Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

79zuzik
20. apr 2011

@adka47 ja idem 27.4. do nemocnice, aj mňa bolia nohy ale aj ruky - prsty. vlastne kým sa nerozhýbem tak všetko a potom je v pohode. Ja už mám kúpené všetko, ešte som si objednala v zdravotníckych koj. podprsenku lebo nemali moju veľkosť a chcela som aj telovú farbu lebo bielu už mám. maj sa pekne papa

kiara0666
20. apr 2011

@jajanulienka ahoj janka.vazila ho dr.v poradni.mna sestricka tiez vystrasila ze ho nepocula plakat,ze ma kratku uzdicku,ale od vtedy mi to nikto nepovedal,a place dost.a este ma vystrasila ze bude mat ekzem,no bola som hotova,ale dr.este v nemocnici povedala ze preto sa mu olupuje kozicka ze som ho prenasala.no hlupa sestricka.ku kt.dr.chodite?balis na siroko?ja radsej ano.neboj bude dobre,len bud kludna a mysli pozitivne.vsetko chce cas a zvyknut si.drzte sa.myslim na vas.

jajanulienka
20. apr 2011

@kiara0666 Vy ste uz boli v poradni, vidis a moja dr. nas objednala az na maj. Ja chodim k Tothovej, lebo 2x do tyzdna byva u nas v Kalinove.Neviem, aka je, ak sa mi nebude pacit, tak zmenim. Na siroko som zacala balit, ale malemu sa sparila ritka, tak sme dali pauzu a idem vyskusat latkove plienky. Akurat dnes mi dosli vrchne nepremokave gatky Imsi Vimsi, ktore su priedusne, tak postriedame a uvidime. Jaj ten nas place dost, casto ho omina brusko, vtedy sa iba krci, fuci a strasne krici. Aj s nim pocvicime, aj brusko mu masirujeme, aj sme kupili krem Pupik, ktory by mal tiez pomoct, aj sa snazim nic take od coho nafukuje nejest. Uz len byt trpezlivi a pockat, kedy to prejde. Veru, vsetko chce cas. Tak sa opatrujte, pa

kiara0666
21. apr 2011

@jajanulienka nas dr.Hricova objednala na 5 den.ja som inak chodila k dr.Tothovej :( uvidis.ale myslim ze tu poradnu vam dala dost pozde!my uz vtedy pojdeme 2 krat.skus malemu kupit espumisan L kvapky su velmi dobre.ja mu ich tiez davam.takze este maly neberie ani ziadne vitaminy?k a d?kanavit a vigantol?drzte sa.PS.nie si na fb?

jajanulienka
21. apr 2011

@kiara0666 Ahoj, smiem sa opytat, preco si od nej odisla? Vitaminy berie, to predpisala, ked sme odniesli papiere. Dnes som u nej bola, lebo som nevydrzala cakat a maly je stale nepokojny. Bola celkom mila, tiez mi odporucila tie kvapky. Potesila ma, lebo len tak pre info sme maleho odvazili a pribral odkedy sme doma 800 g, tak som pokojnejsia. Na fb som pod svojim menom Jana Borosova s tou istou fotkou ako tu. Skusim si ta dat hladat podla mailu. Zatial pa

danabel
21. apr 2011

@jajanulienka ahoj, gratulujem vám k bábätku 🙂 Asi ma nepoznáš, poznám tvojho manžela,opravoval mi pc, pracujem v Betke ako sociálna - no teraz práve nie. Vy ste sa brali asi pol roka pred nami, Lucia mi ukazovala vaše svadobné fotky 🙂 My tiež látkujeme a sme spokojní, na správny vývin kĺbikov je dobré aj nosenie v šatke - teraz bude o tom v Lc aj prednáška,a pomáha aj na bolesti bruška, lebo tým, že je bábo blízko tvojho tela a dotýka sa ťa bruškom, tak sa zohrieva a aj jemne masíruje. A k tým kvapkám - každá pediatrička doporučuje tieto kvapky (espumisan L, sab simplex ...), ale tie obsahujú podobné látky a sú riadnym liekom a ak chceš kvapky na prírodnej báze,tak my sme používali Baby calm a tie sú 100% prírodné, super zaberajú, len ich treba v lekárni objednať, lebo ich bežne nemávajú.
http://www.docsimon.sk/tovar/babycalm-15ml-konc...

kiara0666
22. apr 2011

@jajanulienka ahoj,neviem ta tam najst.podla toho mailu ma tam nenajdes.

jajanulienka
22. apr 2011

@danabel Ahoj, no z videnia ta asi poznam 🙂. Dakujem pekne za tip na tie kvapky, chcem nieco vyskusat, lebo je strasne nepokojny aj v spanku, ani dlho nevydrzi spinkat, tak chcem vediet, ci je to tym bruskom. Co sa tyka satky, ja mam sling a dnes sme sa prvykrat nosili a bolo to super 🙂. Este raz vdaka za radu, som vdacna za kazdu, lebo ja som typicka vystresovana maminka, ktora je hotova zo vsetkeho...

jajanulienka
22. apr 2011

@kiara0666 No, nenasla som ta. Tak skus mna podla mailu janka.borosova@gmail.com.

danabel
23. apr 2011

@jajanulienka Ja to poznám, tiež som bola hotová z malej, vystresovaní sme boli spolu s mojím drahým, lebo nám naša malá prvé necelé 2 mesiace v kuse plačkala a tiež bola nepokojná, nespávala...a potom sme na to prišli - dostali sme od kamarátov tip, čo to môže byť, že aj ich malý to mal - tichý reflux a keď sme spravili patričné zmeny, tak sa to zlepšilo.Všimni si, či sa mu náhodou nevracia mliečko po papaní do pusy a potom akoby niečo naspäť prehĺtal, naša Lesi mala už normálne strach z toho, keď sme kládli na rovnú posteľ alebo niekde na rovnú podložku, lebo vtedy sa jej vracalo mliečko spolu s kyselinou a začala veeeľmi plakať. Málo nám spinkala, niekedy sme ju nevedeli vôbec utíšiť. Potom sme ju začala polohovať všade, kde bola - v postielke podložený matrac, na prebaľováku mala vankúšik, kojila som tiež vo vyvýšenej polohe, podložili sme aj matrac v kočíku a začali sme jej dávať po papaní za lyžičku Gastrotuss, čo som mala ešte z tehu čias (mňa stále pálila záha).
Vyskúšajte, možno sú to koliky alebo to môže byť aj toto a možne si len nevie zvyknúť na tento svet 🙂 mimo teplučkého maminho bruška 🙂 a chce to naozaj len čas...

79zuzik
27. apr 2011

@adka47 ahoj dnes som bola prvý krát v nemocnici v poradni, strávila som tam skoro 3 hodiny, všetko prebiehalo rýchlo, sestričky milé,aj doktor, pomaly to ide na tom monitorovaní, lebo majú len jeden a monitorujú bábätko 0,5 hod. takže keď sú pred tebou 4 žienky tak sa načakáš, ale dá sa. Malý má 3145 g, budúci týždeň máme ísť o 13,00 hod. na prednášku ohľadom toho, že manžel bude pri pôrode. tak mi potom napíš kedy pôjdeš do poradne už by si aj ty mala ísť budúci týždeň?

adka47
28. apr 2011

@79zuzik ahoj🙂, ja idem akurát zajtra posledný krát k Ruffínimu-asi budem zajtra volať aj do nemocnici objednť sa ,-dám ti vedieť.To fakt 30 minut trvá monitorovanie? joj tak mám sa načo tešiť a pri ktorom dr. si bola?tak maličký má peknú váhu.

adka47
29. apr 2011

@79zuzik ahoj , objednaná som na 9.5. -to je pondelok to budem v 38 tt.,malý je otočený riťkou tak uvidime či sa ešte otočí papa tebe je otočený dobre?

79zuzik
29. apr 2011

@adka47 ja som bola u Križa v stredu, ale aj v pondelok robí ale neviem a akom čase lebo sa striedajú. mne je otočená hlavičkou, tak vám držím palce aby sa otočil hlavičkou

adka47
30. apr 2011

@79zuzik ahoj , ty čakaš dievčatko? to som nevedela -gratulujem k bábiuke malej aj keď ešte nie je na svete -aj ja som strašne túžila po dievčatku

79zuzik
1. máj 2011

@adka47 jaj som sa pomýlila chlapčeka budeme mať

adka47
1. máj 2011

@79zuzik veď aj ja som sa čudovala , lebo som si myslela , že čakáš chlapčeka -nevadí.Jój už sa nám to riadne blíži , už si pobalená do pôrodnice?

79zuzik
2. máj 2011

@adka47 som len si musím prebaliť kufor dať nejaké veci na vrch, aby som potom od bolesti nevyhádzala celý kufor 🙄

wew
2. máj 2011

@79zuzik zuzi ty už ani nevieš čo to čakáte? no moje zlaté... 🙂

adka47
2. máj 2011

@79zuzik ja som si dneska pobalila , navrch som si dala župán a uteráky to som pri prvom vyberala ako prvé , zajtra si chcem ešte vysterilizovať odsávačku a fľašky,ja mám v zozname napísaný krém proti potničkám , ty si si nabalila niečo také?

79zuzik
3. máj 2011

@wew ale viem len ako píšem rýchlo tak namiesto ý som dala á - hoci môj brat si ma stále doberá, že to bude dievča lebo u nás v rodine sú len chlapci

79zuzik
3. máj 2011

@adka47 aký krém si kúpila na potničky??? aj ja si idem sterilizovať odsávačku ale si ju nechám doma, keď bude treba poviem mužovi nech mi ju donesie

adka47
3. máj 2011

@79zuzik ja som práveže nekúpila niaky , ale rozmýšľam či kúpiť v lekárni by mi poradili ty máš niaky ?A kočik si ešte nepofotila? postielku už mate?

79zuzik
3. máj 2011

ja nemám v zozname krém na potničky, iba na zadoček, a aký máš napísaný??? takže zatiaľ nemám žiadny. Postieľku máme len čakám kedy mi príde matrac-kokosový, zatiaľ pár mesiacov budeme používať kolísku. Kočík som nefotila, lebo mám dole kolieska (mám ho v detskej izbe, inde ho nemám kde dať), sú na balkóne strašne mi smrdeli gumy - tak sa vetrajú, ale dám adresu kukni si http://www.primakociky.sk/detail.php?pid=137&Item= ten s číslom 4

adka47
4. máj 2011

ani ja nemám napísaný názov len krem na potničky , ale nejdem to riešiť -nezoberiem asi niaky,len telové mlieko a krém na riťku , kočík je pekný ten zelený že? a vy kde bývate? v Lc či Velký Krtiš?papa-)

79zuzik
8. máj 2011

@adka47 nie zelený hnedý, my bývame v Lučenci, ozaj v pondelok idem do poradne chodím každý druhý deň - lebo mám syndróm bieleho plášťa (doma mám dobrý tlak a nem. vysoký), takže chodím každý druhý deň, ak ma tam uvidíš tak sa ku mne kľudne hlás ak by som ťa nezaregistrovala 🙂

adka47
8. máj 2011

@79zuzik ok , ja idem na 10:30 tak sa budem obzerať a ozvem sa čo nove
papa

79zuzik
9. máj 2011

@adka47 no čo ti povedali a ako dopadol záznam, ja som zase dnes ležala hodinu malý sa mi navystrájal večer a v noci a teraz spal

adka47
9. máj 2011

@79zuzik no ahoj , ako sme sa mi spoznali že?stačili spoločné pohľady🙂
no maličký sa mi otočil -to je dobre tak som kľudnejšia , má 3 kg.,a som otvorená na 1,5cm , aj ty sa už otváraš?škoda , že ma až teraz napadlo , že sme si mohli vymeniť telefonne čísla , aby sme si dali vedieť kedy porodíme nie si na facebooku alebo na skype?papa

mata84
10. máj 2011

ahojte dievčata...ake mate skusenosti s vyplacanim materskej v LC a jeho okoli??zaujimaju ma skor tie, co si platia aj DNP..ci ste peniazky dostali hned na dalsi mesiac, alebo si v poistovni davaju " nacas" a nechaju vas poctivo cakat aj 60 dni...dakujem za odpovede 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre