucanim rusit susedku bola som do pol 3 na chodbe Potom mi sestricka povedala ze ma nemieni pocuvat celu noc a vraj chote na salu a povedzte ze idete rodit. Isla som ale to som nepovedala lebo som vedela ze to nie je pravda. Sestricky nasrate ze ci vraj teraz maju budit doktora. Braustaina. Prisiel pozrel ma a nablacal na mna ze co chcem! ze som sotvana na 2 prsty otvorena rozplakala som sa zeuz som 3 dni po odteceni vody povedal sestram : oholte ju dajte jej klistyr a poslite ju na vzdycharen nech je pokoj!!!!to bolo o 3:00 o 4:30 som mala strasne bolesti a ked ma zase prisla sestra upozornit ze co revem pytala som si epiduralku isla vedla a druhej sestre povedala: uz si pyta epidural a strasny rehot jasne ze mi ho nedali Braustain ma nechal Vrablovi...Pri porode som citila ze okrem baba ide zo mna aj stolica tak sa na mne smiali ze aha pozri sere...a po porode na 2 den mi mala omodrela bezim za sestrou a ta krik, ze ked som si decko nechala vyrevat tak je modre potom vraj ma syndrom moderej masky a mam ist na izbu to uz ma dozralo a 1 x som si dovolila zvysit hlas ze nejdem kym ju niekto nepozre. o 3 min bezala dr. z detskeho a nechceli mi povedat Dgn. saturaciu mala 36 o chvilu prisla dr. za mnou ze ma syndrom nahl. umrtia . Na 2 den vraj to nie je SNU ale poskodene pluca, 3den poskodene srdce4 den mozog a to som sa uz nasrala a chcela som Primara. Vysvitlo, ze mala bola dlho v brusku po odteceni plod. vody mala obojstranny zapal pluc + clapsielu ktoru som chytila v tej sterilne cistej kupelke kde ked som si odsavala mlieko mi bolo spatne od smradu a tej dooci bijucej cistoty! No a to ze dieta ma na mozgu 7 cm cystu sa zistilo az v 3 mesiaci ked som si vydupala CT ze dieta nie je o.k.
2Porod. Prisla som so silnym krvacanim o 2:oo v noci do Lc (stiavnicu kde som mala rodit by som nestihla) Varga sa usmieval a luskal arasidy vraj pockaaame!!!!! Potom prisiel Krizo a vraj dieta musi rychlo von! Syn nam zomrel 3 den po porode. Cisarak sa mal robit okamzite a nie cakat hodinu a az potom. Pediatri akosi za 14 hodin neprisli na to ze dieta malo uz pri narodeni vnutorne krvacanie a az po 14 hodinach ho dali SANITKOU previezt do BB. Ked zachranka dorazila do BB dieta krvacalo z ust nosa usi a oci . A okamzite museli ozivovat. V bb mi povedali ze co sa tyka porodu islo nie o minuty ale o sekundy. DOsmrti nezabudnem ako si varga spokojne lupal tie arasidy a s usmevom na tvari sa prechadzal na sale a CAKAL. Nehnevam sa na nich ja som uz odpustila viem ze nemaju lahku pracu, ale v LC by som uz nerodila Radsej doma s porodnou babou ako tam. Teraz cakame 3 babo a chodim od zaciatku tehu do BB a aj tam budem rodit ak by som mala krvacat letim do BB Lucencanom neverim. Malo im zalezi na zivotocha nepristupuju zodpovedne k svojej praci. Cest vynimkam.
Allsa taj ja asi tolko. Mam kopu znamich co nemali v LC problem ale ja som pri oboch porodoch mala viac nez otrasnu skusenost a uz im neverim pre mna su to lenivi, nezodpovedni akoze doktori. Ak tam raz budes rodit prajem aby si tam nic podobne nezazila.
Cudovalo sa mnoho ludi ze som ich nezazalovala, ale..... mojmu dietatu by to uz zivot nevratilo a verim,ze Bozie mlyny melu pomaly ale ISTO!

ivanka85
2. feb 2011

@lusika02 to sa mi ani verit nechce!je mi velmi luto, ze mas s LC nemocnicou take zle skusenosti, ja som uz pisala, ze som bola velmi spokojna..

lusika02
2. feb 2011

@ivanka85 nuz je to individualne ja som teda stastie nemala 😒
Nevadi dufam,ze do tretice vsetko dobre a konecne sa dockame ziveho a zdraveho dietatka

ajkalc
2. feb 2011

@lusika02 hm.co dodat.tazko sa to cita.ja som rodila tiez v LC.aj som si polezala predtym.neviem,ako by som dopadla,kebyze ma nepozna polovica porodnice.ale aj tak som mala vyhrady.ale na Vargu nedam dopustit. ty si chvalis BB a ja prave na pana primara,ktory je v LC,nemam velmi pekne slova. sluzil vkuse od 31.12 do 2.1. Bol uz unaveny a nechcelo sa mu uz robit moju sekciu vecer. Tkze musime pockat do rana. ato som uz na Silvestra dostala silny zapal pečene,trombocity nizke,tlak taky vysoky,ze uz nic nezaberalo.a on ma nechal čakat do 2.1. nastastie ho sestricky a doktory obisli a prijali ma este 1.1 na salu,akoze mam bolesti a tam namna dohliadali a snazili sa ma udrzat nejak do rana. rano doslova cakali dr a sestry pri okne kedy zabuchne dvere na aute a odide do BB.ani sa neprisiel pozriet namna,ci este zijem.a vedel,ze tlak je uz kriticky,takisto pečen.vobec ma po sluzbe neprisiel skontrolovat.no a ked zabuchol dvere na aute,tak rychlo sekcia. vies ako somsa citila,ked sa uz personal omna bal?takze je to rozne.aj s tou BB.a pritom je moja sestra lekarka a dennodenne mu vyvolavala,nech uz daco somnou robi.a pan primar mal odpoved,ze nevidi dovod nieco robit. az sa to dostalo az tam,kde sa dostalo.ale sekciu mi robil lekar z BB a Varga. obidvaja boli fakt fajn.

lusika02
2. feb 2011

@ajkalc no ja BB nechvalim na to je este priskoro ale mam vacsiu doveru v lekarov v BB ako v LC ale to je len MOJ OSOBNY nazor. Jedno dieta mi ostalo s DMO a druhe neprezilo ...a mohlo zit!
A do BB chodim hlavne kvoli neonatologii lebo viem, ze tam je zdrav starostlivost min. o 100% lepsia a aj vybavenie ako v LC. Ja nevravim, ze bol varga zly. ALE zanedbal zdrav. starostlivost a moj syn za to zaplatil zivotom. Bohuzial. Neprajem mu nic zle je len clovek ale mal by mat v sebe viac zodpovednosti (a nie len ked sa mu chce ale stale, je za to plateny)

ajkalc
2. feb 2011

@lusika02 co dodat.100 ludi,100 skusenosti.len skoda,ze na tie zle skusenosti doplatia babetka.oni za nic nemozu.a hlavne nie za ludsku neschopnost.neobhajujem Vargu. to nie.len asi bol najnormalnejsi zo vsetkych.lebo za ten tyzden som sa tam stretla s takymi hláškami niektorych lekarov,ze som mala dojem,ze studovali niekde v Ugande.a hlavne ked som chodila vkuse na zaznamy na salu,tak som videla X porodov.a niekedy sa chovali ako ..... preto treba mat manzela pri porode.

lusika02
2. feb 2011

@ajkalc ale ved isto je to inndividualne. Co uz stalo sa uz sa neodstane. Nikomu to neprajem, toto tehu si neviem uzit zijem v strasnom strachu aby sa nam to nestalo znova aj preto DUFAM ze budem v BB v lepsich rukach. Ja tam lekarov nepoznam tak neviem co cakat ..hadam do tretice bude vsetko o.k.
Kedze som nakoniec mala ten cisarak muz uz bol doma a ja by som ho pri CR ani nechcela on je dost nervak ked sa ku mne niekto drzo sprava a keby videl ako sa tam spravaju by som sa bala ze tam niekomu vynada alebo este nebodaj prefacka 😉

allsa
3. feb 2011

No,ťažké riadky,je mi ľúto všetkých detičiek a mamičiek,ktoré museli prežívať hodiny strachu,a podaktoré musia dodnes prežívať dni,týždne a roky smútku.
Nejdem obhajovať LC nemocnicu,len to,že niektoré ženy sú pohodlné a otravujú sestry zbytočne má za následok to,že tie si potom nevšímajú zo zlosti už nikoho.Za tie tri týždne čo som tam ležala na gynde,a dennodenne chodila na záznami,som toho tiež počula a zažila veľa.Veľká vďaka milím a obetavím sestričkám,a to je ich už strašne málo a čo tým ostatným? Budťe trochu ľudskejšie,veď aj vy ste ženy a podaktoré aj matky a tiež ste rodili,tak si na to spomente!!!!Nebuďte také protivné,veď pomôcť prísť malému človiečikovi na svet,je asi tá najkrajšia vec akú môžte spraviť.

lusika02
5. feb 2011

@allsa nakukla som do tvojho profilu a som sa musela pousmiat (v dobrom) Lebo po Matuskovi mame pre chlapceka teraz meno Lukaško :o)))) ALe vraj to asi bude baba, ale tesim sa len nech je vsetko v poriadku.
A....kiez by si to tie konkretne sestricky zobrali k srdcu co si piiisala :o/

allsa
7. feb 2011

@lusika02 No tak tomu hovorím náhoda 🙂 Asi to že si sa ozvala malo svoj význam....Najlepšie by asi boli dvojičky 🙂Chlapec a dievčatko,aby to bolo vyrovnané..No hlavne nech je to bábo zdravé....A to zdravotníctvo by sa už mohlo trochu polepšiť...Hádam BB bude lepšia,aspoň čo sa týka starostlivosti o malé.

lusika02
7. feb 2011

No mne uplne postaci jedno babo 😉 pohlavie este nevedel povedat len podla jedo nazoru po asi 5 minutovo hladeni na monitor povedal ze ASI dievcatko, ale mne je to jedno len nech je vsestko uz konecne v poriadku a mozem sa v lete tesit zo zdraveho babatka. Katka sa uz nevie dockat a my tiez.
A nech sa uz ku mne spravaju ako chcu len nech mam dietatko v poriadku. Neviem si ani uzit tehotenstvo pre ten strasny strach ...rada by som sa tesila aj ai nieco kupila na babo ale strach mi nedovoli 😒
Tak pekne pockame a potom sa (dufam) budeme tesit

jejra007
8. feb 2011

Ahoj holky, četla jsem tu o LC porodnici a jsem ted vyděšená k smrti!!
Rodím za 2 týdny a jdu zítra na záznam, mám pana Dr.Križa a mám z něho dobrý pocit. Sestřičky jsou rychlé,no dost rázné, tak nevím, jestli se mám bát.. Rodím poprvé, daleko od rodiny a bojím se.
Jaký je dr Križo a zkušenost s ním, já slyšela zatím kladné odezvy a co se týče porodnice, tak si radši nic neslibuju..
Prosím pozitíva!! ☹ 🙂

adka47
9. feb 2011

Ahojte , konečne som našla lučenčanky , prveho som rodila pred šiestimi rokmy a taktiež nemám dobré skúsenosti z Lc.,a to som sa modlila , aby som rodila pri Braimsteinovi lebo som ho mala posledný mesiac na terminovaných prehliadkach a sone každý týždeň a zdal sa mi milý no nebolo to tak !Veľkými bolesťami pred pôrodom som sa trápila sedem hodín a potom mi vravia tlačte!, keď som nevládala ani dýchať , do toho na mňa kričal Dr.Braumstein:,,nemáte kričať , ale rodiť , keby ste si o pôrode čitali tak by ste vedeli čo máte robiť"aj sestry boli o ničom.Teraz čakáme druhé dieťatko koncom mája , a už teraz sa bojím čo ma čaká , nevedela som sa ani vycikať po pôrode, museli ma vycievkovať a ake nervy mala sestra , že ma musí cievkovať a že som zakrvavila celý zachod -jojoj veľa negatív by som ešte našla .
Chvalabohu máme zdravého chlapčeka aj keď mal dorezanú hlavičku , keď mi Križo prepichoval plodovú vodu.
Takže len toľko , že keď pôjdem teraz rodiť nedám sa a keď zvýši na mňa niekto hlas ja to opätovne vrátim , naučila som z vlastných chýb a teraz som múdrejšia , a neuznávam žiadne také , že majú toho dosť , v tom momente mame toho dosť my a nie oni a preto by sa mali aj tak chovať , nie oni sa potom celý život kukajú na svoje deti , ktoré dôsledkom ich lenivosti a ľahostajnosti dopadli tak ako dopadli.
Tak si len držme palce a vravím nedajme sa , teraz je život sviňa a je málo dobrých ľudi na svete a koho budeme v živote brániť a ochraňovať , keď nie svoje deti 😉

adka47
9. feb 2011

@jejra007 ahoj ja som mala s Križom zlú skúsenosť kôli tej hlavičke , teraz po rokoch si myslím , že sa to mohlo stať každemu dr, kedže už maličký sa tlačil vonku .Ku Križovy chodí veľa mojich kamarátiek a všetky sú s nim veľmi spokojné , podľa mňa je to odbornik má aj sono a kamoške aj keď bol maličký otočený vytlačil dokonalú fotku kde pekne pláva pipik ,a vraj aj pri pôrode je veľmi dobrý a ústretový , tak ti držím palce !Počula som že aj Tomašovič robí pôrody a vraj sú tam aj ženy pôrodničky tak neviem .

adka47
9. feb 2011

Ešte sa chcem spýtať či mate niektorá skúsenosť s chybným alebo pomýlením sa pri určení pohlavia dieťatka na sone v 20tom tt?Ja som bola v 20tom a povedal mi Varga že je otočené ale možno chlapček potom môj dr , ktorý nemá sono ☹ mi povedal podľa frekvencie srdiečka že dievčatko , tak preto sa pýtam dakujem za odpovede

jejra007
9. feb 2011

@adka47 Děkuju moc, no doufám, že to druhé bude lepší zkušenost! Já doufám, že to bude ok,ale připravuju se na nejhorší radši. Dneska jsem ale byla i nahoře na porodním a musím říct, že sestřičky byly moc hodné a milé. Snad se to teda změnilo nebo jsem měla štěstí.. I prostředí bylo docela hezký a to já jsem po 8 letech v Anglii i docela rozmazlená pěknýma věcma.. 🙂 Uvidíme,ale přeju lepší zkušenost!!! 😉

adka47
9. feb 2011

@jejra007 a to prečo si bola hore?robili ti niake vyšetrenia?chodíš už každý týždeň a ktorý dr.tam bol?možno sa to zmenilo v nemocnici k lepšiemu dúfajme v dobro 🙂

ajkalc
9. feb 2011

@jejra007
@adka47 ja som chodila do poradne k Vargovi.bol velmi zlaty a aj ine baby si ho chvalili.aj ked vyssie som si uz aj na neho precitala zle.... bol mi pri sekcii,aj s takym mladym z BB a boli perfektni.hoci neboli moji izbovy a ani sme sa nepoznali a ani som im nic nedala,tak aj tak ma chodili pozriet po sekcii na izbu,ze ako sa mi vodi.lezala som tyzden pred porodom v nemocnini,tak som spoznala aj tie zeny doktorky.no..... hm.mam vlastny nazor 🙂

jejra007
9. feb 2011

@adka47 Byla jsem dole u Križa a potom mě poslali nahoru, měli dost žen dole, tak abych se koukla a nečekala dlouho...
A ano jsem v 38.týdnu, byla jsem tam dnes potřetí, normálně se chodí od 37.týdne,ale poslali mě o týden dřív kvuli tlaku a otokum.. Poprvé jsem byla trochu vyplašená,ale ted už ani ne. Prostě doufám, že to zvládneme a s úsměvem a trpělivostí to jde, člověk nesmí být negativní a nastartovaný na to, že něco pujde zle... Tak ti držím palce! Jo a nahoře jsem byla na záznamu, poslouchali tlukot srdíčka malého..

huxy
10. feb 2011

ja som dnes bola prvykrat v predporodnej poradni v nemocnici na sone a na zazanmoch.terim podla pohybov vychadza na 26.februara,ale podla sona 2.3.no ale k veci.na sone doktor povedal,ze babo je otocene zadockom dole.a na otazku,ci sa moze este otocit povedal,ze moze.ale kedze ma uz 3500 g,tak ani nemusi.tak povedal,ze ak sa neotoci,tak to bude bud cisarsky alebo budem rodit zadockom,podla aktualnej situacie na porodnej sale.otazka teda znie,ci ma niekto skusenost s rodenim zadockom.je to naozaj horsie,ako ked sa rodi hlavickou?moja svokra totiz rodila manzela tiez zadockom s vahou cca 3,9kg a vravi,ze to nebolo az take hrozne.ale vsetko je asi individualne.ale aj tak by ma zaujimali nejake skusenosti s tymto.dakujem

adka47
10. feb 2011

@ajkalc aj ja som bola zatial tri krát pri Vargovi a aj ja som spokojná ,ešte som aj rozmýšala , že by som chcela aby mi bol aj pri pôrode,akurat dneska som sa rozprávavala s kamarátkou , ktorá rodila pred dvomi mesiacmi a vravela , že bola spokojná a odrodila ju žena -pôrodníčka a že aj sestry sú milé tak uvidím , ale nato si ešte musim počkať.A vy tretie nechcete? dievčatko?

adka47
10. feb 2011

@huxy tak to ti neviem povedať ake to je rodiť zadočkom , ale čo som ja počula takže vraj tažšie , ale vidíš tvoja svokra to tak nemala - a možno ťa nechce strašiť🙂, ale rada by som bola keby si potom napísala , keď porodiš čo a ako,a čo mate -obdivujem ťa , že si si to nechala ako prekvapenie.A ku ktoremu doktorovi chodíš teraz do nemocnici?pa

huxy
10. feb 2011

@adka47 no,prekvapenie to bude,ale len preto,ze nie je vidno pohlavie.odkedy bolo mozne rozoznat pohlavie,tak bolo stale tak zle otocene,ze nebolo vidiet,co to je.ale je to vlastne jedno,len nech je zdrave.
inak myslim,ze svokra by povedala,keby porod bol zly.lebo o tom,ze to nebolo take hrozne hovorila uz davnejsie,este ked nevedela,ze moje je otocene zadockom.
dnes som bola u dr.braustaina.no nabuduce pojdem k nejakej zene,lebo ostatni budu vraj na dovolenke.neviem,ci budem mat potom znovu toho dr.,alebo pojdem k tomu,kto tam bude.ked som chodila na sono,tak parkrat som bola u kriza a aj u csabu,ci ako.tak neviem ako sa to zvykne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre