Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

reiva
10. máj 2011

@mata84 Ahoj Maťka. Ja mám veľmi dobré skúsenosti. Na materskú som nastúpila koncom októbra a vyplácajú mi ju pravidelne k 15.dňu v mesiaci. Ja som predtým nerobila, platila si DNP a z toho mi vznikol nárok na max. výšku. Materskú som dostala hneď k 15.temu novembru za tých pár dní v oktobri. Dlhšie sa čaká na ten príspevok pri narodení bába čo dávajú na dvakrát. (IVA R. - spolužiačka so strednej 🙂 😀 teda ak som si ťa nepomýlila

mata84
10. máj 2011

@reiva jeminenku Ivca..naozaj si to ty 🙂 super...a inak dakujem za info...vies ja som nastupila na MD od 14.4. tak som zvedava, ci mi vyplatia uz teraz matersku...akoze co sa tyka Pn-ky ta mi prisla hned ...no ale velmi som neverila, ze toto DNP vyplatia hned...no ved uvidim tento mesiac...inak ako si ma spoznala ??? 😕

reiva
10. máj 2011

Tipla som si 🙂 však máš nick mata84 a tá 84-ka to je zrejme rok nar. 🙂 a ukázalo mi že bývaš v PT a niekedy v septembri sme si písali cez fb a písala si ,že čakáš druhé bábo, tak som si len tak zbrucha tipla, že to asi ty 😀

reiva
10. máj 2011

@mata84 Daj potom vedieť, keď už bude malé na svete 🙂 prídem ťa kuknúť do nemocnice, teda ak môžem 😀 Inak s nemocnicou som bola spokojná, sestričky milé aj spolubývajúce boli ok. Stihla som len jednu nepríjemnú staršiu sestru v nočnej ale inak v pohode - tá ma nerozhádzala 😎

adka47
10. máj 2011

@mata84 ahoj , ja som dobrovolne poistená , keď som zistila , že som tehu a mala som problémy tak som išla na rizikové , odniesla som papiere do poisťovni a na druhý mesiac mi prišli peniaze -nemeškali , ale najpr mi prišlo rozhodnutie , kde bolo vypočítané kolko mi priznali na deň , tebe už prišlo rozhodnutie?
Teraz čakám na rozhodnutie o materskej a ešte stále nič tak som zvedavá čo mi pošlú tento mesiac 😔 respektivne kolko lebo rozhodnutie ešte nemám

mata84
10. máj 2011

@adka47 ahoj...no mne este tiez neprislo rozhodnutie ohladne materskej..tak zato som aj ja zvedava ci uz nabehnu korunky tento mesiac...ale ked som mala PN ku, tak mi zasa prisli skor peniazky ako rozhodnutie..tak uvidime , nechame sa prekvapit 😵

mata84
10. máj 2011

@reiva jasne dam vediet...len mi posli cislo na tel...mozes aj na FB 😉

adka47
10. máj 2011

@79zuzik ahoj a čo to vlastne znamená že 1,5 cm -že sme na tolko otvorené ?potom mi napiš , že kolko maličky važi , nie su ty naši chlapci veľkí?môj v 38 tt - 3060 neni to veľa?čo myslíš?

danabel
10. máj 2011

@mata84 ahoj, ja som dostala načas - teda plynule, lebo som bola na PN a ako som prešla na materskú, tak mi na ďalší mesiac prišli peniaze z nej. Nebola som teda mesiac bez príjmu a už vôbec nie dva - to sa mi zdá už dosť dlho 😒

reiva
10. máj 2011

@mata84 Ahoj. Číslo máš v IP 🙂

mata84
11. máj 2011

@danabel dakujem ti pekne za odpoved, potesila 😉

adka47
11. máj 2011

@79zuzik ahoj , no ako si denska dopadla? daj vedieť čo nové papa

wew
11. máj 2011

ahojte kočky no tak naša zuzka je už v nemocnici boli sme dnes spolu na sone a Križo ju už poslala na gynekológiu lebo mala zle výsledky prietokov takže čakám na sms kedy porodi..potom vam napíšem.... ale povedali jej že dnes ešte nie takže predpokladám že ju už nebudú naťahovať asi zajtra alebo piatok jej vyovalajú pôrod...
no a moj mali cestovateľ sa otočil zadočkom dole.. tak ešte dúfam že sa mi este otocí a vážime 3kg 🙂 budem mať čo robiť ... ešte 3 týž. ak bude este rast

zuzulkaaa
11. máj 2011

Ja pracujem na pôrodnom sále ako sanitárka už 11 rokou. Teraz som na mat. dovolenke. Neviem či bude môj názor objektívny ale chcem povedať že s personálom a teda mojimi kolegami som max. spokojná. Skláňam sa pred lekármi pred ich šikovnosťou. Myslím že aj s čistotou na oddelení sme na tom dobre. Tá strava by mohla byť lepšia. Máme aj nadštandardné izby 2 a sú nádherne porobené. Ja som musela rodiť v BA na kramároch čo ma veľmi mrzí pretože som sa tešila že budem medzi svojimi ako sa hovorí,,doma". Žiaľ osud to zariadil ináč. Chcem týmto len povedať že pôrodnica v LC a samotný personál je fantastická.

adka47
12. máj 2011

@wew ahoj , no veď som čakala že mi Zuzka napíše a nič tak som si aj myslela , že je už v nemocnici,tak som zvedavá , že kedy .Aj môj maličký má 3kg v 38tt-no keď ešte vydržime do 40tt tak ďakujem pekne budeme mať čo robiť pri pôrode!!!papa
No tak dúfam , že sa ti otočí , keď sa takto pred pôrodom otočil naopak -to je naozaj cestovateľ 😵

bea1907
17. máj 2011

no mna to tiez caka o par mesiacov a tiez sa bojim viac nemocnice ako porodu 🙂

bea1907
17. máj 2011

mozem sa vas nieco opytat ??bola som sa objednat na sono v lc a tam mi povedali ze ked nie som z lucenca musim mat prechodne bydlisko ako to vlastne je ??ja som si myslela ze mozem rodit kde len chcem a je jedno skade som. 😕

fixi3
17. máj 2011

@bea1907 a od kial si?kde mas teda trvale bydlisko? a kde ti to povedali?

ivanka85
18. máj 2011

@bea1907 pravdaze mozes rodit kde chces, neviem preco Ti to povedali, ja som z VK a rodila som v LC

fixi3
18. máj 2011

@ivanka85 ale z VK vvecina rodi v LC kedze vo VK porodnica neni.... ale je to blbost aj ja si myslim ze mozes rodit kde chces....

stut
19. máj 2011

5. Právo slobodného výberu

Každý jednotlivec má právo slobodne si vybrať na základe dostatočných informácií spomedzi rôznych liečebných metód a poskytovateľov. Pacient má právo rozhodnúť sa, akým diagnostickým vyšetreniam a akej liečbe sa podrobí a služby ktorého lekára primárnej starostlivosti, odborného lekára alebo ktorú nemocnicu si zvolí.

bea1907
20. máj 2011

dakujem vam velmi pekne lebo ja si tiez myslim ze si mozem vybrat kde chcem rodit no som z dudiniec.. ale kedze tam ani nie som a byvam v podnajme v lc tak mi je tu najlepsie rodit..no povedali mi to na sone co sa robi na tie vyvojove vrodene chyby.tak som sa trochu zlakla a neviem co mi povedia ked tam pojdem ze nemam potom dam vediet ako som dopadla🙂a este by som sa chcela spytat ci je epiduralka dobra vec alebo je to blbost a zbytocnost si to davat.

wew
22. máj 2011

ahojte kočky takže naša zuzka už to má za sebou ma maleho Matúška cca 36OOg a 50 cm... v sobotu o pol 11 večer

paserona
24. máj 2011

Ahojte žienky! Nikoho tu nepoznám, ale rada by som s niekým pokecala. Mám skvelého priateľa s ktorým bývam, no nedá sa s ním rozprávať o všetkom tak, aby pochopil. Je to predsa len chlap. S mamou mám chladné vzťahy na tu v dedine nikoho nepoznám. Už mi z toho tehotenstva dosť šibe. Vkuse plačem a zúrim. Vlastne jediná pekná vec na tom všetkom je, že bábo občas kope. A mám malú otázočku.... Ak ste rodili v LC - aké sú tam možnosti pôrodu?

paserona
24. máj 2011

Ó a inak. Prvé bábo som rodila v LC s epidurálkou a bolo to skvelé. Lekáry aj sestričky boli OK. Až na jednu mrchu, ktorá si myslela, že som len kus mäsa, ale tú som hneď uzemnila a bol pokoj. A obzvlášť vďačím za pomoc lekárovi, ktorý mi pichal epidurálku. Celý čas ma držal za ruku. Keď som cítila tlaky, hneď som mu ju silno stisla, ale on povedal - Nie. Ja! - Stlačil mi ruku a ja som svoju silu mohla odoslať do iných v tej chvíli nesmierne potrebných častí tela. Sama som sa čudovala ako taká maličkosť môže pomôcť. A ešte - povedal, že tlačiť treba silno a dlho, nie silno a chvíľu. Na druhý deň ma lekáry chválili, že som porodila akoby to bolo moje siedme dieťa.

zora256
26. máj 2011

@stut Dobrý deň!
Vy ste lekár?Ak áno,chcela by som sa vás niečo opítať.

ivanka85
26. máj 2011

@bea1907 myslim ze je to zbytocnost, ale urcite sa ti ozvu aj kocky, ktore rodili s epi a nedaju na nu dopustit..ja som rodila bez a aj dalsie budem bez..

bea1907
26. máj 2011

@ivanka85 no ved uvidim ako mi bude.

ivanka85
26. máj 2011

@bea1907 este mas cas🙂

bea1907
26. máj 2011

no ved presne 🙂
@ivanka85

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre